View Poll Results: Cine va castiga titlul de campioana in 2015?

Voters
28. You may not vote on this poll
  • Bastia

    1 3.57%
  • Bordeaux

    3 10.71%
  • Caen

    1 3.57%
  • Evian TG

    1 3.57%
  • Guingamp

    1 3.57%
  • Lens

    0 0%
  • Lille

    2 7.14%
  • Lorient

    0 0%
  • Metz

    0 0%
  • Monaco

    2 7.14%
  • Montpellier

    0 0%
  • Nantes

    0 0%
  • Nice

    0 0%
  • Lyon

    2 7.14%
  • Marseille

    5 17.86%
  • Paris SG

    10 35.71%
  • Reims

    0 0%
  • Rennes

    0 0%
  • Saint-Etienne

    0 0%
  • Toulouse

    0 0%
Page 26 of 36 FirstFirst ... 162425262728 ... LastLast
Results 526 to 546 of 750

Thread: Ligue 1 2014/2015

  1. #526
    sport legend aLLiin's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    33,313
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Xaviesta View Post
    Ai vazut meciul?
    am vazut repriza care trebuia! a doua! si nu, nu ma bucur... oarecum plac PSG.
    MEREU SUPERIORI !!!

  2. #527
    Moderator Xaviesta's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    14,289
    Reputatie
    0
    Nu poti sa spui ca a fost rezultat rusinos. Au avut 4 (!) accidentari dintre care 2 pe final cand au jucat in 9. Plus ca ala a dat golul vietii la lovitura aia in min 92.

    Greu de crezut ca vor face ceva cu Chelsea in conditiile astea. Lucas e o pierdere uriasa.

  3. #528
    retired phife's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Timpuri Noi
    Posts
    15,183
    Reputatie
    0
    gignac la sevilla, leverkusen sau roma? )))
    nici la newcastle, everton.
    e un sezon norocos pentru el, isi prelungeste contractul.

    auzi roma si bayer..echipe de ucl.
    retired.

  4. #529
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,790
    Reputatie
    0
    Ce le-a facut Caen!
    Ce urat... urat, urat! Atat de urat de si mie mi-e mila de Delaparis!
    Quote Originally Posted by White Shadow View Post
    e cam clar pe aici cine castiga campionatul...Lyon
    Era clar de ceva vreme, acum e aproape cert.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  5. #530
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,951
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Xaviesta View Post
    Nu poti sa spui ca a fost rezultat rusinos. Au avut 4 (!) accidentari dintre care 2 pe final cand au jucat in 9. Plus ca ala a dat golul vietii la lovitura aia in min 92.

    Greu de crezut ca vor face ceva cu Chelsea in conditiile astea. Lucas e o pierdere uriasa.
    Corect.
    Scenariu sumbru in meciul de azi cu accidentari ... dar si cretinismul lui Blanc
    Nu numai ca trebuia bagat exclusiv echipa a doua contra Caen dar si ultima schimbare la de minute de sfarsit cand a scos pe Matuidi. De atunci a suferit inca doua accidentari. Daca nu facea mutarea asta castiga meciul in 10. In 9 e practic imposibil sa pretinzi ceva indiferent de adversar in ligue 1.

    Acum 5 jucatori sunt indisponibili pt Chelsea. Pastore, Lucas, Cabaye, Marquinhos si Aurier. Foarte complicat.
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  6. #531
    Rossonero YoNuTzz's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    N/A
    Posts
    23,863
    Reputatie
    0
    accidentari...ne-accidentari...ghinion...nu conteaza...

    nu poti conduce min 88 cu 2-0 acasa pe caen, sa te numeste psg si sa se termine 2-2

    rusine istorica ptr psg...

    dupa eliminarea cu chelsea, ar trebui sa plece blanc...nu are nici un rost sa stea pana la vara...
    AC Milan - 7 Uefa Champions Leagues ; 5 Uefa Super Cups ; 2 Uefa Cup Winners' Cups ; 3 Intercontinental Cups ; 1 Fifa Club World Cup

  7. #532
    retired phife's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Timpuri Noi
    Posts
    15,183
    Reputatie
    0
    si cine iti vine maestre in mijlocul campionatului sa antreneze?
    retired.

  8. #533
    iwanttobelieve Freek's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Bukresh
    Posts
    9,400
    Reputatie
    1
    Rijkaard

    Am ratat meciul dar e amuzant ca aseara tot 2-2 s-a terminat dar cu gol in min. 90, shit happens.

  9. #534
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,951
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by YoNuTzz View Post
    accidentari...ne-accidentari...ghinion...nu conteaza...

    nu poti conduce min 88 cu 2-0 acasa pe caen, sa te numeste psg si sa se termine 2-2

    rusine istorica ptr psg...

    dupa eliminarea cu chelsea, ar trebui sa plece blanc...nu are nici un rost sa stea pana la vara...
    Au luat doua goluri in 6 minute deoarece erau prelungiri si mai ales in 9 contra 11.
    De fapt 8 contra 11 deoarece Ibra nu exista in aparare
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  10. #535
    Jack the Ripper Lordul's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Iasi/Piatra Neamt
    Posts
    31,570
    Reputatie
    0
    si Lyon are o deplasare dificila la Lorient asa ca nu e (inca) totul pierdut pt PSG
    Dinamo , Manchester United , Bayern Munchen , Borussia Dortmund , Juventus , FC Barcelona

  11. #536
    Moderator Xaviesta's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    14,289
    Reputatie
    0
    Sa fim seriosi, campionatul se joaca. Rusine istorica my ass, au jucat in 9 oameni si au luat un gol din actiune. Apoi ca iti baga ala mingea in vinclu, aia ce rusine e?

  12. #537
    sport legend aLLiin's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    33,313
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Xaviesta View Post
    Nu poti sa spui ca a fost rezultat rusinos. Au avut 4 (!) accidentari dintre care 2 pe final cand au jucat in 9. Plus ca ala a dat golul vietii la lovitura aia in min 92.

    Greu de crezut ca vor face ceva cu Chelsea in conditiile astea. Lucas e o pierdere uriasa.
    Rusinos este cam mult, recunosc. Dar meciul a fost abordat gresit. spun ca rezultatul a fost oarecum rusinos prin prisma acelui 2-0. Si eu tin cu PSG din Franta, mult spus tin, dar nu am scris cu rautate, ci doar suparat in perspectiva unei posibile campioane slabe, Lyon.
    MEREU SUPERIORI !!!

  13. #538
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,951
    Reputatie
    1
    Daca PSG e eliminata de Chelsea, ceea ce este foarte probabil mai ales dupa accidentarile de azi, castiga campionatul si cupa Frantei. Daca nu atunci va pierde campionatul si va fi eliminata in semi CL
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  14. #539
    sport legend patriot's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    bucuresti
    Posts
    1,999
    Reputatie
    1
    se poate intampla sa fii egalat,dar o spun de mult:omu e depasit ca antrenor,acu vreo 2 meciuri juca acasa si conducea la pauza,in a 2 a repriza a inceput antifotbalul iar tot stadionul huiduia,eu cred ca vine Simeone la anu,problema e ca asta e antrenor defensiv si n o sa faca nicio branza

  15. #540
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,951
    Reputatie
    1
    Daca vine Simeone care cu un lot inferior PSG bate si umileste Real eu semnez imediat ...
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  16. #541
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,790
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by FREEk01 View Post
    Rijkaard

    Am ratat meciul dar e amuzant ca aseara tot 2-2 s-a terminat dar cu gol in min. 90, shit happens.
    Cu 2 goluri in min 90, asta e mai dureros!

    Quote Originally Posted by aLLiin View Post
    ci doar suparat in perspectiva unei posibile campioane slabe, Lyon.
    Mi scuzi Aline, dar Lyonu si in debut de sezon cand juca cu echipa a 2-a si pierdea cu Astra n-a facut un meci atat de slab precum a facut PSG in vreo 2 etape de campionat in care nu cred c-a avut vreo ocazie...
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  17. #542
    retired phife's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Timpuri Noi
    Posts
    15,183
    Reputatie
    0
    lotul e altceva
    simeone ca mou gandeste jucatori pe toate posturile, nu degeaba l-a luat mourinho pe cuadrado care a jucat si fundas dreapta la viata lui, la psg jucatorii nu sunt aliniati unui stil, sunt doar jucatori de valoare.
    degeaba iei om cu super long pass, long shoot, stamina si strenght cand esti barca si nu ai nevoie de asta. diego costa sta si defensiv binisor, simeone adopta cam aceasi atitudine iar eu personal nu-l vad pe ibra facand faza defensiva, nici pe pastore sau alte vedete care vin exclusiv pentru bani la psg. la atletico te duci sa lupti, la psg te duci pentru bani. de aia cred ca nu renunta simeone la un lot conatruit pe mentalitatea lui, la un post sigur si un oras unde e idol pentru niste bani, nervi, timp consumat si vedete care te scuipa si nu trag
    si daca o face e, evident, un idiot!
    retired.

  18. #543
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,951
    Reputatie
    1
    Reivan ai dreptate doar partial. Jucatorii vin pt bani, clar, dar se bat pt palmares totusi. Ibra, Lavezzi, Pastore, Silva spera sa castige CL in cariera lor cu PSG... este cam singura sansa pt ei.
    Probabil Pastore mai are o sansa daca se transfera la Arsenal
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  19. #544
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,951
    Reputatie
    1
    RC Lens 0 - 2 Evian TG
    Lille OSC 0 - 0 OGC Nice
    Toulouse FC 2 - 1 Stade Rennais
    Monaco 0 - 0 Montpellier Hérault
    Nantes 0 - 2 Bastia
    Paris Saint-Germain 2 - 2 SM Caen
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  20. #545
    sport legend aLLiin's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    33,313
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by delaparis View Post
    Reivan ai dreptate doar partial. Jucatorii vin pt bani, clar, dar se bat pt palmares totusi. Ibra, Lavezzi, Pastore, Silva spera sa castige CL in cariera lor cu PSG... este cam singura sansa pt ei.
    Probabil Pastore mai are o sansa daca se transfera la Arsenal
    acum 3 ani vedeam ceva urias in Pastore!
    MEREU SUPERIORI !!!

  21. #546
    sport legend
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    809
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by aLLiin View Post
    Rusinos este cam mult, recunosc. Dar meciul a fost abordat gresit. spun ca rezultatul a fost oarecum rusinos prin prisma acelui 2-0. Si eu tin cu PSG din Franta, mult spus tin, dar nu am scris cu rautate, ci doar suparat in perspectiva unei posibile campioane slabe, Lyon.
    Adevarul e ca PSG este o echipa foarte puternica.
    [SIZE="2"][FONT="Times New Roman"]Chestia haioasa la aceasta semnatura este ca, in momentul in care realizezi ca acest text este fara sens, este prea tarziu pentru a te opri din citit[/SIZE][/FONT].

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •