Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 22 to 42 of 59

Thread: Ski alpin

  1. #22
    Sport Legend JJ's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Peste tot
    Posts
    13,904
    Reputatie
    0
    Maine la supercombinata feminina pronostichez Tina, Maria, Julia.
    If I was half as good as I was, I’m still twice as good as you’ll ever be!

  2. #23
    sport legend miafangina's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Baia Mare
    Posts
    4,898
    Reputatie
    1
    Ce de abandonuri la slalomul supercombinatei!

    Bietii nostri comentatori,cum se mai chinuie...eram obisnuita cu vocile eurosportului la ski alpin,dar sunt multumita si asa,macar pot sa vad competitia;se poate si mai rau...

  3. #24
    sport legend miafangina's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Baia Mare
    Posts
    4,898
    Reputatie
    1
    Bravo,Maria!Tina nu a mers bine...

  4. #25
    sport legend miafangina's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Baia Mare
    Posts
    4,898
    Reputatie
    1
    Maria cistiga,Nicole Hosp locul doi iar americanca prinde podiumul.Mi-ar fi placut sa fie Tina pe podium.

    Concureaza si fetele clasate dupa locul 30 la coborire,ce bine!O vedem si pe reprezentanta noastra,sper sa termine proba,nu are decit de cistigat.Hai,Annia!

    ...si a terminat,la diferenta mare dar nu-i nimic,bine ca a trecut linia.Ce draguta e!Bravo,Ania Monica!
    Last edited by miafangina; 10th February 2014 at 13:55.

  5. #26
    Sport Legend JJ's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Peste tot
    Posts
    13,904
    Reputatie
    0
    E, am fost mai aproape decat la masculin cu 2/3, unde n-am prins nici un medaliat.
    Lara si Julia si-au confirmat azi statutul de favorite ale coborarii de miercuri, alaturi de Maria si Tina. Ca Lara nu poate sa faca slalom nici s-o impusti e fapt cunoscut.
    Maine e pauza, pentru miercuri eu zic: Lara, Julia, si Tina cea mica (Weirather). Cred/sper ca Tina poate trece peste accidentarea de duminica si poate schia la capacitate maxima.
    If I was half as good as I was, I’m still twice as good as you’ll ever be!

  6. #27
    sport legend miafangina's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Baia Mare
    Posts
    4,898
    Reputatie
    1
    Doua campioane olimpice la coborire,elvetianca Dominique Gisin si slovena Tina Maze,alaturi de ele Lara Gut cu bronz.Felicitari!
    Ce fericite erau Tina si Dominique!foarte emotionata elvetianca,cred si eu!

    Ania noastra a abandonat de data asta,iar Edit Miklos a terminat foarte frumos,pe locul 7.Bravo,Edit!

    Multe abandonuri,a fost partia prea grea ori si-au asumat fetele prea multe riscuri?
    Sunt trista pentru doua favorite de-ale mele,Tina Weirather si Anna Fenninger.

  7. #28
    sport legend miafangina's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Baia Mare
    Posts
    4,898
    Reputatie
    1
    Lipseste atmosfera de concurs olimpic,ori sunt spectatorii prea departe/prea putini,ori nu sunt pasionati de ski alpin...au dat in reluare citeva evolutii de la Vancouver,ei bine,acolo era o atmosfera extraordinara,de zile mari,de sarbatoare,aici...si iar imi amintesc de olimpiada de iarna etalon pentru mine,cea de la Lillehamer,cu bucuria extraordinara a miilor de spectatori prezenti la toate probele,incurajindu-i pe toti sportivii...cum sa nu-ti placa Norvegia si norvegienii?!

  8. #29
    Sport Legend JJ's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Peste tot
    Posts
    13,904
    Reputatie
    0
    Cred ca nimeni nu se astepta la Dominique sa ia medalie, ce sa mai zic de aur. Lara a plans de ciuda ca a luat doar bronzul. Sper sa fie o ciuda pozitiva, care sa-i aduca un aur la super g. Dezamagitoare Julia si Maria.
    Tina Weirather nu si-a revenit suficient cat sa poata sa ia startul. Nici macar o participare la super g-ul de sambata nu e sigura. Mare, mare pacat.
    Maine e iar pauza, si vineri avem supercombinata masculina. Dupa rezultatele de anul asta mari favoriti sunt Ligety, Hirscher si Pinturault. Dar "mosii" Ivica Kostelic si Beni Raich sunt si ei acolo, iar Miller sau Svindal pot sa termine in medalie - daca reusesc sa termine slalomul.
    If I was half as good as I was, I’m still twice as good as you’ll ever be!

  9. #30
    sport legend miafangina's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Baia Mare
    Posts
    4,898
    Reputatie
    1
    Incepe imediat proba de slalom din supercombinata,al nostru sportiv a iesit la coborire,sper ca nu s-a accidentat,nu l-au mai aratat dupa ce a intrat sub al treilea gard de protectie.

  10. #31
    sport legend miafangina's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Baia Mare
    Posts
    4,898
    Reputatie
    1
    Elvetianul Viletta,"mosul" Kostelic si italianul Innerhofer sunt medaliatii de la supercombinata.Foarte multe abandonuri la slalom.

  11. #32
    Sport Legend JJ's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Peste tot
    Posts
    13,904
    Reputatie
    0
    Inca un castigator-surpriza cu Viletta.
    Si azi Neureuther a avut un accident pe drumul spre aeroport. Se pare insa ca va zbura maine la Sochi - daca il lasa politia. E acuzat de fuga de la locul accidentului.
    If I was half as good as I was, I’m still twice as good as you’ll ever be!

  12. #33
    sport legend miafangina's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Baia Mare
    Posts
    4,898
    Reputatie
    1
    Astazi,super G pentru fete,foarte multe au iesit in decor la inceputul cursei.Lara Gut tocmai a sosit a treia,conduce Ana Fenninger.

    Maria soseste a doua,Anna ramine pe primul loc.Nu prea cred ca mai sunt favorite.
    Austria va avea doua medalii,Nicole Hosp e pe locul trei,Lara ramine fara medalie,la fel si Tina Maze.
    Last edited by miafangina; 15th February 2014 at 09:51.

  13. #34
    Адриан Михай liverpool-kid's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Bicaz-Neamt
    Posts
    2,108
    Reputatie
    1
    urata cursa, cu atatea abandonuri..ma gandeam la un moment dat ca se va anula si vor redesena traseul

  14. #35
    sport legend miafangina's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Baia Mare
    Posts
    4,898
    Reputatie
    1
    Inca nu m-am prins cum e cu desenatorii traseurilor,nu mi se pare corect ca un antrenor care are sportivi in cursa sa monteze traseul,am observat ca la ski alpin asa se practica,ba e austriac,ba Kostelic,ba suedezul,eu cam de astia trei aud mereu...

    Edit Miklos pe locul 15 iar Annia termina pe locul 27 (ultima,momentan)

  15. #36
    sport legend miafangina's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Baia Mare
    Posts
    4,898
    Reputatie
    1
    Annia nu e ultima,e penultima,locul 30.Din 50 de schioare au terminat cursa doar 31,prea multe abandonuri.

    Miine la aceeasi ora proba similara masculina.

  16. #37
    sport legend miafangina's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Baia Mare
    Posts
    4,898
    Reputatie
    1
    N-a fost la aceeasi ora,ci mai devreme,asa ca n-am prins decit o parte dintre favoriti...parca se da o reluare pe tvr 1 de la ora 17,00 daca voi fi prin zona.

    A fost un podium al barbosilor Norvegia cistiga prin Janstrud(daca n-a fost sa fie Svindal) pe doi un american si bronzul impartit intre Bode si canadianul Hudec.Bode a fost foarte emotionat.Spre sfirsit,in timp ce coborau exoticii cei patru stateau la povesti intr-o camera,asteptind ceremonia florilor,mi-a placut asta,sa-i vad relaxati si multumiti.Bravo,baieti!

  17. #38
    Sport Legend JJ's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Peste tot
    Posts
    13,904
    Reputatie
    0
    Da. Weibrecht n-a prins un top 15 in cupa mondiala de peste trei ani, si ia argint aici. Svindal si Miller raman fara medalie la aceasta olimpiada.
    If I was half as good as I was, I’m still twice as good as you’ll ever be!

  18. #39
    sport legend miafangina's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Baia Mare
    Posts
    4,898
    Reputatie
    1
    Ba nu,Bode a luat bronzul la egalitate cu canadianul,eu asa am vazut.Au fost departajati?

  19. #40
    Sport Legend JJ's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Peste tot
    Posts
    13,904
    Reputatie
    0
    Da, corect. Miller bronz.
    If I was half as good as I was, I’m still twice as good as you’ll ever be!

  20. #41
    sport legend miafangina's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Baia Mare
    Posts
    4,898
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by JJ View Post
    Da, corect. Miller bronz.
    M-ai speriat apucasem sa ma bucur pentru emotia lui de medaliat,a sasea medalie olimpica.

  21. #42
    Sport Legend JJ's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Peste tot
    Posts
    13,904
    Reputatie
    0
    Svindal renunta la slalomul urias si pleaca de la Sochi.
    If I was half as good as I was, I’m still twice as good as you’ll ever be!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •