View Poll Results: Cine castiga pe iarba?

Voters
29. You may not vote on this poll
  • Serena Williams

    13 44.83%
  • Li Na

    1 3.45%
  • Aga Radwanska

    1 3.45%
  • Victoria Azarenka

    2 6.90%
  • Simona Halep

    7 24.14%
  • Petra Kvitova

    0 0%
  • Maria Sharapova

    4 13.79%
  • Jelena Jankovic

    0 0%
  • altcineva

    1 3.45%
Page 2 of 46 FirstFirst 123412 ... LastLast
Results 22 to 42 of 959

Thread: WTA GS: Wimbledon 2014

  1. #22
    Moderator sannicola's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Sibiu
    Posts
    7,482
    Reputatie
    0
    Dulgheru si Mitu au trecut mai departe in turul 2.
    Ambele au castigat azi cu 2-0 .
    Youzhny
    Tecau,Hanescu,Mathieu,Djokovic
    Dulgheru,Carstea,Niculescu,Halep,Zvonareva ,Pennetta ,Na Li,Jankovic,Azarenka.

  2. #23
    manager mayas's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Posts
    335
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by sannicola View Post
    Dulgheru si Mitu au trecut mai departe in turul 2.
    Ambele au castigat azi cu 2-0 .
    ce revenire a avut Mitu in setul 2, a fost condusa mai mereu, chiar si in tiebreak, la diferente mari, bravo!
    poate intra si ea in top 200, dupa aceste calificari,...
    iar Dulgheru, top 100 de acum, sper sa intre pe tablou.

  3. #24
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,356
    Reputatie
    0
    Pe Mitu asta numai in calificari de GS o vad. Naiba stie unde joaca in restul anului, ca nu am vazut-o in niciun intr-un turneu important(calificari), chiar si ITF.

  4. #25
    Delpo-tard Eddy DoubleD's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Potsdam, NY
    Posts
    29,412
    Reputatie
    0
    A castigat unul din ITF-urile Di **** anul asta Cam atat... Vad ca joaca mult in Bundesliga.

  5. #26
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,854
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by GreenApple View Post
    Ar putea avea 0/2 in acest sezon de iarba pentru ca nu are meciuri in picioare, nu ca ar fi praf pe iarba. O jucatoara care are 3 semifinale la Wimbledon, o finala la Eastbourne si inca o semifinala la JO nu e deloc praf.
    O fi prins culoar... ca si Safina cu cele 3 finale!
    Degeaba, ii lipseste serva, nu poti fi bun pe iarba cand prima nu prea intra iar a 2-a e dubla in momente importante.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  6. #27
    Banned
    Join Date
    May 2014
    Posts
    409
    Reputatie
    0
    http://www.wtatennis.com/news/articl...ty-almost-here

    Ma seaca astia de la wta... ii intereseaza sa vada chilotii roz ai Sharapovei sau sa pozeze muschii de halterofili ai Serenei la petrecerea de la Wimbledon.

    Despre turneul de la o'Hochambunca ( sau cum s-o chema ) din Olanda abia scriu 2 randuri.

  7. #28
    sport legend Hopshio's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Oradea, Sheffield
    Posts
    13,436
    Reputatie
    1
    Mitu s-a calificat mai departe frumos a revenit..condusa cu 3-0 in decisiv, a batut 6-4.
    Dugheru din pacate a pierdut
    [COLOR="Blue"]Diapers and politicians should be changed often.Both for the same reason.[/COLOR]

  8. #29
    manager mayas's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Posts
    335
    Reputatie
    1
    dap, Dulgheru mai are meci la dublu, tot calificari, cu Lara Arruabarrena, poate merge acolo mai departe
    se pare ca e greu in calificari, chiar daca esti cap de serie, vezi Begu nr 1 la RG, ea acum era 5.
    M Copil si el ieri,...
    ma bucur pt Mitu, poate se califica in premiera pe tablou.
    Olaru cred ca iar nu are partenera la dublu, n-am gasit-o pe site,...

  9. #30
    sport legend Alina Nicoleta's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    Bucharest
    Posts
    3,367
    Reputatie
    1
    Si pentru ca se apropie Wimbledonul, am gasit asta pe youtube https://www.youtube.com/watch?v=xWOg_cVfbk0 . Mi-ar placea mult sa vad iar un meci Simona-Serena... Uitandu-ma la meciul asta, chiar cred ca Simo o poate bate pe Serena.
    "There is no passion to be found playing small - in settling for a life that is less than the one you are capable of living." Nelson Mandela

  10. #31
    sport legend GreenApple's Avatar
    Join Date
    Jan 2011
    Location
    Sinaia, Romania
    Posts
    1,528
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Alina Nicoleta View Post
    Si pentru ca se apropie Wimbledonul, am gasit asta pe youtube https://www.youtube.com/watch?v=xWOg_cVfbk0 . Mi-ar placea mult sa vad iar un meci Simona-Serena... Uitandu-ma la meciul asta, chiar cred ca Simo o poate bate pe Serena.
    Serena revenea dupa o pauza de un an si dupa acea embolie pulmonara in perioada in care s-a jucat meciul asta. Si daca nu ma insel, era clasata pe locul 170 mondial Serena la vremea aia.
    Serena Williams - Tomas Berdych - Monica Niculescu - Milos Raonic

  11. #32
    sport legend White Shadow's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Arad
    Posts
    18,375
    Reputatie
    1
    Puteti sa'mi spuneti cateva jucatoare care se descurca foarte bine pe aceasta suprafata?

    O sa incerc niste escaladari la pariuri si am nevoie de informatii
    [B] "Behind this mask there is more than just flesh. Beneath this mask there is an idea... and ideas are bulletproof."[/B]

  12. #33
    Poetry/motion Cristy RVD's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,186
    Reputatie
    0
    http://www.tennisexplorer.com/

    Vezi aici la fiecare jucatoare/meci ce si cum.

  13. #34
    sport legend White Shadow's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Arad
    Posts
    18,375
    Reputatie
    1
    Hai mai bine sa comunicam prin cuvinte

    Cristy, spune'mi cateva jucatoare care joaca foarte bine pe aceasta suprafata.
    [B] "Behind this mask there is more than just flesh. Beneath this mask there is an idea... and ideas are bulletproof."[/B]

  14. #35
    sport legend Alina Nicoleta's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    Bucharest
    Posts
    3,367
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by GreenApple View Post
    Serena revenea dupa o pauza de un an si dupa acea embolie pulmonara in perioada in care s-a jucat meciul asta. Si daca nu ma insel, era clasata pe locul 170 mondial Serena la vremea aia.
    aaa nu am stiut detaliile astea Chiar si asa, eu tot cred ca are sanse au fost cateva puncte superbe ale Simonei acolo..
    "There is no passion to be found playing small - in settling for a life that is less than the one you are capable of living." Nelson Mandela

  15. #36
    Poetry/motion Cristy RVD's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,186
    Reputatie
    0
    Eu nu prea urmaresc, dar e relativa asta cu cine joaca bine pe iarba. Daca e suprafata mai lenta (asa cum se pare) anul asta, pot foarte multe sa joace foarte bine.

    Chinezoaicele, japonezele, Lisicki, Pironkova, Serena, Venus. In general jucatoarele de forta, cu serviciu bun, dar care sunt in stare sa se si deplaseze cum trebuie.

  16. #37
    Delpo-tard Eddy DoubleD's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Potsdam, NY
    Posts
    29,412
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by White Shadow View Post
    Hai mai bine sa comunicam prin cuvinte

    Cristy, spune'mi cateva jucatoare care joaca foarte bine pe aceasta suprafata.
    Decat sa pariezi pe WTA la Wimbledon, mai bine da-mi mie banii...serios.

  17. #38
    sport legend Hopshio's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Oradea, Sheffield
    Posts
    13,436
    Reputatie
    1
    hai ma ca eu la wimbledon am facut bani si pe wta
    [COLOR="Blue"]Diapers and politicians should be changed often.Both for the same reason.[/COLOR]

  18. #39
    sport legend White Shadow's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Arad
    Posts
    18,375
    Reputatie
    1
    stati linistiti ca dupa acest turneu o sa mananc creveti
    [B] "Behind this mask there is more than just flesh. Beneath this mask there is an idea... and ideas are bulletproof."[/B]

  19. #40
    Delpo-tard Eddy DoubleD's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Potsdam, NY
    Posts
    29,412
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by White Shadow View Post
    stati linistiti ca dupa acest turneu o sa mananc creveti
    La Wimbledon vorbim de capsuni cu frisca

  20. #41
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,854
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by White Shadow View Post
    Cristy, spune'mi cateva jucatoare care joaca foarte bine pe aceasta suprafata.
    Kvitovitova! E si in forma, daca pe zgura s-a descurcat asa bine, isi repeta titlu la Wimbledon anu asta!
    Tocmai ce-i da omoru azi lu Lepchenko, cu toporu! Si americanca nu e chiar slaba pe iarba ea insasi!

    Pe iarba e important returu, serviciu si in rest sa reusesti sa tii mingea in teren, putini vor fi cei care vor ataca de nebuni si le va si intra!
    CSN(Montanes feminin) e buna de tot in a tine mingea in teren, a avut azi probleme la spate dar chiar si asa a jucat bine, ceva-mi spune ca va face un Wimbly senzational! Si mental trebuie sa fii tare, evident, mobil, procentaj f bun, si tare mental, Halepul nostru are o sansa!
    Sa tii mingea-n teren dar in unghiuri, sa nu poata adversara ajunge in timp util, la ce se joaca azi unghiul e mai important decat bombeul!
    CSN e foarte buna la unghiuri, Aga si Halep iar sunt, si mai sunt altele, chinezoaicele vorba lu Cristy, s.a.m.d.

    Dar evident favorite sunt tot alea care dau cu tunu, doar ca alea depind prea mult de forma de zi: Lisicki.
    Aga imi place mie foarte mult pe iarba.... chiar sunt curios cum se va descurca de data asta.

    La feminim e mai putin vorba de touch(atingere, incheietura) ca-n ATP, fetele in genere-s antitalent la capitolul asta!
    Last edited by Johnny D; 18th June 2014 at 20:01.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  21. #42
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,854
    Reputatie
    0
    Chinezuce dar nu si aLiNa! Ea are probleme cu iarba si asta pentru ca nu-si stie adapta jocul de hard, chiar zgura la iarba, desi are tot ce-i trebuie: rapiditate, mobilitate, capacitate de-a dezvolta unghiuri fabuloase, joc defensiv foarte bun prin posibilitatea de-a lovi in unghi din spate! Chinezoaica are potential sa fie al dracu de buna daca ar reduce doar forta loviturilor si si-ar descoperi capacitati de-a dezvolta unghiuri absolut fantastice, dar nu o face, habar n-are cum, si tot izbeste si greseste si va pierde fara doar si poate impotriva unei ierbiste de top!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •