Page 2 of 19 FirstFirst 123412 ... LastLast
Results 22 to 42 of 386

Thread: Playoffs 2014

  1. #22
    rautacios caseta's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Posts
    6,549
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Blu3red View Post
    Cum ziceam, n-au viata deloc usoara Indiana cu Hawks.

    Hawks era de departe a 3-a echipa din Est daca nu-l pierdeau pe Horford.
    DACA !!!
    Dar l-au pierdut si nu-l au in playoffs.
    Echipa care joaca acum e aia care abia a luat #8 in sezon. In East.

    Nu e ca la Grizzlies care au cazut pe 7 in West din cauza ca nu l-au avut pe Gasol juma de sezon, dar acum il au si uite ca au egalat seria cu OKC.
    Now this, my friend, is gonna be fun

  2. #23
    sport legend Nan's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Brasov-Bucuresti
    Posts
    373
    Reputatie
    1

  3. #24
    manager
    Join Date
    Jan 2006
    Posts
    314
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Nan View Post
    am ras cu lacrimi, cu atata scarba se apara Harden , ca daca il mai pun astia sa se apere o sa dea in hepatita

    Back to PO - super meciuri pana acum: intensitate , energie , implicare , nu seamana deloc cu RS-ul.
    Est:
    - In continuare cred ca Indiana va trece de ATL in 5, max 6
    - Miami no comment, Bobcats si-au atins obiectivul au ajuns in PO, daca vor lua un meci vor fi mega-fericiti si vor astepta urmatorul sezon
    - Toronto arata ca Nets sezonul trecut , nepregatiti/necopti pt PO
    - Bulls vs Wash, o serie care personal imi place , Nene (ajutat de fizicul lui Gortat) i-a dominat in primul rand psihic, apoi fizic pe cei de la Bulls (Noah e prima data cand il vad dominat fizic si psihic) - cand sunt amandoi in teren, Nene si Gortat, FC-ul lui Bulls pare "small" - cred ca seria va merge in G7

    Vest:
    nici nu stiu cu ce sa incep just enjoy

  4. #25
    rautacios caseta's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Posts
    6,549
    Reputatie
    1
    Holly shit ce i-au rupt Clippers pe Warriors.
    Si ce final la Grizzlies @ OKC.

    4 point play + cos Perkins in ultima secunda ?
    GTFO !!!!

    Apropo de Harden ... vazusem si eu filmuletul ala.
    A fost postat pe realgm, parca.

    Daca va uitati cu atentie o sa vedeti ca Harden permite backdoor cut-ul EVERY. SINGLE. FUCKING. TIME.
    Cind aud/citesc ca-l numesc unii superstar si il lauda si vorbesc de Houston ca fiind contenders ....

    Houston ar face bine sa-l dea acum cit media il pupa in cur, inainte sa inceapa sa vorbeasca toata lumea despre cit de praf e defensiv si inainte sa il rupa advanced stats in doua - alea care tin cont si de defense. Rudy Gay a ajuns o gluma mai ales dupa ce advanced stats l-au expus rau de tot.

    Dupa cel putin cite un meci in fiecare serie, m-am decis cine as vrea sa avanseze (ca in multe serii mi-era indiferent):
    Grizzlies (for shits and giggles: de cite ori a fost un MVP eliminat in prima runda ?)
    Spurs
    Blazers (nu-s fan, dar mi-e scirba de Harden)
    Clippers (sunt totusi echipa mai buna, chiar daca CP3 e un flopper mizerabil - apropo de ei, DeAndre Jordan joaca excelent. EXCELENT).

    Wizards (desi Bulls sunt clar mai buni IMO, doar ca sa ii pot trolla pe fanii Bulls de pe realgm )
    Hawks
    Raptors (desi nu se va intimpla, as vrea sa-i vad pe Garnett si Pierce mergind acasa, ca m-am saturat de moacele lor)
    si Heat, evident
    Now this, my friend, is gonna be fun

  5. #26
    Zen Master Kobe24's Avatar
    Join Date
    Dec 2003
    Posts
    2,759
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by caseta View Post
    H
    Grizzlies (for shits and giggles: de cite ori a fost un MVP eliminat in prima runda ?)
    dirk in 2007, IIRC, e singurul eliminat din primul tur in formatul asta de playoff(16 echipe)
    a mai fost moses malone in 79 si 82. pe vremea aia turul preliminar se juca 2 din 3, incat nu stiu cat de relevant e.
    kaj a luat mvp fara sa prinda playoff.
    inainte de 75 nu are rost sa contabilizezi pentru ca nu e fair.

    in rest aia care au luat mvp au prins macar finala de conferinta(mj a iesit in semi in 88, iar magic in 90)
    Phil Jackson (June 17th, 2009):"What was our model of this team? The Ring, the ring, that was the model. Its not just this band of gold, its the circle that's made a bond between all of these players, a great love for one another, its a great feeling."

  6. #27
    Zen Master Kobe24's Avatar
    Join Date
    Dec 2003
    Posts
    2,759
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by caseta View Post

    Houston ar face bine sa-l dea acum cit media il pupa in cur, inainte sa inceapa sa vorbeasca toata lumea despre cit de praf e defensiv si inainte sa il rupa advanced stats in doua - alea care tin cont si de defense. Rudy Gay a ajuns o gluma mai ales dupa ce advanced stats l-au expus rau de tot.

    pe harden il tin in viata liberele. in rest, oricine pricepe ceva din sportul asta isi da seama ca omu e 0 barat in aparare(daca nici in playoff atunci cand). Nici in atac nu e atat de stralucit(daca nu l-ar mai trata arbitri ca pe un mvp...).



    rudy gay a ajuns o gluma in general dupa 11-12(in 10-11 a fost accidentat), mai ales dupa dezvoltarea lui mike conley, a fost mult mai eficient pentru grizzlies sa ia mingea din mainile lui gay
    e un jucator strict de 1 la 1. din pacate pentru el nu e suficient de bun(lebron de la cavs sau ai de la sixers) ca sa ii dai mingea 20 sec pe atac. arunca foarte bine din dribbling(nu stiu daca ai advanced stats pentru asa ceva) si de asta dadea intr-o vreme multe clutch shots. daca nu dribleaza, nu mai arunca la fel...

    de aia joaca mai bine la kings. nu stiu ce zic advanced stats despre perioada de la kings, dar jucatorul e acelasi
    Phil Jackson (June 17th, 2009):"What was our model of this team? The Ring, the ring, that was the model. Its not just this band of gold, its the circle that's made a bond between all of these players, a great love for one another, its a great feeling."

  7. #28
    manager
    Join Date
    Jan 2006
    Posts
    314
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by caseta View Post
    ... nu-s fan, dar mi-e scirba de Harden ...

    ... desi nu se va intimpla, as vrea sa-i vad pe Garnett si Pierce mergind acasa, ca m-am saturat de moacele lor ...
    Prefer moacele lor antipatice, dar "commited" decat infatuarea lui Harden. Isi bate joc de tot efortul depus de colegi. S-a chinuit Beverley to meciul sa se tina dupa Lillard, sa il tina sub 50% (FG%) si pe el (Harden) il abuzeaza Wesley si Dorell. Ar merita o cafteala in vestiar, si cred ca, la cat de sarit e Beverley, o sa-i administreze una, chit ca e cu un cap mai mic ca puturosenia - pana si Vince Carter pare un as in defensiva in comparatie cu el

  8. #29
    sport legend Nan's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Brasov-Bucuresti
    Posts
    373
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Razvan P View Post
    am ras cu lacrimi, cu atata scarba se apara Harden , ca daca il mai pun astia sa se apere o sa dea in hepatita

    Back to PO - super meciuri pana acum: intensitate , energie , implicare , nu seamana deloc cu RS-ul.
    Est:
    - In continuare cred ca Indiana va trece de ATL in 5, max 6
    - Miami no comment, Bobcats si-au atins obiectivul au ajuns in PO, daca vor lua un meci vor fi mega-fericiti si vor astepta urmatorul sezon
    - Toronto arata ca Nets sezonul trecut , nepregatiti/necopti pt PO
    - Bulls vs Wash, o serie care personal imi place , Nene (ajutat de fizicul lui Gortat) i-a dominat in primul rand psihic, apoi fizic pe cei de la Bulls (Noah e prima data cand il vad dominat fizic si psihic) - cand sunt amandoi in teren, Nene si Gortat, FC-ul lui Bulls pare "small" - cred ca seria va merge in G7

    Vest:
    nici nu stiu cu ce sa incep just enjoy
    De acord ! Stiu ca se vorbea odata de scurtarea rs-ului. Mi-ar placea la nebunie. in jur de 60-65 de meciuri ar fi perfect imo.

  9. #30
    rautacios caseta's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Posts
    6,549
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Kobe24 View Post
    dirk in 2007, IIRC, e singurul eliminat din primul tur in formatul asta de playoff(16 echipe)
    a mai fost moses malone in 79 si 82. pe vremea aia turul preliminar se juca 2 din 3, incat nu stiu cat de relevant e.
    kaj a luat mvp fara sa prinda playoff.
    inainte de 75 nu are rost sa contabilizezi pentru ca nu e fair.

    in rest aia care au luat mvp au prins macar finala de conferinta(mj a iesit in semi in 88, iar magic in 90)
    He's still alive !!!!


    Ce zici de Phil la Knicks ?

    Thx de informatii, am vrut sa le caut eu, dar n-am avut timp.
    Ma gindeam sa calculez cumva corelatia intre MVP si succesul in playoffs.
    Si eu doar pe Dirk mi-l aduceam aminte, si majoritatea cred ca prind cel putin conf finals, de aia cred ca corelatia e destul de puternica. Bine, asta si pt ca se da MVP-ul in general unui jucator de la una din cele mai bune 3-4 echipe din liga.

    Quote Originally Posted by Kobe24 View Post
    pe harden il tin in viata liberele. in rest, oricine pricepe ceva din sportul asta isi da seama ca omu e 0 barat in aparare(daca nici in playoff atunci cand). Nici in atac nu e atat de stralucit(daca nu l-ar mai trata arbitri ca pe un mvp...).



    rudy gay a ajuns o gluma in general dupa 11-12(in 10-11 a fost accidentat), mai ales dupa dezvoltarea lui mike conley, a fost mult mai eficient pentru grizzlies sa ia mingea din mainile lui gay
    e un jucator strict de 1 la 1. din pacate pentru el nu e suficient de bun(lebron de la cavs sau ai de la sixers) ca sa ii dai mingea 20 sec pe atac. arunca foarte bine din dribbling(nu stiu daca ai advanced stats pentru asa ceva) si de asta dadea intr-o vreme multe clutch shots. daca nu dribleaza, nu mai arunca la fel...

    de aia joaca mai bine la kings. nu stiu ce zic advanced stats despre perioada de la kings, dar jucatorul e acelasi
    Da, e aberant ca arbitrii continua sa-l trateze ca pe un superstar pe Harden (in timp ce pe Lebron poti sa-l ataci ca la rugby si abia ia 2 FTs, daca le ia si pe alea), si daca nu ar mai face-o si n-ar mai trage atitea libere nici n-ar mai baga atitea ppg - ca alea's ce au atras atentia asupra lui si l-au overhyped atit.

    Nu o sa zic ca nu e bun scorer, ca e. Are patrundere, are 3p shot. Dar e departe de un real superstar.

    Cit despre Gay, arata mai bine la Kings. Nu mai tin minte daca regular stats sau advanced stats, dar arata MULT mai bine. De acord insa ca probabil e acelasi jucator. Nu l-am vazut mult la Kings, dar mi se pare ca facea fix aceleasi erori si era la fel de egoist.
    Now this, my friend, is gonna be fun

  10. #31
    sport legend obye's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    B-Town
    Posts
    1,508
    Reputatie
    1
    Nu va alarmati cu OKC , a fost bad shooting night...
    39.8% FG 30.0% 3PT
    bench-ul dezastruos (as usual)

    Caron 1-4
    Reggie 0-5
    "The idea is not to block every shot. The idea is to make your opponent believe that you might block every shot."

  11. #32
    Zen Master Kobe24's Avatar
    Join Date
    Dec 2003
    Posts
    2,759
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by caseta View Post
    Ce zici de Phil la Knicks ?
    nu e situatia ideala. l-as fi preferat la lakers unde avea ceva cap space si un lottery pick, dar daca ii face pe knicks sa castige un titlu, meritul e cu atat mai mare:"If you can make it here, you can make it anywhere"

    ma bucur ca revine triunghiul in nba. o echipa in plus la care o sa ma uit cu placere in nba(nu sunt multe acum). mi-a lipsit sa fac breakdown dupa fiecare meci...pe sistemul asta.

    din pacate nu o sa il aud pe phil vorbind dupa fiecare meci/antrenament, dar decat deloc mai bine asa(el si jerry west sunt preferatii mei la capitolul asta, cu un plus pentru phil)

    sper sa ajunga pau acolo, ca sa am un motiv in plus sa tin cu ei(oricum tin, dar mai bine cu pau acolo decat cu amare si bargnani).
    un alt motiv pentru care il vreau pe pau acolo, e ca sa vada toti idiotii cat de bine functioneaza pau cu un alt centru cat de cat mobil in triunghi(pau-chandler) si ce s-ar fi intamplat daca phil ii antrena pe lakers anul trecut.

    l-as fi vrut evident si pe kobe acolo, dar nu ar fi jucat kobe pe maruntis acolo, ca deh...ego, plus ca vrea si el sa isi incheie cariera la lakers.

    mi-as dori ca in 2015 sa ajunga lebron acolo, ca sa iti arat in fiecare meci ce nu face lebron bine in triunghi . evident ca dupa 2 ani o sa vii sa imi zici ce hater sunt eu, ca acum 7 ani ziceam ca lebron nu poate sa joace in triunghi.

    nu stiu cum o sa scape phil de amare si jr smith. din toata echipa, astia 2 sunt cei mai retarzi

    sunt curios sa il vad pe melo cum o sa joace daca ramane. teoretic se potriveste sistemului.
    skills are(e chiar perfect din punctul asta de vedere)...problema e ca nu stiu cum o sa citeasca el optiunile alea..mi-e ca nu o sa inteleaga nimic.

    acum, sa vedem cat timp ramane dolan pe margine. in 2015-2016 ar trebui sa apara niste rezultate, pentru ca altfel mi-e ca revine retardu din hibernare si strica tot.

    cam atat pentru moment...
    Last edited by Kobe24; 22nd April 2014 at 18:49.
    Phil Jackson (June 17th, 2009):"What was our model of this team? The Ring, the ring, that was the model. Its not just this band of gold, its the circle that's made a bond between all of these players, a great love for one another, its a great feeling."

  12. #33
    rautacios caseta's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Posts
    6,549
    Reputatie
    1
    Sunt singuru care a vazut aia 7 pasi + dublu dribling la Hibbert ? Ca arbitrii sigur nu au vazut nimic.

    @Kobe24 - Hhahaha, acum ai ajuns fan Knicks ... eu nu cred ca se poate abtine Dolan 5 ani. In max 3 ani cred ca-l da afara pe Phil. E prea idiot. Dar nici la Lakers nu cred ca e mai bine.

    Altfel, tin sa te contrazic la cel mai idiot de la Knicks. Bargnani e un concurent important pt titlul ala. Si te-as contrazice si cu Melo perfect pt triunghi. In viata lui nu a dat drumul la minge, crezi ca o va face dupa 10 ani ? Si asta inainte sa discutam despre ce va intelege el din triunghi.

    In other news, daca va intrebati ce e cu Pacers, gif-ul asta e destul de relevant:

    http://espngrantland.files.wordpress...if?w=576&h=317

    Uitati-va la George Hill care incearca sa ceara ceva movement cu miinile, West, care ridica miinile la modul "ce plm vrei de la mine ?" si la Paul George care si el incearca sa ceara un screen sau ceva inainte sa se arunce cu capul inainte si sa piarda mingea. Trebuie sa-l vezi de vreo 5+ ori ca sa vezi ce grad de confuzie e pe teren. Nici pe playground nu vezi atita confuzie.

    Ca sa fie clar, nu inseamna ca Pacers nu-si pot reveni, dar e bizar de tot ce se intimpla acolo. Parca au uitat ca joaca impreuna deja de citiva ani majoritatea.
    Now this, my friend, is gonna be fun

  13. #34
    sport legend Jaymz's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    2,796
    Reputatie
    1
    Noah = DPOY ! o merita din plin.

    hawks... well, ce sa mai zic, sunt underrated big time
    .
    nothing to see here. move along!

  14. #35
    Zen Master Kobe24's Avatar
    Join Date
    Dec 2003
    Posts
    2,759
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by caseta View Post
    Sunt singuru care a vazut aia 7 pasi + dublu dribling la Hibbert ? Ca arbitrii sigur nu au vazut nimic.

    @Kobe24 - Hhahaha, acum ai ajuns fan Knicks ... eu nu cred ca se poate abtine Dolan 5 ani. In max 3 ani cred ca-l da afara pe Phil. E prea idiot. Dar nici la Lakers nu cred ca e mai bine.

    Altfel, tin sa te contrazic la cel mai idiot de la Knicks. Bargnani e un concurent important pt titlul ala. Si te-as contrazice si cu Melo perfect pt triunghi. In viata lui nu a dat drumul la minge, crezi ca o va face dupa 10 ani ? Si asta inainte sa discutam despre ce va intelege el din triunghi.

    In other news, daca va intrebati ce e cu Pacers, gif-ul asta e destul de relevant:

    http://espngrantland.files.wordpress...if?w=576&h=317

    Uitati-va la George Hill care incearca sa ceara ceva movement cu miinile, West, care ridica miinile la modul "ce plm vrei de la mine ?" si la Paul George care si el incearca sa ceara un screen sau ceva inainte sa se arunce cu capul inainte si sa piarda mingea. Trebuie sa-l vezi de vreo 5+ ori ca sa vezi ce grad de confuzie e pe teren. Nici pe playground nu vezi atita confuzie.

    Ca sa fie clar, nu inseamna ca Pacers nu-si pot reveni, dar e bizar de tot ce se intimpla acolo. Parca au uitat ca joaca impreuna deja de citiva ani majoritatea.

    pai eu am zis ca are skills si ca din punctul asta de vedere e perfect.
    acum daca vrea...si daca pricepe ceva, e alta discutie.
    da, am ajuns fan knicks si astept sezonul urmator cu nerabdare.


    nu stiu ce s-a intamplat la pauza in vestiarul celor de la pacers, dar in repriza a2-a au fost o alta echipa, mai ales in aparare...

    sunt curios ce stats a avut teague cand s-a aparat george la el...
    Phil Jackson (June 17th, 2009):"What was our model of this team? The Ring, the ring, that was the model. Its not just this band of gold, its the circle that's made a bond between all of these players, a great love for one another, its a great feeling."

  15. #36
    rautacios caseta's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Posts
    6,549
    Reputatie
    1
    Eu am adormit cam prin q3, dar e exact ce am zis: Pacers sunt totusi o echipa buna (chiar daca au fost overrated la inceputul sezonului) si nu m-ar mira sa se termine seria 4-1.

    Hawks ar trebui sa ia g3 si g4 ca sa aiba vreo sansa.
    Pacers au fost mediocri on the road, asa ca le-as da lui Hawks cam 20-30% sanse sa ia seria.

    Mi se pare altfel extrem de interesant ce se intimpla cu Bulls. Chiar nu ma asteptam la asa ceva.
    Am zis Bulls in 5, si s-ar putea sa fie Wizards in 6 sau chiar Wizards in 4.
    Now this, my friend, is gonna be fun

  16. #37
    manager
    Join Date
    Jan 2006
    Posts
    314
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by obye View Post
    Nu va alarmati cu OKC , a fost bad shooting night...
    39.8% FG 30.0% 3PT
    bench-ul dezastruos (as usual)

    Caron 1-4
    Reggie 0-5
    a fost good defence

  17. #38
    Blue Magic T-Mac89's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Ploiești City
    Posts
    998
    Reputatie
    1
    Îmi place ce văd la Wizards. Cred că am o nouă favorită în acest playoff.
    [SIZE="2"][FONT="Lucida Console"]"It's kinda great to see the Celtics doin well again cuz that was so much fun in my day to go to the Boston Garden and they spit at you and throw things at you and talk about your mom. It sounds like dinner at Kenny Smith's house." - Charles Barkley[/FONT][/SIZE]

  18. #39
    sport legend Jaymz's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    2,796
    Reputatie
    1
    recap dupa 2 games: in afara de miami toate echipele si-au pierdut hca-ul iar hou si chi sunt si in deep shit
    .
    nothing to see here. move along!

  19. #40
    senior
    Join Date
    May 2006
    Posts
    211
    Reputatie
    1
    Rockets au luat-o downhill rău de tot. Nu e de mirare că se întâmplă asta când ai un coach care nu are un set de scheme de bază pentru un final de meci strâns. Asta plus faptul că Harden s-a căcat pe el în apărare și în atac.

    Un quote de pe Reddit care mi-a plăcut:
    LMA, Lord of the Left Block, Mayor of the Midrange, Jarl of the Jumpshot, Prime Minister of the Post, Earl of the Elbow, Sultan of Swish

  20. #41
    sport legend obye's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    B-Town
    Posts
    1,508
    Reputatie
    1
    LMA
    #Corny #Overrated #Slowasfukc !
    "The idea is not to block every shot. The idea is to make your opponent believe that you might block every shot."

  21. #42
    JABBAri Parker Bogeyman's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    Londra
    Posts
    1,982
    Reputatie
    1
    LMA cu 2 meciuri consecutive peste 40 pts. Wilt!!!

    BTW, sper ca Rockets sa o ia pe coaja repede sa nu-i mai vad curu gras a lui Harden. E patetic...
    We wont be out-tanked!!!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •