Page 3 of 3 FirstFirst 123
Results 43 to 52 of 52

Thread: Amical FRA - ROU - BEL 2014

  1. #43
    sport legend
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Perth Australia
    Posts
    485
    Reputatie
    1
    Cea mai frumoasa tinuta dupa parerea mea la paralele o are Andreea Munteanu cu tot cu ratarile ei pentru care invinuiesc forma de moment. Care a fost cea mai mare nota de plecare aratata intr-un concurs la paralele de Andreea Munteanu?

  2. #44
    sport legend 21mai's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,083
    Reputatie
    1
    5.1? Eu zic ca andreea ar trebui sa ramana la 3 sau chiar 2 aparate. Mai bine sa isi creasca dificultatea la sol si sa isi imbunatateasca executia la barna decat sa iste o accidentare la paralele. Nu i iese deloc si e clar ca a prins frica de acest aparat. Iar la olimpiada daca nu au macar 6 d fiecare fata din cele 3 si o executie de 8 nu cred ca mai avem sanse la podium. Ceva se intampla la lot mai ales la paralele de rateaza si aceste fetite si chiar si cele din generatia laurei jurca pe capete in conditiile in care au baza tehnica mai buna decat generatia de la londra 2012. Poate prin parteneriatul cu petrom am putea sa aducem ceva traineri pt paralele si un psiholog 2 pt a ridica moralul fetelor.
    Exista unii oameni care reusesc sa aibe succes chiar si atunci cand nimeni nu crede in ei, dar niciodata
    nu va avea succes unul care nici el nu crede in el insusi.

  3. #45
    sport legend
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    931
    Reputatie
    1
    Nivelul echipei noastre este cam la cel al Rusiei, va fi interesanta lupta la Europene...noi avem handicap maaare la paralele, ele la barna si sol; dar undeva se compenseaza avand in vedere ca ele obtin note f mari la paralele iar noi foarte mici....Fata de americance suntem pe putin la 7-10 puncte cu echipa, dar nu avem ce sa facem cand baza de selectie este inexistenta la noi...Despre China citeam ca s-au retras destul de multe gimnaste cu experienta, ma astept la o echipa nu foarte consolidata la CM...cine stie, poate impuscam si noi un argint anul asta (echipa la CM)

  4. #46
    sport legend
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    351
    Reputatie
    1
    Felicitari fetelor...si antrenorilor! M-am bucurat sa-l vad pe dl. Bellu in sala langa fete...prezenta lui imi da un sentiment de siguranta...mie ca privitor si cred ca si fetelor..
    Nu a fost rau concursul..Larisa..are pofta de concurs..mi-a placut cum a evoluat mai sunt finisaje..de facut dar e ok.
    La sol totusi dificultatea cam mica..si la Larisa ..Diana Bulimar abia la CM va fi cu exercitiile recuperate...speram..oricum arata bine...cu cativa centimetri in plus si vreo 2kg?Andreea este o gimnasta frumoasa..dar cred ca ea nu poate lucra prea mult la paralele..in urma operatiei la mana..poate nu poate forta...mana.Decat sa se piarda o gimnasta cu potential de medalii la barna...si sol daca adauga putina dificultate....mai putin paralel si asta este..
    Stanila a inceput sa fie constanta si parca merge mai bine de la un concurs la altul..si va fi la CE.Le doresc succes si asteptam cu nerabdare sa le vedem in concurs la CE.

  5. #47
    sport legend Alina Nicoleta's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    Bucharest
    Posts
    3,367
    Reputatie
    1
    Super fain ca au aparut atatea filumlete si cu o luna inainte de Europene avem posibilitatea sa vedem exercitiilor fetelor. Felicitari tuturor, concurs frumos.

    Eu cred ca Silvia va fi in echipa pentru sarituri. cred ca poate obtine peste 14.5. Cred ca la sarituri, vor fi Larisa, Stefi si Silvia. Cred ca Diana nu va forta cu saritura acum pentru europene, mai ales ca nu concurs individual. Cred ca nici Andreea nu stapaneste inca DTY-ul, asa ca eu cred ca o vor lasa in pace pt moment cu saritura.

    La barna, suntem ffff acoperiti, cred ca, cu putina atentie, si diana va scoate un 14.8, iar Lari si Andreea vor fi in jur de 15.

    La sol, va fi Lari, Diana si cred ca o vor alege pe Andreea M (cu riscul ratarii, este foarte expresiva).

    La paralele, Lari, Diana si cred ca Stefi E constanta si vad ca acum a luat 13.650/5.1.
    "There is no passion to be found playing small - in settling for a life that is less than the one you are capable of living." Nelson Mandela

  6. #48
    sport legend
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    931
    Reputatie
    1
    S-ar putea sa faca si Diana DTY in finala, ar fi pacat la cat de frumos il executa....ce mai, AA pentru Larisa si Diana
    Ratarea Andreei de la sol la acelasi element ca acum 2 luni este delicata; sper sa nu fie ceva serios acolo...am observat ca mutat acea diagonala de pe 3 pe 2 - fara succes inca..

  7. #49
    Moderator
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Cluj
    Posts
    11,730
    Reputatie
    1
    Senioarele par pe drumul cel bun, Diana revine incet, dar sigur, Larisa e deja mult schimbata in bine fata de Doha. Stefi se mentine constanta, sper sa aiba si 360-ul inainte la sol pe care l-a facut la Jesolo. Silvia a fost mai bine acolo unde ar putea fi nevoie de ea, la sarituri. La Andreea este a 2-a oara, dupa Cottbus, cand imi sare in ochi ca parca nu are forta sa tina pe aterizarile pe 2 picioare cu fata, doar pe acelea....sper ca nu are vreo problema medicala nebagata in seama.

    La junioare, raman la parerea ca Andreea Ciurusniuc trebuia scoasa la mai multe concursuri anul acesta. In ochii mei este una dintre junioarele de baza, o fata cu calitati extraordinare, dovedite in 2012 si 2013, nu concep echipa de CE fara ea. Sa fi avut probleme de sanatate? Altfel....mi se pare ciudat ca abia acum a fost dusa la concurs.....

    Quote Originally Posted by 21mai View Post
    ce i cu asiana de a regresat asa la paralele? doar 4.9?
    Nu gasesc un alt D recent, dar sunt destul de sigura ca nu a regresat, asta e maximul (aproximativ) prezentat de ea pana acum. Ea pierde mult la dificultate in lupta pentru echipa. Chiar daca a mai venit acum cu niste noutati care o mai aproprie de D-urile colegelor, nu stiu daca nu e cam tarziu ca sa fie stabile.
    [COLOR="DimGray"]~ [B]STELA NISTOR[/B] ~~~ [B]ALIN JIVAN[/B] ~[/COLOR]
    [B][COLOR="Red"]Game.[/COLOR][COLOR="Yellow"]Set.[/COLOR][COLOR="Blue"]Match.[/COLOR][/B] [COLOR="DimGray"]ANDREI PAVEL
    Steaua [SIZE="3"]noastra[/SIZE], nu a [SIZE="1"]voastra[/SIZE]! [/COLOR][url]http://www.youtube.com/watch?v=2TiUirrZ4nY#t=2m29s[/url]

  8. #50
    sport legend Alina Nicoleta's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    Bucharest
    Posts
    3,367
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Cata_RB View Post
    Senioarele par pe drumul cel bun, Diana revine incet, dar sigur, Larisa e deja mult schimbata in bine fata de Doha. Stefi se mentine constanta, sper sa aiba si 360-ul inainte la sol pe care l-a facut la Jesolo. Silvia a fost mai bine acolo unde ar putea fi nevoie de ea, la sarituri. La Andreea este a 2-a oara, dupa Cottbus, cand imi sare in ochi ca parca nu are forta sa tina pe aterizarile pe 2 picioare cu fata, doar pe acelea....sper ca nu are vreo problema medicala nebagata in seama.

    La junioare, raman la parerea ca Andreea Ciurusniuc trebuia scoasa la mai multe concursuri anul acesta. In ochii mei este una dintre junioarele de baza, o fata cu calitati extraordinare, dovedite in 2012 si 2013, nu concep echipa de CE fara ea. Sa fi avut probleme de sanatate? Altfel....mi se pare ciudat ca abia acum a fost dusa la concurs.....



    Nu gasesc un alt D recent, dar sunt destul de sigura ca nu a regresat, asta e maximul (aproximativ) prezentat de ea pana acum. Ea pierde mult la dificultate in lupta pentru echipa. Chiar daca a mai venit acum cu niste noutati care o mai aproprie de D-urile colegelor, nu stiu daca nu e cam tarziu ca sa fie stabile.
    Si mie mi-a placut de Andreea Ciurusniuc. Imi da senzatia ca ar putea fi campioana la sol candva.. are ceva aparte.
    Cred ca Silvia va fi la sarituri si Stefi la sarituri si paralel. Acum ma gand daca pe Andreea o vor lasa la sol..
    "There is no passion to be found playing small - in settling for a life that is less than the one you are capable of living." Nelson Mandela

  9. #51
    sport legend sisy's Avatar
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Bucuresti
    Posts
    381
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Alina Nicoleta View Post
    Si mie mi-a placut de Andreea Ciurusniuc. Imi da senzatia ca ar putea fi campioana la sol candva.. are ceva aparte.
    Nu doar la sol, Andreea C e gimnasta de 4 aparate numai sa fie sanatoasa si sa aiba grija de ea

    Avea anul trecut FTY, doua despinderi la paralele, coborare tsukahara.....eu visez deja la wip + 1080, pirueta L dubla la sol, DTY si poate o shaposh + ginger la paralele

  10. #52
    sport legend Deanna's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Posts
    376
    Reputatie
    1
    Asiana a prezentat exercitiu din 5 la paralele la Jesolo.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •