Page 5 of 33 FirstFirst ... 3456715 ... LastLast
Results 85 to 105 of 684

Thread: Fora topico

  1. #85
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,741
    Reputatie
    1
    Competitia asta a costat 10 miliarde de dolari Braziliei. Guvernul spera sa fie amortizat prin retetele comerciale TV, turisti etc ... dar greu de crezut.
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  2. #86
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,359
    Reputatie
    0
    I-am invatat si pe astia cum pot sifona bani pentru anumite proiecte, sa mai zica planeta ca romanu nu-i baiat istet .
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  3. #87
    Man with broom TheIceMan's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    16,891
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Dario View Post
    I-am invatat si pe astia cum pot sifona bani pentru anumite proiecte, sa mai zica planeta ca romanu nu-i baiat istet .
    Vezi ca presedinta Braziliei se targe de la Sud de Dunare nu de la Nord.
    beleafer

  4. #88
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,359
    Reputatie
    0
    chiar nu stiu, are sange de bulgar in vene ?
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  5. #89
    Man with broom TheIceMan's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    16,891
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Dario View Post
    chiar nu stiu, are sange de bulgar in vene ?
    http://en.wikipedia.org/wiki/Dilma_R...hood_and_youth

    Dilma Vana Rousseff was born in Belo Horizonte, Minas Gerais, on 14 December 1947, to Bulgarian lawyer and entrepreneur Pedro Rousseff (born Pétar Rússеv, Bulgarian: Петър Русев, 1900–1962)[4][5] and schoolteacher Dilma Jane da Silva.[6][7] Her father was born in Gabrovo, Principality of Bulgaria,[8][9] and was a friend of the Nobel Prize-nominated Bulgarian poet Elisaveta Bagryana.[10] An active member of the Bulgarian Communist Party in the 1920s,[11] Petar Rusev fled political persecution in Bulgaria in 1929, settling in France. He arrived in Brazil in the 1930s, already widowed (he left behind his son Lyuben, who died in 2007), but soon moved to Buenos Aires. He returned to Brazil several years later, settling in São Paulo, where he succeeded in business. Pétar Rúsev adapted his first name to Portuguese (Pedro) and the last to French (Rousseff). During a trip to Uberaba, he met Dilma Jane da Silva, a young schoolteacher born in Nova Friburgo, Rio de Janeiro, and raised in Minas Gerais, where her parents were ranchers. The two married and settled in Belo Horizonte, where they had three children: Igor, Dilma Vana, and Zana Lúcia (who died in 1977). Igor Rousseff, Dilma's elder brother, is a lawyer.
    beleafer

  6. #90
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,741
    Reputatie
    1
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  7. #91
    retired phife's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Timpuri Noi
    Posts
    15,183
    Reputatie
    0
    cum zic : ACAB
    retired.

  8. #92
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,359
    Reputatie
    0
    cand ai mai zis ?
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  9. #93
    sport legend SwedishMafia's Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    10,735
    Reputatie
    1
    Nu mai pot de cald...baga-mi-as...cred ca-s 15 grade afara.Oare cum naiba dorm aia in brazilia...acolo e si mai cald...

  10. #94
    Delpo-tard Eddy DoubleD's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Potsdam, NY
    Posts
    29,412
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by SwedishMafia View Post
    Nu mai pot de cald...baga-mi-as...cred ca-s 15 grade afara.Oare cum naiba dorm aia in brazilia...acolo e si mai cald...
    M-ai facut sa verific. Sunt 20 de grade acum in Bucuresti si noaptea nu va cobori sub 18 Acum inteleg de ce stau fara tricou, in dreptul geamului si curg apele de pe mine

    Brazilia ca Brazilia(acum e mai acceptabil la ei ca sunt in cealalta emisfera, chiar daca mai aproape de Ecuator), dar o sa vedem in Qatar
    Last edited by Eddy DoubleD; 10th June 2014 at 00:22.

  11. #95
    sport legend SwedishMafia's Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    10,735
    Reputatie
    1
    Sigur nu ti se trage de la poza aia cu vaidisova...

  12. #96
    Delpo-tard Eddy DoubleD's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Potsdam, NY
    Posts
    29,412
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by SwedishMafia View Post
    Sigur nu ti se trage de la poza aia cu vaidisova...
    N-are treaba, nu's fan

  13. #97
    sport legend SwedishMafia's Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    10,735
    Reputatie
    1
    Pai la asa poza, tre sa fi, sau ce ?

  14. #98
    Delpo-tard Eddy DoubleD's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Potsdam, NY
    Posts
    29,412
    Reputatie
    0
    Intotdeauna

  15. #99
    sport legend SwedishMafia's Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    10,735
    Reputatie
    1
    Oare ce comentatori or sa trimita tvr in brazilia. Sper ca nu tomulica si emil hossu longin....De cand tvr a pus pe liber comentatori precum gradinescu, nu mai au comentatori. Bine, acum gradinescu nu mai e la nivelul de acum multi ani.Din noua generatie de comentatori, imi place bogdan nevel si cativa de la digi.Nu imi place cum comenteaza ioan viorel sau terzian.

  16. #100
    sport legend Cristyniku's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Bucuresti
    Posts
    2,405
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by SwedishMafia View Post
    Oare ce comentatori or sa trimita tvr in brazilia. Sper ca nu tomulica si emil hossu longin....De cand tvr a pus pe liber comentatori precum gradinescu, nu mai au comentatori. Bine, acum gradinescu nu mai e la nivelul de acum multi ani.Din noua generatie de comentatori, imi place bogdan nevel si cativa de la digi.Nu imi place cum comenteaza ioan viorel sau terzian.
    Hossu-Longin a anuntat pe FB ca pleaca in Brazilia maine dimineata. Mie imi place cum comenteaza.
    [LIST][*][B][COLOR="Blue"]Ro[/COLOR][COLOR="Yellow"]ma[/COLOR][COLOR="Red"]nia[/COLOR][/B] [B][COLOR="Green"]Ita[/COLOR][COLOR="Red"]lia[/COLOR][/B][/LIST]
    [LIST][*][B][COLOR="red"]Steaua[/COLOR] [COLOR="Blue"]Bucuresti[/COLOR][/B] [B][COLOR="Red"]Manchester[/COLOR] [COLOR="Yellow"]United[/COLOR][/B] [B][COLOR="Blue"]Real Madrid[/COLOR][/B] [B][COLOR="Black"]AC[/COLOR] [COLOR="Red"]Milan[/COLOR][/B][/LIST]

  17. #101
    iwanttobelieve Freek's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Bukresh
    Posts
    9,400
    Reputatie
    1
    Nici pe mine nu ma deranjeaza, dar intr-adevar, Gradinescu de acum cativa ani parca era mai ok. Exista individ caruia sa ii placa de Terzian?
    http://cabal.zousware.com/cms/wp-con...n_possible.gif

  18. #102
    sport legend Cristyniku's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Bucuresti
    Posts
    2,405
    Reputatie
    1
    Gradinescu si Enachescu imi placeau si mie mult. Pacat ca sunt la Dolce, iar eu am Digi. Terzian nu-mi place nici mie...L-am ascultat din intamplare putin la ciclism (ramasese TV-ul pe Eurosport) si eram ceva de genul: No, no, no, no, no.
    [LIST][*][B][COLOR="Blue"]Ro[/COLOR][COLOR="Yellow"]ma[/COLOR][COLOR="Red"]nia[/COLOR][/B] [B][COLOR="Green"]Ita[/COLOR][COLOR="Red"]lia[/COLOR][/B][/LIST]
    [LIST][*][B][COLOR="red"]Steaua[/COLOR] [COLOR="Blue"]Bucuresti[/COLOR][/B] [B][COLOR="Red"]Manchester[/COLOR] [COLOR="Yellow"]United[/COLOR][/B] [B][COLOR="Blue"]Real Madrid[/COLOR][/B] [B][COLOR="Black"]AC[/COLOR] [COLOR="Red"]Milan[/COLOR][/B][/LIST]

  19. #103
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,741
    Reputatie
    1
    FREEK, ai reusit sa postezi intre reclame.
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  20. #104
    iwanttobelieve Freek's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Bukresh
    Posts
    9,400
    Reputatie
    1
    Oh noes! I broke the internetz .

    @Cristyniku
    De cand nu mai e rrrraraitul de Banciu + Naum, e degeaba turul Frantei pour moi

  21. #105
    sport legend Cristyniku's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Bucuresti
    Posts
    2,405
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by FREEk01 View Post
    Oh noes! I broke the internetz .

    @Cristyniku
    De cand nu mai e rrrraraitul de Banciu + Naum, e degeaba turul Frantei pour moi

    Naum e febletea mea. Nu stiu cum de se intelege asa bine cu Banciu care imi displace enorm.
    [LIST][*][B][COLOR="Blue"]Ro[/COLOR][COLOR="Yellow"]ma[/COLOR][COLOR="Red"]nia[/COLOR][/B] [B][COLOR="Green"]Ita[/COLOR][COLOR="Red"]lia[/COLOR][/B][/LIST]
    [LIST][*][B][COLOR="red"]Steaua[/COLOR] [COLOR="Blue"]Bucuresti[/COLOR][/B] [B][COLOR="Red"]Manchester[/COLOR] [COLOR="Yellow"]United[/COLOR][/B] [B][COLOR="Blue"]Real Madrid[/COLOR][/B] [B][COLOR="Black"]AC[/COLOR] [COLOR="Red"]Milan[/COLOR][/B][/LIST]

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •