Page 2 of 5 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 22 to 42 of 96

Thread: Europene 2014 (baieti) - Sofia

  1. #22
    Hai, Romania!!! crisloregym's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Iasi
    Posts
    4,675
    Reputatie
    1
    Promit sa ma abtin pana se lasa cortina la Sofia, dar la cat e de scurt raspunsul la intrebarea ta mi-am zis ca ar fi pacat sa nu ti-l dau.

    Eu zic ca raspunsul la intrebarea ta e Suciu. Hai sa il si dezvolt: Suciu+Stoica.
    E uimitor ca aparatul nostru favorit a devenit paralelul. Si aici raspunsul e super simplu: Urzica.

    Eu vad o mare antiteza intre cele doua raspunsuri. Fiecare din cei de mai sus a reusit, insa, ce si-a propus si uite asa gimnasticii masculine i se canta prohodul, dar suntem super tari la paralele.

    Long live Suciu+Stoica (daca or mai avea unde), ca Urzica oricum e super si se descurca fara inmormantari de sisteme gimnasticesti

    Quote Originally Posted by AntoniaA View Post
    Nu am urmarit foarte mult gimnastica masculina (ma refer la perioada de dupa 2012 ca sa fiu sincera ) dar spuneti-mi si mie care este de fapt motivul pentru aceste rezultate socante. Locul 57 sau 58 la individual !!!!!
    E lipsa antrenorilor sau efectiv nu mai vin sportivi din urma? Sint conditiile de antrenament de vina? Lipsa banilor? Parca cineva spunea ca nici in GB nu au fost investiti bani foarte multi insa au fost gestionati cu cap. Sa plece totul de la lipsa banilor?

  2. #23
    in love :) ice_girl's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    near the mountains
    Posts
    9,434
    Reputatie
    1
    Felicitari baietilor pt calificarea in finala pe echipe dar si cea pe aparate !
    Imi pare rau pt juniori, din pacate viitorul nu suna prea bine. Dar eu inca mai sper sa se gaseasca niste antrenori competenti care sa readuca gimnastica masculina pe linia de plutire
    "Că ai căzut nu are importanță deoarece numai modul în care te ridici contează" Nelson Mandela

    "Figure skating needs to be aesthetic" Stephane Lambiel
    Echipa de Gimnastică a României-Simply the best

  3. #24
    Moderator mikeyy's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Brasov
    Posts
    18,709
    Reputatie
    0
    Mult succes echipei Romaniei. M-as bucura sa-si faca treaba cat mai bine. Nu au dificultate, aparatele nu sunt acoperite cum trebuie, echipa e facuta doar din ce a ramas pe la lot, insa daca ei isi fac treaba ca la antrenament, atunci eu sunt multumit. Un concurs curat le doresc.

    In rest suntem in grafic. Pentru mine personal obiectivul era sa prindem cele 2 locuri in finala de la paralele pentru ca e singurul aparat unde sunt sanse reale de medalii, chiar 2. Sa-i ajute Dumnezeu sa prinda un concurs bun maine.

    Mult noroc, Marius si Andrei! Haideti cu o dubla maine. Nu pentru Romania si nu pentru altcineva....doar pentru munca si sacrificiile voastre. Curaj!
    www.fangymnastics.com

  4. #25
    sport legend miafangina's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Baia Mare
    Posts
    4,898
    Reputatie
    1
    De acord cu tine,Mihai.

    Off,ce greu trebuie să-i fie lui Kuksenkov dar a fost alegerea lui,până la urmă.
    Britanicii evoluează sigur ca de obicei...na,că le-am adus ghinion,a îngenuncheat Oldham la sărituri...

    Sala e la fel ,dezolant de goală

  5. #26
    Moderator
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Cluj
    Posts
    11,730
    Reputatie
    1
    De acord si eu!

    Britanicii au ratat deja foarte mult.....au cam deschis usa.
    [COLOR="DimGray"]~ [B]STELA NISTOR[/B] ~~~ [B]ALIN JIVAN[/B] ~[/COLOR]
    [B][COLOR="Red"]Game.[/COLOR][COLOR="Yellow"]Set.[/COLOR][COLOR="Blue"]Match.[/COLOR][/B] [COLOR="DimGray"]ANDREI PAVEL
    Steaua [SIZE="3"]noastra[/SIZE], nu a [SIZE="1"]voastra[/SIZE]! [/COLOR][url]http://www.youtube.com/watch?v=2TiUirrZ4nY#t=2m29s[/url]

  6. #27
    Moderator mikeyy's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Brasov
    Posts
    18,709
    Reputatie
    0
    Da, foarte urat se vede sala de la TV. Nu sunt conditii de concurs.

    Ce m-as bucura pentru ucrainieni sa reuseasca un concurs bun pana la final.

    EDIT: Felicitari lui Ursache pentru cal - 2 exercitii curate notate peste 14. Excelent! (va mai amintiti ce cal a tras in 2008 la Nationale? )
    Last edited by mikeyy; 24th May 2014 at 16:42.
    www.fangymnastics.com

  7. #28
    manager alexa_andra's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Posts
    259
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by mikeyy View Post
    EDIT: Felicitari lui Ursache pentru cal - 2 exercitii curate notate peste 14. Excelent! (va mai amintiti ce cal a tras in 2008 la Nationale? )
    Si tot doua si la paralele! Cred ca niciodata nu a avut un concurs mare asa de bun! Bravo lui! Si s-o tina tot asa!

  8. #29
    Moderator
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Cluj
    Posts
    11,730
    Reputatie
    1
    Una calda, una rece in repetitia pentru finala de maine. Marius Berbecar are prima nota la paralele pana acum si cred ca doar 2 sportivi care inca n-au concurat ar mai putea, eventual, sa puncteze atat de sus. Un plus pentru el in ochii arbitrilor!
    Sper ca maine sa-si stapaneasca amandoi cat mai bine emotiile si sa obtina un rezultat bine-meritat.
    [COLOR="DimGray"]~ [B]STELA NISTOR[/B] ~~~ [B]ALIN JIVAN[/B] ~[/COLOR]
    [B][COLOR="Red"]Game.[/COLOR][COLOR="Yellow"]Set.[/COLOR][COLOR="Blue"]Match.[/COLOR][/B] [COLOR="DimGray"]ANDREI PAVEL
    Steaua [SIZE="3"]noastra[/SIZE], nu a [SIZE="1"]voastra[/SIZE]! [/COLOR][url]http://www.youtube.com/watch?v=2TiUirrZ4nY#t=2m29s[/url]

  9. #30
    Moderator
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Cluj
    Posts
    11,730
    Reputatie
    1
    Ce sol a tras Ablyazin! N-a avut o clipa de respiro, dar cred ca e una dintre cele mai bune executii ale lui.
    Felicitari rusilor! Britanicii au cam pierdut pe mana lor.
    [COLOR="DimGray"]~ [B]STELA NISTOR[/B] ~~~ [B]ALIN JIVAN[/B] ~[/COLOR]
    [B][COLOR="Red"]Game.[/COLOR][COLOR="Yellow"]Set.[/COLOR][COLOR="Blue"]Match.[/COLOR][/B] [COLOR="DimGray"]ANDREI PAVEL
    Steaua [SIZE="3"]noastra[/SIZE], nu a [SIZE="1"]voastra[/SIZE]! [/COLOR][url]http://www.youtube.com/watch?v=2TiUirrZ4nY#t=2m29s[/url]

  10. #31
    Moderator mikeyy's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Brasov
    Posts
    18,709
    Reputatie
    0
    Felicitari celor din Ucraina. Cel mai mult ma bucur pentru medalia lor!!!
    www.fangymnastics.com

  11. #32
    Moderator mikeyy's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Brasov
    Posts
    18,709
    Reputatie
    0
    Echipa noastra a fost singura din finala care a avut 2 aparate la care nu a reusit sa treaca de pragul de 40 de puncte: cal cu manere si bara. In rest nu am mers chiar rau.

    Insa la cal si bara chiar nu vad prea multe perspective. La bara s-ar putea sa ne ajute Vlad, dar probabil doar la anul.
    www.fangymnastics.com

  12. #33
    sport legend Cristyniku's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Bucuresti
    Posts
    2,405
    Reputatie
    1
    Ce rau imi pare de baietii din Marea Britanie. Dar da, au pierdut pe mana lor. Mi-ar fi placut ca nemtii sa fie pe 3, dar asta e. Felicitari ucrainienilor!
    Rusii nu mi-au placut niciodata.
    [LIST][*][B][COLOR="Blue"]Ro[/COLOR][COLOR="Yellow"]ma[/COLOR][COLOR="Red"]nia[/COLOR][/B] [B][COLOR="Green"]Ita[/COLOR][COLOR="Red"]lia[/COLOR][/B][/LIST]
    [LIST][*][B][COLOR="red"]Steaua[/COLOR] [COLOR="Blue"]Bucuresti[/COLOR][/B] [B][COLOR="Red"]Manchester[/COLOR] [COLOR="Yellow"]United[/COLOR][/B] [B][COLOR="Blue"]Real Madrid[/COLOR][/B] [B][COLOR="Black"]AC[/COLOR] [COLOR="Red"]Milan[/COLOR][/B][/LIST]

  13. #34
    DecanDeVârsta Tracoromana's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    in vestul tarii
    Posts
    8,217
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by mikeyy View Post
    Echipa noastra a fost singura din finala care a avut 2 aparate la care nu a reusit sa treaca de pragul de 40 de puncte: cal cu manere si bara. In rest nu am mers chiar rau.
    In calificari au trecut de 40 de puncte la cal si bara.
    "Cand simt nevoia de maretie, la Yagudin ma intorc."

  14. #35
    Moderator mikeyy's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Brasov
    Posts
    18,709
    Reputatie
    0
    Ordinea de start pentru finalele pe aparate (seniori): http://www.ueg.org/media/results/823...niors%20C3.pdf

    Paralele, ora 17:40: Andrei (5 pe lista de start) si Marius (7 pe lista de start).
    www.fangymnastics.com

  15. #36
    sport legend
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    6,506
    Reputatie
    1
    Cristy rușii au mers șnur, ce sol a făcut abliazin, bănuiesc ca nu îți plac pentru ca sunt ruși. În rest ce păcat ar fi fost sa nu vina Ucraina fără ajutor de la fig.

  16. #37
    sport legend Cristyniku's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Bucuresti
    Posts
    2,405
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by mihaidascalescu View Post
    Cristy rușii au mers șnur, ce sol a făcut abliazin, bănuiesc ca nu îți plac pentru ca sunt ruși.
    Da, asa e. Nu le contest talentul si munca sau nivelul exercitiilor, doar ca imi sunt antipatici pentru ca...sunt rusi. Atata tot.
    [LIST][*][B][COLOR="Blue"]Ro[/COLOR][COLOR="Yellow"]ma[/COLOR][COLOR="Red"]nia[/COLOR][/B] [B][COLOR="Green"]Ita[/COLOR][COLOR="Red"]lia[/COLOR][/B][/LIST]
    [LIST][*][B][COLOR="red"]Steaua[/COLOR] [COLOR="Blue"]Bucuresti[/COLOR][/B] [B][COLOR="Red"]Manchester[/COLOR] [COLOR="Yellow"]United[/COLOR][/B] [B][COLOR="Blue"]Real Madrid[/COLOR][/B] [B][COLOR="Black"]AC[/COLOR] [COLOR="Red"]Milan[/COLOR][/B][/LIST]

  17. #38
    sport legend Marty R.'s Avatar
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    745
    Reputatie
    1

  18. #39
    DecanDeVârsta Tracoromana's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    in vestul tarii
    Posts
    8,217
    Reputatie
    1
    Mersi Marty de link.
    Eu n-am apucat sa vad concursul, dar la rezultate vad ca britanicii s-au pregatit la fel de bine si la juniori: 4 medalii de aur (3 are WILSON Niles) si 4 medalii de argint.
    http://www.longinestiming.com/Compet...t=GG&year=2014
    .
    "Cand simt nevoia de maretie, la Yagudin ma intorc."

  19. #40
    manager alexa_andra's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Posts
    259
    Reputatie
    1
    Titlul e aproape dat...poate Whitlock sa aiba o executie de 9
    Sau nu...

  20. #41
    manager alexa_andra's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Posts
    259
    Reputatie
    1
    Yey!!!Favoritul meu are medalie!
    Bravo, Morcoveata! Si felicitari lui Abliazin, in sfarsit a castigat! Si pe merit.

  21. #42
    sport legend Cristyniku's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Bucuresti
    Posts
    2,405
    Reputatie
    1
    Bine ca n-a luat nimic nesuferitul ala de Beliavsky....
    Vin si eu cu un comentariu de fangirl: ce draguuuuut e Kuksenkov . Singurul rus dragut in a loooong time.
    Hai britanicii si hai ai nostri!
    [LIST][*][B][COLOR="Blue"]Ro[/COLOR][COLOR="Yellow"]ma[/COLOR][COLOR="Red"]nia[/COLOR][/B] [B][COLOR="Green"]Ita[/COLOR][COLOR="Red"]lia[/COLOR][/B][/LIST]
    [LIST][*][B][COLOR="red"]Steaua[/COLOR] [COLOR="Blue"]Bucuresti[/COLOR][/B] [B][COLOR="Red"]Manchester[/COLOR] [COLOR="Yellow"]United[/COLOR][/B] [B][COLOR="Blue"]Real Madrid[/COLOR][/B] [B][COLOR="Black"]AC[/COLOR] [COLOR="Red"]Milan[/COLOR][/B][/LIST]

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •