Page 9 of 9 FirstFirst ... 789
Results 169 to 174 of 174

Thread: Biatlon la JO

  1. #169
    sport legend miafangina's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Baia Mare
    Posts
    4,898
    Reputatie
    1
    Si eu am vrut medalie de aur pentru Norvegia,sau orice medalie,dar nu-i o tragedie,sunt si ei oameni si se mai intampla.Pacat de fratii Boe,la cum au luptat ar fi meritat si ei o medalie dar sunt tineri si au viitorul in fata.

    Si rusii si nemtii si-au dorit cu disperare titlul.Felicitari tuturor.

  2. #170
    sport legend jo27's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    3,421
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by miafangina View Post
    Si eu am vrut medalie de aur pentru Norvegia,sau orice medalie,dar nu-i o tragedie,sunt si ei oameni si se mai intampla.
    Plus ca au luat atitea medalii, sa mai lase si pe altii ca doar asa ii urati acum citeva zile lui Fourcarde

    Frumoasa cursa, ma bucur pt rusi, desi nu sint fanul lor, dar atit entuziasm ca cel de la finalul cursei, n-am mai vazut in tribune

  3. #171
    sport legend raulmad's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    2,049
    Reputatie
    1
    Acum vad si eu (in reluare, evident ) si linistita cursa si ma pregatesc pt momentul culminant (sa-l vad pe EHS cum face praf sperantele tuturor: norvegieni sau fani din alte tari deopotriva).


    PS. Lasand gluma la o parte, sper ca Svendsen sa nu aiba cosmaruri dupa cursa asta. Pana la urma asta e sportul: ai castigat continua, ai pierdut continua.

  4. #172
    in love :) ice_girl's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    near the mountains
    Posts
    9,434
    Reputatie
    1
    Ce m-am enervat si m-am suparat pt Norvegia! Au dominat de la inceput pana la sf si ar fi meritat sa castige ( excelenti au mers fratii Boe si ce precizie si ritm a avut Ole in poligon) dar inexplicabil a ratat Svendsen (oricum n-as vrea sa fiu in locul lui dupa cursa asta ) Dar ramane o mare echipa iar OEB dupa cum au zis si comentatorii o legenda pe schiuri!
    Dintre echipele medaliate m-am bucurat doar pt Austria
    "Că ai căzut nu are importanță deoarece numai modul în care te ridici contează" Nelson Mandela

    "Figure skating needs to be aesthetic" Stephane Lambiel
    Echipa de Gimnastică a României-Simply the best

  5. #173
    in love :) ice_girl's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    near the mountains
    Posts
    9,434
    Reputatie
    1
    Martin Fourcade va fi port-drapelul Frantei la ceremonia de inchidere http://www.lalsace.fr/actualite/2014...nie-de-cloture
    "Că ai căzut nu are importanță deoarece numai modul în care te ridici contează" Nelson Mandela

    "Figure skating needs to be aesthetic" Stephane Lambiel
    Echipa de Gimnastică a României-Simply the best

  6. #174
    in love :) ice_girl's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    near the mountains
    Posts
    9,434
    Reputatie
    1
    O veste f buna: Ole va continua pana in 2016 la CM care avea loc la Oslo!
    Dar eu zic sa sunt toate sansele sa-l vedem si la JO din 2018 !
    "Că ai căzut nu are importanță deoarece numai modul în care te ridici contează" Nelson Mandela

    "Figure skating needs to be aesthetic" Stephane Lambiel
    Echipa de Gimnastică a României-Simply the best

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •