Page 3 of 10 FirstFirst 12345 ... LastLast
Results 43 to 63 of 205

Thread: Anime

  1. #43
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,758
    Reputatie
    0
    Dupa lupte seculare ce durara peste juma de ora am dat de varianta english dub pe net sub forma de torent aici:
    http://animetorrents.me/torrent-details.php?torid=4809
    Enjoy!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  2. #44
    incepator Brain-dead's Avatar
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    Buzau
    Posts
    28
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Sevilla86 View Post
    Darker than Black mi-a placut, am vazut doar primul sezon. Al doilea sezon m-am uitat la doua episoade si m-a lasat rece.

    [SPOILER="Code Geass"]Stai asa ca la Code Geass nu e cum crezi. S-a lasat loc de continuare. E posibil ca Lelouch sa fi primit nemurirea de la CC asa cum avea si taica-su. Uita-te de la 9:20 si o sa intelegi. Cine e ala care conduce caruta, de ce nu-i arata fata? "Right Lelouch?" Cu cine vorbea CC? https://www.youtube.com/watch?v=f2WTEnevdPs daca mai tii minte, frati-su e sub controlul Geassului lui Lelouch, car Geass are o limita de timp, functioneaza maxim cateva luni. Asa ca frati-su o sa se trezeasca mai devreme sau mai tarziu. Avem un personaj negativ si o sa avem nevoie de Lelouch sa-l opreasca.[/SPOILER]

    Am vazut si Black Lagoon. Si cand te gandesti ca lucruri de genul asta exista si se intampla chiar acum... e de o realitate crunta.


    Stiu, stiu, nici pe mine nu ma atrage manga. Am incercat, dar nu-mi place.
    Chestia e ca la japonezi manga e religie, sunt nebuni dupa ea.
    Asa ca nu trebuie sa ne placa noua, trebuie sa le placa alora care cumpara manga si aduc bani pentru companii. Noi ne luam de pe internet for free asa ca suntem egal cu 0 pentru producatori.
    La Code Geass , visezi. Alea-s doar teoriile fanilor disperati. Asa gandeam si eu imediat dupa ce terminasem anime-ul , pentru ca nu-mi venea sa cred si pentru ca eram "mic si prost". Daca era asa cum ziceai tu(desi nu cred ca e teoria ta , am citit 1000 de teorii asemanatoare , atunci faceau o continuare si nu mai era atat tam-tam). Finalul e ala pe care l-ai vazut , nimic "deep" sau fantezist despre el.

  3. #45
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,758
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Sevilla86 View Post
    SAO e unul din marile anime-uri ale ultimelor ani. De curand a aparut SAO II, este ongoing.
    SAO chiar a fost slab, si-a batut joc de primele episoade care promiteau un megaanime, si-n loc sa vedem level cu level acea prima lume din 100 de levele abia am vazut vreo 2-3, iar a 2-a lume a fost un rahat total, absolut penibil s-a transformat animeul dupa primele episoade cand parea Godlike, intr-un anime total mediocru si pt asta o dezamagire catastrofala. Zane cu aripioare... give me a fucking break!
    Log Horizon pe de alta parte a fost un anime superb pe tema asta, cel mai bun de departe din cate-am vazut eu, za best in its field!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  4. #46
    DevilOfTheRhine Sevilla86's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,350
    Reputatie
    1
    Nu e teoria mea, am auzit de la altii si cand am revazut finalul m-am gandit ca nu e improbabil.
    Ideea e ca daca vor sa faca o continuare, pot folosi teoria asta.

    Oricum, ma bucur ca nu e clara situatia. Finalul ala aproape m-a facut sa plang si apreciez lucrurile care starnesc in mine sentimente puternice. Daca il aratau pe Lelouch in caruta aia la sfarsit, ar fi distrus tot dramatismul si socul initial. Ar fi devenit un sfarsit standard de happy-end... boring!!!

    A fost o vreme in care cautam animeuri cu sfarsituri atipice, am cautat mult si indelung un anime in care personajele rele sa aiba castig de cauza la sfarsit si aia buni sa piarda si sa moara atat de plictisit eram de happy-enduri. Ma dispera sa stiu ca oricat de rea ar fi fost situatia, oricat de imposibil, tot reuseau sa o scoata la capat si toti scapau etc. Era dureros de evident sfarsitul.

    Chrono Crusade - in cautarile mele am dat peste Chrono Crusade. L-am vazut de mult si nu mai tin minte exact, dar a fost un sfarsit foarte trist si dureros.


    @Johnny - am vazut Log Horizon si mi-a placut. Ai si tu dreptate cu SAO, prima lume era cea mai interesanta. Dar sezonul 2 e si el interesant, e din nou pe viata si pe moarte.
    Academia Rapid infiintata de catre generalul de securitate Vasile Malureanu supranumit €˛tatucul politiei politice ceausiste

  5. #47
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,758
    Reputatie
    0
    Sper sa n-o dea-n bara si cu sezonul 2, o sa-l scot azi ca mai am doar 2 ep din X-Men. Cat despre happy sau sad end-uri, mie nu-mi place atunci cand personaje importante mor, mai ales in Black Lagoon si in altele! Mi-e ciuda! Daca iti plac seriale cu din astea cred ca Darker Than Black e pt tine, probabil l-ai vazut, probabil mai ales sezonul 2 ar fi, eu tocmai de aia inca n-am vazut sezonul 2.
    Last edited by Johnny D; 26th August 2014 at 08:28.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  6. #48
    DevilOfTheRhine Sevilla86's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,350
    Reputatie
    1
    Am vazut darker than black, dar doar primul sezon. Am vazut primul episod din al doilea sezon dar m-a lasat rece... nu m-a atras cu nimic si am renuntat la el. Adevarul e ca nu mi-a placut nici sfarsitul primului sezon, ma asteptam la ceva mai grandios.
    Eu zic ca trebuie sa mai moara si cate un personaj important, asa cum au murit si prin Naruto. Asta-i confera mai multa credibilitate pentru ca nu poti sa scapi din 1000 de situatii imposibile la rand.
    Academia Rapid infiintata de catre generalul de securitate Vasile Malureanu supranumit €˛tatucul politiei politice ceausiste

  7. #49
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,758
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Sevilla86 View Post
    Am vazut darker than black, dar doar primul sezon. Am vazut primul episod din al doilea sezon dar m-a lasat rece... nu m-a atras cu nimic si am renuntat la el. Adevarul e ca nu mi-a placut nici sfarsitul primului sezon, ma asteptam la ceva mai grandios.
    Eu zic ca trebuie sa mai moara si cate un personaj important, asa cum au murit si prin Naruto. Asta-i confera mai multa credibilitate pentru ca nu poti sa scapi din 1000 de situatii imposibile la rand.
    [SPOILER="Darker than Black"]Pai am inteles ca-n sezonul 2 moare papusa aia blonda, tipa aia simpatica si cu sufletul sters tocmai pe cand incepea si ea sa simta ceva, sa reinteleaga ce-nseamna a fi in viata, sau sa inteleaga in premiera! Nu stiu cum dracu iti poate placea asa ceva, eu tocmai de aia nu vreau sa-l vad, e poate cel mai misto personaj din animeu asta alaturi de Tipa aia Inspector de politie.[/SPOILER]
    Da stiu, ma atasez de tipele din anime-uri prea mult, asta e!
    Poate pt ca cele din filme si din realitate ma cam lasa rece...
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  8. #50
    DevilOfTheRhine Sevilla86's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,350
    Reputatie
    1
    Vreau senzatii puternice de tristete, amaraciune, veselie etc.
    Daca ce se intampla cu blonda aia (nici nu o mai tin minte) are un impact asa puternic, cred ca o sa ma uit
    Da, inspectorita e HOT

  9. #51
    DevilOfTheRhine Sevilla86's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,350
    Reputatie
    1
    In lumea anime exista cateva filme monumentale.
    Dintre titlurile astea epice ar face parte:

    • Princess Mononoke
    • Spirited away
    • Akira
    • Ghost in the shell


    Au fost numite printre most influential japanese anime, greatest animated movies of all time, landmark anime films, groundbreaking etc.

    Alte titluri arhicunoscute ar mai fi The Girl Who Leapt Through Time, Howl's Moving Castle...
    Toate sunt filme care au adus ceva nou, au castigat multe premii si au schimbat intr-o anumita masura perceptia oamenilor asupra fenomenului anime.

    Dintre astea nu am vazut Akira (care ar putea fi chiar cel mai revolutionar din cele mentionate), The Girl Who Leapt Through Time si Howl's Moving Castle, dar celelalte sunt cu adevarat spectaculoase si merita vazute. Se spune ca nu esti cu adevarat fan anime pana nu le vezi.

    Am de gand sa le vizionez.
    E cineva care le-a vazut pe toate, sau considera ca si alte titluri merita mentionate?
    __________________
    Last edited by Sevilla86; 8th September 2014 at 09:58.

  10. #52
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,758
    Reputatie
    0
    In afara de ala cu Moving Castle, le-am vazut pe toate. Mie unul sincer nu-mi prea plac, sunt mai bune decat filmele artistice hollywood-iene in general dar inferioare anime-urilor de tip serial tocmai pt ca pe cand apuci sa te atasezi de personaje, pe-atunci deja-i gata, ori se-ntampla ceva brutal de mor pe capete, dezgustator.
    Spirited Away ala m-a distrus, prea multa melancolie, e atata melancolie de uneori te plictisesti in a-ti mai fi rau de la film, parca vrei sa te uiti la altceva, nu e genul de melancolie puternica, e un fel de exagerare din aia care-ti lasa un gust amar in gura si n-ai chef sa tot continui s-o gusti. Cumva m-am uitat pana la capat dar.... mi s-a parut prea de tot, parca-ti tot vine sa vomiti si filmul de obliga sa-ti inghiti propria voma ca s-o vomiti iar imediat inapoi. Naspet!
    Akira l-am vazut demult detot, nu-l mai tin minte, stiu ca e cu o gramada de ciudatenii, bazaconii calitatea intai, nu stiu daca sa-l recomand sau nu. E putin cam prea tras de par ca si seria Neon Genesis Evangelion, ambele incep senzational si promitator si se termina intr-un rahat total de nu mai stii ce sa crezi si despre cine. Au farmecul lor dar finalurile nu-mi plac deloc, finalurile naspa in anime-uri mi se pare cea mai mare crima. E ca si cum ai face sex grozav cu o tipa pe care o iubesti doar ca sa ai o finalizare naspa, aproape ca nu e posibil, ei bine e: Akira si Neon Genesis Evangelion.
    Princess Mononoke e probabil cel mai bun film japonez fara tangenta cu serial anime din toate timpurile, pe ala-l recomand.
    Ghost in The Shell iar te lasa cu un gust neimplinit, parca vrei mult mai mult, parca ai luat doar un mic desert.
    Exista cele 2 serii animate de cate 26 de ep, 1st si 2nd GiG dar... tipa sergent e putin schimbata, nu e chiar cea din film, pare usor sa aiba alt caracter, in film e putin mai inchisa si mai serioasa, in seria animata e parca usor mai umanizata, mai deschisa, plus ca si constructia fizica in film e cea de androit pus pe rupte, in seria animata la fel ca si caracterul parca corpul ei de android e puin mai cizelat, mai finut, asta e ceea ce nu mi-a placut, ca nu le-au facut pe tipe fix la fel, zici c-au fost facute de 2 firme de anime diferite in propria lor viziune a aceluiasi lucru, dar viziune adica diferenta! Trebuiau sa faca si seria animata exact cu aceeasi tipa, ca asa nu stiu la care sa ma concentrez in lumile mele imaginare, e prea confuz!
    The Girl Who Leapt Through Time e frumos, dar... iarasi prea impersonal, pe cand te atasezi de tipa iti vine peste tine punctu culminant si finalu si deja simti o irosirea completa a propriei fiinte tocmai pt ca stii ca povestea s-a terminat tomai pe cand incepeai sa te atasezi de personaj... beach, de asta nu-mi plac filmele animate de calitate, si doar anime-urile.
    Last edited by Johnny D; 8th September 2014 at 11:36.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  11. #53
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,758
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Johnny D View Post
    Spirited Away ala m-a distrus, prea multa melancolie, e atata melancolie de uneori te plictisesti in a-ti mai fi rau de la film, parca vrei sa te uiti la altceva, nu e genul de melancolie puternica, e un fel de exagerare din aia care-ti lasa un gust amar in gura si n-ai chef sa tot continui s-o gusti. Cumva m-am uitat pana la capat dar.... mi s-a parut prea de tot, parca-ti tot vine sa vomiti si filmul de obliga sa-ti inghiti propria voma ca s-o vomiti iar imediat inapoi. Naspet!
    Am facut o mica confuzie aici, imi cer scuze, Spirited Away l-am vazut si ala dar am confundat denumirea, e chiar misto filmul dar e putin prea copilaros, adica e cu minuni si lucruri din astea simpatice pentru copii, nu e chiar pentru adulti dar pentru copii e fabulos de frumos! Descrierea de mai sus era pentru Grave of the Fireflies, cu-adevarat un film anime f recunoscut dar nepus in lista de Sevilla din cine stie ce motiv, dar in acelasi timp f bolnav, atat de bolnav de nici nu-l recomand nici celui mai mare dusman al meu.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  12. #54
    DevilOfTheRhine Sevilla86's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,350
    Reputatie
    1
    Ramane de vazut daca Grave of the Fireflies intra in categoria celor pe care le-am mentionat. Cred ca o sa-l incerc.
    Tie ti-as recomanda Serial Experiments Lain si Texhnolyze sa te distruga complet psihic am impresia ca urasti animeurile din categoria dementia

    Te inteleg ca-ti plac animeurile mai lungi in care ai timp sa te atasezi de personaje, dar filmele alea le consider ca avand o valoare artistica remarcabila. Nu e ceva la care m-as uita tot timpul, dar 5, 6 filme de genul asta intr-o viata de om e chiar putin.
    __________________

  13. #55
    DevilOfTheRhine Sevilla86's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,350
    Reputatie
    1
    Psycho-Pass - Crime fiction, Cyberpunk, Dystopian

    Subarashii! Superb! Splendid! Exceptional!

    Cel mai bun anime al ultimilor ani pentru mine.
    A rulat intre 2012 si 2013 dar abia acum l-am vazut.

    Legea protejeaza oamenii sau oamenii protejeaza legea? Legea protejeaza oamenii sau legea pedepseste oamenii? Ce e rau si ce e bine? Cine decide ce e raul? Este insasi imperfectiunea perfecta? Ce ai da pentru fericire? Ce e fericirea? Este fericirea cuantificabila? Exista fericire fara libertate? Ce inseamna sa fii liber? Scopul scuza mijloacele?

    Aproape ca am renuntat la el dupa cateva episoade. Violenta si scene gore aparent fara rost si exagerate. Dar la un moment dat a explodat intriga. O lupta pe viata si pe moarte intre doua intelecte exceptionale. Lucrurile sunt aparent clare la inceput, cine e rau si cine e bun, dar linia dintre cele doua dispare treptat si la sfarsit te intrebi cine e cu adevarat de partea binelui.

    Mi-a adus aminte de L vs. Kira.

    Doar atat pot sa spun fara spoilere. Vizionare placuta!
    __________________
    Last edited by Sevilla86; 8th October 2014 at 15:01.

  14. #56
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,758
    Reputatie
    0
    Ceee!? Un anime bun si nu l-am vazut!? Doamne-ajuta-ti, copile!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  15. #57
    DevilOfTheRhine Sevilla86's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,350
    Reputatie
    1
    Pentru mine anime-ul asta e ceva cu adevarat special.
    Promoveaza o idee de societate si sistem de guvernare utopic, dar lucrurile nu sunt ceea ce par.
    Si nici cand se dau toate cartile pe fata si stii cum functioneaza sistemul, tot nu poti sa spui cu convingere absoluta ca e rau sau bine.

    Nu stiu daca o sa-ti placa ata de mult cum mi-a placut mie, dar ar trebui sa-ti placa
    __________________

  16. #58
    DevilOfTheRhine Sevilla86's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,350
    Reputatie
    1
    In alta ordine de idei, o sa postez niste teme muzicale care mie imi plac foarte mult.
    O sa le grupez in doua categorii, Opere de arta si Suna bine

    Opere de arta:

    Death Note - Low Of Solipsism
    https://www.youtube.com/watch?v=81D8CCguW4g

    Death Note - God of the New world
    https://www.youtube.com/watch?v=lvYQqU-wsxQ

    Bleach - Treachery
    https://www.youtube.com/watch?v=3MsCojUeWEs

    Elfen Lied - Lilium
    https://www.youtube.com/watch?v=NaN1rZrYjVk

    Angel Beats! - My Soul, Your Beats!
    https://www.youtube.com/watch?v=mJvL5HKMmz0


    Suna bine:

    Vampire Knight - Ending 1
    https://www.youtube.com/watch?v=RXaeODWb7kk

    Vampire Knight Guilty - Ending 2
    https://www.youtube.com/watch?v=-oasdUBgjho

    Muv Luv Alternative : Total Eclipse - Opening 1
    https://www.youtube.com/watch?v=WcBO2ZaSXt0

    Naruto Shippuden - Opening 1
    https://www.youtube.com/watch?v=aZhZa0LNC1Y

    Bleach - Opening 3
    https://www.youtube.com/watch?v=RoyiVOOEa5g

    Death Note - L's theme
    https://www.youtube.com/watch?v=MTGlrcReWrk


    Sunt atat de multe incat sunt sigur ca am uitat cateva.
    Oricum, Death Note e de pe alta lume atat la poveste, animatie cat si la teme muzicale.

  17. #59
    DevilOfTheRhine Sevilla86's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,350
    Reputatie
    1
    Cum am putut sa uit de Naruto - Orochimaru's Theme


    __________________

  18. #60
    ero-sennin jesus supremu's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    transcedental
    Posts
    1,719
    Reputatie
    1
    ptr amatorii de hardcore gore le recomand Shigurui, animeul nu termina povestea asa ca pot sa continue sa citeasca manga-unul dintre cele mai brutale.nu stiu daca Gantz a fost pomenit desi la fel animeul se opreste brusc.Berserk am inteles ca va fi refacut de la zero desi manga incepuse interesant iar acum o lalaie a la Naruto.
    Ptr cei interesati de chestii mai placute Cowboy Bepop si Samurai Champloo raman dupa mine chintesenta unui anime super reusit-muzica grafica si idei interesante.
    Mai erau si cele din categoria intriga politica a la Ghost in a shell dintre care unul caruia i-am uitat numele in care o organizatia incearca sa adune cartile oamenilor(nu inttrebati ce sunt alea) iar o alta se opune-cautati ceva cu numele de book in titlu.foarte interesanta in materie de mani****re politica

  19. #61
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,758
    Reputatie
    0
    Oho, lume noua pe aici, po****tia acestui thread tocmai a crescut cu 50%! Misto!
    Da, s-a mai pomenit de Gantz, are unul din cele mai seci si nesarate finaluri din istorie!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  20. #62
    DevilOfTheRhine Sevilla86's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,350
    Reputatie
    1
    Johnny, ce dracu faci? Ai vazut Psycho-Pass pana acum? A aparut si sezonul 2, a ajuns deja la episodul 7.
    Trebuie sa-l vezi, e un anime care te unge la inima... intriga, originalitatea, inteligenta...
    __________________

  21. #63
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,758
    Reputatie
    0
    Stai ca-ti spun, tocmai am vazut-o pe Ice Girl dand unui film not 10 ca Richard Gere e sexy!
    Eu m-am uitat la sezoanele 2 si 3 din The Legend of Korra, asta nu e tocmai anime dar e o poveste animata in lumea bender-ilor si avatar-ilor; Korra e ultimul avatar, cel care-l succede pe Ang si povestea ei e cea care o succede pe cea din Avatar, povestea lui Ang. Cei care au vazut Avatar sau povestea initiala, eu recunosc ca nu, ca nu m-a atras micul chel, zic ca aia e mai buna, insa pe mine m-a atras asta ca Doamne-ajuta-ma gandesc asa ca Ice Girl si dupa mine Korra e sexi si de-aia m-am uitat si mi-a placut, da nu pot sa-i dau 10, ii dau doar 8 seriei animate tocmai pt ca e sexi fata altfel i-as da doar 7! Imi plac fetele cu mushchi, ce vrei!? Imi arata ceva opus naturii feminine si anume ca nu trebuie doar sa te atasezi ca o lipitoare de cel mai puternic lucu care te poate ajuta, poti fi si tu la randul tau acel lucru puternic pentru cei mai slabi ca tine, asta in sine e esenta moralitatii, un lucru cam total opus naturii feminine clasice, tocmai de aceea imi place atat de mult sa-l vad tocmai intr-o femeie!
    A inceput sezonul 4 si e trecut de mijloc dar astept sa se finalizeze, nu ma mai uit la nimic ce n-are sezon finalizat de-aci inainte.

    Revenind la ce zici tu, cautam ceva sa vizionez, ceva sensibil, senzational si animat, ca deja mi-e scarba de teluricul, profanul si chiar lipsa aproape totala de substanta al filmelor, ca si City of God, niste copii prosti si needucati care se omoara intre ei ca si animalele, si asta trebuie sa ma impresioneze!? Pai asta se intampla si-n epoca de piatra, doar ca azi societatea e atat de imbecila incat lasa astfel de porcarii sa se-ntample tocmai in mijlocul ei! M-am saturat de simplitati, banalitati d-alea, cred ca o sa incep sa ma uit la asta al tau!

    PS: Am zis "copii prosti si needucati" pentru ca exista copii needucati care nu se comporta ca animalele, nici macar atunci cand sunt fortati si nu putini! As zice ca astia-s copii destepti si needucati, insa cei prosti sunt cei care se comporta ca animalele fara sa-i forteze nimeni direct!
    Last edited by Johnny D; 23rd November 2014 at 18:55.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •