Onlinesport.ro, Handbalvolei.ro, impreuna cu Sport Suport si in colaborare cu FRH si LPH va invita pentru a vota echipa ideala a Ligii Nationale masculine, sezonul 2013/2014, dar si cel mai bun aparator, cel mai bun tanar jucator si cel mai bun antrenor.
http://www.isondaje.ro/sondaj/322367389/done/
Portari:
-Mihai Popescu (HCM Constanta)
-Ionut Irimus (Minaur Baia Mare)
-Razvan Szopka (Potaissa Turda)
-Stefan Grigoras (Stiinta Bacau)
Cea mai buna extrema stanga:
-Alexandru Asoltanei (Pandurii Tg. Jiu)
-Alexandru Sabau (Minaur Baia Mare)
-Gabriel Florea (CSA Steaua Bucuresti)
-George Buricea (HCM Constanta)
-Nicusor Negru (CSM Bucuresti)
-Adrian Balut (Dinamo Bucuresti)
-Chike Onyejekwe (HC Odorhei)
Cel mai bun inter stanga:
-Ionut Ramba (Știinta Bacau)
-Uellington Da Silva (Stiinta Bacau)
-Laurentiu Dinescu (Pandurii Tg. Jiu)
-Ciprian Sandru (Dinamo Bucuresti)
-Alexandru Simicu (HCM Constanta)
-Claudiu Dediu (Potaissa Turda)
-Andrei Grasu (Minaur Baia Mare)
Cel mai bun centru:
-Raul Marian (Potaissa Turda)
-Marius Stavrositu (HCM Constanta)
-Mihai Rohozneanu (CS Caras Severin)
-Alexandru Csepreghi (HCM Constanta)
-Goran Kuzmanoski (HC Odorhei)
-Ionut Rotaru (Stiinta Bacau)
Cel mai bun inter dreapta:
-Ionut Georgescu (CSA Steaua Bucuresti)
-Cristian Adomnicai (Potaissa Turda)
-Lazo Majnov (HC Odorhei)
-Florin Acatrinei (Pandurii Tg. Jiu)
-Bogdan Criciotoiu (HCM Constanta)
-Cristi Ghita (Stiinta Bacau)
Cea mai buna extrema dreapta:
-Liviu Mironescu (Dinamo Bucuresti)
-Flavius Campan (Potaissa Turda)
-Laurentiu Toma (HCM Constanta)
-Andrei Mihalcea (HC Odorhei)
Cel mai bun pivot:
-Nenad Savic (Potaissa Turda)
-Martin Johansson (Stiinta Bacau)
-Albert Cristescu (HCM Constanta)
-Marius Novanc (HCM Constanta)
-Huba Talas (HC Odorhei)
Cel mai bun aparator:
-Radu Lazar (Potaissa Turda)
-Michelin Celestin (Stiinta Bacau)
-Nenad Savic (Potaissa Turda)
-Alexandru Simicu (HCM Constanta)
-Branislav Angelovski (HCM Constanta)
Cel mai bun tanar jucator:
-Marius Szoke (CSA Steaua Bucuresti)
-Adrian Rotaru (CSM Bucuresti)
-Ramon Somlea (HCM Constanta)
-Gabriel Burlacu (CSU Suceava)
-Dan Racotea (CSM Bucuresti)
-Albert Cristescu (HCM Constanta)
-Nicusor Negru (CSM Bucuresti)
-Demis Grigoras (CS Caras Severin)
Cel mai bun antrenor:
-Zvonko Sundovski (HCM Constanta)
-Horatiu Gal (Potaissa Turda)
-Eliodor Voica (Stiinta Bacau)
-Liviu Andries (Pandurii Tg. Jiu)
-Sebastian Bota (Dinamo Bucuresti)
-Vlad Caba (HC Odorhei)
-Adi Popovici (Minaur Baia Mare)
-Viorel Mazilu (CSA Steaua Bucuresti)
-Aihan Omer (CS Caras Severin)
-Constantin Ștefan (Poli Timisoara)
-Bozo Rudic (CSM Bucuresti)
-Razvan Bernicu (CSU Suceava)