Page 2 of 6 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 22 to 42 of 125

Thread: Costel Galca, noul antrenor al Stelei !

  1. #22
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,459
    Reputatie
    0
    reivane tata, cu modestie iti spun ca am cu mai mult de 10 clase ca tine
    daca poti intelege ca discutam de banii ciobanului si nu de cretinismul lui...de parca aici ar fi sfintisori !!
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  2. #23
    rosalbalbastru fl0o's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Galati, Romania
    Posts
    6,501
    Reputatie
    1
    E mult spus... frate
    On cate tipuri de stelisti exista?
    [FONT="Georgia"]bautura si meci[/font]

  3. #24
    rosalbalbastru fl0o's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Galati, Romania
    Posts
    6,501
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Bobi Cearton View Post
    Cine?
    Toti trei... suporteri de tv, unu oltean, unu giurgiuvean si altul portoalbean
    Last edited by fl0o; 2nd June 2014 at 14:40.
    [FONT="Georgia"]bautura si meci[/font]

  4. #25
    sport legend Bobi Cearton's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Intr-o lume relativa
    Posts
    16,667
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by fl0o View Post
    Toti trei
    Am inteles. Dario, Reivan si Galca trebuie batuti cu cureaua de la ceas.
    Dupa bataie sa fie luati cu duba!
    NICHITA STANESCU
    Eu nu sunt altceva decât o pată de sânge care vorbește

  5. #26
    retired phife's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Timpuri Noi
    Posts
    15,183
    Reputatie
    0
    dario , 10 ani in sistemul comunist? Te multumesti cu gandirea de pardit si de tarfa : e prost , ne bate , ne injura , ne scuipa , isi bate joc de noi da' are bani.
    retired.

  6. #27
    rosalbalbastru fl0o's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Galati, Romania
    Posts
    6,501
    Reputatie
    1
    Cine pana mea e Galca?... nu vorbeam de el. Asta oricum e demis
    [FONT="Georgia"]bautura si meci[/font]

  7. #28
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,459
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by reivan View Post
    dario , 10 ani in sistemul comunist? Te multumesti cu gandirea de pardit si de tarfa : e prost , ne bate , ne injura , ne scuipa , isi bate joc de noi da' are bani.
    Pustiule, sa-ti spun un mic secret, scoala facuta pe timpul ala, educatia de atunci, a facut oameni din multi cei ce scriu pe forumul asta . Sa revenim la ce te doare, starnesti valuri in pahar din nimic, am spsus sub alta forma ca fara banii ciobanului ne-ar fi fost mult mai greu, asta in cazul in care-mi vei spune ca nu stiu ce araboi investea pe timpul ala masiv la Steaua iar acum eram un club iubit de toti rapidistii si chiajnistii din Romania .
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  8. #29
    retired phife's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Timpuri Noi
    Posts
    15,183
    Reputatie
    0
    cum zic , avand in vedere ca Steaua poate crea "mostrii mediatici" gen Becali clubul merge bine cu orice finantator si cu sponsori. noi nu avem un sponsor serios pe masura capitalului de imagine. Si daca tot te straduiesti sa dai din manute , cam de prin 2005 migi mai mult scoate decat da.
    retired.

  9. #30
    rosalbalbastru fl0o's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Galati, Romania
    Posts
    6,501
    Reputatie
    1
    mm Stoica ce parere are despre noul antrenor? ii pasa cuiva ?
    sa-mi bag
    ce-ti mai place Rahova
    sa ni-l inghita
    si la dus si in celula
    sa o facem fericita
    toti iti baga
    Last edited by Dario; 2nd June 2014 at 15:02.
    [FONT="Georgia"]bautura si meci[/font]

  10. #31
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,459
    Reputatie
    0
    e dreptul lui migi sa foloseasca banii cum doreste, dar in acelasi timp o obligatie sa investeasca in club
    acum poti fi de acord cu mine ?

    floO, calm, aici nu esti in tribune
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  11. #32
    retired phife's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Timpuri Noi
    Posts
    15,183
    Reputatie
    0
    intreaba jucatorii cat de bine isi indeplineste atributiile.
    retired.

  12. #33
    rosalbalbastru fl0o's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Galati, Romania
    Posts
    6,501
    Reputatie
    1
    Mi-ai facut poezia ferfelita...
    Cum arata o tribuna?
    [FONT="Georgia"]bautura si meci[/font]

  13. #34
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,459
    Reputatie
    0
    cum arata o peluza ?
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  14. #35
    rosalbalbastru fl0o's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Galati, Romania
    Posts
    6,501
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Dario View Post
    cum arata o peluza ?
    Ca o tribuna mai mica, in Romania asa... doi suporeri, rand de stewarzi, rand de gard, rand de jandarmi, rand de gard, doi mancatori de seminte ... asta e de la stanga la dreapta
    De sus in jos dispar mancatorii si eventual apare cate i pista de atletism nefolosita de 24 de ani
    [FONT="Georgia"]bautura si meci[/font]

  15. #36
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,459
    Reputatie
    0
    Mă bucur pentru Costel. Este un tânăr antrenor care cunoaște astmosfera Stelei, mi-a fost drag ca jucător. Știu că a avut reușite ca jucător în străinătate, a fost un fotbalist foarte bun, iar acum este un antrenor în devenire. Vreau să îi transmiteți felicitările mele, Emeric Ienei

    A fost o alegere foarte bună, este stelist pur sânge și asta contează mult în relația cu suporterii, care sunt sigur că îl vor sprijini. Ca jucător era foarte bun, rămânea după antrenamente să se pregătească. Lipsa sa de experiență poate fi compensată prin multă muncă. La Steaua are și avantajul unui lot valoros de jucători. Gâlcă are metodele sale de lucru, preluate din fotbalul spaniol. Îi durez mult succes și mă bucur pentru el, Ilie Stan .

    Costel era cel mai serios dintre antrenorii de la Federație și cred că este cea mai bună variantă pentru Steaua. A jucat cinci ani în Ghencea, a făcut performanțe acolo, știe ce înseamnă spiritul acestei echipe și i se potrivește ca o mănușă. Nu va avea probleme să facă pasul de la lotul U17 al României la campioana țării, e un tip școlit, foarte, foarte profesionist, Daniel Prodan .
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  16. #37
    sport legend Duba's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    6,731
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by reivan View Post
    cum am spus
    copii idioti.
    dario, tata, daca ai de doua ori mai multe clase ca becali (5) trebuie sa te simti jignit ca ala e patron la Steaua. cand isi bate joc si de club si tu tot nu esti contrariat inseamna ca nu esti stelist.
    Bai minte-ngusta, Becali nu si-a batut joc, sub nicio forma, de club!!!!!! O facea daca lasa Steaua in mizeria in care a gasit-o dupa ce a fost devalizata de derbedeii din MApN, in frunte cu Otelea, si de Paunescu. Mai precis, locul 8, cu -5 la adevar.
    Cand castigi trofee (campionate, cupe, supercupe), te califici an de an in grupele Europa League si ale Ligii Campionilor (10 ori consecutiv), cand ajungi in primavara europeana de vreo 5 ori si joci semifinala de Europa League inseamna ca chiar iti pasa de acest club.
    Si-a batut joc de voi!!!! De niste derbedei care n-aveti mai nimic in scufita. Si, de asemenea, de cei care nu aveau ce face si se bagau in seama.
    Baga la capatana!!!!! Daca nu era acest nebun grobian, grandoman si cum mai vrei sa-i spui o luam in mana, la fel cum fac acum amaratii de la Rapid sau Dinamo.
    "Eu nu am avut niciodata probleme cu Steaua. Cel mai corect om din fotbal a fost Valentin Ceausescu. In acea perioada, dinamo facea cele mai mari mizerii, nu Steaua, cu toate povestile care se aud". Adrian Porumboiu, fost arbitru.

  17. #38
    koaye grele Tyler Durden's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    mwelaromani
    Posts
    18,139
    Reputatie
    1
    Asta dupa ce moare, e musai sa fie impaiat!
    FCSB este acronimul Pușcariei în sportul românesc. Patronul, managerul, precum și cel mai reprezentativ suporter sunt oameni certați cu legea, infractori de drept comun. Cei care susțin această echipă par și ei alcătuiți din aceeași plămadă.

  18. #39
    Moderator Aurel.D's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    11,443
    Reputatie
    1
    Oare ce echipă din lume își mai stabilește antrenorul la vorbitorul unui penitenciar? Dar acum că tot v-ați găsit antrenor, ați putea să o puneți de o adunare în Parcul Izvor. Dacă tot ați ratat momentul sărbătorii campionatului după înfrângerea cu Astra din Cupă, puteți recupera cu ocazia asta.

  19. #40
    sport legend patriot's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    bucuresti
    Posts
    1,999
    Reputatie
    1
    Galca e baiat bun si atat ,nu stiu cat e de antrenor ca n a dovedit pe nicaieri,imi pare rau pt el dar jiji idolul multor ''stelisti'' de aici o sa i dea teleon in timpul meciului sa i faca si schimbarile.....din ce vorbesc cu baietii care stiu treaba pe la club,situatia e naspa acolo,oamenii nu sunt platiti,basca ca n au luat nicio prima sezonul asta iar multi nu si au primit nici bonusurile pt anul trecut,jiji scoate banii si cam atat....multi vor sa plece,o sa ne distram tare cu becalistii astia de p aici.........

  20. #41
    rosalbalbastru fl0o's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Galati, Romania
    Posts
    6,501
    Reputatie
    1
    Nu uitati sa faceti poze
    [FONT="Georgia"]bautura si meci[/font]

  21. #42
    sport legend Bobi Cearton's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Intr-o lume relativa
    Posts
    16,667
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by patriot View Post
    Galca e baiat bun si atat ,nu stiu cat e de antrenor ca n a dovedit pe nicaieri,imi pare rau pt el dar jiji idolul multor ''stelisti'' de aici o sa i dea teleon in timpul meciului sa i faca si schimbarile.....din ce vorbesc cu baietii care stiu treaba pe la club,situatia e naspa acolo,oamenii nu sunt platiti,basca ca n au luat nicio prima sezonul asta iar multi nu si au primit nici bonusurile pt anul trecut,jiji scoate banii si cam atat....multi vor sa plece,o sa ne distram tare cu becalistii astia de p aici.........
    Trebuie sa-si scoata banii bagat in Nila 1 milion, in Varela 1 mil, in Parvulescu 600.000, in Tatarusanu 1.5 mil, in Tanase 1.8 mil, in Sanmartean, in Piovacari, etc...
    NICHITA STANESCU
    Eu nu sunt altceva decât o pată de sânge care vorbește

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •