Results 1 to 5 of 5

Thread: West Ham United FC

  1. #1
    sport legend Mario Di Lazi's Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    Rm. Vâlcea
    Posts
    12,151
    Reputatie
    1

    West Ham United FC

    Raț: "Voi lupta să păstrez pe West Ham în Premier League, iar fanii să fie mândri de mine"

    Fundașul Răzvan Raț a declarat, într-un interviu acordat cotidianului Daily Express, că își dorește să salveze de la retrogradare pe West Ham United, iar fanii și familia sa să fie mândri de evoluțiile sale.

    "Sunt unele clauze și condiții în contractul meu, dar un lucru este sigur, contractul meu se termină dacă West Ham retrogradează. Voi lupta să păstrez pe West Ham în Premier League. Am o soție și o fată de trei ani de care trebuie să am grijă. Dar încerc să îmi țin familia departe de ceea ce fac. Ele trebuie să știe doar partea bună a meseriei mele. Ele trebuie să simtă doar partea bună a fotbalului. Asta e meseria mea, încerc să fac ce e mai bine pentru mine și familia mea, dar și jucătorul pe care fanii vor să-l vadă. Vreau ca familia mea să citească în ziare ce evoluție bună a avut Răzvan Raț", a spus internaționalul român.

    Răzvan Raț a povestit în interviul acordat Daily Express problemele materiale pe care familia sa le-a avut când el era junior, dar și cum s-a maturizat mai repede. "Sper că părinții mei sunt mândri. Am început de jos de tot și am realizat lucruri pe care uneori nu îmi imaginez că am putut să le fac. Am fost crescut într-o manieră bună și am câștigat 15 trofee cu Rapid București și Șahtior Donețk. La 13 ani am plecat într-un oraș mare să joc pentru echipele de juniori ale Universității Craiova. Trebuia să am grijă de mine deoarece trăiam singur. În acea perioadă, apucam să îmi văd părinții de câteva ori pe an. Provin dintr-o familie săracă, așa că părinții nu aveau bani să vină să mă vadă sau să îmi cumpere bilete ca să mă întorc acasă. Trăiam într-o cameră de cămin și o împărțeam cu patru oameni. Dar eu aveam doar 13 ani, iar ceilalți erau adulți. A fost destul de dificil să trăiesc cu oameni mai mari decât mine, pentru că nu aveam lucruri comune. Eram cel mai tânăr și băiatul care trebuia să facă totul în cameră. Curățenie, totul. Aceasta era principala mea ocupație. Dar a fost o bună experiență pentru mine, pentru că mi-a dat puterea să îmi realizez obiectivele", a completat Raț, care a precizat că antrenorul de la Craiova îl numea "micul țăran".

    Răzvan Raț (32 de ani) s-a transferat în această vară de la Șahtior Donețk la West Ham United, după 10 ani petrecuți la gruparea ucraineană. El a mai evoluat pentru Rapid și FCM Bacău.

    În acest sezon, el a evoluat în 15 partide de Premier League.

    prosport
    Verizon IndyCar / Barclays Premier League / FC Dinamo București

  2. #2
    sport legend Mario Di Lazi's Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    Rm. Vâlcea
    Posts
    12,151
    Reputatie
    1
    "În afară de Juventus, toate echipele mari ale Italiei l-au dorit!" Impresarul lui Thereau anunță o mutare surpriză. Unde poate ajunge fostul stelist

    Cyril Thereau a cunoscut o adevărată explozie valorică în ultimii doi ani, chiar dacă atacantul francez a sărit deja de bariera celor 30 de ani. Fostul atacant al Stelei a prelungit în toamnă angajamentul cu Chievo, dar ar putea pleca oricând de pe "Bentegodi", potrivit impresarului său, Karim Al Morabet. Acesta a dezvăluit, într-un interviu acordat calciomercato.com, că Thereau este asaltat de oferte.

    "Pot să confirm în acest moment doar că West Ham este una dintre formațiile care se interesează de el. Este adevărat și că are mai multe oferte, din Rusia, dar și din Italia. Pot să văm mai spun că, în ultimii ani, în afară de Juventus, toate formațiile importante din Italia s-au interesat de el. Thereau se simte bine la Chievo, dar dacă ofertele vor fi considerabile, le vom lua în calcul" , a spus Morabet.

    20 de meciuri are Thereau pentru Chievo în acest sezon

    5 goluri a marcat framcezul în actuala stagiune

    prosport
    Verizon IndyCar / Barclays Premier League / FC Dinamo București

  3. #3
    sport legend Mario Di Lazi's Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    Rm. Vâlcea
    Posts
    12,151
    Reputatie
    1
    Columbianul Pablo Armero a fost imprumutat de Napoli la West Ham.
    Verizon IndyCar / Barclays Premier League / FC Dinamo București

  4. #4
    sport legend Mario Di Lazi's Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    Rm. Vâlcea
    Posts
    12,151
    Reputatie
    1
    Enner Valencia (Ecuador) a fost transferat de la Pachuca (Mexic) pentru 12 mil de lire.
    Verizon IndyCar / Barclays Premier League / FC Dinamo București

  5. #5
    sport legend Mario Di Lazi's Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    Rm. Vâlcea
    Posts
    12,151
    Reputatie
    1
    Sam Allardyce si-a terminat contractual cu West Ham.
    Verizon IndyCar / Barclays Premier League / FC Dinamo București

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •