Page 5 of 35 FirstFirst ... 3456715 ... LastLast
Results 85 to 105 of 726

Thread: Europene 2014 (fete) - Sofia

  1. #85
    sport legend
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    569
    Reputatie
    1
    12.9 Anda Butuc. 12.4 Jones de la GBR. Cu rusoaicele nu cred ca ne mai batem. Primele 2 au luat peste 14 si mai e Melnikova.

  2. #86
    sport legend Alina Nicoleta's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    Bucharest
    Posts
    3,367
    Reputatie
    1
    Laura Jurca - hindorf, pak, free hip, free hip, 180, free hip 360 on high bar + Gienger, double pike. Foarte bine!

    Edit. Laura 13.5
    "There is no passion to be found playing small - in settling for a life that is less than the one you are capable of living." Nelson Mandela

  3. #87
    sport legend degetica's Avatar
    Join Date
    Apr 2011
    Posts
    1,345
    Reputatie
    1
    Hai Andreeeaaaaaaaa

  4. #88
    sport legend mihafrancisc's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Popesti-Leordeni Ilfov
    Posts
    985
    Reputatie
    1
    Jurca (UB): Hindorff, Pak, free hip circle full + Gienger, double pike. Good routine.

  5. #89
    sport legend
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    569
    Reputatie
    1
    13.5 Laura. E pe 3 AA, bun concurs pentru ea.

  6. #90
    sport legend Alina Nicoleta's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    Bucharest
    Posts
    3,367
    Reputatie
    1
    Iridon (UB): Mistake at the beginning, no Ricna but a gienger and full-in dismount #EChSofia2014

    Edit 13.4
    "There is no passion to be found playing small - in settling for a life that is less than the one you are capable of living." Nelson Mandela

  7. 14th May 2014, 19:13

  8. #91
    sport legend Alina Nicoleta's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    Bucharest
    Posts
    3,367
    Reputatie
    1
    "Ciurusniuc (UB) stalder to HB, inbar jaeger, Gienger, Jaeger straddled, bail to handstand, full-in stuck. Three releases, wow"
    fangymnastics
    "There is no passion to be found playing small - in settling for a life that is less than the one you are capable of living." Nelson Mandela

  9. #92
    incepator
    Join Date
    Oct 2011
    Posts
    8
    Reputatie
    1
    13.166

  10. #93
    sport legend
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    569
    Reputatie
    1
    Hmmm... am pierdut locul 2 la mustata

  11. #94
    sport legend mihafrancisc's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Popesti-Leordeni Ilfov
    Posts
    985
    Reputatie
    1
    Pe 3 ne-a depasit GBR

  12. #95
    sport legend 21mai's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,083
    Reputatie
    1
    De ce doar atat la 3 desprinderi??
    Quote Originally Posted by -ina- View Post
    13.166
    Exista unii oameni care reusesc sa aibe succes chiar si atunci cand nimeni nu crede in ei, dar niciodata
    nu va avea succes unul care nici el nu crede in el insusi.

  13. #96
    sport legend degetica's Avatar
    Join Date
    Apr 2011
    Posts
    1,345
    Reputatie
    1
    offff, sunt atat de necajita, s-a pierdut cel putin!! un punct cu solul Andrei si bilbaiala Andreei.

    Trebuie lucrat la Moral, a terminat-o psihic cazatura de la sarituri probabil.

  14. #97
    senior camigym's Avatar
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Cluj-Napoca
    Posts
    210
    Reputatie
    1
    Momentan, la AA-Laura pe 3, Andreea pe 9. Sarituri-Laura pe 3. Paralele - Laura pe 12, Andreea pe 13. Barna - Anda pe 2, Andreea pe 3, Laura pe 5. Sol- Andreea pe 1, Laura pe 2

  15. #98
    sport legend 21mai's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,083
    Reputatie
    1
    Ce nota de plecare a avut ciurusniuc la paralele?
    Quote Originally Posted by camigym View Post
    Momentan, la AA-Laura pe 3, Andreea pe 9. Sarituri-Laura pe 3. Paralele - Laura pe 12, Andreea pe 13. Barna - Anda pe 2, Andreea pe 3, Laura pe 5. Sol- Andreea pe 1, Laura pe 2
    Exista unii oameni care reusesc sa aibe succes chiar si atunci cand nimeni nu crede in ei, dar niciodata
    nu va avea succes unul care nici el nu crede in el insusi.

  16. #99
    sport legend degetica's Avatar
    Join Date
    Apr 2011
    Posts
    1,345
    Reputatie
    1
    5.3 si 7.866

  17. #100
    sport legend 21mai's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,083
    Reputatie
    1
    Last edited by 21mai; 14th May 2014 at 20:37.
    Exista unii oameni care reusesc sa aibe succes chiar si atunci cand nimeni nu crede in ei, dar niciodata
    nu va avea succes unul care nici el nu crede in el insusi.

  18. #101
    sport legend 21mai's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,083
    Reputatie
    1
    Exista unii oameni care reusesc sa aibe succes chiar si atunci cand nimeni nu crede in ei, dar niciodata
    nu va avea succes unul care nici el nu crede in el insusi.

  19. #102
    sport legend myrab3la_19's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Bucuresti
    Posts
    1,232
    Reputatie
    1
    Eu le felicit pe fetitele noastre pentru medalia de bronz!M-am bucurat foarte tare sa vad ca Andreea e calificata prima la sol,care nu-i chiar aparatul ei forte mai ales cu atatea gimnaste puternice din UK.Sper sa-i dea curaj si incredere ei iar antrenorilor idei astfel incat sa-i exploateze la maxim calitatile artistice .Si mai sper (de fapt ma bate un gand )ca in cazul ei pubertatea va fi benefica,ca ii va da dramul acela de forta care-i trebuie la sarituri si la acrobatica la sol.Andra a gresit azi dar eu cred ca ne putem baza in continuare pe ea la sol si barna,iar la sarituri vad venind DTY-ul.Gimnastica ei e placuta ochiului,e puternica si chiar are de obicei o anume siguranta..a fost doar o zi mai proasta si atat.
    Laura e constanta si te poti baza pe ea,Anda si Daniela nu pot sa spun ca m-au surprins pentru ca am stiu mereu ca sunt fetite talentate si ce elemente stiu sa faca asa ca de-aici inainte sper sa le vad concurand mai des pentru ca au potential imens amandoua.
    Succes in finale!

  20. #103
    sport legend
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    2,654
    Reputatie
    1
    Felicitari fetelor!
    Ba mie mi se pare o victorie pentru Andreea ca a stat pe paralele dupa cazatura de la sarituri...
    Oricum, e un progres foarte bun la paralele fata de acum 2 ani, si oricum noi plecam cu handicap din start la acest aparat. Sper ca generatiile viitoare incepand cu junioarele de azi sa stearga aceasta parere, dar e nevoie de timp
    Imi pare foarte rau de Andra, ea lupta pentru finale la sol si barna, dar e tanara si nu are destula experienta. Sper ca in viitor sa o ajute concursul de azi.
    Am vazut si niste poze cu fetele, sper sa zambeasca mai mult, mie mi se pare ca au facut un concurs foarte bun! Capul sus!
    Ah, si sunt atat de bucuroasa pentru Anda, multa bafta in finala
    Ca de obicei, Laura tace si le face, progreseaza incet si sigur
    Si Daniela Ciurusniuc si-a facut treaba la aparatele la care a concurat, bravo ei!!! A trecut peste antrenamentul oficial, si are un potential de progres incredibil!

  21. #104
    sport legend 21mai's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,083
    Reputatie
    1
    Last edited by 21mai; 14th May 2014 at 23:09.
    Exista unii oameni care reusesc sa aibe succes chiar si atunci cand nimeni nu crede in ei, dar niciodata
    nu va avea succes unul care nici el nu crede in el insusi.

  22. #105
    sport legend
    Join Date
    May 2010
    Posts
    1,085
    Reputatie
    1
    De ce nu e si Asiana Peng in echipa? Prea micuta?

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •