Page 5 of 25 FirstFirst ... 3456715 ... LastLast
Results 85 to 105 of 514

Thread: Cum sa cuceresti femeile/barbatii - schimb de experienta

  1. #85
    LadyOfTheRings desdemona's Avatar
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    PiecesOfYou
    Posts
    8,134
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Mihai
    Nu am intalnit nici o fata care sa-mi zica , ca ii plac garoafele sau flori mai ieftine. Offf fetele astea
    Ziceam ce-mi incanta cel mai mult ochii si sufletul Dar am precizat ca-mi plac aproape toate florile. Mai putin garoafele, crinii... adica sunt ok, dar nu ma dau in vant dupa astea. Uite, de ex. imi plac la nebunie zambilele ..sunt florile perioadei in care m-am nascut, imi povestea bunica-mea ca m-a intampinat de la spital cu zambile... nu stiu.. imi plac
    Imi plac freziile si lacramioarele - au un miros superb - imi plac si parfumurile care au acest miros. De ex. mirosul de trandafir in ape de toaleta, sapunuri, geluri de dus nu-mi place.
    Imi plac garofitzele (nu garoafele) - superb miros.. asa .. mai salbatic, mai natural.. Imi plac crizantemele.. la casa bunicilor in gradina de flori sunt tufisuri de crizanteme - nu de alea cu coada lunga, altoite.. dar e un miros innebunitor toamna acolo
    Nu-mi place orhideea de ex asa mult.. E frumoasa, dar nu ma da pe spate..
    Hai ca nu sunt chiar asa scumpe astea, Mihai... Pur si simplu nu am vrut sa deviez discutia catre flori.

    Quote Originally Posted by Mihai
    Sa nu-mi zici ca nu ti-ar place ca jumatatea ta sa aiba si un BMW pe langa calitatile lui
    Am gasit posibile jumatati cu acest accesoriu chiar si in timp ce aveam o relatie. Nu asta ma face sa aleg partenerul. Nu e chiar un lucru asa important marca masinii - la fel cum nu tin neaparat nici macar sa am mobil ultimul tip. Conteaza omul, nu masina. BMW-urile imi plac pur si simplu ca masini. Nu am zis nicaieri ca e rau daca are si un BMW pe langa calitatile lui, ar fi culmea sa respingi pe cineva super ok doar pt ca are BMW. Pur si simplu nu e o prioritate pt. mine marca masinii intr-o relatie. Sunt foarte multumita si cu actuala marca.

    @jose, pai daca nu te reindragostesti aproape zilnic de cel de langa tine, ce te-ar mai tine langa el? Obisnuinta? N-am ajuns chiar la varsta la care sa ma multumesc cu ce am , cu ce am gasit...
    Cand vorbeam de recucerire ca subiect interesant de discutat ma gandeam mai degraba daca cineva ar vrea/i-ar placea/nu l-ar deranja sa fie recucerit de o alta persoana, nu de cea de langa el.
    Last edited by desdemona; 30th March 2005 at 14:57.

  2. #86
    Rapidist Mihai's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    Abydos
    Posts
    5,308
    Reputatie
    1
    Da mai pentru tine nu e o probelma ce masina conduce prietenul tau, pentru ca tu nu esti o fata de genul "ALA" (sa nu ma intrebati ce inteleg prin "ala" ) Dar sunt multe fete care doar BMW conteaza! Dar sper ca pe OLS nu avem asa ceva...
    [B][COLOR="DarkRed"]C-asa sunt eu rapidist, c-asa sunt eu RAPIDist[/COLOR][/B]
    [B][COLOR="Silver"]Niciodata nu sunt trist, niciodata nu sunt trist[/COLOR][/B]
    [B][COLOR="DarkRed"]Si la bine si la rau, si la bine la si la rau[/COLOR][/B]
    [B][COLOR="Silver"]RAPID este clubul meu, RAPID este clubul meu.[/COLOR][/B]

  3. #87
    toon zone bapsy's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Timisoara
    Posts
    1,229
    Reputatie
    1
    E normal sa vrei tot binele din lume prietenului tau. Asa ca de ce sa nu-i doresti un BMW ? .... Singura problema ar fi ca s-ar tine fete de genul "ALA" dupa el ... cred ca nu mi-ar pica bine ... deci da-l draq, dar loganu' ce-are?
    Sa moara oaia vecinului.

  4. #88
    HERE'S JOHNNY!! Darkslowstar's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    La capatul Stelei
    Posts
    7,402
    Reputatie
    1
    E naspa, are curul mare

  5. #89
    Rapidist Mihai's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    Abydos
    Posts
    5,308
    Reputatie
    1
    Deci Coco are Logan?
    [B][COLOR="DarkRed"]C-asa sunt eu rapidist, c-asa sunt eu RAPIDist[/COLOR][/B]
    [B][COLOR="Silver"]Niciodata nu sunt trist, niciodata nu sunt trist[/COLOR][/B]
    [B][COLOR="DarkRed"]Si la bine si la rau, si la bine la si la rau[/COLOR][/B]
    [B][COLOR="Silver"]RAPID este clubul meu, RAPID este clubul meu.[/COLOR][/B]

  6. #90
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    chiar daca n-are va avea dupa ce va citi pe aici
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  7. #91
    HERE'S JOHNNY!! Darkslowstar's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    La capatul Stelei
    Posts
    7,402
    Reputatie
    1
    Sau poate ii propune direct un upgrade.

  8. #92
    Rapidist Mihai's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    Abydos
    Posts
    5,308
    Reputatie
    1
    Merge fara exceptii???
    Iti spun eu ca exista si exceptiile alea care confirma regula...
    Numai eu stiu vreo 3 "exceptii" d-astea
    [B][COLOR="DarkRed"]C-asa sunt eu rapidist, c-asa sunt eu RAPIDist[/COLOR][/B]
    [B][COLOR="Silver"]Niciodata nu sunt trist, niciodata nu sunt trist[/COLOR][/B]
    [B][COLOR="DarkRed"]Si la bine si la rau, si la bine la si la rau[/COLOR][/B]
    [B][COLOR="Silver"]RAPID este clubul meu, RAPID este clubul meu.[/COLOR][/B]

  9. #93
    LadyOfTheRings desdemona's Avatar
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    PiecesOfYou
    Posts
    8,134
    Reputatie
    1
    Sa lasam reprezentantele sexului frumos sa vorbeasca

  10. #94
    Rapidist Mihai's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    Abydos
    Posts
    5,308
    Reputatie
    1
    Dupa cum vezi nu am incercat sa explic de ce merge, ci doar am zis ca nu e asa continuu! Nici atat nu mai am voie sa zic shefa???
    E ca in bancu ala:

    El se duce la ea si o intreaba:
    - Auzi tu stii cine comanda in casa asta???
    Ea se uita la el si ii trage una. El spune:
    - Aoleeeu, da nici sa intreb nu mai am voie???

    PS: tu esti una din "reprezentante"... de ce nu-i explici omului?
    [B][COLOR="DarkRed"]C-asa sunt eu rapidist, c-asa sunt eu RAPIDist[/COLOR][/B]
    [B][COLOR="Silver"]Niciodata nu sunt trist, niciodata nu sunt trist[/COLOR][/B]
    [B][COLOR="DarkRed"]Si la bine si la rau, si la bine la si la rau[/COLOR][/B]
    [B][COLOR="Silver"]RAPID este clubul meu, RAPID este clubul meu.[/COLOR][/B]

  11. #95
    LadyOfTheRings desdemona's Avatar
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    PiecesOfYou
    Posts
    8,134
    Reputatie
    1
    Mihai, nu ma luam de tine Stiu ca nu ai explicat nimic, faceam numai o introducere, accentuam invitatia pentru sexul frumos
    P.S. Eu nu sunt una dintre reprezentante, in sensul bolduit pe care l-am evidentiat

  12. #96
    Rapidist Mihai's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    Abydos
    Posts
    5,308
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by desdemona
    Eu nu sunt una dintre reprezentante, in sensul bolduit pe care l-am evidentiat
    Acum chiar ca nu am inteles ce ai vrut sa zici! Ce inseamna "frumos" cu bold?
    Aaroman pe langa ca e fermecatoare mai e simpatizanta si a Craiovei
    [B][COLOR="DarkRed"]C-asa sunt eu rapidist, c-asa sunt eu RAPIDist[/COLOR][/B]
    [B][COLOR="Silver"]Niciodata nu sunt trist, niciodata nu sunt trist[/COLOR][/B]
    [B][COLOR="DarkRed"]Si la bine si la rau, si la bine la si la rau[/COLOR][/B]
    [B][COLOR="Silver"]RAPID este clubul meu, RAPID este clubul meu.[/COLOR][/B]

  13. #97
    Spin Doctor ieppy's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Mafia
    Posts
    10,766
    Reputatie
    1
    Mama ce thread, ce discutii, cata pasiune.

    Hai sa imi spun si eu parerea.

    NU exista o regula la agatzat, cel putin eu nu stiu vreuna. Mi sa intamplat sa cunosc o tipa si in 5 ore sa fie gata cucerita. Acum daca stau sa ma intreb de ce atunci primul lucru care l-as spune este pentru ca altul a incercat sa o imbete si eu am fost destul de dragutz sa o ajut cu bautura. I don't know, de obicei eu sunt ala agatzat, si stau si ma intreb de ce naiba`? Daca itru undeva imi pot da seama destul de repede cam cine se uita la mine cu interes. Si atunci am posibilitatea de a nu face nimic si sa astept sa vina ea la mine(comoditate si poate frica de a fi respins) sau sa ma duc eu la ea(destul alcol incat sa par cool dar sa pot lega 2 cuvinte ).

    Pana la urma e totul un joc, o piesa de teatru, incerci sa pari cineva care nu esti si daca la un moment dat iti place de acea persoana atunci te rogi la Dumnezeu sa nu fuga cand afla exact cum esti.

    Cat de coerent am fost nu stiu. Pentru intrebari sunt disponibil.

  14. #98
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Ieppy inteleg ca esti un Cassanova si nu un Don Juan, o victima a femeilor si nu un cuceritor al lor
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  15. #99
    Spin Doctor ieppy's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Mafia
    Posts
    10,766
    Reputatie
    1
    Uite o sinteza buna.

  16. #100
    Rapidist Mihai's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    Abydos
    Posts
    5,308
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by ieppy
    comoditate si poate frica de a fi respins
    Ce bine le zici tu Ieppy
    Si eu de multe ori ma intreb de ce nu ma duc la unele fete, de comoditate (cica) sau de firca de a fi respins. Mie imi place sa zic ca de comoditate dar...
    [B][COLOR="DarkRed"]C-asa sunt eu rapidist, c-asa sunt eu RAPIDist[/COLOR][/B]
    [B][COLOR="Silver"]Niciodata nu sunt trist, niciodata nu sunt trist[/COLOR][/B]
    [B][COLOR="DarkRed"]Si la bine si la rau, si la bine la si la rau[/COLOR][/B]
    [B][COLOR="Silver"]RAPID este clubul meu, RAPID este clubul meu.[/COLOR][/B]

  17. #101
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    ca intotdeauna in viata sunt si redute inaccesibile pe care un om normal nici nu mai incerca sa le ia cu asalt.
    incercarea moarte n-are, dar frica de refuz e mare Sa zicem totusi ca o facem din comoditate, suna mai bine si pentru amorul propriu. Cum zicea Ceashca: 'nu exista nu se poate' dar prefer sa nu incerc mereu
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  18. #102
    too blonde 4 u josephine's Avatar
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    Wherever
    Posts
    852
    Reputatie
    1
    si uite cum se desconspira frica la sexul tare! curaj baieti. what doesn't kill u makes u stronger!
    [FONT=Verdana][SIZE=2][COLOR=DarkRed]Cand o inima o ia razna, creierul nu mai poate face nimic.[/COLOR][/SIZE] [/FONT]

  19. #103
    Rapidist Mihai's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    Abydos
    Posts
    5,308
    Reputatie
    1
    Comoditate pa dracu
    Eu din cauza "comoditatii" am pierdut o partida de ...
    Sunt sigur de asta pentru ca dupa vreo 2 luni m-am intalnit cu ea si era cu altul si mi-a zis ca in seara aia daca veneam la ea.... intelegeti voi
    un mare pt mine
    [B][COLOR="DarkRed"]C-asa sunt eu rapidist, c-asa sunt eu RAPIDist[/COLOR][/B]
    [B][COLOR="Silver"]Niciodata nu sunt trist, niciodata nu sunt trist[/COLOR][/B]
    [B][COLOR="DarkRed"]Si la bine si la rau, si la bine la si la rau[/COLOR][/B]
    [B][COLOR="Silver"]RAPID este clubul meu, RAPID este clubul meu.[/COLOR][/B]

  20. #104
    Spin Doctor ieppy's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Mafia
    Posts
    10,766
    Reputatie
    1
    or it fucks you up for good. either way e naspa.

  21. #105
    too blonde 4 u josephine's Avatar
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    Wherever
    Posts
    852
    Reputatie
    1
    mah... daca nu ai sange sa iesi la agatat, ramai singur for the rest of ur life. nu vreau sa cred ca te distruge asha ceva! dar nah... cine n-are curaj, sa stea acasa! asha sigur nu va fi ranit. sa fii convins ieppy ca e rare cazurile in care dai de una/unul din prima si e the love of ur life! and she/he loves u back!

    tre sa sapi!
    [FONT=Verdana][SIZE=2][COLOR=DarkRed]Cand o inima o ia razna, creierul nu mai poate face nimic.[/COLOR][/SIZE] [/FONT]

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •