Results 1 to 20 of 20

Thread: Elena Ilinykh/Ruslan Zhiganshin

  1. #1
    c'est la vie whisper's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    middleofnowhere
    Posts
    18,180
    Reputatie
    0

    Elena Ilinykh/Ruslan Zhiganshin

    Dupa cum stiti Elena va patina alaturi de Ruslan din sezonul ce va incepe in aceasta toamna! Mult succes Elena si Ruslan! Ce competitie interesanta va fi!

    http://ohtheseskaters.tumblr.com/pos...ating-together
    "We believe Hanyu could win the gold because Daisuke Takahashi, the ace in Japan’s men’s figure skating, paved the way to the world for the other Japanese figure skaters."
    The Japan News, February 2014

  2. #2
    sport legend Adeline's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Posts
    570
    Reputatie
    1
    Eu mi-as dori sa fie sa fie peste Nikita/Victoria.....uite asa, ca sa strice niste socoteli

  3. #3
    DecanDeVârsta Tracoromana's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    in vestul tarii
    Posts
    8,222
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Adeline View Post
    Eu mi-as dori sa fie sa fie peste Nikita/Victoria.....uite asa, ca sa strice niste socoteli
    Eu nu mi-as dori asta, eu inteleg hotararea lui Nikita. Dar Elena/Ruslan oricum mi se par mai buni. Vor fi mai buni.
    "Cand simt nevoia de maretie, la Yagudin ma intorc."

  4. #4
    sport legend florik2000's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Posts
    791
    Reputatie
    1
    Eu nu-i inteleg hotararea si pace Si ce daca fata era dificila si ce daca l-a parasit acu' o mie de ani pentru altul? Era vorba de munca lui de o viata . Desigur, in 4 ani multe se pot intampla, dar ma indoiesc ca vreo unul din ei va ajunge campion olimpic. Daca as putea paria de pe acum, as pune o suma consistenta pe Chock si Bates

  5. #5
    sport legend sisy's Avatar
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Bucuresti
    Posts
    381
    Reputatie
    1
    Am gasit pe FSU un interviu interesant cu Elena - http://www.fsuniverse.net/forum/show...ce-7-years-ago (remarca cineva cum fara sa spuna un lucru negativ despre Nikita a reusit sa il prezint ca un om rau)

    Si eu sper ca Elena si Ruslan sa fie mai buni

  6. #6
    in love :) ice_girl's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    near the mountains
    Posts
    9,434
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by sisy View Post
    Am gasit pe FSU un interviu interesant cu Elena - http://www.fsuniverse.net/forum/show...ce-7-years-ago (remarca cineva cum fara sa spuna un lucru negativ despre Nikita a reusit sa il prezint ca un om rau)

    Si eu sper ca Elena si Ruslan sa fie mai buni
    Am citit si eu azi interviul si am mai inteles si mi s-au mai clarificat unele lucruri, oricum decizia Nikitei nu am inteles-o nici atunci si cu atat mai putin acum Si da,il cam pune pe Nikita intr-o lumina proasta dar probabil oricine ar fi facut la fel, cred ca nu are cum sa nu se simta furioasa si suparata.
    Sunt curioasa sa citesc si un interviu cu el, sa vedem cum prezinta situatia si datele problemei, abia atunci vom avea tabloul complet..


    P.S. De sperat si eu sper la fel ca voi
    "Că ai căzut nu are importanță deoarece numai modul în care te ridici contează" Nelson Mandela

    "Figure skating needs to be aesthetic" Stephane Lambiel
    Echipa de Gimnastică a României-Simply the best

  7. #7
    c'est la vie whisper's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    middleofnowhere
    Posts
    18,180
    Reputatie
    0
    "We believe Hanyu could win the gold because Daisuke Takahashi, the ace in Japan’s men’s figure skating, paved the way to the world for the other Japanese figure skaters."
    The Japan News, February 2014

  8. #8
    sport legend sisy's Avatar
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Bucuresti
    Posts
    381
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by ice_girl View Post
    Am citit si eu azi interviul si am mai inteles si mi s-au mai clarificat unele lucruri, oricum decizia Nikitei nu am inteles-o nici atunci si cu atat mai putin acum Si da,il cam pune pe Nikita intr-o lumina proasta dar probabil oricine ar fi facut la fel, cred ca nu are cum sa nu se simta furioasa si suparata.
    Sunt curioasa sa citesc si un interviu cu el, sa vedem cum prezinta situatia si datele problemei, abia atunci vom avea tabloul complet..


    P.S. De sperat si eu sper la fel ca voi
    Am citit unul si cu Nikita si Victoria dar nu mai stiu pe unde. El zicea ca a luat aceasta decizie pt ca fosta partenera(Elena) era predispusa sa greseasca/rateze iar Victoria a spus ca nu credea ca impreuna cu Ruslan mai pot progresa (vu Viki sunt de acord, pareau reci si bateau pasul pe loc dar nu stiu daca a fost doar vina lui).

  9. #9
    sport legend sisy's Avatar
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Bucuresti
    Posts
    381
    Reputatie
    1
    Bomba vine din Rusia, federatia ii vrea pe Elena si Nikita impreuna - http://www.ntv.ru/sport/1295804/

  10. #10
    DecanDeVârsta Tracoromana's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    in vestul tarii
    Posts
    8,222
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by sisy View Post
    Bomba vine din Rusia, federatia ii vrea pe Elena si Nikita impreuna - http://www.ntv.ru/sport/1295804/
    Strategia nu e rea, dar va fi rasul lumii sa vedem la anul cele 2 perechi refacute.

    Eu inca sunt suparata pe Elena pentru ca ea este principala cauza a ''dezertarii'' lui Nikita.
    "Cand simt nevoia de maretie, la Yagudin ma intorc."

  11. #11
    sport legend corina_mee's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    bucuresti
    Posts
    582
    Reputatie
    1
    Asta ar fi chiar stupid, mai ales ca Elena si Ruslan merg foarte bine impreuna si se vede ca se inteleg. In plus, au rezultate foarte bune pentru un cuplu care abia a inceput sa patineze impreuna.
    [I]Friendship brings a smile where love left a tear.[/I]

  12. #12
    sport legend
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    1,046
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Tracoromana View Post
    Strategia nu e rea, dar va fi rasul lumii sa vedem la anul cele 2 perechi refacute.

    Eu inca sunt suparata pe Elena pentru ca ea este principala cauza a ''dezertarii'' lui Nikita.
    De ce?
    Din cate am citit si eu p formurule cu barfe Elena si Nikita mai intai s-au despartit (ca cuplu) dupa ce el si-a gasit o alta mandra pe la spatele ei. Dupa asta, Elena s-a procopsit cu Morozov. Si apoi Morozov si Nikita planuiau sa o dea p ea la o parte si sa o ia pe Victoria inca de dinainte de Sochi. Iar modul in care a gestionat Nikita situatia la mondiale a fost deplorabil - la fel de deplorabil a fost si modul in care echipa lui se raporteaza la Elena si Ruslan in prezent. Margalio, membru al echipei S/K, comentator la aceste europene, i-a desfiintat ieri pe I/Z in cele mai urate moduri cu putinta. Nu mai zic declaratiile Marinei cum sa Elena era "unstable" si "prone to mistakes"

  13. #13
    DOCTOR Geografu's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    17,578
    Reputatie
    1
    Pe langa zvonurile ca el ar fi inselat-o pe ea, mai circula si varianta cum ca....si ei ii place viata... (adica nici ea nu e usa de biserica )
    Zbor pana la stele.

  14. #14
    sport legend andreeas's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Posts
    1,400
    Reputatie
    1
    Rusilor in general le place viata.... Nu e primul cuplu care se despart, iar viata din afara ghetii nu ar trebui sa aiba nici o legatura cu ce se intampla pe gheata. Sper ca Elena sa ramana cu Ruslan, le merge foarte bine, au mari sanse in 2018 sa castige o medalie stralucitoare. Cu Nikita Elena ar avea nevoie de mult noroc.

  15. #15
    sport legend florik2000's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Posts
    791
    Reputatie
    1
    Astia s-au molipsit de la Putin si campania lui din Ucraina? Adica WTF? Singurul atuu al I/K erau PCS-urile. Dar vad ca Elena si Ruslan recupereaza binisor. Eu ii adoram pe I/K inca de cand i-am vazut prima oara la juniori. Dar nu vad sensul...probleme lui Nikita vor ramane...omul a gresit aproape la fiecare competitie....

  16. #16
    DecanDeVârsta Tracoromana's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    in vestul tarii
    Posts
    8,222
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Geografu View Post
    Pe langa zvonurile ca el ar fi inselat-o pe ea, mai circula si varianta cum ca....si ei ii place viata... (adica nici ea nu e usa de biserica )
    Stiam eu ca baietii sunt de aceeasi parere cu a mea.
    Mandra lui Nikita a fost doar pretextul.... dar nu mai conteaza. E istorie.
    "Cand simt nevoia de maretie, la Yagudin ma intorc."

  17. #17
    c'est la vie whisper's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    middleofnowhere
    Posts
    18,180
    Reputatie
    0
    Eu sunt pt Elena/Ruslan!
    Sper ca federatia nu va face o prostie mai mare decat cea deja facuta!
    "We believe Hanyu could win the gold because Daisuke Takahashi, the ace in Japan’s men’s figure skating, paved the way to the world for the other Japanese figure skaters."
    The Japan News, February 2014

  18. #18
    sport legend sisy's Avatar
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Bucuresti
    Posts
    381
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by whisper View Post
    Eu sunt pt Elena/Ruslan!
    Sper ca federatia nu va face o prostie mai mare decat cea deja facuta!
    Si mie imi lac in formula asta si eu il cred pe Nikita "mai" vinovat pt ca nu a fost deloc elegant in declaratile de dupa despartire.

    Elena neaga zvonurile - http://fsrussia.ru/news/700-elena-il...partnerom.html deci

  19. #19
    c'est la vie whisper's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    middleofnowhere
    Posts
    18,180
    Reputatie
    0
    Povestea nu imi e foarte clara si nu pot spune care e mai vinovat! Dar, desi patineaza de putin timp impreuna, Elena/Ruslan dau bine impreuna si pot ajunge la performante mai mari ca cele obtinute de Elena/Nikita, daca nu pun la suflet ce spun altii despre ei si isi vad de treaba!
    "We believe Hanyu could win the gold because Daisuke Takahashi, the ace in Japan’s men’s figure skating, paved the way to the world for the other Japanese figure skaters."
    The Japan News, February 2014

  20. #20
    DecanDeVârsta Tracoromana's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    in vestul tarii
    Posts
    8,222
    Reputatie
    1
    <<No photos, no news!>>
    "Cand simt nevoia de maretie, la Yagudin ma intorc."

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •