Results 1 to 5 of 5

Thread: Oana Manea strãlucește în Liga Campionilor

  1. #1
    incepator
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    14
    Reputatie
    1

    Oana Manea strãlucește în Liga Campionilor

    Dupã ce Cristina Neagu și colegele de la Buducnost au reușit un rezultate de egalitate pe terenul unguroaicelor de Gyor și Oana Manea a reușit un rezultat remarcabil alãturi de colegele ei de la Krim Ljubliana învingând acasã pe Larvik, finalista de anul trecut.

    Krim Ljubliana se aflã într-o situație dificilã. Echipa suferã din cauza problemelor financiare și a renunțat deja la 3 jucãtoare printre care și românca Patricia Vizitiu. De altfel alte 2 jucãtoare deja și-au fãcut planurile pentru anul vitor. Barbara Lazovic și Andrea Penezic vor îmbrãca din sezonul viitor tricoul roșu negru ale celor de la Vardar.

    În aceastã situație dificilã Oana Manea și colegele ei au reușit sã se mobilizeze și sã câștige un meci extrem de greu. Oana Manea a fost a doua marcatoare a echipei cu 4 reușite. Jucãtoarea meciului însã a fost Stefanisim, portãrița lui Krim care a reușit un meci de zile mari. Grubisic titular de drept în poartã lui Krim a urmãrit din tribune cum Stefanisim o face uitatã. La momentul actual Grubisic e ținutã pe margine de o accidentare mai veche.

    Meciul a început foarte bine pentru Krim care a condus cu 3-0 și 6-2. Pânã la pauzã Larvik s-a apropiat la douã goluri. Dupã pauzã norvegiencele au încercat sã egaleze dar Stefanisim a avut o zi de excepție în poarta lui Krim. În final au reușit sã câștige cu un avantaj comfortabil 24-18.

    Chiar dacã România nu mai are nici o echipã în aceastã fazã a Ligii Campionilor jucãtoarele din România continuã sã facã senzație în Liga Campionilor la echipele unde evolueazã.

  2. #2
    retired phife's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Timpuri Noi
    Posts
    15,183
    Reputatie
    0
    imi plac articolele tale
    retired.

  3. #3
    incepator
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    14
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by reivan View Post
    imi plac articolele tale
    Multumesc frumos.

  4. #4
    incepator
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    14
    Reputatie
    1
    Dupã ce Cristina Neagu și colegele de la Buducnost au reușit un rezultate de egalitate pe terenul unguroaicelor de Gyor și Oana Manea a reușit un rezultat remarcabil alãturi de colegele ei de la Krim Ljubliana învingând acasã pe Larvik, finalista de anul trecut scor 24-18 (12-10).

    Krim Ljubliana se aflã într-o situație dificilã. Echipa suferã din cauza problemelor financiare și a renunțat deja la 3 jucãtoare printre care și românca Patricia Vizitiu. De altfel alte 2 jucãtoare deja și-au fãcut planurile pentru anul vitor. Barbara Lazovic și Andrea Penezic vor îmbrãca din sezonul viitor tricoul roșu negru ale celor de la Vardar.

    În aceastã situație dificilã Oana Manea și colegele ei au reușit sã se mobilizeze și sã câștige un meci extrem de greu. Oana Manea a fost a doua marcatoare a echipei cu 4 reușite. Jucãtoarea meciului însã a fost Stefanisim, portãrița lui Krim care a reușit un meci de zile mari. Grubisic titular de drept în poartã lui Krim a urmãrit din tribune cum Stefanisim o face uitatã. La momentul actual Grubisic e ținutã pe margine de o accidentare mai veche.

    Meciul a început foarte bine pentru Krim care a condus cu 3-0 și 6-2. Pânã la pauzã Larvik s-a apropiat la douã goluri. Dupã pauzã norvegiencele au încercat sã egaleze dar Stefanisim a avut o zi de excepție în poarta lui Krim. În final au reușit sã câștige cu un avantaj comfortabil de 6 goluri. Talida Tolnai nu a fost folositã în aceastã partidã.

    Chiar dacã România nu mai are nici o echipã în aceastã fazã a Ligii Campionilor jucãtoarele din România continuã sã facã senzație în Liga Campionilor la echipele unde evolueazã.

    Echipele și marcatoarele:

    Krim: Stefanisin (20 parade),Marincek, Penezic 7, Manea 4, Piedade 3, Krpez 3, Lazovic 2, Zrnec 2, Bulatovic 1, Mavsar 1, Worz 1,

    Larvik: Leganger (16 parade), Rantala, Mork 6, Kristiansen 4, Blanco 2, Breivang 2, Sulland 2,Edin 1, Hammerseng 1, Riegeluth, Kristiansen, Johansen

  5. #5
    incepator
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    14
    Reputatie
    1
    Imi pare rau ca m-am grabit la prima postare si am uitat unele detalii de aceea am repostat articolele cu completarile de rigoare. Nu mai puteam edita.

    Data viitoare promit ca nu ma voi mai grabi asa tare.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •