Page 20 of 20 FirstFirst ... 10181920
Results 400 to 408 of 408

Thread: Schimbari de parteneri, antrenori, retrageri

  1. #400
    sport legend
    Join Date
    Feb 2011
    Posts
    1,408
    Reputatie
    1
    Multe biografii de sportivi sunt inflorite ca sa ne faca sa-i privim ca pe niste semizei. Daniel n-a fost doar un campion in sportul sau, ci, uite, l-au angajat la SpaceX, nici mai mult, nici mai putin. I se prezice un viitor glorios. Si eu cred, va ajunge pe Marte cu o nava spatiala a lui Elon Musk. Lasand gluma la o parte, aceasta pereche era antrenata de mama lui, de mama ei, dar si de Todd Sand care a suferit un infarct acum catva timp. Nu stiu daca randamentul lui va mai fi acelasi

  2. #401
    sport legend
    Join Date
    Feb 2011
    Posts
    1,408
    Reputatie
    1
    Site-ul NBC Olympics il citeaza pe Cong Han care a anuntat ca nu va concura deloc in actualul ciclu olimpic. Han a fost ales in Comitetul tehnic pentru probele individuale si proba de perechi. Despre Sui nu se stie daca va continua cu alt partener sau va pune punct carierei.

  3. #402
    sport legend
    Join Date
    Feb 2011
    Posts
    1,408
    Reputatie
    1
    Kaganovskaia/Angelopol, un cuplu in care rusii isi pusesera mari sperante pentru proba de dans, s-au despartit. Cu scandal. Antrenoara lor era Krylova.

    Pamfilova/Rylov s-au retras din patinaj. Ei dominasera proba de perechi la juniori.

    Observ o oarecare degringolada la nivelul patinatorilor tineri. Parca nici antrenorii si nici federatiile nu mai au influenta asupra lor.

  4. #403
    sport legend
    Join Date
    Feb 2011
    Posts
    1,408
    Reputatie
    1
    Daria Usasheva si-a anuntat retragerea. Pe fata asta eu o consider o victima a metodelor brutale de antrenament ale lui Eteri.

    S-au despartit dansatorii Elizaveta Pasenchuk/Maxim Nekrasov, ocupantii locului 3 la Nationalele Rusiei. Amandoi au schimbat multipli parteneri de-a lungul carierei. Prin urmare, aceasta despartire nu ia pe nimeni prin surprindere.

  5. #404
    sport legend
    Join Date
    Feb 2011
    Posts
    1,408
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Cromatic View Post
    Dansatorul pe gheata Nikolas Wamsteeker s-a gandit sa le faca o surpriza canadienilor si ce credeti ca i-a trecut prin cap? Nemaiavand rabdare sa-si astepte randul in ierarhia dansului, a pus capat parteneriatului cu Hayley Sales ca sa se faca pilot si sa se inroleze in Fortele Aeriene Canadiene. Ramai cu gura cascata.
    Ma autocitez. LOL

    Pana la urma, Wamsteeker a ajuns la concluzia ca profesia de pilot nu e de el si s-a intors la partenera lui - nu stiu daca cu coada intre picioare. Cert e ca cei doi se pregatesc sa revina in competitii.

  6. #405
    sport legend
    Join Date
    Feb 2011
    Posts
    1,408
    Reputatie
    1
    Emmanuelle Proft si Nicolas Nadeau s-au retras din patinajul de concurs. Se vede treaba ca lucrurile nu au mers asa cum si-ar fi dorit.

  7. #406
    sport legend
    Join Date
    Feb 2011
    Posts
    1,408
    Reputatie
    1
    Niina Petrokina si-a fracturat piciorul la antrenamentele pentru Golden Spin of Zagreb si, in consecinta, s-a retras de la Nationale si Europene.

    Miura/Kihara nu vor participa la Nationale, nu sunt refacuti.

    Retras poate fi socotit si Daniel Grassl pentru care Agentia italiana anti-doping a solicitat o suspendare de doi ani pentru neprezentarea la testari.

  8. #407
    sport legend
    Join Date
    Feb 2011
    Posts
    1,408
    Reputatie
    1
    Sa vorbim si despre o posibila revenire. Se zvoneste ca Papadakis/Cizeron s-ar putea intoarce in competitii. Haugenauer zice ca cei doi trebuie sa se hotarasca in urmatoarele luni pentru a putea concura deja in sezonul pre-olimpic. Mai spune ca in doi ani de inactivitate, muschii uita tot si ca Virtue/Moir au muncit ca apucatii ca sa-si recapete forma si ca n-a fost deloc usor pentru ei.

    Eu cred ca asa cum arata proba de dans acum, P/C nu ar avea rivali daca revin. Mai cred ca decizia de revenire nu apartine exlusiv patinatorilor, sunt si forte care-i imping de la spate. Poate ca ISU nu considera ca Chock/Bates sau Gilles/Poirier au anvergura de campioni olimpici. Si nu au, comparativ cu alte cupluri castigatoare din trecutul mai apropiat sau mai indepartat.

  9. #408
    sport legend
    Join Date
    Feb 2011
    Posts
    1,408
    Reputatie
    1
    Alysa Liu revine in competitii. N-o mai urmaresc spionii chinezi, cumva a scapat de ei.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •