eu am zis de acum cateva luni ca nu e ok ce face vogel, dar caseta s-a incapatanat sa nu ma creada.
Pacers 2014 sunt mai slabi decat Pistons 2006.

Bynum nu a jucat decat 2 meciuri, ca altfel l-ar fi banuit toti pe el ca a distrus vestiarul.

principalii vinovati:
1. vogel - cum echipa a inceput sa incetineasca ritmul(unul fals) , jucatorii au inceput sa se certe. ei probabil chiar credeau ca sunt in stare sa mearga in ritmu ala pana la capat. vogel daca proceda ca pana acum si facea echipa sa creasca constant(e un maraton , nu un sprint) nu mai aparea problema asta.
2. stephenson - nu stiu unde ii gaseste indiana pe astia. artest, s.jackson...
asta e un butoi cu pulbere pentru orice vestiar. trebuie sa fie un cosmar sa il antrenezi. artest(pe teren cel putin) nu era la fel de nebun ca asta.
cred ca aducerea lui turner l-a enervat si mai tare
3. hibbert - a jucat execrabil in ultima luna. chiar daca are dreptate ca sunt unii egoisti(la stephenson se referea) nu are nicio scuza sa joace asa


am inteles ca bird e mare fan stephenson. ar trebui la anu sa antreneze echipa si sa il potoleasca pe retard(sau sa il lase sa plece).
cu el pacers au prins singura lor finala din istorie(plus alte 2 ECF memorabile), stie cum trebuie sa antreneze o echipa pentru titlu.