View Poll Results: Cine va castiga CM 2014?

Voters
20. You may not vote on this poll
  • Ronnie O'Sullivan

    15 75.00%
  • Neil Robertson

    0 0%
  • Ding Junhui

    0 0%
  • Mark Selby

    2 10.00%
  • Judd Trump

    0 0%
  • John Higgins

    3 15.00%
  • Altul, specific pe forum

    0 0%
Page 5 of 11 FirstFirst ... 34567 ... LastLast
Results 85 to 105 of 221

Thread: Campionatul mondial 2014

  1. #85
    cogito ergo sum
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,393
    Reputatie
    1
    Selby face si el tot ce poate, insa nu prea reuseste sa il scoata din mana pe Ronnie deocamdata. Insa probabil ca stie ca alta sansa decat sa "incalceasca" jocurile nu are.

  2. #86
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,241
    Reputatie
    0
    Asta e sansa lui. Sa il sacaie pe Ronnie cu lovituri de siguranta. Ultimul joc e dovada, Ronnie pierzandu-si rabdarea la un moment dat.

  3. #87
    Moderator sannicola's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Sibiu
    Posts
    7,482
    Reputatie
    0
    Are un avans bunicel Ronnie 8-4.
    Au mai ramas inca 10 .
    Youzhny
    Tecau,Hanescu,Mathieu,Djokovic
    Dulgheru,Carstea,Niculescu,Halep,Zvonareva ,Pennetta ,Na Li,Jankovic,Azarenka.

  4. #88
    cogito ergo sum
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,393
    Reputatie
    1
    Daca s-ar juca si la snooker "pe anuntate", Selby nu ar fi in primii 100.
    E incredibil cat noroc poate sa aiba mascariciul asta! Si incorect!

    In loc sa fie 11-2 cat era just, e 8-5... pe noroc, bulan si bafta chioara pentru Selby!

    In schimb Ronnie ghinion, ghinion si iar ghinion.
    Degeaba mergi la psihiatru cand adversarul merge la vrajitoare!

    Ce lovituri trebuie sa reuseasca O'Sullivan ca sa contracareze sansa care nu pare a fi mai niciodata de partea lui...
    Last edited by Cristi; 5th May 2014 at 00:58.

  5. #89
    Moderator sannicola's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Sibiu
    Posts
    7,482
    Reputatie
    0
    Ronnie raspunde cu un break de 131 .
    Youzhny
    Tecau,Hanescu,Mathieu,Djokovic
    Dulgheru,Carstea,Niculescu,Halep,Zvonareva ,Pennetta ,Na Li,Jankovic,Azarenka.

  6. #90
    cogito ergo sum
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,393
    Reputatie
    1
    Cred ca a realizat si Ronnie ca nu isi permite sa mai lase nimic la intamplare.
    Ultimele 2 break-uri au fost absolut geniale, nu cred ca le putea reusi altcineva.

    Putina sansa totusi si pentru O'Sullivan in jocul 16, deocamdata.

  7. #91
    Moderator sannicola's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Sibiu
    Posts
    7,482
    Reputatie
    0
    O ratarea usoara la bila neagra si in loc de 11-5 se va face 10-6.
    Youzhny
    Tecau,Hanescu,Mathieu,Djokovic
    Dulgheru,Carstea,Niculescu,Halep,Zvonareva ,Pennetta ,Na Li,Jankovic,Azarenka.

  8. #92
    sport legend Taquito's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Ploiesti
    Posts
    1,920
    Reputatie
    1
    Selby are nevoie de un pui de somn. Maine va juca mai bine. Cu un 10-7 cred ca s-ar culca linistit

  9. #93
    cogito ergo sum
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,393
    Reputatie
    1
    Joc 16 facut cadou de Ronnie. O bila banala ratata dupa ce a reusit mai devreme o lovitura de distanta imposibila.

    Incredibil!
    Dar am observat demult ca Ronnie are usoare probleme de concentrare cand conduce detasat.
    Asa a fost si cu Murphy numai ca ala era chiar mai praf ca Selby si nu a putut profita.

    Sper sa fie macar 11-6, desi scorul corect era cam 14-3.
    Insa ma astept la un noroc fabulos al lui Selby si sa fie 10-7...

    Selby are nevoie sa se lase de snooker.

  10. #94
    Moderator sannicola's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Sibiu
    Posts
    7,482
    Reputatie
    0
    Acum s-au trezit sa refaca masa la ultimul frame.Astia nu stiu ca eu vreau sa dorm .
    Frumoasa lovitura pentru Selby acum .
    Sa vedem daca inchide cu un break pentru 7-10.
    Youzhny
    Tecau,Hanescu,Mathieu,Djokovic
    Dulgheru,Carstea,Niculescu,Halep,Zvonareva ,Pennetta ,Na Li,Jankovic,Azarenka.

  11. #95
    sport legend Taquito's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Ploiesti
    Posts
    1,920
    Reputatie
    1
    să ții cu Ronnie e ca si cum ai ține cu Barca cand joaca cu Rayo Vallecano
    Last edited by Taquito; 5th May 2014 at 01:51.

  12. #96
    Moderator sannicola's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Sibiu
    Posts
    7,482
    Reputatie
    0
    Doar un break de 16 nu a avut noroc cand a spart la bilele rosii.
    Youzhny
    Tecau,Hanescu,Mathieu,Djokovic
    Dulgheru,Carstea,Niculescu,Halep,Zvonareva ,Pennetta ,Na Li,Jankovic,Azarenka.

  13. #97
    cogito ergo sum
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,393
    Reputatie
    1
    Eu nu am inteles niciodata de ce ai tine cu cineva doar pentru ca este outsider.

    Ronnie este pur si simplu genial si nimeni nu poate juca asa frumos si spectaculos ca el deocamdata.
    In plus, la ce putin joaca nu poti spune ca te plictisesti de el!

    Iar Selby e unul din jucatorii care imi displac cel mai mult.
    E foarte lent si incearca sa "distruga" jocul pentru a-l castiga.
    Jocul asta mereu la siguranta este mizerabil. Si incalificabil intr-o finala de campionat mondial!

  14. #98
    sport legend BlueEnergy's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Posts
    2,439
    Reputatie
    1
    Antipatic jucator Selby asta fir-ar. Zici ca e al doilea Peter Ebdon. Nesuferit jucator.

    Si se termina 10-7 pentru Ronnie pacat.

  15. #99
    cogito ergo sum
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,393
    Reputatie
    1
    Foarte ciudat. Casele de pariuri mai ca nu ii dau nicio sansa lui selby desi a obtinut un total nemeritat 7-10, nu se stie cum.

    Eh, deocamdata ii doresc lui Mark o noapte alba, asa cum ii place lui

  16. #100
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,501
    Reputatie
    0
    Desi cred ca Robertson i-ar fi pus probleme mult mai mari, Selby nu s-a descurcat tocmai rau.
    Nu am vazut chiar tot dar din ce-am observat cel putin in sesiunea a 2-a a fost ghinionist, cand Ronnie a ratat n-a lasat, si a si obtinut snookere norocoase pe finall de jocuri care i-au adus jocul, pe cand Selby n-a prea avut noroc sa nu lase cand a ratat iar la el de snookere norocoase nici nu poate fi vorba. Acestea fiind spuse nu cred ca acel 7-10 e nemeritat si e misto pentru ca finala ramane deschisa si pentru ziua de azi, de asta ai tine cu un outsider! Cine dracu vrea sa vada finale din alea ca prostia de meci Murphy - O'Sullivan 2-0, 3-13!?
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  17. #101
    cogito ergo sum
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,393
    Reputatie
    1
    Mai bine un meci fara istoric decat unul chinuit si plictisitor.
    Vad 10 meciuri in plus care ma incarca de energie negativa in loc sa imi faca placere.
    Murphy a prins o forma mizerabila dar macar a incercat sa joace.

    Ronnie a ratat si nu a lasat pentru ca a jucat cam "la doua capete".
    Una peste alta, sa zicem ca a avut noroc de 2-3 ori toata ziua si ghinion in o groaza de ocazii, in schimb la Selby a fost cam invers.
    Apropos, daca nu esti in stare sa "spargi" cum trebuie pachetul de bile nu se cheama ghinion.

    Cred ca jocul lui Ronnie a avut de suferit din cauza lipsei de forma a lui Selby.
    Probabil ca daca isi revine bufonul azi se va constata si o crestere a jocului Rachetei.

  18. #102
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    pana acum o finala incalcita, cu sclipiri de geniu ale lui Ronnie si frameuri slabe pe care Selby le-a gestionat mai bine.
    si eu cred ca Robertson i-ar fi facut zile negre lui Ronnie care de multe ori parca joaca in scarba. Numai asa pot sa consider ratarea bilei negre dintr-o pozitie extrem de usoara din in ultimul frame al zilei cand i-a dat practic victoria lui Selby.
    Pana acum cele mai frumoase frameuri au fost cele de 9-5 si 10-5 in care Ronnie a jucat sclipitor.

    Per total s-a vazut ca Selby a fost oboist dupa meciul lung si obositor din semifinala.
    Ronnie a crescut mult in joc fata de anii trecuti, are acum o lovitura de distanta fantastica, dar desi e mai bun de cat in trecut e inca subred la loviturile de siguranta. Iarasi, de multe ori am senzatia ca le da la nervi si mai putin gandite.

    Sper sa castige Ronnie pentru ca per total e mai bun si cred ca merita sa ia al saselea titlu si sa atace pozitia de lider all-time a lui Hendry.


    Btw, urmaresc meciul in principal la BBC...e un spectacol fantastic, cu Hendry, Parrot, Davis si Taylor printer comentatori, cu pauze umplute de dezbateri tehnice in foaierul Crucible...o incantare. Peste toate, BBC nu are reclame (nici macar sigla postului nu o pun pe ecran) si totul e snur si exact asa cum trebuie sa fie. Exemplu de professionalism si facatorii de televiziune din Romania ar trebui sa se uite la ei sa vada ce inseamna standard ridicat in televiziune (nu numai la snooker, totul e extreme de bine facut la BBC).
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  19. #103
    cogito ergo sum
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,393
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Utilizator View Post
    pana acum o finala incalcita, cu sclipiri de geniu ale lui Ronnie si frameuri slabe pe care Selby le-a gestionat mai bine.
    si eu cred ca Robertson i-ar fi facut zile negre lui Ronnie care de multe ori parca joaca in scarba. Numai asa pot sa consider ratarea bilei negre dintr-o pozitie extrem de usoara din in ultimul frame al zilei cand i-a dat practic victoria lui Selby.
    Pana acum cele mai frumoase frameuri au fost cele de 9-5 si 10-5 in care Ronnie a jucat sclipitor.

    Per total s-a vazut ca Selby a fost oboist dupa meciul lung si obositor din semifinala.
    Ronnie a crescut mult in joc fata de anii trecuti, are acum o lovitura de distanta fantastica, dar desi e mai bun de cat in trecut e inca subred la loviturile de siguranta. Iarasi, de multe ori am senzatia ca le da la nervi si mai putin gandite.

    Sper sa castige Ronnie pentru ca per total e mai bun si cred ca merita sa ia al saselea titlu si sa atace pozitia de lider all-time a lui Hendry.


    Btw, urmaresc meciul in principal la BBC...e un spectacol fantastic, cu Hendry, Parrot, Davis si Taylor printer comentatori, cu pauze umplute de dezbateri tehnice in foaierul Crucible...o incantare. Peste toate, BBC nu are reclame (nici macar sigla postului nu o pun pe ecran) si totul e snur si exact asa cum trebuie sa fie. Exemplu de professionalism si facatorii de televiziune din Romania ar trebui sa se uite la ei sa vada ce inseamna standard ridicat in televiziune (nu numai la snooker, totul e extreme de bine facut la BBC).
    E foarte greu sa mentii un nivel ridicat in fata unui adversar care joaca slab. Ronnie a avut de multe ori probleme de concentrare in astfel de situatii. Si mi-era si mie scarba de jocul lui selby... de altfel spunea cineva ca asa poti sa il bati pe O'Sullivan: rapindu-i placerea de a juca! A devenit mult mai greu de cand lucreaza cu acel psiholog, dar cu siguranta prestatii in genul celei de aseara a lui selby inca il afecteaza.

    Am avut si noi aseara pe Eurosport niste momente in care totul a fost asa cum trebuie sa fie: cand nu le-a mers sonorul o buna bucata de vreme

    Totusi BBC e televiziune de stat, un post privat (daca nu e PPV) nu prea isi permite sa scoata sigla si reclamele sau sa aduca prea des niste comentatori gen Hendry, Parrot, Davis, Taylor. Asa ca nu e foarte corecta comparatia

  20. #104
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Da, e drept ca Ronnie se enerveaza cand adversarul joaca prost si la tzaca-paca.
    Dar Selby aseara nu juca defel pana cand Ronnie nu l-a reintrodus in joc.
    La 10-5 eram sigur ca se va termina 12-5, dar Ronnie cred ca s-a plictisit datorita orei inaintate si a inchis mai devreme taraba.

    dar sper ca Ronnie sa vina montat azi si sa castige.


    Quote Originally Posted by Cristi View Post
    Totusi BBC e televiziune de stat, un post privat (daca nu e PPV) nu prea isi permite sa scoata sigla si reclamele sau sa aduca prea des niste comentatori gen Hendry, Parrot, Davis, Taylor. Asa ca nu e foarte corecta comparatia
    Eh, ziceam si eu asa, evident ca la snooker nu poti avea asa comentatori in Romania. Dar formatul poate fi foarte bine adaptat si la noi, de ex la TVR si asta pentru alte sporturi po****re in Romania. Si da, comentatorii de pe Eurosport Romania sunt super amandoi, si Bontea si Ancutza. Cred ca la ora actuala sunt cei mai buni comentatori de sport din Romania.

    Ma uit de ceva vreme in special la BBC1 si 2 si cred ca nu e emisiune pe care sa o consider slaba. Sunt o persoana destul de pretentioasa, dar de ex despre transmisiunile de la Crucible pot spune un singur lucru: IMPECABIL. Cred ca as avea problem cu jobul daca ar fi transmise zi-lumina.

    Pentru amatori, aici un sumar al discutiilor de pe BBC, cu opinii ale comentatorilor si altele (puteti intra in discutie pe twitter sau facebook). http://www.bbc.com/sport/live/snooker/26753400

    Citat:
    'Ronnie O'Sullivan is to snooker what Pele was to football, Mozart to music, or Da Vinci to art.
    Yeah, but could O'Sullivan score an overhead kick better than Pele's effort in Escape to Victory? That's the big question.'
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  21. #105
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Cred ca am postat un link gresit, aici e roll-up de azi pe snooker de la BBC: http://www.bbc.com/sport/live/snooker/26753403
    Last edited by Utilizator; 5th May 2014 at 17:54.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •