Page 20 of 20 FirstFirst ... 10181920
Results 400 to 413 of 413

Thread: Schimbari de parteneri, antrenori, retrageri

  1. #400
    sport legend
    Join Date
    Feb 2011
    Posts
    1,412
    Reputatie
    1
    Multe biografii de sportivi sunt inflorite ca sa ne faca sa-i privim ca pe niste semizei. Daniel n-a fost doar un campion in sportul sau, ci, uite, l-au angajat la SpaceX, nici mai mult, nici mai putin. I se prezice un viitor glorios. Si eu cred, va ajunge pe Marte cu o nava spatiala a lui Elon Musk. Lasand gluma la o parte, aceasta pereche era antrenata de mama lui, de mama ei, dar si de Todd Sand care a suferit un infarct acum catva timp. Nu stiu daca randamentul lui va mai fi acelasi

  2. #401
    sport legend
    Join Date
    Feb 2011
    Posts
    1,412
    Reputatie
    1
    Site-ul NBC Olympics il citeaza pe Cong Han care a anuntat ca nu va concura deloc in actualul ciclu olimpic. Han a fost ales in Comitetul tehnic pentru probele individuale si proba de perechi. Despre Sui nu se stie daca va continua cu alt partener sau va pune punct carierei.

  3. #402
    sport legend
    Join Date
    Feb 2011
    Posts
    1,412
    Reputatie
    1
    Kaganovskaia/Angelopol, un cuplu in care rusii isi pusesera mari sperante pentru proba de dans, s-au despartit. Cu scandal. Antrenoara lor era Krylova.

    Pamfilova/Rylov s-au retras din patinaj. Ei dominasera proba de perechi la juniori.

    Observ o oarecare degringolada la nivelul patinatorilor tineri. Parca nici antrenorii si nici federatiile nu mai au influenta asupra lor.

  4. #403
    sport legend
    Join Date
    Feb 2011
    Posts
    1,412
    Reputatie
    1
    Daria Usasheva si-a anuntat retragerea. Pe fata asta eu o consider o victima a metodelor brutale de antrenament ale lui Eteri.

    S-au despartit dansatorii Elizaveta Pasenchuk/Maxim Nekrasov, ocupantii locului 3 la Nationalele Rusiei. Amandoi au schimbat multipli parteneri de-a lungul carierei. Prin urmare, aceasta despartire nu ia pe nimeni prin surprindere.

  5. #404
    sport legend
    Join Date
    Feb 2011
    Posts
    1,412
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Cromatic View Post
    Dansatorul pe gheata Nikolas Wamsteeker s-a gandit sa le faca o surpriza canadienilor si ce credeti ca i-a trecut prin cap? Nemaiavand rabdare sa-si astepte randul in ierarhia dansului, a pus capat parteneriatului cu Hayley Sales ca sa se faca pilot si sa se inroleze in Fortele Aeriene Canadiene. Ramai cu gura cascata.
    Ma autocitez. LOL

    Pana la urma, Wamsteeker a ajuns la concluzia ca profesia de pilot nu e de el si s-a intors la partenera lui - nu stiu daca cu coada intre picioare. Cert e ca cei doi se pregatesc sa revina in competitii.

  6. #405
    sport legend
    Join Date
    Feb 2011
    Posts
    1,412
    Reputatie
    1
    Emmanuelle Proft si Nicolas Nadeau s-au retras din patinajul de concurs. Se vede treaba ca lucrurile nu au mers asa cum si-ar fi dorit.

  7. #406
    sport legend
    Join Date
    Feb 2011
    Posts
    1,412
    Reputatie
    1
    Niina Petrokina si-a fracturat piciorul la antrenamentele pentru Golden Spin of Zagreb si, in consecinta, s-a retras de la Nationale si Europene.

    Miura/Kihara nu vor participa la Nationale, nu sunt refacuti.

    Retras poate fi socotit si Daniel Grassl pentru care Agentia italiana anti-doping a solicitat o suspendare de doi ani pentru neprezentarea la testari.

  8. #407
    sport legend
    Join Date
    Feb 2011
    Posts
    1,412
    Reputatie
    1
    Sa vorbim si despre o posibila revenire. Se zvoneste ca Papadakis/Cizeron s-ar putea intoarce in competitii. Haugenauer zice ca cei doi trebuie sa se hotarasca in urmatoarele luni pentru a putea concura deja in sezonul pre-olimpic. Mai spune ca in doi ani de inactivitate, muschii uita tot si ca Virtue/Moir au muncit ca apucatii ca sa-si recapete forma si ca n-a fost deloc usor pentru ei.

    Eu cred ca asa cum arata proba de dans acum, P/C nu ar avea rivali daca revin. Mai cred ca decizia de revenire nu apartine exlusiv patinatorilor, sunt si forte care-i imping de la spate. Poate ca ISU nu considera ca Chock/Bates sau Gilles/Poirier au anvergura de campioni olimpici. Si nu au, comparativ cu alte cupluri castigatoare din trecutul mai apropiat sau mai indepartat.

  9. #408
    sport legend
    Join Date
    Feb 2011
    Posts
    1,412
    Reputatie
    1
    Alysa Liu revine in competitii. N-o mai urmaresc spionii chinezi, cumva a scapat de ei.

  10. #409
    sport legend
    Join Date
    Feb 2011
    Posts
    1,412
    Reputatie
    1
    Davis/Smolkin se antreneaza acum la Montreal cu stim noi cine. Imi vine sa rad, dar n-o sa spun de ce.

  11. #410
    DecanDeVârsta Tracoromana's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    in vestul tarii
    Posts
    8,222
    Reputatie
    1
    Simpatica e (de data asta) Tatiana Tarasova, in legatura cu Davis/Smolkin care se pare ca au fost preluati de Romain Haguenauer:
    "Cine sunt ei? Ce loc au ocupat la Campionatul Mondial? locul 12? Nu stim nimic despre locurile opt, nouă si zece, de ce as vorbi despre al 12-lea? Astfel de perechi se pot transfera oriunde doresc, nimeni nu este interesat, se transfera pentru rezultate mai bune. Ei (Davis si Smolkin) se transferă în fiecare an, dacă vor avea rezultate mai bune, nu vom fi decât fericiti."(TASS)
    "Cand simt nevoia de maretie, la Yagudin ma intorc."

  12. #411
    sport legend
    Join Date
    Feb 2011
    Posts
    1,412
    Reputatie
    1
    Daca veteranii se retrag, as prezice ca Davis/Smolkin se vor cocota in curand in varful clasamentului deoarece cuplurile ramase nu sunt mari valori. Si cine va mai putea sa obiecteze ca doar se pregatesc cu cei mai buni. Cand Eteri isi pune ceva in minte, nu se poate sa nu-i reuseasca.

  13. #412
    sport legend
    Join Date
    Feb 2011
    Posts
    1,412
    Reputatie
    1
    Am retinut 6 cupluri de dans din top 12 de la Mondiale care au media de varsta de 30 de ani si peste, veteranii veteranilor fiind Guignard/Fabbri. Ea 34, el 36.

  14. #413
    sport legend
    Join Date
    Feb 2011
    Posts
    1,412
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Cromatic View Post
    S-au format doua noi cupluri la dans: Yahli Pedersen (complet necunoscuta mie)/Jeffrey Chen si Katarina Wolfkostin/Dimitry Tsarevsky (numele asta imi spune ceva, dar nu pot sa-l asociez unei figuri).
    In cazul lui Pedersen/Chen, parteneriatul n-a durat mult. Cei doi s-au despartit.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •