Page 2466 of 2466 FirstFirst ... 14661966236624162456246424652466
Results 51,766 to 51,783 of 51783

Thread: Paul Atreides

Banned
    Reputatie
    0
    Cum s-a ajuns la Holocaust (Shoah)?
    https://www.cotidianul.ro/cum-s-a-aj...locaust-shoah/

Banned
    Reputatie
    0
    Deveselu, Holocaust.
    Suntem oare blestemati?
    Nicidecum. Romanii sunt stapani pe soarta lor. Si stiu bine sa desparta nedreptatea de injustitie.
    Singura problema : Cei care conduc Romania sunt niste idioti. Toti fara exceptie.

Banned
    Reputatie
    0
    https://evz.ro/simona-halep-a-vorbit...ul-de-des.html
    Simona Halep a fost întrebată, după calificarea în 'optimile' de la Australian Open, despre momentul în care va decide să se retragă din tenis. Sportiva din Constanta a afirmat că s-a gândit la acest moment si va face un anunt asemănător cu cel al danezei Caroline Wozniacki.

'Chiar vorbeam ieri cu fratele meu despre asta. Nu stiu, nu m-am gândit încă la asta. Dar probabil că voi face ca ea (n.r. - Caroline Wozniacki). Voi anunta că voi juca un ultim turneu, iar apoi mă voi retrage.

Nu pot spune că acesta este ultimul meu an în circuit pentru că mă răzgândesc destul de des. Voi anunta înainte si apoi voi fi în afara acestei lumi', a declarat Halep.

ps- de aia am spus ca Simonica noastra e imprevizibila.

Banned
    Reputatie
    0
    Sistemul nostru de valori e doar un accident care e legat de momentul nasterii. De aceea cred ca unul din cele mai grave defecte de caracter este acela de a emite ' judecati morale'.
    Cum nu stim sa separam binele de rau, si nici nu stim bine ce este binele, mi se pare ca lucrul cel mai indecent este ca un adult sa dea sfaturi tinerilor in viata.

Abomination Johnny D's Avatar
    Reputatie
    0
    Mai retardat esti tu ca el de 1000 de ori.
    Doar ca nu-ti dai seama, e si asta o componenta esentiala a retarziei.
    Daca as putea i-as da acces lui Paul sa se debaneze cand vrea!Nu mai am mult pana il las pe contul meu.Si ma doare-n pl de ratatii carora nu le convine!Doar ca Paul nu e genu care sa faca asta.El saracu sta acolo unde e surghiunit si nu foloseste numele altuia in locul lui vreodata!Un om adevarat!

Banned
    Reputatie
    0
    Relativismul nostru pleaca de la postulatul imposibilitatii emiterii unor judecati asupra vietii, deoarece nu exista un bine real si nici o virtute reala - acestea fiind, ambele, relative.
    In felul acesta toleranta este cea mai apropriata de virtute.
    Toleranta poate sa ne salveze de a face rau unii altora.
    Intoleranta este cel mai evident semn ca esti penibil.

7. 26th January 2020, 13:33

8. 26th January 2020, 13:42

9. 26th January 2020, 13:44

Banned
    Reputatie
    0
    https://www.cotidianul.ro/tragedie-in-lumea-sportului/

UPDATE Comandatul Departamentului de Pompieri din Los Angeles, Daryl Osby, a declarat în cadrul unei conferinte de presă, că în elicopterul în care si-a pierdut viata Kobe Bryant s-au aflat în total 9 persoane, dintre care niciuna nu a supravietuit.

Una dintre fetele lui Kobe Bryant, Gianna Maria în vârstă de 13 ani, se afla alături de tatăl ei la bordul elicopterului, în momentul prăbusirii.

Banned
    Reputatie
    0
    Simona Halep

@Simona_Halep

RIP Kobe Bryant and all those who lost their lives today

Your loss puts everything in perspective.

Thank you for inspiring so many of us to follow our dreams

Banned
    Reputatie
    0
    De ce mor cei mai buni si traiesc toate jigodiile?

Banned
    Reputatie
    0
    Cred ca am mai spus asta : nu merita sa lupti pentru rasa umana. Corect e s-o extemini. Si sa redai pamantul animalelor. Pentru ca ele, animalele, merita infinit mai mult decat oamenii.
    Pentru astfel de indivizi, lumea traita e rea - asa ca la naiba cu totul.

Banned
    Reputatie
    0
    Viata e foarte dura. Fiecaruia ii sunt destinate durerea si distrugerea. Uneori, suferinta este in mod evident rezultatul unei erori personale, precum incapacitatea de a lua decizii sau reaua-vointa. In ambele cazuri,atunci cand este autoindusa, suferinta e justa. Omul primeste ceea ce merita.. Cu toate astea , chiar daca e adevarat, nu prea ne incalzeste. Uneori, atunci cand cei care sufera isi schimba comportamentul, si, in consecinta, vietile lor se vor desfasura mai putin tragic. Vulnerabilitatea fata de disperare, boala, imbatranire, moarte, este universala.
    Suntem arhitectii fragilitatii noastre.
    A CUI E GRESEALA ATUNCI?

Banned
    Reputatie
    0
    Tolstoi nu a putut identifica decat patru mijloace de a scapa de astfel de ganduri. Unul era retragerea intr-o ignorare infantila a problemei. Altul e urmarirea placerii lipsitii de scop. Al treilea mijloc era ca - intelegand raul si absurditatea vietii, sa continui sa o lungesti in felul asta, stiind dinainte ca din ea nu va iesi nimic.
    El a identificat o forma aparte de evadare cu slabiciunea: " Oamenii din aceasta categoriestiu ca viata e mai buna decat moartea, dar, neavand forta sa actioneze in mod rational - sa termine cat mai repede minciuna si sa se omoare - parca asteapta totusi ceva.....
    Cel de al patrulea si ultimul mijloc de a scapa, implica "putere si energie. Aceasta iesire consta in aceea ca, intelegand ca viata e un rau si o absurditate, sa o nimicesti".
    Suferinta, mizeria sufleteasca, trupeasca, nu pot ca atare, sa produca nihilismul, - adica refuzul radical al valorii, al sensului si al dezirabilitatii.
    Aceste cuvinte au fost spuse de Nietzchhe.
    Este bine sa inveti binele traind raul.

Banned
    Reputatie
    0
    Un om credincios ar putea indrepta pumnul spre cer, disperat de orbirea /nedreptatea evidente de care, el crede, ca da dovada Dumnezeu. Un om agnostic/ateu convins, ar fi tentat sa dea vina pe soarta sau pe brutalitatea vietii lui amarate cautandu-si defectele care stau la baza erodarii sale.
    Toate astea sunt doar variatiuni ale unei singure teme. Numele tintei se schimba continuu. Psihologia, insa, ramane constanta mereu.
    De ce exista atata cruzime?
    Ei bine, probabil e tot mana lui D-zeu.
    Sau poate este doar soarta oarba, fara niciun sens, daca gandesti altfel.

Banned
    Reputatie
    0
    Am sa repet: inainte de a parasi acest loc, voi ucide pe oricine consider ca nu e folositor pentru ceva. Daca m-ai insultat candva in trecut, vei muri daca te intalnesc. Eu nu prea-i uit pe ticalosi.

Banned
    Reputatie
    0
    UPDATE- KOBE BRYANT
    https://www.sport.ro/baschet/un-fost...ost-cauza.html

Noi dezvaluiri apar in cazul accidentului de elicopter in care a murit Kobe Bryant.

Kurt Deetz, fost pilot al Island Express Helicopters, spune ca elicopterul in care se deplasa Kobe Bryant era cunoscut ca un aparat extrem de sigur.

Kurt Deetz a fost pilotul lui Bryant intre 2014 si 2016 si a oferit cateva reactii pentru ziarul Los Angeles Times.

Deetz a marturisit ca a zburat cu elicopterul lui Bryant peste 1000 de ore si conditiile acestuia erau fantastice. Mai mult cei de la Island Express au asigurat o mentenanta exemplara a aparatului de zbor.

"Probabilitatea ca tragicul accident sa se fi intamplat din cauza defectiunii motorului la acest elicopter este imposibila. Mai degraba conditiile meteo au fost cele care au condus la producerea accidentului.", a spus Kurt Deez.

Fostul pilot al baschetbalistului a mai marturisit ca elicopterul avea o viteza foarte mare in momentul impactului, aroximativ 260 de km/h. Potrivit acestuia, dupa 40 de minute de zbor, aeronava ar mai fi avut aproximativ 350 de litrii de combustibil la bord, indeajuns cat sa sustina un incendiu de proportii.

Banned
    Reputatie
    0
    Pentru prietenii mei o intrebare:
    Ti-ai facut curat in viata?
    Daca raspunsul este "nu", trebuie sa incerci asta : opreste mai intai actiunile care stii ca sunt total gresite. Spune stop chiar de azi. Nu mai pierde inutil timp, intrebandu-te cum stii ca ceea ce faci, e gresit. Daca esti convins ca e asa. Intrebarile fara sens, inoportune, te vor lasa fara un raspuns logic. Esti o fiinta prea complexa pentru a te cunoaste complet pe tine insuti. Si sunt multe lucruri pe care nu le poti intelege.
    De aceea, opreste-te pur si simplu cand iti dai seama, oricat de vag, ca trebuie sa spui "stop". Nu spune niciodata lucruri pe care le vei regreta mai tarziu. Spune doar ceea ce simti cu adevarat. Adica adevarul.

20. Yesterday, 14:38

21. Yesterday, 14:45

Banned
    Reputatie
    0
    Opreste-te pur si simplu. Lasa-te calauzit de suflet. Cand stii ca ai lasat ceva neterminat, vei repara omisiunea.
    Opreste-te din a distorsiona actiuni inautentice. Numai atunci vei descoperi si alte lucruri, mai subtile, pe care le faci gresit.
    Numai atunci vei ramane cu tragediile, simple, inevitabile, ale vietii.
    Probabil ca vei invata si cum sa le faci fata, astfel incat sa ramana tragice, doar tragice, si sa nu degenereze intr-un adevarat iad. Poate ca resentimentul si furia ta , vor ceda in cele din urma.
    Vei vedea atunci ca, daca oamenii ar proceda la fel, lumea ar putea inceta sa mai fie un loc damnat.

Abomination Johnny D's Avatar
    Reputatie
    0
    Simonica mititica, rupe totul acushica!
    Daca as putea i-as da acces lui Paul sa se debaneze cand vrea!Nu mai am mult pana il las pe contul meu.Si ma doare-n pl de ratatii carora nu le convine!Doar ca Paul nu e genu care sa faca asta.El saracu sta acolo unde e surghiunit si nu foloseste numele altuia in locul lui vreodata!Un om adevarat!