Page 30 of 33 FirstFirst ... 202829303132 ... LastLast
Results 610 to 630 of 678

Thread: Sezon 2013/2014

  1. #610
    rautacios caseta's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Posts
    6,549
    Reputatie
    1
    1. Comentatorii de la Rockets (Drexler si inca unu) sunt retarzi rau. Cole l-a lovit pe Harden in nas si arbitrii nu au vazut si nu au dat nimic, si ei "daca era Lebron, sigur primea FT's". WAT ?

    Lebron are o masca pe fata, s-or fi intrebat macar de ce ?
    Ca banuiesc ca n-au vazut faza cind Ibaka i-a spart nasu si n-a primit nimic.

    Iar un pic mai tirziu Harden ii arde un antebrat in moaca lui Wade (similar cu cum l-a lovit Cole pe Harden) si ei "n-a fost nimic, nu trebuia dat nimic".

    2. Apropo de Wade si Harden, Wade (care si-a pierdut ENORM din viteza si din explozie - o dovada e ca nu-l mai vezi splitting double teams) l-a depasit de nu stiu cite ori pe Harden si a ajuns sub panou inaintea lui. Nu mai zic de cite ori i-a invirtit pe toate partile si pe Harden si pe Parsons, dar faptul ca Harden nu se oboseste sa ajunga on D inaintea lui Wade arata cit de lenes e in defensiva.

    3. E prea devreme sa zici ca a gresit Vogel. Indiana inca poate avea HCA. Si, spre deosebire de Heat, sunt mai tineri si nu vin dupa 3 finale consecutive. Ar trebui sa fie hungry, nu au nici un motiv sa fie epuizati fizic sau mental.

    4. Nu i-as compara cu Pistons in 2006. Am zis din vara lui 2005 de cind l-au adus antrenor pe Saunders ca vor juca peste asteptari in sezon si sub asteptari in playoffs, si asa a fost. E MO-ul lui Saunders. Au inceput sezonul cu discutii despre 70 wins si l-au terminat muci.

    5. E in acelasi timp penibil dar interesant de urmarit baletul mental pe care-l face Drexler ca sa nu cumva sa puna pe cineva ca fiind mai bun decit el. Zice ca GOAT e Wilt, ca a avut 50 ppg si 25 reb, ca nu cumva sa zica Jordan, baga back-handed compliments la greu (il "lauda" pe Jordan ca folosea bine cotul sa ii "hook" pe adversari, chestii d'astea), era bun Jordan dar e un team-game, Lebron e bun, dar nu il poti compara decit cu alti SF bla bla bla bla.
    Last edited by caseta; 5th March 2014 at 05:06.
    Now this, my friend, is gonna be fun

  2. #611
    rautacios caseta's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Posts
    6,549
    Reputatie
    1
    Ok, props when props are due.

    Comentatorii lui Rockets au 100% dreptate cind zic ca:

    1. Zona de sub panou unde nu se da off foul ar trebui extinsa

    2. Cind un jucator patrunde si defenderul "slides under" ca sa obtina off foul, ar trebui data 2 FT + posesie, pt ca e o miscare riscanta pt jucatorul ofensiv care e in aer si se poate accidenta cind aterizeaza.
    Now this, my friend, is gonna be fun

  3. #612
    Zen Master Kobe24's Avatar
    Join Date
    Dec 2003
    Posts
    2,759
    Reputatie
    1
    oricat de hungry ai fi si oricate finale ai fi jucat inainte, daca incepi maratonu intr-un ritm mult mai rapid decat ritmul tau, nu ai nicio sansa sa il castigi.
    cred ca pacers au inceput mult prea tare pentru potentialul lor. nu cred ca sunt o echipa facuta sa castige 60 de meciuri intr-un sezon normal, in care nu alergi dupa W in RS, ci dupa titlu. heat sunt mult mai buni decat ei in RS, cu sau fara 3 finale.
    pacers au avantajul in playoff, in RS nu, dar daca alearga dupa HCA ca disperatii o sa piarda in playoff cu sau fara HCA.

    te pregatesti de playoff in RS, mai ales ca ei si heat au avantajul asta incredibil al unei conferinte extrem de proaste. cu 50W ai locul 2 asigurat. daca pe final de RS ai sansa sa obtii si HCA, incerci sa il obtii, dar nu faci asta din meciul 1.
    Phil Jackson (June 17th, 2009):"What was our model of this team? The Ring, the ring, that was the model. Its not just this band of gold, its the circle that's made a bond between all of these players, a great love for one another, its a great feeling."

  4. #613
    rautacios caseta's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Posts
    6,549
    Reputatie
    1
    Daca esti echipa de 50 wins in RS, nu cred ca esti echipa de titlu.

    http://c4.staticflickr.com/8/7408/12...89d66efe_o.png

    Istoric, cu putine exceptii, primul titlu a fost luat cu 60+ wins.
    Abia la al 2-lea/3-lea titlu echipele s-au conservat in sezon si au luat "doar" 55 wins.

    As zice ca o echipa care nu are puterea de a cistiga 60 meciuri in sezon nu are puterea de a cistiga o finala. Exceptiile sunt usor de explicat: Pistons in 2004 au avut noroc de un West accidentat (Malone, Cassell + juma de echipa de la Wolves), Rockets in 94 si 95 aveau echipa batrina, dar il aveau pe Hakeem. Pacers nu au nimic nici macar aproape de ce era Hakeem in perioada aia.

    Din nou, nu cred ca i se pot reprosa prea multe lui Vogel. Pe de alta parte, sa fim cinstiti: Pacers sunt overrated in momentul asta, pt ca joaca in East si pt ca le pun probleme mari lui Heat (pe motiv de match-ups). In West ar juca contra altor line-ups mari (Grizzlies, OKC, Spurs, Rockets, Clippers) si nu ar mai arata asa bine. Ar fi, probabil, un 3rd/4th seed.

    Singura problema pe care o vad ar fi ca daca alearga dupa 1st seed si-l pierd ar putea sa ii roada un pic mental, sa ii faca sa se indoiasca de ei. Ar fi ceva de genul "noi alergam dupa 1st seed si nu reusim sa-l luam, in timp ce Heat nici macar nu se streseaza si tot il iau".
    Now this, my friend, is gonna be fun

  5. #614
    Zen Master Kobe24's Avatar
    Join Date
    Dec 2003
    Posts
    2,759
    Reputatie
    1
    n-ar trebui sa fie afectati.
    in RS miami sunt clar mai buni si daca ar forta ar castiga batalia pt 1st seed in 10 din 10 cazuri. in playoff e altfel...
    pai daca nu ai 60 W in mod natural(fara sa fie asta un obiectiv), daca te chinui sa faci asta nu te face o echipa mai buna pentru titlu. e ca si cum ai copia la examen e un record "mincinos".
    am zis 50W, pentru a arata cata liniste ar trebui sa aiba. daca erau in W, recordul ar fi contat mult mai mult, pentru ca acolo recordul nu doar ca iti schimba HCA intr-o serie, ci iti schimba traseul cu totul si acolo apare adevarata problema(mai ales cand joci 2-3 in deplasare).

    poate stie vogel ce face si pacers mai au rezerve suficiente pentru crestere si ca declaratiile sunt asa...de forma. eu ma indoiesc, vom vedea
    Phil Jackson (June 17th, 2009):"What was our model of this team? The Ring, the ring, that was the model. Its not just this band of gold, its the circle that's made a bond between all of these players, a great love for one another, its a great feeling."

  6. #615
    rautacios caseta's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Posts
    6,549
    Reputatie
    1
    Ce incerc eu sa zic e ca echipele care nu au cistigat inca, dar sunt contendere reale, sunt suficient de motivate incit sa ia 60 wins fara sa para un chin/extra efort si fara sa ii afecteze in playoffs.
    Now this, my friend, is gonna be fun

  7. #616
    Zen Master Kobe24's Avatar
    Join Date
    Dec 2003
    Posts
    2,759
    Reputatie
    1
    ok, atunci pacers nu sunt contenders pentru ca mie mi se pare ca se chinuie(daca ne luam criteriile tale). right? intreb pentru ca overrated nu inseamna neaparat ca nu sunt contenders
    Phil Jackson (June 17th, 2009):"What was our model of this team? The Ring, the ring, that was the model. Its not just this band of gold, its the circle that's made a bond between all of these players, a great love for one another, its a great feeling."

  8. #617
    rautacios caseta's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Posts
    6,549
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Kobe24 View Post
    ok, atunci pacers nu sunt contenders pentru ca mie mi se pare ca se chinuie(daca ne luam criteriile tale). right? intreb pentru ca overrated nu inseamna neaparat ca nu sunt contenders
    Eu as zice ca sunt contenders, dar sunt totusi un pic overrated. Traducere: sunt buni, dar ca sa cistige ar avea nevoie de ceva noroc si/sau match-ups favorabile. De ex, daca ar juca in west, i-as vedea pierzind cu Grizzlies in playoffs, iar contra OKC le-as da putine sanse. Cu Clippers .... nu-s sigur. Ar fi o serie interesanta, dar probabil si cu ei ar pierde. Dar in East au match-up favorabil cu Heat si nu-s alte echipe care sa le poata pune probleme mari. Si daca ajung in finala cu Spurs, sa zicem, i-as vedea batindu-i pe Spurs care-s mai batrini si pe care ii pot bully cit de cit.

    Eu nu as zice ca se chinuie, dar eu i-am vazut f putin sezonul asta si banuiesc ca tu i-ai urmarit destul de mult.
    Now this, my friend, is gonna be fun

  9. #618
    sport legend Jaymz's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    2,796
    Reputatie
    1
    dayum, Noah is the first center to have 3 triple doubles with assists in one season.
    Last edited by Jaymz; 6th March 2014 at 04:54.
    .
    nothing to see here. move along!

  10. #619
    JABBAri Parker Bogeyman's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    Londra
    Posts
    1,982
    Reputatie
    1
    Suns-Thunder, un meci excelent. Ar fi foarte faina o serie in play-offs
    We wont be out-tanked!!!

  11. #620
    sport legend Jaymz's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    2,796
    Reputatie
    1
    frumos show-ul de retragere a numarului 11 pentru ilgauskas. dayum, 18 ani la CLE, that's some loyalty!
    .
    nothing to see here. move along!

  12. #621
    sport legend Jaymz's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    2,796
    Reputatie
    1
    JVG: "Noah is the best non scoring player in the NBA"
    anyone care to translate that for me?
    .
    nothing to see here. move along!

  13. #622
    sport legend Nan's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Brasov-Bucuresti
    Posts
    373
    Reputatie
    1
    Cel mai bun non-scorer poate era mai bine

  14. #623
    sport legend Jaymz's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    2,796
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Nan View Post
    Cel mai bun non-scorer poate era mai bine
    pai ce e un non scorer? unde tragi linia intre scorers si non scorers ?
    .
    nothing to see here. move along!

  15. #624
    sport legend Nan's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Brasov-Bucuresti
    Posts
    373
    Reputatie
    1
    12 ppg

    Nu cred ca e vorba de tras nici o linie. Pur si simplu se referea la faptul ca aportul cel mai mare al lui Noah nu e scoring-ul

  16. #625
    the one sun's Avatar
    Join Date
    May 2005
    Location
    Cluj ( all of the time )
    Posts
    5,832
    Reputatie
    1
    un meci foarte foarte bun Miami @ Chicago

  17. #626
    Blue Magic T-Mac89's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Ploiești City
    Posts
    998
    Reputatie
    1
    Noah joacă în acest moment la nivel de best center in the NBA
    [SIZE="2"][FONT="Lucida Console"]"It's kinda great to see the Celtics doin well again cuz that was so much fun in my day to go to the Boston Garden and they spit at you and throw things at you and talk about your mom. It sounds like dinner at Kenny Smith's house." - Charles Barkley[/FONT][/SIZE]

  18. #627
    sport legend Jaymz's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    2,796
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Nan View Post
    12 ppg

    Nu cred ca e vorba de tras nici o linie. Pur si simplu se referea la faptul ca aportul cel mai mare al lui Noah nu e scoring-ul
    problema e ca azi a cam fost scorer
    .
    nothing to see here. move along!

  19. #628
    sport legend Nan's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Brasov-Bucuresti
    Posts
    373
    Reputatie
    1
    De acord Super meci facut de el azi.

  20. #629
    Blue Magic T-Mac89's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Ploiești City
    Posts
    998
    Reputatie
    1
    Who needs Kobe when you have Meeks?
    [SIZE="2"][FONT="Lucida Console"]"It's kinda great to see the Celtics doin well again cuz that was so much fun in my day to go to the Boston Garden and they spit at you and throw things at you and talk about your mom. It sounds like dinner at Kenny Smith's house." - Charles Barkley[/FONT][/SIZE]

  21. #630
    sport legend obye's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    B-Town
    Posts
    1,508
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by T-Mac89 View Post
    Noah joacă în acest moment la nivel de best center in the NBA
    Dude has heart !

    Superb meci , crowd pleaser !

    BTW : ce il pupa-n cur JVG pe Cap. Kirk ! lol
    "The idea is not to block every shot. The idea is to make your opponent believe that you might block every shot."

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •