Page 33 of 35 FirstFirst ... 233132333435 LastLast
Results 673 to 693 of 726

Thread: Europene 2014 (fete) - Sofia

  1. #673
    sport legend 21mai's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,083
    Reputatie
    1
    Bine dnul bellu! Bravo pt incisivitate! Acum o da pe spatele sponsorului, nenorocit si ponta asta....de parca ar fi obligatia petrom sa faca sala ca impozitele noastrr se duc in buzunarul lor...
    Exista unii oameni care reusesc sa aibe succes chiar si atunci cand nimeni nu crede in ei, dar niciodata
    nu va avea succes unul care nici el nu crede in el insusi.

  2. #674
    sport legend miafangina's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Baia Mare
    Posts
    4,898
    Reputatie
    1
    Cred că e greșit să țină fetele la ora asta în televiziune,unele par să pice de somn.

  3. #675
    sport legend Cristyniku's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Bucuresti
    Posts
    2,405
    Reputatie
    1
    Toti politicienii sunt o apa si-n pamant...Merita ce e mai rau.
    Si d-na Bitang le-a zis bine!
    [LIST][*][B][COLOR="Blue"]Ro[/COLOR][COLOR="Yellow"]ma[/COLOR][COLOR="Red"]nia[/COLOR][/B] [B][COLOR="Green"]Ita[/COLOR][COLOR="Red"]lia[/COLOR][/B][/LIST]
    [LIST][*][B][COLOR="red"]Steaua[/COLOR] [COLOR="Blue"]Bucuresti[/COLOR][/B] [B][COLOR="Red"]Manchester[/COLOR] [COLOR="Yellow"]United[/COLOR][/B] [B][COLOR="Blue"]Real Madrid[/COLOR][/B] [B][COLOR="Black"]AC[/COLOR] [COLOR="Red"]Milan[/COLOR][/B][/LIST]

  4. #676
    sport legend roxella's Avatar
    Join Date
    Mar 2013
    Location
    suceava
    Posts
    567
    Reputatie
    1
    doamna bitang la fel de transanta si incisiva ca de obicei...de asta o ador! poate se prind si nesimtitii aia de politicieni...

  5. #677
    sport legend 21mai's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,083
    Reputatie
    1
    Ce emotiv e lucian sandu, are lacrimi in ochi si mai ales cand se vorbea de medalia de aur
    Exista unii oameni care reusesc sa aibe succes chiar si atunci cand nimeni nu crede in ei, dar niciodata
    nu va avea succes unul care nici el nu crede in el insusi.

  6. #678
    sport legend
    Join Date
    May 2010
    Posts
    1,085
    Reputatie
    1
    Gata, au uitat de fete, ntz, ntz

  7. #679
    sport legend Cristyniku's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Bucuresti
    Posts
    2,405
    Reputatie
    1
    Ponta e jenant. Numai impinsi de la spate dubleaza premiile. Au de unde si nu vor.
    Joc sportiv...joc de echipa, ba taranule .
    [LIST][*][B][COLOR="Blue"]Ro[/COLOR][COLOR="Yellow"]ma[/COLOR][COLOR="Red"]nia[/COLOR][/B] [B][COLOR="Green"]Ita[/COLOR][COLOR="Red"]lia[/COLOR][/B][/LIST]
    [LIST][*][B][COLOR="red"]Steaua[/COLOR] [COLOR="Blue"]Bucuresti[/COLOR][/B] [B][COLOR="Red"]Manchester[/COLOR] [COLOR="Yellow"]United[/COLOR][/B] [B][COLOR="Blue"]Real Madrid[/COLOR][/B] [B][COLOR="Black"]AC[/COLOR] [COLOR="Red"]Milan[/COLOR][/B][/LIST]

  8. #680
    sport legend 21mai's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,083
    Reputatie
    1
    Aoleu le a tinut pe fete sa bata campii, poate mai baga ponta un taci fa! Dupa ce i a facut bitang, macar ss lea de adevarsteslea banii!
    Exista unii oameni care reusesc sa aibe succes chiar si atunci cand nimeni nu crede in ei, dar niciodata
    nu va avea succes unul care nici el nu crede in el insusi.

  9. #681
    in love :) ice_girl's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    near the mountains
    Posts
    9,434
    Reputatie
    1
    Politicienii au stricat emisiunea si momentul care ar fi trebuit sa fie doar al fetelor si al antrenorilor, de Gadea nu mai zic nimic, imi displace pana in maduva oaselor
    Mi-a placut cand s-au prezentat junioarele, sunt tare simpatice si cu prezenta de spirit si faptul ca au hotarat sa premieze si ceilalti antrenori, coregrafi e f bine ca si munca lor e recunoscuta si apreciata
    "Că ai căzut nu are importanță deoarece numai modul în care te ridici contează" Nelson Mandela

    "Figure skating needs to be aesthetic" Stephane Lambiel
    Echipa de Gimnastică a României-Simply the best

  10. #682
    sport legend roxella's Avatar
    Join Date
    Mar 2013
    Location
    suceava
    Posts
    567
    Reputatie
    1
    bleah...campanie electorala pe spatele acestor fetite minunate...

  11. #683
    sport legend stere78's Avatar
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Bucuresti
    Posts
    2,193
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by roxella View Post
    bleah...campanie electorala pe spatele acestor fetite minunate...
    Hate so say I told you so.

  12. #684
    sport legend roxella's Avatar
    Join Date
    Mar 2013
    Location
    suceava
    Posts
    567
    Reputatie
    1
    a trebuit neaparat sa se bage si ponta in selfie-ul ala....a stricat minunatie de poza...

  13. #685
    sport legend Cristyniku's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Bucuresti
    Posts
    2,405
    Reputatie
    1
    Haideeee maaaa, ce frumoaseee suuuuuuuuunt!
    [LIST][*][B][COLOR="Blue"]Ro[/COLOR][COLOR="Yellow"]ma[/COLOR][COLOR="Red"]nia[/COLOR][/B] [B][COLOR="Green"]Ita[/COLOR][COLOR="Red"]lia[/COLOR][/B][/LIST]
    [LIST][*][B][COLOR="red"]Steaua[/COLOR] [COLOR="Blue"]Bucuresti[/COLOR][/B] [B][COLOR="Red"]Manchester[/COLOR] [COLOR="Yellow"]United[/COLOR][/B] [B][COLOR="Blue"]Real Madrid[/COLOR][/B] [B][COLOR="Black"]AC[/COLOR] [COLOR="Red"]Milan[/COLOR][/B][/LIST]

  14. #686
    sport legend 21mai's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,083
    Reputatie
    1
    Eu mai rau m am enervat![QUOTE=stere78;4023004]Hate so say I told you so.
    Exista unii oameni care reusesc sa aibe succes chiar si atunci cand nimeni nu crede in ei, dar niciodata
    nu va avea succes unul care nici el nu crede in el insusi.

  15. #687
    sport legend
    Join Date
    May 2010
    Posts
    1,085
    Reputatie
    1
    Ceilalti antrenori nu au scos un cuvant. B&B au venit pentru campania electorala COSR si pentru a forta nota cu premiile. Stiu si ei ca altceva nu se poate obtine de la limitatii astia de antenisti.

  16. #688
    sport legend 21mai's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,083
    Reputatie
    1
    Dk gadea n wre nivi bun simt....logic era sa puna chiar si aceleasi intrebari stupide si sntrenorilor dar cred de fapt sunt convinsa ca nici nu stia cum ii cheama.....
    Quote Originally Posted by Anicia Juliana View Post
    Ceilalti antrenori nu au scos un cuvant. B&B au venit pentru campania electorala COSR si pentru a forta nota cu premiile. Stiu si ei ca altceva nu se poate obtine de la limitatii astia de antenisti.
    Exista unii oameni care reusesc sa aibe succes chiar si atunci cand nimeni nu crede in ei, dar niciodata
    nu va avea succes unul care nici el nu crede in el insusi.

  17. #689
    sport legend stere78's Avatar
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Bucuresti
    Posts
    2,193
    Reputatie
    1
    Aș avea și eu o întrebare - în cazul în care domnul Bellu cîștigă alegerile pentru COSR, n-ar însemna că rămîne o ditamai gaura în lotul național? Voi ce credeți?

  18. #690
    sport legend 21mai's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,083
    Reputatie
    1
    Nu vreau safiu rea sau nedreapta dar eu am de mai mult timp senzația ca bellu si bitang isi mai investesc timpul doar in larisa iar restul fetelor sunt pe mana celorlslti antrenori ....si macar atatsa faca pt ei sa i pomeneasca pe la intalniri de genu
    Quote Originally Posted by stere78 View Post
    Aș avea și eu o întrebare - în cazul în care domnul Bellu cîștigă alegerile pentru COSR, n-ar însemna că rămîne o ditamai gaura în lotul național? Voi ce credeți?
    Exista unii oameni care reusesc sa aibe succes chiar si atunci cand nimeni nu crede in ei, dar niciodata
    nu va avea succes unul care nici el nu crede in el insusi.

  19. #691
    sport legend stere78's Avatar
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Bucuresti
    Posts
    2,193
    Reputatie
    1
    Eu nu știu ce să cred, sincer. Mi-ar părea însă foarte rău ca dînsul să se oprească la jumătatea ciclului olimpic. Sigur, un transfer de autoritate (Bellu - Bitang, după modelul Béla - Marta Károlyi) poate că n-ar fi o gaură-n cer, dar aș vrea să fie lucrurile mai limpezi.

  20. #692
    sport legend 21mai's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,083
    Reputatie
    1
    Nu cred ca ar rezista un astfel de transfer sau ar fi de succes, bitang e mult prea aspra pt fete si noi nu suntem Sua sa ne permitem figuri sau sa ne lipsim de gimnaste cum am procedat cu bkendea. Cred ca belu este echilibrul de care au nevoie fetele. Daca va aduceti aminte ana porgras dupa finala de la barna a sarit de gatul lilianei cosma si cred ca ea era altfel cu fetele. Cele mai slabede inger sau mai emotive nu vor rezista cu bitang.
    Quote Originally Posted by stere78 View Post
    Eu nu știu ce să cred, sincer. Mi-ar părea însă foarte rău ca dînsul să se oprească la jumătatea ciclului olimpic. Sigur, un transfer de autoritate (Bellu - Bitang, după modelul Béla - Marta Károlyi) poate că n-ar fi o gaură-n cer, dar aș vrea să fie lucrurile mai limpezi.
    Exista unii oameni care reusesc sa aibe succes chiar si atunci cand nimeni nu crede in ei, dar niciodata
    nu va avea succes unul care nici el nu crede in el insusi.

  21. #693
    senior
    Join Date
    Aug 2008
    Posts
    161
    Reputatie
    1
    Buna seara. Am ajuns si eu acasa in aceasta seara si asa...pe dinauntru simt nevoia sa povestesc cuiva care si intelege ce am simtit eu la prima competitie mare la care am asistat :
    - eu am fost doar sambata si duminica, iar inainte de finalaa de la sol simteam ca am obosit....deci e greu un concurs cu atatea si atatea etape/zile/la sfarsit cred ca oboseala incepe sa si spuna cuvantul si nu degeaba Belu a scos-o de la paralele in trecut pe Larisa
    - omul acesta din punctul meu de vedere este unul foarte special. Dl Belu nu este doar antrenor, este un om care simte f bine un concurs, care invata din fiecare experienta, un excelent pedagog si psiholog. In 2 ocazii a avut interventii in momente cheie: desi nu a intrat cu echipa in concursul final si nici in sala nu era ascuns nicaieri, dupa semiratarea Larisei de la paralele si inainte de barna a aparut in coltul de langa. L-a rugat pe Sandu sa o trimita pe Larisa si pret de 2-3 minute i-a vorbit zambindu-i, evident incurajand-o desi nu auzeam, mimica, gestica au vb de la sine. Larisa ii sorbea cuvintele, efectiv ii ridica moralul si la sfarsit a primit o incurajare sportiva pe spate si capul sus! cu zambet, asa cum eu la nationalele si internationalele sau la transmisiunile TV nu am vazut ever in era Forminte.
    - a doua oara la sol in finala. Inainte de a intra fetele cu Diana doar a batut palma, venise cu ea din sala de antrenament. Larisa era trista, afectata dupa locul 2 de la barna, efectiv avea o fata de nerecunoscut. Tot timpul pn au reintrat in sala a vbit cu ea, tot timpul a incurajat o, incerca sa o faca sa se se focuseze pe ce urma si sa lase in urma barna, De data asta insa a fost mai greu.I-a spus gestual ca va sta afara, insa dupa nota Dianei,care a fost prima cum stim, a aparut in arena langa Larisa. Nu stiu dc tristetea Dianei, pt ca da, Diana si-a dorit medalie, a plans dupa finala sau omul chiar a simtit tensiunea din care Larisa nu iesea, dar a intrat. A intrat si nu a mai plecat pn la sfarsit. El a dus-o pe sol si el a luat -o. Mi s-a parut un om extraordinar, fetele il adora, este evident, inainte de festivitatea pe echipe, atunci cand a aparut am importalizat cu camera si mai ales cu sufletul o imagine in care a aparut de nicaieri si i-au sarit toate in brate, in acelasi timp nici nu se mai vad fetele!
    - in rest antrenorii rusi au stat pe langa mine la finale. Hmmm foarte antipatic/e, mai ales doamnele. Am avut senzatia ca, exista cumva antrenor dedicat fiecarei fete. De ex la finala de la sarituri Kharenkova a stat in fata mea cu o doamna care a asisttat-o si in finala de la barna. Ma insel? Langa mine o parte din stafful italian, au stiut dinainte ca Vanessa va avea 6.3 plecarea, au sperat la aur, erau foarte multumiti ca si-a primit toata dificultatea. Chicoteau pe seama lui Fragapane si a aspectului ei fizic.
    - finala pe viu la echipe a fost muuult mai intensa decat orice mi am imaginat. Si ma bucur ca am fost, a fost o investitie financiara, concedii de luat, copil de carat dar a meritat pe deplin. Si nici nu am plans la imn, de data asta am putut sa ma bucur pe deplin!
    - oamenii din gimnastica se cunosc toti intre ei. Suporterii cu parintii, cu celelalte rude ,cu fetele, cu reporterii etc .Momentul meu de glorie a fost cand dl Belu mi a raspuns la "Felicitari!", pt ca pana atunci nu am reusit sa am eye contact cu nimeni
    - impresia mea e ca nu degeaba stau la un loc cu junioarele, cei 2 cred ca pregatesc trecerea sotilor Moldovan catre a fi antrenorii senioarelor in viitor, asa cum se gandesc la baza de selectie, la sala pt CE din 2017 etc etc. Dc pt asta s-au fct "frate cu dracu" sa treaca podul, aka cu guvernantii care or fi ei, asta e! Scopul scuza mijloacele, oamenii au viziune si dezinteres ceea ce e rar in tarisoara noastra.

    Sper ca nu v-am inoportunat, pt mine a fost o experienta greu de repetat, din mai multe motive, mai ales financiare, dar unica, pe care in ciuda sarcinii toxice/ oboselii/ varsaturilor am savurat o pe deplin. Regret si acum ca in loc sa mi urmez visul de a fi ( nu radeti) jurnalist sportiv, m am facut medic.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •