Page 18 of 19 FirstFirst ... 816171819 LastLast
Results 358 to 378 of 386

Thread: Playoffs 2014

  1. #358
    rautacios caseta's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Posts
    6,549
    Reputatie
    1
    Pt cine n-a fost atent in ultimii 4 ani, Spoelstra e MUCI si are bafta sa aiba o echipa buna.

    Nu stie sa maximizeze valoarea unui jucator, pe Bosh l-a facut 3p shooter, dar nu stie sa-l foloseasca. Cum se poate sa aiba doar 4 FGA intr-un meci de finala ? E al 2-lea cel mai bun jucator.

    S-a vazut cit de praf e cind Pops folosea trapping-D impotriva lui Heat, pt a obtine open shots, si Spoelstra a refuzat sa schimbe ceva. E extrem de capos.

    ----

    Pe de alta parte, daca e sa fim cinstiti, cit e Pops de bun, si el a pierdut meciuri si serii. Cu OKC in 2012, cu Grizzlies in 2011 etc. E drept ca el are scuza ca atunci inca isi dezvolta jucatori, ca nu avea roster-ul complet/gata.

    Anul trecut unii (in general Heat-haters, ofticati ca Spurs au pierdut g6, nu real Spurs fans) ii voiau capul lui Pops.
    De fapt si pe forumuri, dupa meciul luat de Heat, aia care faceau mai mult scandal, se plingeau de arbitrii etc nu erau fanii Spurs, ci haterii lui Heat. Ce viata trista trebuie sa aiba oamenii aia ca singura lor bucurie sa fie cind pierde Heat, si altfel fac spume la gura cind Heat cistiga. Niste loseri.

    Nici Pops, cit e de bun, nu a reusit back 2 back titles.

    Dar asta nu inseamna ca Spoelstra nu e muci.

    ----

    Wade e DONE !!!!!
    Imi pare rau, dar e adevarat.
    Si nu cred ca opt-out, ca nu ii mai da nimeni 15+ mil/an.
    Asa ca vrajeala cu Melo nu cred ca se intimpla, desi acum parca nu m-as mai opune asa rau venirii lui Melo.
    Pt ca sa-l aduca pe Melo ar trebui sa opt out toti si sa-si restuctureze deal-urile. Poate Wade sa faca asta daca primeste 5 ani (sau care e max acum) si o medie de 12+ mil/an (cred ca acum are de luat 40+ mil pt urm 2 ani), eventual intr-un deal descrescator.

    ----

    O sa fie o vara EXTREM de interesanta:
    - Love vrea out
    - Melo se pare ca vrea si el out
    - nu se stie ce face Lebron (desi inca cred ca sunt sanse > 50% sa ramina la Heat), si ce vor face Heat pt a reconstrui echipa

    Ar fi tare (tare neasteptat si tare trist in acelasi timp pt fanii Heat) ca Lebron sa se duca la Knicks dupa ce Melo opts out. Si Melo sa ramina pe linga. Caz in care, cred, s-ar duce la Rockets.

    Sunt curios daca Bulls chiar au de gind sa-l amnesty pe Boozer (cum se zvoneste), sau e doar vrajeala ca sa ii faca pe fani sa creada ca ei chiar incearca sa faca trades si sa imbunatateasca echipa. Stiindu-i pe Bulls, cred ca e varianta 2 si Boozer va juca pt Bulls si sezonul viitor - nu-l vad pe Reinsdorf sa plateasca un jucator ca sa NU joace pt el (la fel cu Bennett si Perkins).
    Last edited by caseta; 16th June 2014 at 13:55.
    Now this, my friend, is gonna be fun

  2. #359
    junior
    Join Date
    Apr 2013
    Posts
    56
    Reputatie
    1
    wade nu mai poate sa joace defensiva si de aici se trage totul. fara pressure on the ball, o echipa de small ball can’t play ball.

    cu indiana, a jucat ceva cole; dar astia aveau fundasi slabi. cu sas-ul oricum ar fi avut probleme, cel putin ca anul trecut, din cauza lui parker, in principal, si apoi a ball movement-ului.

    pops a bulit o gramada de serii, e adevarat. poate fiindca e antrenor de sistem (ce o insemna asta exact?!), ramane fara idei cand ceva nu merge ca lumea. e cam o balarie de explicatie, insa pe seria cu mem din 2011 nu o pierde el - genunchiul lui duncan, cred ca si manu pateste ceva, dyess fosilizat, plus zach fabulos.

    cum “spoelstra a castigat b2b si e muci”, de ce ar mai avea relevanta pt popovich b2b-ul?

    @Blu3red: lui spoelstra i-au reusit niste adjustments in anii trecuti: in finala cu okc, cu ind (am uitat in ce an), ceva si cu sas-ul anul trecut. nu e chiar asa rau ca antrenor. e adevarat ca bosh nu a jucat nimic, dar tipul e overrated la greu (totusi, apara bine p&r), inca de pe vremea cand era la toronto. nu poate sa dea o pasa la 30 de ani.

    @sun: ind a parut superbuna la un moment dat. la anul, ar fi fain daca bosh s-ar duce la memphis; cred ca s-ar potrivi foarte bine acolo. probabil, si echipa unde va juca lebron va fi printre favorite.

  3. #360
    Troll since '94 Mike^'s Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Targu-Mures, Romania
    Posts
    476
    Reputatie
    1
    Pur si simplu nu ma pot supara. Cred sincer, ca dupa Miami, ca franciza, pe Spurs ii admir cel mai mult din NBA (a nu se intelege ca sunt fan). Admir ce au reusit sa faca acolo. Pops, cu toate greselile pe care le mai face, este un antrenor fantastic. Au o echipa splendida (cu toate minusurile gen Manu "Flop" Ginobili) si ce apreciez cel mai mult este stilul lor de joc si faptul ca absolut toate piesele din angrenaj functioneaza la perfectie impreuna. Parker are 1-11 FG? Nu-i nimic, Patty Mills steps up. Kawhi Leonard are potentialul de a fi un jucator foarte bun.

    In orice caz, tot respectul pentru Spurs si mai ales pentru Pops si Duncan.
    Retards...Retards everywhere...

  4. #361
    sport legend
    Join Date
    Feb 2014
    Location
    Deutschland
    Posts
    814
    Reputatie
    1
    Existenta Miami o echipa cu multe superstaruri nu e deloc benefica pentru liga a scazut interesul pentru NBA.

    in NBA sunt f rar surprize. De ex in NHL care e mai spectaculos au jucat finala nr 6 West cu 5 East si a castigat West-ul. Home courtul e un dezavantaj de multe ori...LA a revenit de la 0-3 cu Sharks si a castigat apoi titlul.
    Nu acelasi lucru se intampla in NBA si publicul isi pierde interesul daca nu sunt OT-uri, GM 7 meciuri pe muche de cutit asa cum e la hockey.

    ce se intampla acum e ca SA joaca "like a team" si au un system bine pus la punct de Pops care a sters podelele cu adunatura de vedete de la Heat. F bine ca s-a intamplat asa. hmm the king n-a reusit sa ia titlul de unul singur anu' asta? hmm e SPO de vina fara indoiala.
    F buna tactica pui SA cu patrunderi fortate in the paint si cycling Parker cu Green si Leonard. Miami nu are defense in the paint si SA au exploatat f bine asta. Plus ca le mai ard si de la 3. Si Duncan...
    Ar fi bine daca l-ar aduce pe Melo la Heat... e selfish si le-ar distruge si mai mult chemistryul.
    Last edited by yodaro.; 16th June 2014 at 17:52.

  5. #362
    manager Blu3red's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Cluj-Napoca
    Posts
    302
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by arpagic View Post
    e adevarat ca bosh nu a jucat nimic, dar tipul e overrated la greu (totusi, apara bine p&r), inca de pe vremea cand era la toronto. nu poate sa dea o pasa la 30 de ani..
    Nu stiu, nu prea is de acord. Mie mi se pare un jucator bun Bosh (nu la nivelul salarial a lui James, but that's another story) are un joc destul de complet chiar daca nu prea exceleaza la niciun capitol si si-a sacrificat cel mai mult stilul in sistemul lui Miami. Nu cred ca merita criticat atat de tare, mai degraba cum a zis caseta ca nu a putut sa scoata 100% din el Spoelstra.

    Daca Wade & Bosh nu opt-out sa semneze alt contract, le va fi aproape imposibil sa aduca good role players pentru anul viitor. Daca se intampla asta probabil James va mai ramane un an cu ei (ca sanse de cel putin finala au mari din nou si altundeva nu prea are unde sa mearga) si probabil va opt-out in 2015, fie sa ramana pe bani mai putini si sa-i convinga pe Wade si Bosh sa resemneze, fie sa plece sa-si termine cariera in alta parte.

    Ramane problema celorlalti jucatori de la Miami.

    Mai ales Chalmers, ce faci cu el? E unrestricted free agent si a jucat rau de tot finala asta. Ma mir daca au vreo legatura astea doua. Are salariu decent, de 4 milioane de dolari. Cred ca vrea sa prinda si el un contract mai mare, la un Bucks ceva , un 30 de milioane in 4 ani or something. Nu stiu daca-i mai pasa asa de mult de winning, plus ca din ce mi se pare a avut si viata grea la Miami. O sa aleaga probabil confortul unei alte echipe, unde n-are presiunea de la Miami.

    Battier - se retrage, Allen - se retrage probabil, Haslem are player option de 5 milioane, mult, poate o sa-l convinga sa opt-out si sa resemneze pe 2 ani.

    Daca nu resemneaza Big 3, ai 61 de mil cap salary de la ei 3 + garantat 2 mil Cole + 1.5 mil Birdman si inca 5 de la Haslem daca nu opt-out. Very little room to maneuver.

    Iar faza cu Melo probabil e o vrajeala, nu cred in primul rand ca Melo sa fie de acord sa primeasca bani mai putini, omul mai are un contract maxim de jucat, cred ca-l va juca.

    Din punctul meu de vedere totul tine de cat de selfless is Wade & Bosh, daca aleg sa resemneze de anul acesta, o sa faca si LeBron lucrul asta si o sa avem probabil un alt supporting cast la Miami. Toti declara ca vor winning, ca e mai important decat orice, ca etc. Cred ca aici o sa se vada mai degraba lucrul asta, mai mult decat in 2010.

  6. #363
    junior
    Join Date
    Apr 2013
    Posts
    56
    Reputatie
    1
    stiu ca se tot spune “ca si-a sacrificat stilul”, dar care era ala in primul rand? daca era cel sa jump shoteze de la semidistanta, acum se poate considera ca a progresat, arunca si de 3. ori cel in care nu stia sa posteze sau sa apere postul (cu toate ca s-a descurcat intr-o serie, cateva meciuri cred, cu howard f bine), ei bine, nici acum nu e grozav la astea. e doar un roll player fara cine stie ce calitati in ofensiva, ok in defensiva.

    nu zic ca-i varza, ci doar overrated. cred ca nu e printre primele 10 PF-uri. si sunt sanse considerabile sa nu fie in top15.
    nu stiu daca l-ai vazut cat de cat in perioada toronto. pana si aia se lamurisera ca nu o sa fie niciodata mare branza de capul lui. “pana si aia” pentru ca apoi s-au axat pe bargnani.

    fireste, daca se intelege prin 100% cum a jucat patty mills in g5, cred ca oricine e un candidat la fel de bun, iar spoelstra n-are scapare.
    Last edited by arpagic; 16th June 2014 at 22:06.

  7. #364
    rautacios caseta's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Posts
    6,549
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by yodaro. View Post
    Existenta Miami o echipa cu multe superstaruri nu e deloc benefica pentru liga a scazut interesul pentru NBA.

    in NBA sunt f rar surprize. De ex in NHL care e mai spectaculos au jucat finala nr 6 West cu 5 East si a castigat West-ul. Home courtul e un dezavantaj de multe ori...LA a revenit de la 0-3 cu Sharks si a castigat apoi titlul.
    Nu acelasi lucru se intampla in NBA si publicul isi pierde interesul daca nu sunt OT-uri, GM 7 meciuri pe muche de cutit asa cum e la hockey.

    ce se intampla acum e ca SA joaca "like a team" si au un system bine pus la punct de Pops care a sters podelele cu adunatura de vedete de la Heat. F bine ca s-a intamplat asa. hmm the king n-a reusit sa ia titlul de unul singur anu' asta? hmm e SPO de vina fara indoiala.
    F buna tactica pui SA cu patrunderi fortate in the paint si cycling Parker cu Green si Leonard. Miami nu are defense in the paint si SA au exploatat f bine asta. Plus ca le mai ard si de la 3. Si Duncan...
    Ar fi bine daca l-ar aduce pe Melo la Heat... e selfish si le-ar distruge si mai mult chemistryul.
    yoda asta e ca ceasul: ca un ceas rusesc. nu posteaza des, dar si cind posteaza, poti fi sigur ca spune numai timpenii.

    e hater lebron de cind ii scoteau cavs pe wizards cu arenas din playoffs (si mie imi placea arenas). de atunci face spume la gura de fiecare data cind vorbeste de lebron. 2 ani de zile, cit a cistigat lebron, nu a zis nimic. a tacut si a suferit in liniste. acum, ca a pierdut heat, scot gindacii capul din crapaturi, incep sa iasa sobolanii la suprafata.

    nu stiu cum reuseste sa abereze asa crunt din prima propozitie, dar e absolut paralel cu realitatea. probabil traieste intr-un alt univers. pt ca in universul asta, ratings NBA de dupa 2010 sunt mult mai bune decit inainte.

    http://en.wikipedia.org/wiki/Nationa...ielsen_ratings

    http://espn.go.com/nba/playoffs/2014...ls-last-season

    Superteams, dinastiile si rivalries intre 2-3 dinastii au fost mereu mai interesante decit "parity" si o alta cistigatoare in fiecare an. Nu o zic eu, o zic statisticile.

    Iar toti whinerii astia penibili care fac bale la gura urlind dupa parity nu-s decit niste ipocriti, pt ca daca echipa lor ar pune de o dinasty nu ar mai zice nici "pis" despre parity.

    Si sigur ca super-echipele nu-s bune pt liga, ca scade audienta. De aia cea mai mare audienta NBA a fost pe vremea cind Bulls cistiga 72 si 69 games pe sezon si lua 3-peat-uri.

    Si e adevarat ca in NBA nu-s game 7 si meciuri strinse. Ca doar nu a fost record de g7 in round 1 anu asta, finala de anu trecut nu s-a jucat in 7, ECF de anul trecut nu s-a jucat in 7, nu a fost anul trecut poate cel mai tare 3p din istoria ligii - care practic a decis titlul etc etc etc.

    Ma intreb ... cit de mult trebuie sa urasti pe cineva ca sa te minti singur in halul asta, si sa distorsionezi realitatea ca sa iti gasesti niste scuze din astea (penibile) pt ura ???

    PS:

    http://www.nba.com/2014/news/06/11/n...hrough-game-3/

    Ratings in finala de anul asta (5 games) au fost in medie sub anul trecut, dar pina in g3 erau mai sus decit anul trecut. Se poate zice ca oamenii NU au vrut sa-i vada pe Heat pierzind, si si-au pierdut interesul cind au vazut ca Spurs domina.
    Now this, my friend, is gonna be fun

  8. #365
    rautacios caseta's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Posts
    6,549
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by arpagic View Post
    nu zic ca-i varza, ci doar overrated. cred ca nu e printre primele 10 PF-uri. si sunt sanse considerabile sa nu fie in top15.
    vrei sa-i numesti tu pe aia 15 (sau macar 10) PF mai buni decit el ?
    Now this, my friend, is gonna be fun

  9. #366
    junior
    Join Date
    Apr 2013
    Posts
    56
    Reputatie
    1
    o sa-i numesc eu, cu multa placere.
    aia buni:
    dirk, davis, aldridge, ibaka, griffin, zach, millsap, horford.
    si aia mai putin buni:
    love, gibson, gasol(*), west, diaw, nene, plumlee(phx).
    *daca nu o fi garnettizat complet, habar nu am.
    cred ca love(nu-s f convins) si gibson sunt mai buni decat bosh, competitia lui fiind cu west, diaw si nene.
    intr-adevar, ma aseptam sa fie mai jos, dar o gramada de echipe au pf pusti, ori small line-uri ciudate.

    super ciudata discutia cu ce e bine pentru liga. nu cred ca bine pt liga e tot una cu interesant (cel putin pt mine).

    offtopic: ceasul rusesc e ala care afiseaza corect ora doar de doua ori pe zi?! nu ma prind, probabil ca e altceva.

  10. #367
    sport legend obye's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    B-Town
    Posts
    1,508
    Reputatie
    1
    "The idea is not to block every shot. The idea is to make your opponent believe that you might block every shot."

  11. #368
    rautacios caseta's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Posts
    6,549
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by arpagic View Post
    o sa-i numesc eu, cu multa placere.
    aia buni:
    dirk, davis, aldridge, ibaka, griffin, zach, millsap, horford.
    si aia mai putin buni:
    love, gibson, gasol(*), west, diaw, nene, plumlee(phx).
    *daca nu o fi garnettizat complet, habar nu am.
    cred ca love(nu-s f convins) si gibson sunt mai buni decat bosh, competitia lui fiind cu west, diaw si nene.
    intr-adevar, ma aseptam sa fie mai jos, dar o gramada de echipe au pf pusti, ori small line-uri ciudate.

    super ciudata discutia cu ce e bine pentru liga. nu cred ca bine pt liga e tot una cu interesant (cel putin pt mine).

    offtopic: ceasul rusesc e ala care afiseaza corect ora doar de doua ori pe zi?! nu ma prind, probabil ca e altceva.
    Millsap ? Diaw ?
    Gibson e mai bun decit Bosh ?
    Nu mai vorbesc de Plumlee.



    Cred ca confunzi "joaca bine/binisor si e platit relativ putin" cu "e mai bun decit".

    Just FYI, daca Bosh ar primi mingea si ar avea atitea scheme facute pt el cite au astia pe care-i enumeri tu, ar avea si stats pe masura.

    Sunt putini care-s cu adevarat mai buni decit Bosh (Brow, Griffin si poate inca 2-3), dar niciunul nu se potriveste mai bine in sistemul lui Miami, asa ca singurul pt care l-as da pe Bosh ar fi Brow.

    PS: In cazul asta ceasul rusesc e unul care nu e in stare sa arate ora exacta nici macar de 2 ori pe zi. Nici macar o data pe luna.
    Now this, my friend, is gonna be fun

  12. #369
    junior
    Join Date
    Apr 2013
    Posts
    56
    Reputatie
    1
    what? n-am zis asa ceva despre plumlee (care e supermarfa in post)
    millsap si gibson sunt mai buni. poate nu i-ai vazut in ultima vreme.
    diaw e foarte fain, bosh ar avea ce se invete de la el, dar cu asta doar se bate.

    sistemul lui miami nu va mai fi asa, cu wade varza tb sa omoare small ball-ul; si acum ca lebron a invatat sa arunce, nu vad vreo problema.

    degeaba te chinui sa-l aperi, bosh va ramane doar un pf decent si un centru caraghios (e mic, 6-9 se vede de la o posta, putine kilograme, fara post-up moves si cu post defense mediocru). habar nu am, poate ca am ramas fixat pe perioada cand lamar era un pf decent - care cu siguranta in anii lui buni, a fost mai bun decat bosh.
    Last edited by arpagic; 17th June 2014 at 15:02.

  13. #370
    sport legend obye's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    B-Town
    Posts
    1,508
    Reputatie
    1
    Bosh is WAAAAAAY ... better than Diaw , Gibson , Plumlee , Millsap , Nene
    Brow are 2-3 ani de experience to gain .

    (nu stiu cum a intrat Pogo stick in discutie .... )

    Griffin over Bosh acum nu. (nu joaca 5)
    Love e overrated defensiv (nu joaca 5)
    Dirk e mumie dar cu aport ofensiv si lent ca trabantu'. (nu joaca 5)
    Nene mumie.

    Pot juca 5:

    Horford e decent (dar injury prone). (pot sa zic ca e mai bun)
    Ibaka e ceva asemanator DAR e doua clase dpdv ofensiv SUB Bosh si cu o clasa dpdv defensiv peste Bosh.
    Iar LMA e prea lent pentru sistemul din Miami.
    "The idea is not to block every shot. The idea is to make your opponent believe that you might block every shot."

  14. #371
    junior
    Join Date
    Apr 2013
    Posts
    56
    Reputatie
    1
    hihi, este mult mai probabil ca spoelstra sa fie prost si sa nu-si dea seama cat de bun e bosh decat sa va fi inselat.
    e din ciclul, wade si jump shot-ul (kidd 2011), lebron jump shot (in trecut) si post up (tot nu stie, se misca robotic, dovada ca nici nu a incercat).

    e clar ca am exagerat cu top10, dar

    @obye: da-o naibii cu bosh 5, e mai degraba un 3 natural si acum il vrei C. nu recupereaza ca lumea, iar cum e nevoie de muschi, trebuie sa intre cineva de pe banca. se potrivea cu bron, caci nu-i umplea caciula (arunca bine), asta-i tot.

    un subiect mai sensibil pt tine cred ca parker e cel mai bun pg din liga, as zice ca de vreo 3 ani cel putin (n-am pata nici pe westbrook, nici pe paul ori pe altcineva, aaa, am pe chalmers).

  15. #372
    sport legend obye's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    B-Town
    Posts
    1,508
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by arpagic View Post

    @obye: da-o naibii cu bosh 5, e mai degraba un 3 natural si acum il vrei C. nu recupereaza ca lumea, iar cum e nevoie de muschi, trebuie sa intre cineva de pe banca. se potrivea cu bron, caci nu-i umplea caciula (arunca bine), asta-i tot.

    un subiect mai sensibil pt tine cred ca parker e cel mai bun pg din liga, as zice ca de vreo 3 ani cel putin (n-am pata nici pe westbrook, nici pe paul ori pe altcineva, aaa, am pe chalmers).
    1. In sistemul celor de la Heat Bosh joaca foarte mult 5.
    Ca e vina lu' Spo ca nu il foloseste cum trebuie e altceva , dar talent wise ... este mai mult decat il vezi jucand.
    Strict in sistemul lui Spo l-as prefera pe Bosh peste multi (mai putin Ibaka,(healthy)Horford si poate LMA.
    Dar si cei mentionati de mine ridica FOARTE MULTE SEMNE DE INTREBARE.

    2. Cel mai bun PG nu stiu daca e. Dar e Tier1(Paul,WB,Curry,Parker,Lillard,(healthy)Rose)
    Tier2(Irving, Conley,Wall,Dragic etc.)

    Depinde in ce sistem il joci.
    Parker nu poate cara o echipa cum poate sa o faca WB, Rose sau Curry.
    Nu este liderul care este Paul.
    Dar este un foarte bun jucator de sistem.

    Iti dau urmatorul exemplu : Spurs cu WB si Parker la OKC.
    Fa o comparatie. (acum! nu in prime)
    "The idea is not to block every shot. The idea is to make your opponent believe that you might block every shot."

  16. #373
    sport legend
    Join Date
    Feb 2014
    Location
    Deutschland
    Posts
    814
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by caseta View Post
    Si e adevarat ca in NBA nu-s game 7 si meciuri strinse. Ca doar nu a fost record de g7 in round 1 anu asta, finala de anu trecut nu s-a jucat in 7, ECF de anul trecut nu s-a jucat in 7, nu a fost anul trecut poate cel mai tare 3p din istoria ligii - care practic a decis titlul etc etc etc.

    Ma intreb ... cit de mult trebuie sa urasti pe cineva ca sa te minti singur in halul asta, si sa distorsionezi realitatea ca sa iti gasesti niste scuze din astea (penibile) pt ura ???
    Hmm, tu marele nba-ist caseta nu stii ca anul asta marile fanbase Chicago, New York, Los Angeles au fost de partea hockey-ului. Are mare impact faptul ca liga e echilibrata si ofera sanse mai mari echipelor clasate mai jos in regular.
    Ca o dovada ca are importanta performanta e ce s-a intamplat in Toronto unde califcarea in NBA play-off a facut ca orasul capitala hockeyului sa fie de partea baschetului. E benefic pentru liga daca mai avanseaza si alte echipe mici in fazele finale. Creste interesul pentru fenomen in zona respective.
    Imi dai degeaba ca exemplu linkurile in care lauda ratingul NBA. Ce nu stie marele atotstiutor caseta e ca NBA a fost televizat pe national coverage TNT\ESPN pe cand NHL a fost mai mult pe NBCSN, CBS care nu au aceeasi acoperire sunt canale in sport package si nu totii au asa ceva.
    NBA inca e po****r in USA dar NHL vine pe turnanta f tare.

    apropo de ce nu mai primeste bron superstar calls care le primea anii trecuti? ai vreo explicatie?

    Apropo iti place sa ataci userii inca n-ai capacitatea mentala sa porti un dialog civilizat. Si daca ma uit mai putin la NBA care e pb? Nu am asa timp si putinul care il am il impart intre mai multe sporturi.Tu esti fan NBA de pe internet…eu am vazut toate meciurile lui Wiz din playoff in Verizon Center.
    Tu amu esti fan Miami..the best stick with the best..LOL. Am intrat intimplator pe realgm cand erai fan bulls…si le vorbeai alora de ghita muresan..alt LOL.

    PS da noi fanii Wiz il uram pe the queen...si nimic nu o sa schimbe asta. Si le-o mai tragem si in regular.

  17. #374
    junior
    Join Date
    Apr 2013
    Posts
    56
    Reputatie
    1
    @obye: urmeaza opiniile mele incontestabile.

    incep cu sfarsitul (sa nu uit). nu prea imi dau seama ce vrei sa spui cu sistemul, dar zic oricum.
    OKC ar avea o sansa reala la titlu cu parker, iar WB cu popovich as vrea sa vad (imi sare numele de bulancea in cap, nu stiu de ce).

    curry e prea petarda in defenisiva pt a intra in discutie.
    chestia cu ridicatul si caratul e relativa. WB cand face asta pare o gaina decapitata, nu un PG.
    paul face ce face si pana la urma pierde seria. imi placea mult inainte. e flopper, usor choker si undersized, f bun defender.
    lillard nu e inca pg bun, te pacaleste cu jump shot-ul excelent.
    rose - habar nu am. va mai juca?!

    parker e fain pt ca are un ball handling incredibil de bun, unic, as zice, printre astia moderni de-i stiu si eu.
    la asta tot voiam sa ajung.

    chestia cu bosh o las balta. ce miami trebuie sa joace doar asa, cu bron alegand ca inecatul. e complicat daca se incepe cu systemic vs individual qualities, ma ia cu ameteala daca gandesc asa mult.
    Last edited by arpagic; 17th June 2014 at 17:03.

  18. #375
    sport legend obye's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    B-Town
    Posts
    1,508
    Reputatie
    1
    Spo joaca asa cu bron din doua motive:
    1. Bron needs the ball in his hands , creaza presiune si este un foarte bun pasator din double teams.
    2. Nu are PG care sa poate sa care mingea.
    (think Knicks , este acelasi sistem , in care PG-ul este mai mult shooter decat PG , sau think Indy cu Paul George , unde d-aia il vezi atat pe Lance penetrand)

    Cat despre Parker. Este un jucator superb dar este in declin.
    Eu l-am pus tier1 pentru ca are rezultate in playoffs (dar dinnou , asta este din cauza sistemului)
    Cat despre defense : Parker e scrap. Good defenders sunt putini la PG. (si parker nu este printre ei) (asta vis-a-vis de ce spui tu de Curry)

    Cat despre OKC cu Parker > OKC cu Westbrook ..... nu am cuvinte
    Daca vroiai sa spui ceva destept spuneai OKC cu Pops la carma ... dar Parker ar inrautatii situatia la OKC.

    urmeaza opiniile mele incontestabile.
    DE CE SUNT PARERILE TALE INCONTESTABILE ?
    Last edited by obye; 17th June 2014 at 17:27.
    "The idea is not to block every shot. The idea is to make your opponent believe that you might block every shot."

  19. #376
    junior
    Join Date
    Apr 2013
    Posts
    56
    Reputatie
    1
    nu e asa praf aparator, era asa. dar nu e ca curry - asta parca e pe role.
    nu prea poate sa duca un playoff intreg, anul trecut a fost incredibil pana-n finala cand nu stiu de ce tendon al lui a tras.

    carevasazica preferi varianta unplugged.

    iham,
    reductio: true value poti sa obtii doar la echipele proaste.

    acum esti obligat sa zici cu mine: cousins rules, iar melo e god.
    un argument asa brutal nu poate sa fie decat ad hitlerium.

  20. #377
    junior
    Join Date
    Apr 2013
    Posts
    56
    Reputatie
    1
    am uitat: pentru ca nu pot fi testate, d-aia si tin asa mult la ele.
    ce, tu ai risca sa scoti o perla barosabila de orice neavenit?

    @yodaro.
    multi cred ca lebron nu primeste suficient.
    dar acum poti sa te intrebi, oare stie sa ceara.

    iar preocuparea pentru fenomen este f importanta. intai trag un ochi in stanga, unul in dreapta, la unul, la altul; dupa ce ma asigur ca am parcat in fenomen, casc bine ochii sa vad in ce am calcat.

  21. #378
    sport legend obye's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    B-Town
    Posts
    1,508
    Reputatie
    1
    Dude , de unde ai luat ciupercile ? Sunt bune ? Nu stiu ce fumezi dar ... you get good stuff ! You know people ...

    Iti mai spun inca odata :
    Parker joaca inca bine pentru ca Pops la pus intr-un sistem in care calitatile sale sunt folosite la maxim.
    Eu il apreciez enorm si este intradevar cel mai underrated PG din liga.
    Dar daca tu spui acum ca il preferi pe parker peste westbrook you are high as a kite / pe perfuzii cu votka sau ai facut infuzie de palinca !

    true value poti sa obtii doar la echipele proaste.
    Cum ai ajuns la concluzia asta , ce am zis eu ?

    acum esti obligat sa zici cu mine: cousins rules, iar melo e god.
    un argument asa brutal nu poate sa fie decat ad hitlerium.
    Melo sucks si cousins are potential. ( acum closest thing to cousins e al jefferson )

    PS: Mai bine treci inapoi pe versiunea plugged ca unplugged - NU INTELEG NIMIC !
    "The idea is not to block every shot. The idea is to make your opponent believe that you might block every shot."

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •