Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 22 to 42 of 81

Thread: J.O. 2014 - Diverse

  1. #22
    sport legend miafangina's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Baia Mare
    Posts
    4,898
    Reputatie
    1
    Multumesc.

  2. #23
    DecanDeVârsta Tracoromana's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    in vestul tarii
    Posts
    8,222
    Reputatie
    1
    Un timer foarte fain cu programul competitiilor la ora fiecaruia care acceseaza:
    http://www.timeanddate.com/countdown...-qualification
    "Cand simt nevoia de maretie, la Yagudin ma intorc."

  3. #24
    sport legend lady_k's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    my crazy piece of world
    Posts
    5,653
    Reputatie
    1
    Flavia, merci!
    Puiule de om, tu când visezi
    Lumea ne-o rearanjezi
    Stârnești, de vrei, păsări de foc și zmei
    Și zâmbetul tău, curat și el
    Are paradis în el.

  4. #25
    sport legend
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    1,108
    Reputatie
    1
    TVR transmite în exclusivitate Jocurile Olimpice de Iarnă Soci 2014

    Programul transmisiunilor TVR 1:

    Vineri, 7 februarie,
    •18.00 - Ceremonia de deschidere, comentatori: Alina Alexoi, Sorin Hobana, transmisiune directă
    •0.20 - Patinaj artistic, comentatori: Alina Alexoi, Marius Negrea, înregistrare de la TVR 2

    Sâmbătă, 8 februarie,
    •9.00 - Ceremonia de deschidere, comentatori: Alina Alexoi, Sorin Hobana, reluare
    •16.30 - Biatlon masculin 10 km sprint, comentatori: Dana Plotogea, Vasile Arhire, transmisiune directă
    •18.20 - Snowboard, comentatori: Cristian Mîndru, Vlad Bucurescu, înregistrare de la TVR 2
    •0.25 - Patinaj artistic, comentatori: Alina Alexoi, Marius Negrea, înregistrare de la TVR 2

    Duminică, 9 februarie,
    •16.30 - Biatlon Feminin 7,5 km sprint, comentatori: Dana Plotogea, Vlad Arhire, transmisiune directă
    •18.20 - Schi alpin M coborâre, comentatori: Monica Bucur, Cristian Mîndru, înregistrare de la TVR 2
    •0.10 - Patinaj artistic, comentatori: Alina Alexoi, Marius Negrea, înregistrare de la TVR 2

    Programul transmisiunilor TVR 2:

    Vineri, 7 februarie,
    •23.00 - Ceremonia de deschidere - Preluare TVR 1

    Sâmbătă, 8 februarie,
    •10.45 - Snowboard Masculin - Medalie, comentatori: Cristian Mîndru, Vlad Bucurescu, transmisiune directă
    •12.00 - Schi fond 7,5 KM Feminin- Medalie, comentatori: Vasile Arhire,sile ntatori: rieCARI FACUTE PANA AZI, Vlad Bucurescu, transmisiune directă◦16.30 - Patinaj artistic- Fete- program scurt, comentatori: Alina Alexoi, Marius Negrea, transmisiune directă
    ◦20.00 - Patinaj artistic echipe Perechi- program liber și Dans- program scurt, comentatori: Alina Alexoi, Marius Negrea, transmisiune directă
    ◦21.15 - Sărituri cu schiurile- Masculin calificări, comentator Sorin Hobana, înregistrare

    Duminică, 9 februarie,
    •9.00 - Schi alpin - Masculin coborâre, comentatori: Monica Bucur, Cristian Mîndru, transmisiune directă
    •12.00 - Schi fond- Masculin 15 km, comentatori: Vasile Arhire,sile ntatori: rieCARI FACUTE PANA AZI, Vlad Bucurescu, transmisiune directă
    •17.00 - Patinaj artistic echipe Masculin- program liber și Fete-program liber, comentatori: Alina Alexoi, Marius Negrea-Transmisiune directă - Alternativ Sărituri cu schiurile, Masculin –medalie, comentator Sorin Hobana, transmisiune directă

    Programul transmisiunilor TVR 3:

    Sâmbătă, 8 februarie
    •13.30 - Patinaj viteză, Masculin, 5000 m, Medalie, comentatori: Cristian Mîndru; Cătălin Cârnu, transmisiune directă
    •16.30 - Sanie Masculin R1, comentator: Dragoș Cojocaru, transmisiune directă
    •18.40 - Sanie Masculin R2, comentator: Dragoș Cojocaru, transmisiune directă
    •20.00 - Freestyle Feminin, comentatori: Sorin Hobana, Vlad Bucurescu, transmisiune directă

    Duminică, 9 februarie,
    •11.15 - Snowboard Feminin, Medalie, comentatori: Cristian Mîndru, Vlad Bucurescu, transmisiune directă
    •13.30 - Patinaj viteză Feminin 3000m, comentatori: Cristian Mîndru, Cătălin Cârnu, transmisiune directă
    •16.25 - Sanie Masculin R3, comentator: Dragoș Cojocaru, transmisiune directă
    •18.40 - Sanie Masculin R4, Medalie, comentator: Dragoș Cojocaru, transmisiune directă

    Programul transmisiunilor TVR HD:

    Vineri, 7 februarie,
    •18.00 - Ceremonia de deschidere – comentatori: Alina Alexoi și Sorin Hobana, transmisiune directă, simultan cu TVR 1

    Sâmbătă, 8 februarie,
    •10.45 - Snowboard Masculin - Medalie, comentatori: Cristian Mîndru, Vlad Bucurescu, transmisiune directă, simultan cu TVR 2
    •12.00 - Schi fond 7,5 KM Feminin- Medalie, comentatori: Vasile Arhire,sile ntatori: rieCARI FACUTE PANA AZI, Vlad Bucurescu, transmisiune directă, simultan cu TVR 2
    •13.30 - Patinaj viteză, Masculin 5000 m, medalie, comentatori Cristian Mîndru, Cătălin Cârnu, transmisiune directă, simultan cu TVR 3
    •16.30 - Patinaj artistic- Fete- program scurt, comentatori: Alina Alexoi, Marius Negrea, transmisiune directă, simultan cu TVR 2
    •20.00 - Patinaj artistic echipe Perechi- program liber și Dans- program scurt, comentatori: Alina Alexoi, Marius Negrea, transmisiune directă, simultan cu TVR 2

    Duminică, 9 februarie,
    •9.00 - Schi alpin - Masculin coborâre, comentatori: Monica Bucur, Cristian Mîndru, transmisiune directă, simultan cu TVR 2
    •11.15 - Snowboard, Feminin – medalie, comentatori Cristian Mîndru, Vlad Bucurescu, transmisiune directă, simultan cu TVR 3
    •13.30 - Patinaj viteză , Feminin – 3000 m, comentatori Cristian Mîndru, Cătălin Cârnu, transmisiune directă, simultan cu TVR 3
    •17.00 - Patinaj artistic echipe Masculin- program liber și Fete-program liber, comentatori: Alina Alexoi, Marius Negrea, transmisiune directă - Alternativ Sărituri cu schiurile, Masculin –medalie, comentator Sorin Hobana, transmisiune directă, simultan cu TVR 2.

    - See more at: http://www.tvr.ro/tvr-transmite-in-e...6862.html#view

  5. #26
    sport legend miafangina's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Baia Mare
    Posts
    4,898
    Reputatie
    1
    Multumesc de info,nu m-am gindit sa caut tvr 3 si nu gaseam sania si alte sporturi.

  6. #27
    Sport Legend JJ's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Peste tot
    Posts
    13,904
    Reputatie
    0
    Cam urate costumele de prezentare romanesti.
    If I was half as good as I was, I’m still twice as good as you’ll ever be!

  7. #28
    Sport Legend JJ's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Peste tot
    Posts
    13,904
    Reputatie
    0
    Ce i-a multumit Bach de vreo 4 ori lui Putin pana acum.
    If I was half as good as I was, I’m still twice as good as you’ll ever be!

  8. #29
    Jack the Ripper Lordul's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Iasi/Piatra Neamt
    Posts
    31,540
    Reputatie
    0
    foarte urate costumele romanesti...zici erau tanchisti
    Dinamo , Manchester United , Bayern Munchen , Borussia Dortmund , Juventus , FC Barcelona

  9. #30
    sport legend Loup de Mer's Avatar
    Join Date
    Dec 2012
    Location
    Antillia, Rockall
    Posts
    1,264
    Reputatie
    1
    Dintre costume, mi-au ramas pe retina cele ale nemtilor, parca venisera din pomul de Craciun

    Festivitatea, cu bune si rele, a avut cateva momente care m-au impresionat. Asta mi se pare destul.
    De ex. la JO de la Torino nu m-a impresionat nimic, festivitatea a fost doar un mare fake, da capo al fine.
    Sweet jumping mother of marmalade! Shave my leg and call me Grandpa!

    [I][SIZE="2"]*căzut din copac în ocean...[/SIZE][/I]

  10. #31
    obsedat textual Hingherul's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Deasupra
    Posts
    55,441
    Reputatie
    0
    pana la urma s-a terminat cu bine deschiderea. ma asteptam ca din clipa in clipa sa intre un oltean cu tricou "justice for Craiova"
    P$D iti vrea binele...nu-l lasa sa ti-l ia!

  11. #32
    DecanDeVârsta Tracoromana's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    in vestul tarii
    Posts
    8,222
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Lordul View Post
    foarte urate costumele romanesti...zici erau tanchisti
    Da. La alte olimpiade de iarna au fost chiar foarte eleganti. Si la cele de vara cu exceptia Londra 2012.
    .
    "Cand simt nevoia de maretie, la Yagudin ma intorc."

  12. #33
    retired phife's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Timpuri Noi
    Posts
    15,183
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Tracoromana View Post
    Da. La alte olimpiade de iarna au fost chiar foarte eleganti. Si la cele de vara cu exceptia Londra 2012.
    .
    subscriu.

    ma asteptam din clipa in clipa sa strige publicul "uraaaa! uraaaaaaa!". cam asta a fost atmosfera. cel putin perceputa de mine
    retired.

  13. #34
    spirit libertin Gabriel's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    2,731
    Reputatie
    1
    sunt de acord cu voi. oribile costume au avut romanii. stiti care mi-au placut mie cel mai mult? cele de la Andorra. aveau niste plovere foarte misto, groase cu model. mi-as cumpara si eu un plovar d'ala daca as gasi.

    si imi plac mult mascotele. de unde sa-mi iau si eu niste mascote? in special un urs.
    One of these days I'm going to cut you into little pieces.

  14. #35
    Jack the Ripper Lordul's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Iasi/Piatra Neamt
    Posts
    31,540
    Reputatie
    0
    de exceptie a fost prestatia Teatrului Balsoi
    Dinamo , Manchester United , Bayern Munchen , Borussia Dortmund , Juventus , FC Barcelona

  15. #36
    spirit libertin Gabriel's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    2,731
    Reputatie
    1
    de exceptie si piesa lui Eugen Doga: http://www.youtube.com/watch?v=gvUg7KLAclA
    One of these days I'm going to cut you into little pieces.

  16. #37
    retired phife's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Timpuri Noi
    Posts
    15,183
    Reputatie
    0
    parere oficiala onlinesport prezentata pe site : Cei 24 de sportivi romani au fost imbracati in
    culoarea neagra, singurul echipament negru
    din cadrul ceremoniei. Romanii au fost eleganti
    si simpli, in comparatie cu alte tari imbracate
    ca niste pomi de Craciun. Probabil doar
    echipamentele Norvegiei si Poloniei, albe, au
    fost mai frumoase. Grecii au venit imbracati in
    trening, semn ca nu au pus pret pe ceremonie
    si nici pe Olimpiada, ei fiind oameni de
    retired.

  17. #38
    spirit libertin Gabriel's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    2,731
    Reputatie
    1
    stirile ols dau impresia ca sunt scrise de elevi de clasa a VII a
    Cele mai scumpe Jocuri Olimpice din istorie au inceput vineri seara la Sochi, in Rusia printr-o ceremonie la care tot globul s-a uitat ca la felul 14, pentru ca asa ceva nu s-a mai vazut niciodata.
    Last edited by Gabriel; 7th February 2014 at 23:45.
    One of these days I'm going to cut you into little pieces.

  18. #39
    in love :) ice_girl's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    near the mountains
    Posts
    9,434
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Loup de Mer View Post
    Acum glumim , iarna nu-i ca vara, dar unele sporturi de iarna (vezi patinajul artistic) se practica fara probleme in orice sezon. Nu m-ar mira ca peste vreo 30 de ani olimpiada de iarna sa fie in Qatar.
    Din punctul meu de vedere, ca spectator, varza au cam ajuns toate sporturile. Prea multe competitii, majoritatea de dragul banilor. Spiritul olimpic e compromis, vezi povestea cu excluderea luptelor de la olimpiada (poate doar o manevra publicitara, ca sa resusciteze interesul pentru ele).

    Prea mult consum de sport. Mi se pare chiar o pierdere de vreme si un viciu pagubos sa te uiti ore in sir la tv la transmisiuni in direct (aia de esenta tare se uita si la reluari).

    Sportivi din ce in ce mai tineri, aproape niste copii; cat de tare si-au dorit ceea ce fac de la varste foarte fragede? nu e normal, de ex, ca o fata sa se marite la 15 ani, dar e foarte normal sa faca sport de performanta in regim draconic si sa ajunga campioana mondiala. Asta e mentalitatea moderna, cu bune si rele.

    Astept olimpiada de primavara si pe cea de toamna
    iti dau dreptate ca si in sportul au ajuns sa primeze banii, multe sporturi au ajuns aproape o afacere dar pt simplul fapt ca ca Jocurile Olimpice sunt cel mai mare spectacol sportiv al planetei ( in plus si unul din cele mai mari vise ale sportivului de performanta) merita urmarite ( recunosc ca in aceasta perioada eu sunt unul dintre aceia care se uita ore in sir la televizor). Si doar pt faptul ca sunt doar o data la patru ani le astept cu mare nerabdare si interes!
    Multa bafta sportivilor nostri, de medalii nu cred ca poate fi vorba dar conform spiritului olimpic important e sa participi nu neaparat sa castigi
    "Că ai căzut nu are importanță deoarece numai modul în care te ridici contează" Nelson Mandela

    "Figure skating needs to be aesthetic" Stephane Lambiel
    Echipa de Gimnastică a României-Simply the best

  19. #40
    spirit libertin Gabriel's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    2,731
    Reputatie
    1
    si eu sunt innebunit dupa olimpiade. am crescut de mic in spiritul asta. la jo ma uit chiar si la biatlon, sky fond, chestii d'astea pe care in mod normal nu le urmaresc defel. chiar am revenit pe forum dupa o lunga pauza cu ocazia acestei olimpiade
    One of these days I'm going to cut you into little pieces.

  20. #41
    sport legend miafangina's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Baia Mare
    Posts
    4,898
    Reputatie
    1
    Mie mi-a placut.Defilarea sportivilor in prima parte a fost inspirata,sa stea si ei ca oamenii in tribune si sa urmareasca spectacolul.Tinutele au fost de toate culorile si modelele,de la slapi si bermude la caciuli rusesti si pulovere...n-au fost asa uriti ai nostri,macar aveau caciulite albe,iar steguletele au adus putina culoare.A fost multa veselie acolo,mi-a placut entuziasmul tuturor.

    Ati observat ca japonezii aveau si stegulete rusesti?

    Momentele cele mai frumoase mi s-au parut teatrul Balsoi si Lacul lebedelor.Artificiile au fost impresionante,ce mi-ar fi placut sa le vad pe viu!

    Astept sa urmaresc majoritatea sporturilor,dar in special:patinaj artistic,biatlon,ski alpin,sariturile,curlingul,ski fond dar si bob-sanie-patinaj viteza.Mi-am luat concediu doua saptamini
    Bucurati-va de jocuri!

  21. #42
    Moderator Aurel.D's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    11,443
    Reputatie
    1
    Deja au devenit enervante referirile astea la Putin, oligarhi, etc. Sunt răutăți prostești, pt orice țară este un eveniment deosebit organizarea JO. Ce este rău în faptul că Putin s-a interesat de pregătiri sau că marii magnati ruși au participat financiar, dacă este adevărat?
    Că parca marile firme din occident sunt conduse de sfinți.

    Quote Originally Posted by Loup d r9849
    Chiar, interesant de ce au ales Sochi; aveau destula zapada in Siberia.
    Pentru că Soci este o zonă turistică de tradiție. De fapt, împreună cu Crimeea este locul de odihnă preferat pt demnitarii țărilor din zonă. În Siberia acum sunt -30 de grade.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •