Results 1 to 5 of 5

Thread: Serena Williams pe butuci

  1. #1
    incepator
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    14
    Reputatie
    1

    Serena Williams pe butuci

    Până acum 2014 nu a fost un an foarte grozav pentru Serena Williams nici pe terenul de tennis dar nici în afara lui. Zvonurile privind o posibilă despărțire între Serena și antrenorul, respectiv iubitul ei au fost alimentate de un mesaj recent postat de Serena pe twitter.


    Serena a participat la 3 turnee din care a câștigat unul singur, primul. Dacă la Australian Open a avut o scuză, acuzând o accidentare la spate, americanca nu a avut nici o scuză la Dubai acolo unde Cornet a devenit cea mai slab clasată jucătoare care a înfrânt-o pe Serena din 2012 încoace când Serena a fost eliminată de la Roland Garros de Virginie Razzano. Și toate astea vin după ce anul trecut avea o serie impresionantă de 32 meciuri câștigate din 33.


    Adevăratele probleme pentru Serena au venit abia după înfrângerea de la Dubai când ea și antrenorul, respectiv iubitul ei au părăsit Dubai-ul în direcții diferite.


    Serena avea o relație cu antrenorul ei Patrick Muratoglu, o relație pe care cei doi nu au infirmat-o niciodată dar nici nu au confirmat-o. Totuși pozele în care au fost imortalizați cei doi vorbesc de la sine.


    Lucrurile însă au devenit destul de complicate pentru cuplul Serena - Patrick când Serena nu a avut ce lucra și a atacat-o pe Maria Sharapova. Maria nu a avut nevoie de multe motive că să dea o replică destul de tăioasă în care i-a amintit Serenei că înainte să o cunoască pe ea, Patrick era căsătorit cu o femeie cu care are doi copii. Într-adevăr soția lui Patrick a divorțat după ce soțul ei a devenit antrenorul Serenei și presa franceză a pus divorțul pe seama relației lui Patrick cu Serena.


    În ultima vreme au circulat tot felul de zvonuri despre o posibilă despărțire a Serenei de Patrick Muratoglu alimentate în prima parte a anului de absența ei din tabăra de antrenament a lui Muratoglu din Mauritius. Săptămâna trecută Serena care e cam neglijentă cu declarațiile și postările pe net a lansat o postare pe twitter care alimentează și mai mult zvonurile legate de o posibilă despărțire între cei doi. În urmă cu 6 zile Serena scria: “Me. Mine. Alone. Myself. I. One. Solo. Unaccompanied.” Adică: “Eu. Mie. Singură. Eu însămi. Eu. Una. Solo. Neacompaniată.”


    La finalul săptămânii trecute Serena a anunțat că se răzgândește și nu va mai participa la Indian Wells după ce la începutul anului declara că datorită unui film despre Nelson Mandela ia în considerare posibilatate de a reveni la Indian Wells după un boicot care a durat 13 ani și care se pare că nu s-a terminat.

    Este posibil ca această răzgândire a ei să vină și din cauza situației proaste în care se află.

  2. #2
    Moderator Doctor_Satan's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Targu Mures
    Posts
    8,339
    Reputatie
    0
    Multumim pentru acest articol... Satan?
    Iancu si FC Timisoara, prima grupare mafiota care a primit o mica pedeapsa. FRF-DNA 1-0.
    OTELUL GALATI SUPERCAMPIOANA 2010-2011!!!
    Aici este criza economica a Romaniei: http://www.porcisme.ro/

  3. #3
    incepator
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    14
    Reputatie
    1
    Am considerat ca e amuzant.

    Acuma toti prietenii mei sunt suparati ca am ales numele asta. Se pare ca nu e amuzant.

    Am observat ca nu il pot schimba, asta e. Macar m-am ales cu un doctor.

  4. #4
    craiovean dextercioby's Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    Vika, Ana, Simona, Genie
    Posts
    5,403
    Reputatie
    1
    Ce v-ati gasit.
    Jucatorii de tenis se impart in doua categorii, PETE SAMPRAS si restul.

  5. #5
    Man with broom TheIceMan's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    16,891
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Satan View Post
    Am observat ca nu il pot schimba, asta e. Macar m-am ales cu un doctor.
    Se poate, faci cerere aici si se rezolva.

    http://onlinesport.ro/forum/showthread.php?t=37

    Bafta!
    beleafer

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •