Page 35 of 35 FirstFirst ... 25333435
Results 715 to 726 of 726

Thread: Europene 2014 (fete) - Sofia

  1. #715
    manager mayas's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Posts
    335
    Reputatie
    1
    afara de medalii, despre ce titlu se vorbeste ca a mai primit Larisa?

    duminica, dupa ce s-au terminat finalele, au mai fost cateva minute de transmisie si am observat ca s-a mai decernat ceva, am auzit mentionat si numele Romaniei de catre crainic, dar nu am reusit sa-mi dau seama despre ce a fost vorba, iar intre timp am uitat sa intreb. ms.

  2. #716
    Moderator
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Cluj
    Posts
    11,730
    Reputatie
    1
    Si eu cred ca avem 2 lideri, exact asa cum descrie Mihai. O clipa din bucuria de la echipe: https://www.facebook.com/photo.php?f...size=900%2C599

    Dl Bellu a mai fost prin tribune, dar nu ma intrebati exact cand ca nu mai stiu Insa sigur era prin zona. La echipe a aparut la final, cand ies gimnastele din arena, era in coltul cu iesirea. Iar la aparate, probabil ca era in sala de incalzire, unde Larisa tot alerga intre finale, si a venit de-acolo cu ea dupa barna. In pauza dintre junioare si senioare de duminica, Diana si Larisa s-au antrenat in sala si au fost insotite de Bellu, Sandu si Sandra.

    Manu, ma bucur ca ne-am auzit, incep sa aud si eu pe ce video-uri imi pica la mana. In primele zile am inteles ca din anumite zone ale arenei nu ne auzeam, era ciudata acustica.....fiind si aproape goala pe 3 sferturi. Din punctul asta de vedere, Bruxelles a fost mai fain, se umplea sala de incurajari si imi amintesc ca s-a auzit inclusiv pe transmisia tv ca romanii au cantat la imnuri. De data asta, mai putin.
    [COLOR="DimGray"]~ [B]STELA NISTOR[/B] ~~~ [B]ALIN JIVAN[/B] ~[/COLOR]
    [B][COLOR="Red"]Game.[/COLOR][COLOR="Yellow"]Set.[/COLOR][COLOR="Blue"]Match.[/COLOR][/B] [COLOR="DimGray"]ANDREI PAVEL
    Steaua [SIZE="3"]noastra[/SIZE], nu a [SIZE="1"]voastra[/SIZE]! [/COLOR][url]http://www.youtube.com/watch?v=2TiUirrZ4nY#t=2m29s[/url]

  3. #717
    Moderator
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Cluj
    Posts
    11,730
    Reputatie
    1
    Larisa a primit un premiu gen Miss Europeans, a fost aleasa de presa dintr-o lista de gimnaste, probabil. Nici noi nu stiam despre ce e vorba si nici ea, saraca, ne-a ridicat derutata din umeri cand au chemat-o inapoi pe sol.
    [COLOR="DimGray"]~ [B]STELA NISTOR[/B] ~~~ [B]ALIN JIVAN[/B] ~[/COLOR]
    [B][COLOR="Red"]Game.[/COLOR][COLOR="Yellow"]Set.[/COLOR][COLOR="Blue"]Match.[/COLOR][/B] [COLOR="DimGray"]ANDREI PAVEL
    Steaua [SIZE="3"]noastra[/SIZE], nu a [SIZE="1"]voastra[/SIZE]! [/COLOR][url]http://www.youtube.com/watch?v=2TiUirrZ4nY#t=2m29s[/url]

  4. #718
    manager mayas's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Posts
    335
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Cata_RB View Post
    Larisa a primit un premiu gen Miss Europeans, a fost aleasa de presa dintr-o lista de gimnaste, probabil. Nici noi nu stiam despre ce e vorba si nici ea, saraca, ne-a ridicat derutata din umeri cand au chemat-o inapoi pe sol.
    si a primit ceva concret, diploma/trofeu?

  5. #719
    sport legend r_anacristina's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Posts
    460
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by mayas View Post
    si a primit ceva concret, diploma/trofeu?
    Eu am vazut prin poze ca avea in mana o tableta sau telefon ....ceva de genul, nu ma pricep

  6. #720
    sport legend
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    2,654
    Reputatie
    1
    Stiu ca asta este subiectul pentru fete, dar pun aici lista de maine pentru concursul juniorilor:
    813 TODOR Ionut ROU
    809 BADILA Emanuel ROU
    810 GHIUZAN Robert Gabriel ROU
    811 NECSA Liviu ROU
    812 PRICHINDEL Ovidiu ROU
    http://www.ueg.org/media/results/765...niors%20C1.pdf

    baaaftaaa!

  7. #721
    Moderator mikeyy's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Brasov
    Posts
    18,709
    Reputatie
    0
    Da, o tableta a primit Lari ca premiu.
    www.fangymnastics.com

  8. #722
    sport legend
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    6,506
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by ancaqwe View Post
    Stiu ca asta este subiectul pentru fete, dar pun aici lista de maine pentru concursul juniorilor:
    813 TODOR Ionut ROU
    809 BADILA Emanuel ROU
    810 GHIUZAN Robert Gabriel ROU
    811 NECSA Liviu ROU
    812 PRICHINDEL Ovidiu ROU
    http://www.ueg.org/media/results/765...niors%20C1.pdf

    baaaftaaa!
    Oare chiar e? Prichindel?

    Mai menționaseră alții, odată ce munteanu s-a împiedicat în saltea, la echipe Didi după bârnă a întins salteaua special pt munteanu.
    Se pare ca bulgarii au fost la limita decentei cu organizarea.
    și pentru ca unii au displăcut, sunt în mare măsură de acord cu citatul asta
    Unlike most of the other gymnasts in the world--elite and NCAA--her music is not heavily percussive, which opens up new choreographic possibilities for her. Most of her dance moves are in the contemporary/lyrical vein in the routine. (And the music should be familiar to any millennial who listened to the Romeo + Juliet soundtrack on repeat--it's Desiree's "Kissing You.") Unlike the "strike a pose" school of floor routine choreography, all of Lyons' movements flow one into the next. She doesn't even stop to prepare a turn. She just does it as though it's part of the dance. Also, the dance parts seemed to have been specifically selected for the music. None of the parts in this floor routine are interchangeable with one another. And there is no way she could use the same dance moves for another floor routine (as Aliya Mustafina seems to do--different music, same dance). Lyons' routine is truly special and I can't wait to see how she develops.
    Last edited by mihaidascalescu; 21st May 2014 at 00:40.

  9. #723
    junior sabyna's Avatar
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    81
    Reputatie
    1
    mi se pare excelent pentru cele 3 tinere senioare ca au debutat cu medalia de aur la aceasta competitie! Didi si Larisa au fost in postura lor acum 2 ani, pentru ele cred ca a fost mai important ca au reusit aceasta medalie fara Sandra sau Catalina.

    Si mie mi s-a parut ca Didi e "comandantul din umbra", pare genul de fata determintata, cu personalitate puternica. Larisa este liderul rezultatelor in primul rand. Am fost obisnuiti pana acum ca liderii sa aiba ambele caracteristici (Nadia, Milo, Andreea Raducan, Catalina, Sandra)

    Progresul vizibil la paralele este pentru mine una dintre cele mai mari realizari la CE. La finala cand am vazut ca Larisa ia aprox 14.5 pentru a 2a oara imi venea sa sar intr-un picior (inca imi amintesc in 2012 cate calcule se faceau si aici, pe forum despre ce bine ne-ar prinde o medie de 14 si ceva la acest aparat)

    La CM de peste 5 luni nu ma astept sa avem o prestatie senzationala, si nici mari rezultate. De USA momentan nu cred ca se poate atinge cineva, chinezii nu stiu exact in ce forma sunt dar sigur vin sa se bata cu USA. Ramanem noi si rusii, care sigur vor arata mai bine pana atunci. Cred ca af fi nemaipomenit pentru cele mici sa experimenteze si un CM din primul an de seniorat, iar pentru Larisa si DIdi imi doresc cate o medalie individuala cat mai stralucitoare

    Total off topic: imi e dor de sistemul cu CE si CM din 2 in 2 ani alternativ care sa cuprinda toate probele olimpice
    Last edited by sabyna; 21st May 2014 at 00:59.

  10. #724
    sport legend mihafrancisc's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Popesti-Leordeni Ilfov
    Posts
    985
    Reputatie
    1
    Bafta juniorilor astazi!
    Hai Romania!

  11. #725
    Moderator
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Cluj
    Posts
    11,730
    Reputatie
    1
    [COLOR="DimGray"]~ [B]STELA NISTOR[/B] ~~~ [B]ALIN JIVAN[/B] ~[/COLOR]
    [B][COLOR="Red"]Game.[/COLOR][COLOR="Yellow"]Set.[/COLOR][COLOR="Blue"]Match.[/COLOR][/B] [COLOR="DimGray"]ANDREI PAVEL
    Steaua [SIZE="3"]noastra[/SIZE], nu a [SIZE="1"]voastra[/SIZE]! [/COLOR][url]http://www.youtube.com/watch?v=2TiUirrZ4nY#t=2m29s[/url]

  12. #726
    DecanDeVârsta Tracoromana's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    in vestul tarii
    Posts
    8,217
    Reputatie
    1
    Am studiat putin rezultatele finalei pe echipe si am facut urmatoarele calcule:

    1). Dificultatea totala:
    ROU 69.500 GBR 70.000 RUS 68.700

    Dificultatea totala e mai buna la britanice. Rusoaicelor le-ar mai fi trebuit un DTY ca sa ne egaleze, iar cu o barna mai buna de 4.9 (a Spiridonovei) s-ar fi batut clar pentru aur.

    2). Media executiei:
    ROU 8.604 GBR 8.388 RUS 8.394

    De data asta executia a fost partea forte a fetelor noastre . Nu au fost ratari, iar media executiilor e peste 8.6; Si inmultita cu 12 evolutii, a contat mult.
    .
    Last edited by Tracoromana; 23rd May 2014 at 00:43.
    "Cand simt nevoia de maretie, la Yagudin ma intorc."

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •