View Poll Results: Cine va castiga CM 2014?

Voters
20. You may not vote on this poll
  • Ronnie O'Sullivan

    15 75.00%
  • Neil Robertson

    0 0%
  • Ding Junhui

    0 0%
  • Mark Selby

    2 10.00%
  • Judd Trump

    0 0%
  • John Higgins

    3 15.00%
  • Altul, specific pe forum

    0 0%
Page 11 of 11 FirstFirst ... 91011
Results 211 to 221 of 221

Thread: Campionatul mondial 2014

  1. #211
    Poetry/motion Cristy RVD's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,186
    Reputatie
    0
    Am votat pe la 9-10, deci nu se pune

    Felicitari lui Selb. Ma asteptam sa inchida mult mai greu meciul.

  2. #212
    sport legend
    Join Date
    Sep 2011
    Posts
    481
    Reputatie
    1
    felicitari lui roonie, inca mai are timp sa ajunga la 8 titluri

  3. #213
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,508
    Reputatie
    0
    Asa si Higgins!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  4. #214
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    As fi vrut ca Ronnie sa castige titul asta pentru ca l-ar fi egalat pe Davis si ar fi avut doar un titlu mai putin fata de Hendry.

    A avut una dintre ultimele sanse de a spera la 7-8 titluri mondiale.
    Anul trecut si anul asta a avut culoare favorabile catre titlu si nu cred ca va mai fi la fel si la anul.

    Personal nu cred ca Ronnie va mai castiga vreun titlu mondial de acum inainte.
    Este probabil cel mai talentat si spectaculos jucator din istoria snookerului, dar nu tine la snookereala si astia mai tineri dovedesc ca sunt mai tenace si au mai multa foame de victorie decat el.

    Mi-a parut rau pentru el ieri seara, se vedea ca are nodul in gat (la fel si Selby, din motive diferite).
    Din pacate el a pierdut aceasta finala tratand superficial momente cheie.
    Bila aia roz la 11-11 nu-mi iese din minte, era sufficient sa o impinga in gaura si cred ca oricare dintre noi de aici o putea face din pozitia respective. A vrut iesire la neagra desi asta nu mai conta...A mai avut iarasi niste greseli cu o seara in urma cand putea sa ia conducerea cu 11-5 si a ratat stupid neagra...
    Per total Ronnie a jucat prost in aceasta finala si singur l-a bagat pe Selby in joc. A avut cateva frameuri si lovituri fantastice (bila galbena in lung de masa a fost senzationala)

    Selby are meritul ca a scos nesperat de mult din prima zi si a crescut treptat a doua zi incheind frumos finala.
    Si-a jucat sansa macinandu-l pe Ronnie cu lovituri de siguranta si agatandu-se de fiecare bila.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  5. #215
    sport legend codrind's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    IAȘI
    Posts
    1,257
    Reputatie
    1
    Un joc mai urat ca a lui Selby nu gasesti in tot turneul recent incheiat.

    Ronnie tot incerca sa dezvolte break-ul, apoi venea o greseala iar Selby culegea roadele cu break-uri mici si lovituri de siguranta...


    PACAT!!
    Tacerea e moartea. Cine-ti cere sa taci, iti cere prea mult. - Tahar Djaout

  6. #216
    Odd interaction eventHorizon's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    2,566
    Reputatie
    1
    Ieri a fost una dintre cele mai frumoase zile "snookeristice" traite de mine, si asta fiindca n-as fi crezut- nici de ma imbatai ca porcu - ca Mark Selby va fi vreodata capabil sa-l bata pe Ronnie intr-o finala de campionat mondial. NEVER in a million years!!!!!!!!

    Citeam in ziarele englezesti ca ieri, in pauza de dupa 11-12, Ronnie ar fi avut o alta sedinta de terapie cu renumitul psiholog sportiv din insula, dr. Steve Peters. Ma intreb oare, "doctorul" asta o mai avea curaj azi sa mai scoata capu in lume, stiind ca in aceeasi zi, atata pacientii lui de la Liverpool, cat si Ronnie O'Sullivan, au reusit "performanta" de a pierde lamentabil, simultan chiar , titlurile de campioni?

    Carevasazica, talentul singur nu e destul sa castigi in sport, ci mai trebuie si putina motivatie si sange rece. Ori sursa mai buna de motivatie decat propriul caracter si propria-ti tarie interioara nu exista. Doar asa se poate explica minunea de ieri reusita de Mark, trecand peste faptul ca adversar ii este cvintuplul campion mondial si mai este si condus cu 8-3 sau 10-5...

    Acum ca ambii mei favoriti, cei doi Mark, Williams si Selby, au devenit campioni mondiali pot sa ma las de uitat la snooker ca nu cred ca mai e cazul de alte minuni
    He may be cast in bronze, but he′s still capable of producing truly golden moments...

  7. #217
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,508
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Utilizator View Post
    Selby are meritul ca a scos nesperat de mult din prima zi si a crescut treptat a doua zi incheind frumos finala.
    Si-a jucat sansa macinandu-l pe Ronnie cu lovituri de siguranta si agatandu-se de fiecare bila.
    Sa nu uitam ce zile grele a avut inainte si mai ales ziua dinaintea finalei cu Robertson, daca ar fi avut O'Sullivan meciul cu "The Thunder form Down Under", nu stiu cum mai arata el in prima zi a finalei! Trebuie sa recunoastem ca Selby este merituosul castigator!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  8. #218
    Moderator sannicola's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Sibiu
    Posts
    7,482
    Reputatie
    0
    Si eu zic ca Ronnie a pierdut finala in prima zi.Atunci cand avea 10-5 si a ratat usor bila neagra.La un 12-5,11-6 nu cred ca mai revenea Selby asa a ramas in joc la 10-7.
    Se vedea ca era mai obosit dupa semifinala cu Robertson cred ca a dormit ca porcu 10 ore pana luni .
    Ieri Ronnie a fost dezastru in mare parte doar cu cateva sclipiri pe tot parcursul zilei.
    A mai fost ratarea aia la 11 egal dar meh Selby deja cam controla partida si juca mai bine decat duminica.
    Youzhny
    Tecau,Hanescu,Mathieu,Djokovic
    Dulgheru,Carstea,Niculescu,Halep,Zvonareva ,Pennetta ,Na Li,Jankovic,Azarenka.

  9. #219
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,243
    Reputatie
    0

  10. #220
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    mda, bine ca accidental rutier al lui Ronnie nu a avut urmari.


    Quote Originally Posted by eventHorizon View Post
    Citeam in ziarele englezesti ca ieri, in pauza de dupa 11-12, Ronnie ar fi avut o alta sedinta de terapie cu renumitul psiholog sportiv din insula, dr. Steve Peters. Ma intreb oare, "doctorul" asta o mai avea curaj azi sa mai scoata capu in lume, stiind ca in aceeasi zi, atata pacientii lui de la Liverpool, cat si Ronnie O'Sullivan, au reusit "performanta" de a pierde lamentabil, simultan chiar , titlurile de campioni?
    da, Dr Peters a avut zi neagra ieri.
    desi daca analizam pe de-a-ntregul rezultatele muncii lui cu Ronnie (revenire la varf) si Liverpool (cel putin vice-campioana fara investitii mari) vedem ca a fost extrem de util.
    Acum nu-i putem cere lui Dr Peters sa si castige pentru pacienti. E sufficient ca i-a adus la varf, mai tre sa faca si ei ceva.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  11. #221
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,508
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by sannicola View Post
    Si eu zic ca Ronnie a pierdut finala in prima zi.Atunci cand avea 10-5 si a ratat usor bila neagra.La un 12-5,11-6 nu cred ca mai revenea Selby asa a ramas in joc la 10-7.
    Ramane una din cele mai mari reveniri daca nu chiar cea mai mare intr-o finala de CM, de catre acest campion al revenirilor Mark Selby! Si cand? Cand Selby inca nici nu a fost vreodata campion mondial, ci chiar cu aceasta revenire si-a asigurat titlu in premiera! Extrem de impresionant!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •