View Poll Results: Cine va castiga titlul de campioana in 2015?

Voters
28. You may not vote on this poll
  • Bastia

    1 3.57%
  • Bordeaux

    3 10.71%
  • Caen

    1 3.57%
  • Evian TG

    1 3.57%
  • Guingamp

    1 3.57%
  • Lens

    0 0%
  • Lille

    2 7.14%
  • Lorient

    0 0%
  • Metz

    0 0%
  • Monaco

    2 7.14%
  • Montpellier

    0 0%
  • Nantes

    0 0%
  • Nice

    0 0%
  • Lyon

    2 7.14%
  • Marseille

    5 17.86%
  • Paris SG

    10 35.71%
  • Reims

    0 0%
  • Rennes

    0 0%
  • Saint-Etienne

    0 0%
  • Toulouse

    0 0%
Page 1 of 36 12311 ... LastLast
Results 1 to 21 of 750

Thread: Ligue 1 2014/2015

  1. #1
    superlative Shinnok's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Concealed
    Posts
    42,500
    Reputatie
    1

    Ligue 1 2014/2015

    Sezonul incepe pe 8 august 2014.

    Prima etapa:

    Vi 08/08/14
    Reims - Paris SG
    Sb 09/08/14
    Bastia - Marseille
    Evian TG - Caen
    Guingamp - Saint-Etienne
    Lille - Metz
    Lyon - Rennes
    Monaco - Lorient
    Montpellier - Bordeaux
    Nantes - Lens
    Nice - Toulouse
    [COLOR="Red"][SIZE="3"][FONT="Century Gothic"]your system is running low on resources[/FONT][/SIZE][/COLOR]

  2. #2
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,784
    Reputatie
    1
    Shinnok cum iti permiti sa vorbesti franceza ?
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  3. #3
    superlative Shinnok's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Concealed
    Posts
    42,500
    Reputatie
    1
    Imi permit orice, sunt Shinnok
    [COLOR="Red"][SIZE="3"][FONT="Century Gothic"]your system is running low on resources[/FONT][/SIZE][/COLOR]

  4. #4
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,784
    Reputatie
    1
    Ok, castiga PSG
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  5. #5
    superlative Shinnok's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Concealed
    Posts
    42,500
    Reputatie
    1
    sunteti US 5
    [COLOR="Red"][SIZE="3"][FONT="Century Gothic"]your system is running low on resources[/FONT][/SIZE][/COLOR]

  6. #6
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,784
    Reputatie
    1
    Timpul le va rezolva pe toate
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  7. #7
    superlative Shinnok's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Concealed
    Posts
    42,500
    Reputatie
    1
    [COLOR="Red"][SIZE="3"][FONT="Century Gothic"]your system is running low on resources[/FONT][/SIZE][/COLOR]

  8. #8
    senior Robert Cristian's Avatar
    Join Date
    Sep 2013
    Location
    France
    Posts
    222
    Reputatie
    1

  9. #9
    sport legend SwedishMafia's Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    10,735
    Reputatie
    1
    Cica Rabiot nu vrea sa semneze prelungirea contractului cu psg.Un jucator interesant.Nu prea imi dau seama daca poate deveni un jucator de super-valoare, sau un jucator de nivel rennes

    Daca rusu nu arunca cu bani in transferuri, psg va defila in campionat.Fournier la lyon...Grenier ar fi declarant ca e dispus sa plece, daca va ajuta starea financiara a echipey din lyon. Imi place acest Grenier, un jucator numai bun pentru wenger.Tanar, francez si ...francez

    OM si Bielsa.El loco Foarte probabil il vor vinde pe valbuena.Am inteles ca cei de la OM ar vrea sa-l vanda si pe gignac..L-au adus pe alessandrini insa e un jucator care nu poate depasi un anumit nivel.

    ASSE are un lot bun, dar mai valoros mi se pare antrenorul.Ar merita o echipa mai buna decat asse.
    Bordeaux va fi antrenata de sagnol.Dupa ce o perioada se zvonea ca zidane va fi noul antrenor.Interesanta numirea lui Makalele ca antrenor in Corsica..sa vedem daca rezista pe insula.Makalele are 2 ani de second sub conducerea lui ancelotti si blanc.Sa vedem

    3 echipe bune au promovat in ligue. lens, caen si metz.Nu stiu cat de mari sunt pentru fotbalul francez, insa lens si caen dau un farmec in plus ligue 1.
    Reims, evian si metz vor retrograda

  10. #10
    sport legend SwedishMafia's Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    10,735
    Reputatie
    1
    cica araboii vor plati 60 mil de euro pt di maria. cu cele 50 pe david luiz, araboii se pisa pe fair play-ul financiar al imbecilului de platini. Daca il mai iau si pe hazard, atunci imbecilul si hotul de platini ar trebui sa isi dea demisia.

  11. #11
    sport legend SwedishMafia's Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    10,735
    Reputatie
    1
    http://www.lequipe.fr/Football/Actua...ligue-1/482866
    daca se confirma, sochaux va ramane in ligue1.

  12. #12
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,784
    Reputatie
    1
    Da. Se pare ca Lens va ramane in ligue 2.
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  13. #13
    sport legend SwedishMafia's Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    10,735
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by delaparis View Post
    Da. Se pare ca Lens va ramane in ligue 2.
    Pacat ca Hervé Renard nu are ocazia sa antreneze pe sochaux in ligue1. La ce rezultate a avut cu sochaux, ar fi meritata.dlp, ai idee pe cine antreneaza acest Hervé Renard ? Se zvonea ca va prelua nationala marocului.

  14. #14
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,784
    Reputatie
    1
    Se vorbeste de Coasta de Fildes...Ce e sigur e ca va antrena o nationala importanta din Africa.
    Da. E antrenor bun pt ligue 1, peste multi care activeaza acum si nu fac mare lucru.
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  15. #15
    sport legend SwedishMafia's Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    10,735
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by delaparis View Post
    Se vorbeste de Coasta de Fildes...Ce e sigur e ca va antrena o nationala importanta din Africa.
    Da. E antrenor bun pt ligue 1, peste multi care activeaza acum si nu fac mare lucru.
    Tinand cont ce bune rezultate a avut cu sochaux, m-a surprins cand am vazut ca nimeni din ligue1 nu l-a contactat, si se vorbea tot de o nationala din Africa. Ar fi fost bun pentru echipe de genu bastia, evian sau nantes.

    PSG il mai vrea pe pogba? Cu david luiz si thiago si cu un portar de valoarea lui sirigu, va fi greu sa le marchezi...
    S
    per ca sezonul care urmeaza, ASSE sa termine pe 3, adica sa mearga in CL Au un antrenor f bun.

    Patronul lui rennes, e cel mai bogat francez...de ce nu arunca cu multi euro in echipa?

  16. #16
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,784
    Reputatie
    1
    Renard vrea palmares, vrea titluri. A avut propuneri din ligue 1 dar a refuzat in serie. In ligue 1 daca nu antrenezi PSG sau Monaco azi nu ai nicio sansa la titlu. Asta a declarat. El vrea CAN cu o echipa tare din Africa si probabil ulterior va candida la o nationala tare din Europa.
    Nu e prost.

    PSG va mai da o lovitura tare pana la inceputul sezonului ... Sunt multi pe lista. Fair-play financiar a fost o gluma proasta

    Saint-Etienne nu vor face mai mult decat sezonul trecut. Nu sunt bani de jucatori de valoare.

    La Rennes nu am inteles si probabil nu o sa inteleg niciodata ce se intampla. Pinault cu avere de peste 19 miliarde euro poate cumpara si Chelsea maine si PSG saptamana viitoare. Dar probabil e francez
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  17. #17
    senior Robert Cristian's Avatar
    Join Date
    Sep 2013
    Location
    France
    Posts
    222
    Reputatie
    1
    Si totusi Rennes e probabil cel mai stabil club din punct de vedere financiar,la ei e o situatie asemanatoare cu ce e la O.M. unde MLD la o avere comparabila cu cea a lui Abramovic nu investeste nici pe departe cat rusul,dar la fel Marseille e un club foarte stabil din punct de vedere financiar practic nu le lipseste nimic.
    Probabil Pinault si madame Louis-Dreyfus nu prea sunt interesati de fenomen.
    Dar daca e asa atunci vin si intreb,de ce naibii nu vand cluburile daca nu sunt interesati de performanta la nivel inalt,mai ales ca isi permit,aici nu vorbim de ala de la Udinese sau de la Lyon care nu pot mai mult de atat.

  18. #18
    sport legend SwedishMafia's Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    10,735
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by delaparis View Post

    La Rennes nu am inteles si probabil nu o sa inteleg niciodata ce se intampla. Pinault cu avere de peste 19 miliarde euro poate cumpara si Chelsea maine si PSG saptamana viitoare. Dar probabil e francez
    salma hayek nu il lasa

  19. #19
    sport legend SwedishMafia's Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    10,735
    Reputatie
    1
    James Rodriguez face un lucru pe care eu nu sunt de acord..Santajeaza clubul care-l plateste.Cica le-a transmis celor de la AS Monaco, ca nu se intoarce la echipa, deoarece vrea sa joace pentru real Madrid. Atitudine de rahat. Sa vedem daca rusu joaca tare si-l tine pe tusa cateva luni pe columbian

  20. #20
    Delpo-tard Eddy DoubleD's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Potsdam, NY
    Posts
    29,412
    Reputatie
    0
    Pe teren nu se poate vedea ce are in cap. Cum am auzit ca se vrea la Real, am realizat si ce are acolo...nimic.

  21. #21
    sport legend Luis Garcia10's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Bucuresti, Targoviste
    Posts
    11,325
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Eddy DoubleD View Post
    Pe teren nu se poate vedea ce are in cap. Cum am auzit ca se vrea la Real, am realizat si ce are acolo...nimic.
    +1
    Muzzwrinka

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •