View Poll Results: Cine castiga pe iarba?

Voters
29. You may not vote on this poll
  • Serena Williams

    13 44.83%
  • Li Na

    1 3.45%
  • Aga Radwanska

    1 3.45%
  • Victoria Azarenka

    2 6.90%
  • Simona Halep

    7 24.14%
  • Petra Kvitova

    0 0%
  • Maria Sharapova

    4 13.79%
  • Jelena Jankovic

    0 0%
  • altcineva

    1 3.45%
Page 46 of 46 FirstFirst ... 36444546
Results 946 to 959 of 959

Thread: WTA GS: Wimbledon 2014

  1. #946
    sport legend
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    6,506
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Eddy DoubleD View Post
    Ce nu inteleg e "ura" asta fata de o jucatoare clar talentata, cu un joc foarte placut pentru WTA(dar nu in finala de ieri), viitoare numar 1 si multipla castigatoare de GS, dar asta nu e treaba mea. In general, cei mai buni trebuie sa suporte si asa ceva.
    Ura asta o intimpinam noi ăștia frumoși și talentați. Se pare ca normalii nu acceptă ca se poate și frumos și talentat. E o ura tâmpită

  2. #947
    sport legend
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    6,506
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Eddy DoubleD View Post
    Asta e o explicatie plauzibila Pacat ca acestia ma fac sa-mi doresc ca Simona sa cada de acolo de unde e acum.
    Vezi cum nu gândești cum o debitezi. Ce are una cu alta?

  3. #948
    Delpo-tard Eddy DoubleD's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Potsdam, NY
    Posts
    29,412
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by mihaidascalescu View Post
    Vezi cum nu gândești cum o debitezi. Ce are una cu alta?
    Trebuie sa explic mai pe larg ce am vrut sa spun, dar imi era sila aseara.

    Noi, romanii, nu suntem in stare sa intelegem succesul unui sportiv si intram intr-un fel de fanatism idiot. Oameni care habar nu aveau ce e tenisul sunt acum mari fani Halep, vorbesc despre faptul ca reprezinta Romania si alte *****uri de astea patriotice. Mai bine zis, as vrea sa nu mai fie promovata, in Romania cel putin. Dupa cum ai vazut si dupa infrangerea cu Bouchard, "fanatismul" asta iti deformeaza mintea si opiniile, debitam idei penibile cum ar fi faptul ca arbitrul a tinut cu cealalta sau ca Sharapova este nu-stiu-cum ca tipa si alte cele, etc.
    Asa in general, suntem un popor de idioti

  4. #949
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,869
    Reputatie
    0
    Iti inteleg supararea, pe mine insa nu ma supara treaba asta, eu vad aspectul pozitiv, macar vin mai multi sa-nvete tenis de la noi!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  5. #950
    sport legend
    Join Date
    Apr 2009
    Posts
    1,369
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Eddy DoubleD View Post
    Trebuie sa explic mai pe larg ce am vrut sa spun, dar imi era sila aseara.

    Noi, romanii, nu suntem in stare sa intelegem succesul unui sportiv si intram intr-un fel de fanatism idiot. Oameni care habar nu aveau ce e tenisul sunt acum mari fani Halep, vorbesc despre faptul ca reprezinta Romania si alte *****uri de astea patriotice. Mai bine zis, as vrea sa nu mai fie promovata, in Romania cel putin. Dupa cum ai vazut si dupa infrangerea cu Bouchard, "fanatismul" asta iti deformeaza mintea si opiniile, debitam idei penibile cum ar fi faptul ca arbitrul a tinut cu cealalta sau ca Sharapova este nu-stiu-cum ca tipa si alte cele, etc.
    Asa in general, suntem un popor de idioti
    Absolut de acord, mai putin cu faza ca suntetm un popor de idioti. Orice popor care are performante sportive atat de mici ca Romania, devine fanatic, superstitios, paranoiac, etc atunci cand unul de-al lor iese la suprafata si se confrunta cu cei buni de la egal la egal. Multi dintre romani nici nu au trait sa cunoasca anii in care sportivii nostri luau zeci de medalii olimpice, obtineau calificari in cupe mondiale, etc. Ne crizam si pe atunci pentru nu stiu ce nedreptate, dar cu cat avem performante mai putine cu atat se exagereaza mai mult.

  6. #951
    from Italy Lucian86's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    London
    Posts
    4,649
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Eddy DoubleD View Post
    Pacat ca acestia ma fac sa-mi doresc ca Simona sa cada de acolo de unde e acum.
    Si tu ? Inseamna ca esti slab daca niste comentarii idioate te influenteaza. Ce motive mai aveti Ce-o sa faceti ma, veti ura toti viitorii sau fostii campioni ai Romaniei pentru niste fanatici ? Caci ei vor exista, fii sigur de asta.

    Imi amintesc dupa Londra 2012 niste comentarii absolut idioate a unor useri si chiar redactori OLS in legatura cu acel roman ca antrena in nationala americana de gimnastica. Asta e motiv sa uram gimnastele noastre ?

  7. #952
    trops mblue's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Posts
    1,651
    Reputatie
    1
    Poate ca unora le este foarte greu de acceptat ca tara asta poate sa aiba si sportivi foarte buni, chiar nu ii inteleg, poate ca pana acum am fost obisnuiti doar cu scandaluri, doar cu evolutii mediocre , doar cu ratari la mustata iar acum cand avem motive sa tinem cu unul de a nostru ne este foarte greu. Ne este greu ca unii care vb doar de scandaluri, de blaturi de porcarii au inceput sa scrie si despre altceva chiar daca nu nu au mare habar despre acel altceva dar Tenis-ul nu e un sport f complex, nu are reguli f multe si poti intelege usor .
    Ce ma deranjeaza intr-adevar si pe mine e faptul ca prin performantele lui Halep au inceput incet, incet sa fiu subiecte de tabloid dar pentru asa putin lucru chiar nu imi doresc sa dispara Simona din fenomen.
    Legat de faptul ca acel user ne vede o tara de idioti cred ca vorbeste destul de mult in numele lui, nu cred ca romanii stiu mai putin tenis decat canadienii,japonezii sau germanii dar pt asta nu am auzit nici un neamt, canadian sau bulgar ca se plange ca se vb prea mult despre Petkovici, Bouchard sau Dimitrov.

  8. #953
    from Italy Lucian86's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    London
    Posts
    4,649
    Reputatie
    0
    Apropo, unde e FanTastic ala ? Cand unul intrece masura, cand si-o ia peste bot se ascunde de rusine vad

  9. #954
    trops mblue's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Posts
    1,651
    Reputatie
    1
    Sper sa dispara definitiv de pe forum.

  10. #955
    Banned
    Join Date
    May 2014
    Posts
    409
    Reputatie
    0
    Si eu sper. Dar trebuie sa se si poata

  11. #956
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,869
    Reputatie
    0
    Lasati copilu in pace, vulturilor!
    E adevarat ca si copilu si-a cam luat-o-n cap cu Halep, parca nu mai vede pe langa doar fix intr-acolo, ar trebui si la el ciocu mai mic!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  12. #957
    Delpo-tard Eddy DoubleD's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Potsdam, NY
    Posts
    29,412
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by mblue View Post
    Poate ca unora le este foarte greu de acceptat ca tara asta poate sa aiba si sportivi foarte buni, chiar nu ii inteleg, poate ca pana acum am fost obisnuiti doar cu scandaluri, doar cu evolutii mediocre , doar cu ratari la mustata iar acum cand avem motive sa tinem cu unul de a nostru ne este foarte greu. Ne este greu ca unii care vb doar de scandaluri, de blaturi de porcarii au inceput sa scrie si despre altceva chiar daca nu nu au mare habar despre acel altceva dar Tenis-ul nu e un sport f complex, nu are reguli f multe si poti intelege usor .
    Ce ma deranjeaza intr-adevar si pe mine e faptul ca prin performantele lui Halep au inceput incet, incet sa fiu subiecte de tabloid dar pentru asa putin lucru chiar nu imi doresc sa dispara Simona din fenomen.
    Legat de faptul ca acel user ne vede o tara de idioti cred ca vorbeste destul de mult in numele lui, nu cred ca romanii stiu mai putin tenis decat canadienii,japonezii sau germanii dar pt asta nu am auzit nici un neamt, canadian sau bulgar ca se plange ca se vb prea mult despre Petkovici, Bouchard sau Dimitrov.
    Evident ca e parerea mea, nu ma astept sa rezonezi cu ea. Dar mi se demonstreaza asta in fiecare zi; si nu ma refer doar la sport.

    Quote Originally Posted by Lucian86
    Si tu ? Inseamna ca esti slab daca niste comentarii idioate te influenteaza. Ce motive mai aveti Ce-o sa faceti ma, veti ura toti viitorii sau fostii campioni ai Romaniei pentru niste fanatici ? Caci ei vor exista, fii sigur de asta.
    Si nici macar nu ma uit la televizor, ca m-ar lua cu capul. Nu e vorba ca ma influenteaza comentariile care exista, doar ca mi se face rau. Pacat pentru Simona ca nu s-a nascut in alta tara. Ar fi meritat pentru caracterul ei si ar fi avut si mult mai multe avantaje.

  13. #958
    sport legend
    Join Date
    Apr 2009
    Posts
    1,369
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Eddy DoubleD View Post
    Pacat pentru Simona ca nu s-a nascut in alta tara. Ar fi meritat pentru caracterul ei si ar fi avut si mult mai multe avantaje.
    Ei, lasa ca nu-i chiar asa rau nici cu romanii. E bine ca sunt asa pasionati. Iti da sentimentul ca o victorie chiar conteaza. Simona chiar le-a multumit in mod special romanilor. Care jucator de tenis a mai facut o dedicatie asa frumoasa si directa suporterilor lor? Pana si Sharapova a remarcat ca suporterii romani sunt mai vizibili si mai "audibili" decat cei rusi la RG.
    Bine, un pic de masura in pasiunea asta nu ar strica, sunt de acord

  14. #959
    sport legend
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    6,506
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Eddy DoubleD View Post
    Ar fi meritat pentru caracterul ei si ar fi avut si mult mai multe avantaje.
    Caracterul ei e mai mult decit fain pina la proba contrarie. Stiu romani cu caractere bune din ce poti vedea din exterior.

    S-ar putea sa te fi inteles gresit?

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •