Results 1 to 17 of 17

Thread: J.O. 2014 la sfarsit: revelatia/dezamagirea Jocurilor?

  1. #1
    Man with broom TheIceMan's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    16,891
    Reputatie
    1

    J.O. 2014 la sfarsit: revelatia/dezamagirea Jocurilor?

    Acuma ca Jocurile s-au incheiat, care credeti ca este revelatia si care dezamagirea Jocurilor. Eu zic asa:
    Revelatie: Kamil Stoch - sarituri cu schiurile.
    Dezamagire: team USA - men ice hockey . Si oarecum Patrick Chan patinaj artistic.
    beleafer

  2. #2
    sport legend Loup de Mer's Avatar
    Join Date
    Dec 2012
    Location
    Antillia, Rockall
    Posts
    1,264
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by TheIceMan View Post
    Dezamagire: team USA - men ice hockey . Si oarecum Patrick Chan patinaj artistic.
    Patrick Chan -oarecum, intr-adevar, in sensul ca nu merita sa fie atat de sus in top.

    Dezamagire, pt rusi mai ales, echipa lor de hochei masculin
    Sweet jumping mother of marmalade! Shave my leg and call me Grandpa!

    [I][SIZE="2"]*căzut din copac în ocean...[/SIZE][/I]

  3. #3
    Man with broom TheIceMan's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    16,891
    Reputatie
    1
    si in sensul asta tot dezamagire este. Poate atunci Adelina sa fie cea mai mare?
    beleafer

  4. #4
    sport legend Loup de Mer's Avatar
    Join Date
    Dec 2012
    Location
    Antillia, Rockall
    Posts
    1,264
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by TheIceMan View Post
    si in sensul asta tot dezamagire este. Poate atunci Adelina sa fie cea mai mare?
    Pentru mine Adelina a fost o confirmare, chiar am pariat pe ea si le-am sugerat subtil aceasta chestie activistilor de la rubrica "Patinaj artistic". Probabil ca nu m-au luat in seama.
    Sweet jumping mother of marmalade! Shave my leg and call me Grandpa!

    [I][SIZE="2"]*căzut din copac în ocean...[/SIZE][/I]

  5. #5
    sport legend
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    1,375
    Reputatie
    1
    Dezamagire pentru mine : delegatia Romaniei.

  6. #6
    sport legend ricochet4's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    3,161
    Reputatie
    1
    Dezamagire pentru mine a fost lipsa de panas. La Vancouver nu ma puteam dezlipi de televizor, aici a fost ca o competitie oarecare totul. Cu mici exceptii, festivitatile de deschidere si inchidere, scurte si plictisitoare, m-am scarbit de auzit atat Roooo-siiiii-aaaaa, de arbitrajul de la patinaj fete, de transmisiunile aiurea facute de tvr, de lipsa emisiunilor de analiza. Romania s-a prezentat jenant si s-a vaitat pe unde a putut, dar sint convins (din nou repet) ca daca li s-ar fi dat conditii super acestor sportivi, tot praful de pe toba il luau, dar ei prefera sa se complaca in mediocritate si sa arate cu degetul. Ceva de genul: de ce sa ne antrenam, important e sa ne simtim bine si daca cineva ne critica, bagam placa clasica cu lipsa conditiilor.
    Laura, maailman kaunein tyttö

  7. #7
    sport legend miafangina's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Baia Mare
    Posts
    4,898
    Reputatie
    1
    Dezamagitoare pentru mine au fost transmisiile tv,m-am dat peste cap cu doua saptamani inainte sa-mi iau decodor ca sa prind si eurosport 2 si cand colo,surpriza:eurosportul n-a avut drepturi au avut niste emisiuni de analiza si interviuri,dar fara imagini si filmulete din concurs n-are farmec,toata ziua dau fotbal si darts iar seara...davai soci...nici nu m-am prea uitat,probabil se suprapuneau cu ceva mai interesant.
    Evident ca am apreciat efortul tvr,s-au starduit cat au putut dar comentariile din studio iar nu surprind atmosfera din concurs,parca te uiti la film,nu la olimpiada.
    In ceea ce priveste delegatia noastra,nu am avut asteptari,deci nici dezamagita nu am fost.

    Marea mea bucurie a fost medalia Carolinei,i-am dorit-o atit de mult si nu eram sigura ca se poate dar uite ca s-a putut
    Tot la capitolul bucurie trec si medaliile lui Ole si Boergen si implicit recordurile lor la numar de medalii,cu atatia tineri dornici de afirmare nu stiam daca vor putea sau nu,ma bucur ca au reusit.

  8. #8
    in love :) ice_girl's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    near the mountains
    Posts
    9,434
    Reputatie
    1
    Revelatie: Kamil Stoch ( sarituri cu schiurile), Martin Fourcade (mai mult o confirmare decat o revelatie )
    Dezamagiri: echipa Norvegiei (mai bine zis Svendsen) in proba de stafeta , scandalul de la patinaj artistic in proba feminina
    In rest si pt mine au dezamagitoare transmisiile tv, cu toate ca la Vancouver orele au fost imposibile si am facut cateva nopti albe mi-a placut mai mult, spiritul olimpic a fost mai aproape de mine acum ceva parca a lipsit...
    Mia, total de acord cu tine in ceea ce priveste medalia Carolinei, recordurile lui Ole si delegatia noastra ( la fel nu am avut asteptari deci nu am fost dezamagita)

    http://www.buzzfeed.com/mackenziekru...inter-olympics
    "Că ai căzut nu are importanță deoarece numai modul în care te ridici contează" Nelson Mandela

    "Figure skating needs to be aesthetic" Stephane Lambiel
    Echipa de Gimnastică a României-Simply the best

  9. #9
    sport legend Loup de Mer's Avatar
    Join Date
    Dec 2012
    Location
    Antillia, Rockall
    Posts
    1,264
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by ricochet4 View Post
    Romania s-a prezentat jenant si s-a vaitat pe unde a putut, dar sint convins (din nou repet) ca daca li s-ar fi dat conditii super acestor sportivi, tot praful de pe toba il luau, dar ei prefera sa se complaca in mediocritate si sa arate cu degetul. Ceva de genul: de ce sa ne antrenam, important e sa ne simtim bine si daca cineva ne critica, bagam placa clasica cu lipsa conditiilor.
    Tu le stii ca un om mare ... oare esti pe locul -sa zicem- 20 in lume la ceva? orice?
    Sweet jumping mother of marmalade! Shave my leg and call me Grandpa!

    [I][SIZE="2"]*căzut din copac în ocean...[/SIZE][/I]

  10. #10
    sport legend ricochet4's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    3,161
    Reputatie
    1
    Abine-te. Pe tine nu te-a intrebat nimeni nimic, stai in banca ta.
    Laura, maailman kaunein tyttö

  11. #11
    sport legend Loup de Mer's Avatar
    Join Date
    Dec 2012
    Location
    Antillia, Rockall
    Posts
    1,264
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by ricochet4 View Post
    Abine-te. Pe tine nu te-a intrebat nimeni nimic, stai in banca ta.


    Daca ai mai mult de 14 ani, e vai de steaua ta
    Sweet jumping mother of marmalade! Shave my leg and call me Grandpa!

    [I][SIZE="2"]*căzut din copac în ocean...[/SIZE][/I]

  12. #12
    sport legend ricochet4's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    3,161
    Reputatie
    1
    Ai report.
    Laura, maailman kaunein tyttö

  13. #13
    incepator Nick V's Avatar
    Join Date
    Feb 2014
    Posts
    2
    Reputatie
    1
    Pentru mine Danemarca a fost o dezamagire.A incheiat competitia fara medalie,iar daca ne uitam prin vecini si Norvegia a dezamagit.

  14. #14
    petrolist
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Slovacia
    Posts
    601
    Reputatie
    1
    Stoch/Ovechkin + Russia

  15. #15
    Sport Legend JJ's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Peste tot
    Posts
    13,904
    Reputatie
    0
    Nick, Norvegia a ratat trei medalii - stafeta masculina de biatlon, stafetele de schi fond. A luat 26. Nu prea se poate spune ca a dezamagit. Da, Svindal n-a luat nimic, dar au luat Jansrud si Kristoffersen, ambii surprinzator.

    Mie mi-a placut Sochi in general, si am urmarit cam tot. Dezamagiri sunt multe:
    - Lindsey Vonn ca n-a mai ajuns sa participe
    - o mare favorita la medalii dintr-o tara minuscula, care s-a accidentat la ultimele antrenamente (Tina Weirather)
    - Rusia la hochei masculin
    - superstaruri ca Svindal, Shaun White si Ammann, care s-au intors cu mana goala
    - Germania la bob 8.

    De aplaudat:
    - Canada ca a luat aur si la curling, si la hochei, si la masculin, si la feminin
    - actualul Viktor Ahn, ca dupa ce a fost aruncat de coreeni la Vancouver a fost senzatia Short-Track la Sochi
    - Domracheva bre!
    - olandezii la patinaj viteza. Dubios de buni insa.
    If I was half as good as I was, I’m still twice as good as you’ll ever be!

  16. #16
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,277
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Nick V View Post
    Pentru mine Danemarca a fost o dezamagire.A incheiat competitia fara medalie,iar daca ne uitam prin vecini si Norvegia a dezamagit.
    Tu vorbesti serios? Danemarca te-a dezamagit la ce? Curling....? In rest nu vad la ce.

    Rusii la hochei, germanii la bob si biatlon, cam ce mi-a sarit in ochi.
    Last edited by miril; 27th February 2014 at 07:58.
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  17. #17
    sport legend Loup de Mer's Avatar
    Join Date
    Dec 2012
    Location
    Antillia, Rockall
    Posts
    1,264
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by ricochet4 View Post
    Ai report.
    Poti sa-mi faci si reportaj.
    In schimb n-ai nicio jena sa scrii balarii despre oameni pe care nu-i cunosti (adica reprezentantii Ro la JO) si chestii care te depasesc.
    Sweet jumping mother of marmalade! Shave my leg and call me Grandpa!

    [I][SIZE="2"]*căzut din copac în ocean...[/SIZE][/I]

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •