Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 21 of 31

Thread: Transferuri tur 2014-2015

  1. #1
    Galatean mandru megastar's Avatar
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    Orasul cu parfum de tei
    Posts
    2,967
    Reputatie
    1

    Transferuri tur 2014-2015

    Pana acum punctam doar la plecari:
    Armando Cooper – finalizare imprumut
    Diego Sevillano – Finalizare imprumut
    Henrique de Jesus – finalizare imprumut
    Mauro Goicoechea – FC Arouca
    Bogdan Gavrila – Dinamo Bucuresti
    Liviu Bajenaru – Concordia Chiajna
    Gabriel Giurgiu – finalizare contract
    Sergiu Costin – finalizare contract
    Facem ce facem si iar suntem deasupra tuturor. Dunarea Galati campioana la hochei.

  2. #2
    Galatean mandru megastar's Avatar
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    Orasul cu parfum de tei
    Posts
    2,967
    Reputatie
    1
    La capitolul veniri:
    Janos Szekely, Cristian Cristea, Marius Batfoi ( Dunarea Galati), Stoian si Rusu, Vlasie ( echipa a doua), Silviu Izvoranu.
    Facem ce facem si iar suntem deasupra tuturor. Dunarea Galati campioana la hochei.

  3. #3
    Moderator Doctor_Satan's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Targu Mures
    Posts
    8,344
    Reputatie
    0
    Cooper si Sevillano nu stiam ca sunt imprumutati. Giurgiu si Costin erau deja depasiti, dar imi pare rau dupa Goicoechea. Este un portar foarte bun, care ne-a salvat in multe situatii.
    Iancu si FC Timisoara, prima grupare mafiota care a primit o mica pedeapsa. FRF-DNA 1-0.
    OTELUL GALATI SUPERCAMPIOANA 2010-2011!!!
    Aici este criza economica a Romaniei: http://www.porcisme.ro/

  4. #4
    sport legend
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    34,171
    Reputatie
    0
    Janos vine la galati pentru curvele de acolo?


    Patronul clubului este trimis in instanta, care mai face misto de sesizarile mele la DNA?

  5. #5
    Galatean mandru megastar's Avatar
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    Orasul cu parfum de tei
    Posts
    2,967
    Reputatie
    1
    Daca il aresteaza definitiv, dau o bere cand vin in Timisoara.
    Facem ce facem si iar suntem deasupra tuturor. Dunarea Galati campioana la hochei.

  6. #6
    Galatean mandru megastar's Avatar
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    Orasul cu parfum de tei
    Posts
    2,967
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Doctor_Satan View Post
    imi pare rau dupa Goicoechea. Este un portar foarte bun, care ne-a salvat in multe situatii.
    E un portar valoros, mult peste Branet, Bosneag si Simaitis.
    Legat de asta, Filip si Simaitis nu s-au mai prezentat la antrenament. Filip era pe final de contract dar Simatis mai avea cativa ani.
    Facem ce facem si iar suntem deasupra tuturor. Dunarea Galati campioana la hochei.

  7. #7
    sport legend
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    34,171
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by megastar View Post
    Daca il aresteaza definitiv, dau o bere cand vin in Timisoara.
    Ipocritule, daca il condamna definitiv, otelul trebuie sa aibe soarta lui FC Arges. Voi mai sunteti in prima liga datorita mitei date de Adamescu. De ce va faceti ca nu pricepeti asta?

  8. #8
    Galatean mandru megastar's Avatar
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    Orasul cu parfum de tei
    Posts
    2,967
    Reputatie
    1
    Tu chiar nu intelegi ca Otelul nu va avea decat de castigat daca se dovedeste ca am intrat ilegal in insolventa?
    Facem ce facem si iar suntem deasupra tuturor. Dunarea Galati campioana la hochei.

  9. #9
    Galatean mandru megastar's Avatar
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    Orasul cu parfum de tei
    Posts
    2,967
    Reputatie
    1
    Otelul l-a transferat si pe Marius Ionut Tomozei, fost jucator la ASA Targu Mures.
    http://fcotelulgalati.info/tomozei-u...la-otelul.html
    Facem ce facem si iar suntem deasupra tuturor. Dunarea Galati campioana la hochei.

  10. #10
    Moderator Doctor_Satan's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Targu Mures
    Posts
    8,344
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by tim View Post
    Janos vine la galati pentru curvele de acolo?


    Patronul clubului este trimis in instanta, care mai face misto de sesizarile mele la DNA?
    Sesizarile tale.

    Quote Originally Posted by tim View Post
    Ipocritule, daca il condamna definitiv, otelul trebuie sa aibe soarta lui FC Arges. Voi mai sunteti in prima liga datorita mitei date de Adamescu. De ce va faceti ca nu pricepeti asta?
    Ai trait atatia ani, dar degeaba.
    Adamescu a dat mita pentru a ne stoarce toti banii, pentru a obtine o insolventa frauduloasa.
    Cat despre soarta clubului, aia e la latitudinea patronului daca o lasa in pace cand intra la parnaie. Iar eu cred ca ne va lasa in pace, pentru ca a papat cam tot ce era de papat si acum se pare ca trage ponoasele pentru asta.

    Quote Originally Posted by megastar View Post
    Tu chiar nu intelegi ca Otelul nu va avea decat de castigat daca se dovedeste ca am intrat ilegal in insolventa?
    Cred ca ne obosim degeaba cu el. El stie una si buna.
    Iancu si FC Timisoara, prima grupare mafiota care a primit o mica pedeapsa. FRF-DNA 1-0.
    OTELUL GALATI SUPERCAMPIOANA 2010-2011!!!
    Aici este criza economica a Romaniei: http://www.porcisme.ro/

  11. #11
    sport legend
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    34,171
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by megastar View Post
    Otelul l-a transferat si pe Marius Ionut Tomozei, fost jucator la ASA Targu Mures.
    http://fcotelulgalati.info/tomozei-u...la-otelul.html
    La anul retrogradeaza 6 echipe. Cu Tomozei din astia , sunteti pe primul loc

  12. #12
    Galatean mandru megastar's Avatar
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    Orasul cu parfum de tei
    Posts
    2,967
    Reputatie
    1
    Mie imi este teama de alde Izvoranu decat de tineri din astia.
    Facem ce facem si iar suntem deasupra tuturor. Dunarea Galati campioana la hochei.

  13. #13
    Galatean mandru megastar's Avatar
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    Orasul cu parfum de tei
    Posts
    2,967
    Reputatie
    1
    Victor Astafei si Constantin Schuacher au plecat de la Otelul.
    Facem ce facem si iar suntem deasupra tuturor. Dunarea Galati campioana la hochei.

  14. #14
    Galatean mandru megastar's Avatar
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    Orasul cu parfum de tei
    Posts
    2,967
    Reputatie
    1
    Otelul negociaza cu Nicolo Napoli.
    Facem ce facem si iar suntem deasupra tuturor. Dunarea Galati campioana la hochei.

  15. #15
    Galatean mandru megastar's Avatar
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    Orasul cu parfum de tei
    Posts
    2,967
    Reputatie
    1
    Otelul are de astazi un nou antrenor: Hans Michael Weiss. Weiss a activat pana acum in Japonia la Kyoto Purple Sanga, apoi a fost antrenor al reprezentativei U-20 a Chinei, a urmat echipa Rwandei si a U-20 a aceleiasi tari. În ultima perioada a activat în Filipine ca antrenor U-23 a acestei tari și apoi al reprezentativei de seniori.

    http://fcotelulgalati.info/hans-mich...-otelului.html
    Facem ce facem si iar suntem deasupra tuturor. Dunarea Galati campioana la hochei.

  16. #16
    Galatean mandru megastar's Avatar
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    Orasul cu parfum de tei
    Posts
    2,967
    Reputatie
    1
    „Purtăm discuții cu domnul Weiss de trei săptămâni și ne bucurăm că ele s-au concretizat într-o înțelegere pe un sezon. Îi urăm bun venit în mijlocul nostru și suntem încrezători că experiența dumnealui în fotbalul mondial va avea o contribuție decisivă în alegerea celei mai bune strategii pentru Campionatul 2014-2015, contrabalansând plecările recente și timpul necesar omogenizării noului lot”, a declarat Lucian Ciofoaia, administrator special al FC Oțelul.
    Facem ce facem si iar suntem deasupra tuturor. Dunarea Galati campioana la hochei.

  17. #17
    Galatean mandru megastar's Avatar
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    Orasul cu parfum de tei
    Posts
    2,967
    Reputatie
    1
    "Am ajuns la o înțelegere, mai trebuie puse la punct câteva detalii, iar luni voi fi prezent în cantonamentul echipei din Slovacia. Trebuie să definitivăm lotul de jucători, ne așteaptă multă muncă. Sunt bucuros că am ajuns în prima ligă din România, la un club cu o istorie bogată și sper să contribui la readucerea echipei la performanțele din urmă cu câțiva ani. Am urmărit parcursul echipei din perioada Lienen, cel care a salvat echipa de la retrogradare, însă acum este și mai greu, o luăm practic de la zero. Am discutat cu o serie de jucători, trebuie să ne încadrăm însă în bugetul clubului. Obiectivul meu este lucrez cu jucători tineri, să-i ajut să ajungă la un nivel înalt", a spus Weiss.
    Facem ce facem si iar suntem deasupra tuturor. Dunarea Galati campioana la hochei.

  18. #18
    sport legend
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    34,171
    Reputatie
    0
    moldovene, du-te-n **** mea cu mizeria ta de echipa. Inceteaza campania asta desantata de promovare a celui mai mare ***** din fotbalul romanesc. Ai simtul ridicolului si inceteaza.

    Platiti-va datoriile fata de jucatorii de care v-ati batut joc, platiti-va datoriile fata de hotelierii pe care i-ati nenorocit cu smenurile voastre sholdovenesti, platiti-va datoriile la stat ca toti contribuabilii si pe urma sa mai aveti tupeu sa ne agresati cu paduchii vostri lati.

  19. #19
    Galatean mandru megastar's Avatar
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    Orasul cu parfum de tei
    Posts
    2,967
    Reputatie
    1
    Pe tine cine te-a suparat?
    Bai alde Carpaci, iesi afara, mai scuipa o masina de Galati, ca vad ca statul in casa iti dauneaza.
    Last edited by megastar; 27th June 2014 at 15:31.
    Facem ce facem si iar suntem deasupra tuturor. Dunarea Galati campioana la hochei.

  20. #20
    rosalbalbastru fl0o's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Galati, Romania
    Posts
    6,501
    Reputatie
    1
    Plictiseala mare mon cher
    Cand incepe cupa ligii a doua?
    [FONT="Georgia"]bautura si meci[/font]

  21. #21
    Galatean mandru megastar's Avatar
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    Orasul cu parfum de tei
    Posts
    2,967
    Reputatie
    1
    Site-ul oficial anunta si sosirea in probe alaturi de lotul Otelului a 5 jucatori straini: Jose-Alex Ikeng, mijlocas defensiv in varsta de 26 de ani, 1,88 m, cu cetatenie germana si junioratul facut la Stuttgart, ultima echipa la care a evoluat fiind FC Ingolstadt 04; Julius Davies, mijlocas ofensiv australian in varsta de 19 ani, cu junioratul facut la Bayern si Hoffenheim, evoluand ultima oara la Brisbane Roar; Marcel Avdic, mijlocas lateral in varsta de 23 de ani, crescut de Stuttgart si Karlsruhe, ultima oara evoluand la SV Waldhof Mannheim; Junior Torunarigha, atacant de careu in varsta de 24 de ani, 1,92 m, crescut de Hertha Berlin,iar ultima echipa la care a jucat a fost FC Carl Zeiss Jena si Benjamin Onwuachi, atacant nigerian in varsta de 30 de ani, crescut de Juventus si Reggina, ultima oara la Iraklis.
    Facem ce facem si iar suntem deasupra tuturor. Dunarea Galati campioana la hochei.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •