Page 19 of 20 FirstFirst ... 917181920 LastLast
Results 379 to 399 of 408

Thread: Schimbari de parteneri, antrenori, retrageri

  1. #379
    sport legend
    Join Date
    Feb 2011
    Posts
    1,408
    Reputatie
    1
    Dupa ce au facut cerere sa participe la CM si le-a fost aprobata desi n- au fost prezenti la Nationale, Hawyek/Baker se retrag de la Mondiale. Vor fi inlocuiti Carreira/Ponomarenko.

    Sa vedem ce se va alege de participarea lui Gilles/Poirier.

  2. #380
    sport legend
    Join Date
    Feb 2011
    Posts
    1,408
    Reputatie
    1
    Dansatorul pe gheata Nikolas Wamsteeker s-a gandit sa le faca o surpriza canadienilor si ce credeti ca i-a trecut prin cap? Nemaiavand rabdare sa-si astepte randul in ierarhia dansului, a pus capat parteneriatului cu Hayley Sales ca sa se faca pilot si sa se inroleze in Fortele Aeriene Canadiene. Ramai cu gura cascata.

  3. #381
    sport legend
    Join Date
    Feb 2011
    Posts
    1,408
    Reputatie
    1
    Frații Oona și Gage Brown s-au mutat la scoala de dans de la Montreal. În sezonul viitor, Haugenauer le va coregrafia dansul scurt și Cizeron programul liber.

  4. #382
    sport legend
    Join Date
    Feb 2011
    Posts
    1,408
    Reputatie
    1
    Julin a castigat doua cupluri in grupa lui de pregatire: Khudaiberdieva/Bazin si Stepanova/Bukin.

  5. #383
    sport legend
    Join Date
    Feb 2011
    Posts
    1,408
    Reputatie
    1
    Kana Muramoto/Daisuke Takahashi si-au anuntat retragerea din competitii. Daisuke a avut un parcurs foarte decent in proba de dans. Mai mult nu cred ca se putea, a inceput tarziu.

  6. #384
    sport legend
    Join Date
    Feb 2011
    Posts
    1,408
    Reputatie
    1
    Karina Safina si Luka Berulava si-au incheiat parteneriatul. In mod neasteptat pentru mine. Nu stiu ce au de gand in continuare.

  7. #385
    DecanDeVârsta Tracoromana's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    in vestul tarii
    Posts
    8,217
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Cromatic View Post
    Karina Safina si Luka Berulava si-au incheiat parteneriatul. In mod neasteptat pentru mine. Nu stiu ce au de gand in continuare.
    Georgia si-a pierdut acum ambele perechi: Safina/Berulava si Metelkina/Parkman. Bineinteles toti din Rusia. Despre Parkman am citit ca nu mai vrea sa reprezinte Georgia, iar Safina isi cauta pereche.


    Dar vestea cea mai interesanta este ca Aleksandra Boikova / Dmitrii Kozlovskii se muta de la Tamara Moskvina la Eteri Tutberitze! N-am mai auzit ca cineva sa plece de la Tamara Moskvina....Gelozia, bat-o vina!
    "Cand simt nevoia de maretie, la Yagudin ma intorc."

  8. #386
    sport legend
    Join Date
    Feb 2011
    Posts
    1,408
    Reputatie
    1
    Nu-i o veste chiar neasteptata. Eu de fapt am crezut ca B/K vor pleca de la Moskvina dupa primul sezon in care Mishina/Galliamov au avut rezultate mai bune. Poate ca si-au acordat un ragaz fiindca nu-i usor s-o parasesti pe marea antrenoare. La Eteri, B/K vor da nas in nas cu Tarasova/Morozov care am inteles ca sunt in continuare acolo. Dar bineinteles ca ei stiu asta.

  9. #387
    sport legend
    Join Date
    Feb 2011
    Posts
    1,408
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Tracoromana View Post
    Olivia Smart va face cuplu de dans cu germanul Tim Diek si vor reprezenta Germania.
    S-au razgandit. Acum vor sa reprezinte Spania. Oare Diaz se afla in spatele razgandirii? Fiindca alta legatura cu Spania nu vad.

  10. #388
    sport legend
    Join Date
    Feb 2011
    Posts
    1,408
    Reputatie
    1
    Carolane Soucisse/Shane Firus sunt trecuti pe lista concurentilor de la Campionatul national al Irlandei care se va desfasura intre 16-17 iunie in localitatea Dundee din...Scotia. Nu-i hazliu?

    Nikolai Majorov a trecut la proba de dans. N-am retinut numele partenerei.

  11. #389
    sport legend
    Join Date
    Feb 2011
    Posts
    1,408
    Reputatie
    1
    Keegan Messing se retrage din patinaj dupa 28 de ani petrecuti in acest sport. Ceea ce inseamna ca a facut primii pasi pe gheata la varsta de 3 ani.

  12. #390
    DecanDeVârsta Tracoromana's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    in vestul tarii
    Posts
    8,217
    Reputatie
    1
    Campioana olimpică Aljona Savchenko si fostul partener Robin Szolkowy se reunesc ca antrenori si coregrafi la Chemnitz.
    "Cand simt nevoia de maretie, la Yagudin ma intorc."

  13. #391
    sport legend
    Join Date
    Feb 2011
    Posts
    1,408
    Reputatie
    1
    Cheng Peng/Yang Jin s-au despartit. Noul partener al lui Cheng este Lei Wang. Jin se pare ca s-a retras.

    Luka Berulava si-a gasit partenera in persoana Anastasiei Metelkina.

    Despre Karina Safina unii au crezut ca va face pereche cu Harley Windsor, dar Harley a dezmintit. Vom vedea.

  14. #392
    DecanDeVârsta Tracoromana's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    in vestul tarii
    Posts
    8,217
    Reputatie
    1
    S-ar fi parut ca in Georgia se destrama echipa de patinaj artistic. Au abandonat Safina/Berulava, Metelkina/Parkman si s-a retras si Morisi Kvitelashvili. Dar iata, ce sa vezi? Luka Berulava face pereche cu Anastasiei Metelkina, Mariia Alieva care a activat in Franta, trece la dansuri cu Yehor Barshak si cireasa de pe tort, Diana Davis / Gleb Smolkin vor reprezenta si ei Georgia . De fapt, dupa cum suna si numele ei, Eteri Tutberitze - mama Dianei, are origini gruzine.
    "Cand simt nevoia de maretie, la Yagudin ma intorc."

  15. #393
    DecanDeVârsta Tracoromana's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    in vestul tarii
    Posts
    8,217
    Reputatie
    1
    Coreeanul Junhwan CHA a renuntat la antrenoratul cu Brian Orser si ramane (probabil acasa) doar cu antrenoarea Chi Hyun-jung. Se repeta scenariul cu Yuna Kim la incheierea contractului?

    https://www.trendbiz.co.kr/news/arti...ml?idxno=11708
    Last edited by Tracoromana; 30th June 2023 at 09:18.
    "Cand simt nevoia de maretie, la Yagudin ma intorc."

  16. #394
    sport legend
    Join Date
    Feb 2011
    Posts
    1,408
    Reputatie
    1
    Cu Yuna, Orser a avut un conflict, dar Cha n-am auzit sa-i fi reprosat ceva antrenorului sau.
    Surprinzatoare decizie pentru ca Cha a avut un sezon excelent in 2022-2023.

  17. #395
    DecanDeVârsta Tracoromana's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    in vestul tarii
    Posts
    8,217
    Reputatie
    1
    Mikhail Kolyada, care a împlinit 28 de ani în februarie, si-a suspendat cariera sportivă . Acest lucru a fost anuntat de directorul general al Federatiei Ruse de Patinaj Artistic (FFKKR) Alexander Kogan. Cele mai bune clasari: medaliat cu argint la Jocurile Olimpice din 2018 la proba pe echipe, medaliat cu bronz la Campionatul Mondial, de 2 ori medaliat cu bronz la Campionatul European si de 3 ori campion al Rusiei.

    wikipedia
    "Cand simt nevoia de maretie, la Yagudin ma intorc."

  18. #396
    sport legend
    Join Date
    Feb 2011
    Posts
    1,408
    Reputatie
    1
    Tiffany Zagorsky/Jonathan Guerreiro si-au anuntat retragerea.

    S-au format doua noi cupluri la dans: Yahli Pedersen (complet necunoscuta mie)/Jeffrey Chen si Katarina Wolfkostin/Dimitry Tsarevsky (numele asta imi spune ceva, dar nu pot sa-l asociez unei figuri).

    In ce-l priveste pe Kolyada, suspendarea carierei presupun ca este doar alt mod de a ne spune ca si-a icheiat-o.

  19. #397
    DecanDeVârsta Tracoromana's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    in vestul tarii
    Posts
    8,217
    Reputatie
    1
    Perechi nou-formate:

    Harley Windsor din Australia, (fostul partener al Ekaterinei Alexandrovskaya) va patina pentru Coreea de Sud cu Cho Hye-jin.
    https://www.instagram.com/p/CvQkQVnrEH6/?img_index=1

    Katie McBeath din USA nu mai patineaza cu Nathan Barhtolomay; este noua partenera al lui Daniil Parkman (din Georgia); nu s-au hotarat inca pentru ce tara vor patina.
    https://twitter.com/AnythingGOE/stat...30600100921352

    Americanca Audrey Shin a adaugat-o la echipa de antrenori pe Tatiana Malinina, celebra campioana si mama celebrului Ilia Malinin.
    Last edited by Tracoromana; 30th July 2023 at 06:46.
    "Cand simt nevoia de maretie, la Yagudin ma intorc."

  20. #398
    sport legend
    Join Date
    Feb 2011
    Posts
    1,408
    Reputatie
    1
    Sophia Baram si Daniel Tioumentsev au hotarat sa mearga pe drumuri separate. B/T au castigat ultimul campionat mondial de juniori la perechi. Imi amintesc ca aveau un obstacol in cariera si anume varsta. El prea 'batran' ca sa mai concureze la juniori, ea prea tanara pentru seniori si asta i-ar fi obligat sa stea pe margine vreo 2-3 ani. Dar retinusem ca ISU le permisese totusi sa continue la juniori.

  21. #399
    DecanDeVârsta Tracoromana's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    in vestul tarii
    Posts
    8,217
    Reputatie
    1
    Multe cupluri de campioni juniori s-au despartit si mi-a parut rau de fiecare data, incepand cu cehii Anna Duskova/Martin Bidar. Majoritatea n-au mai avut succes pe urma. Exceptie face Anastasia Mishina care dupa despartirea de Beroev a avut norocul sa faca o pereche de mare succes cu Galiamov. Dar sa n-o uit totusi si pe Marina Anisina campioana de juniori cu Averbuch inainte de a deveni o super campioana cu Gwendal Peizerat. Si nici Averbuch nu s-a lasat mai prejos.

    In ce-i priveste pe Sophia Baram si Daniel Tioumentsev, Daniel lucreaza la Space Exploration Technologies Corporation, cunoscută ca SpaceX, care este o companie privată din SUA dedicată realizării de vehicule pentru transport în spatiul cosmic (am cautat pe internet). Deci, dupa cum zice el, nu se poate concentra la patinajul de performanta.
    https://www.instagram.com/p/CvnPLuXPDY2/
    Last edited by Tracoromana; 9th August 2023 at 13:19.
    "Cand simt nevoia de maretie, la Yagudin ma intorc."

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •