Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 43 to 63 of 73

Thread: ||Patinaj artistic||

  1. #43
    Man with broom TheIceMan's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    16,891
    Reputatie
    1
    5 puncte rusii de pe 1 in fata germanilor de pe 2.

    http://www.sochi2014.com/en/figure-s...-short-program
    beleafer

  2. #44
    sport legend ricochet4's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    3,161
    Reputatie
    1
    Ce nu am inteles e de ce a zis Negrea ca trebuie ca rusii sa cada 3 triple pentru ca nemtii sa-i bata ? Asa putin sa fie depunctata o tripla cazuta ? E doar 5 puncte diferenta.
    Laura, maailman kaunein tyttö

  3. #45
    trops mblue's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Posts
    1,651
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by ricochet4 View Post
    Nici n-au nevoie de blat americanii de la dans, ii bat oricum pe canadieni, care nu mai au ce dovedi. Plus ca si americanii sint foarte buni.
    Or fi americanii mai buni , poate au chestii mai tari, chestii mai greu de facut, tehnica poate e peste a canadienilor totusi Virtue si Moir mi se pare ca transmit muuuuuuuult mai multe, mi se par din alt film DAR in sportul acest cred ca va conta si altele dar cu toate astea daca ar fi sa castige am sa ii felicit
    Acum 10,15 ani era un patinator frantuz Candeloro (sper ca am scris corect) care a zis ca pt el conteaza mult mai mult sa fie campiontul publicului decat campionul unor arbitri. Cam asta reprezinta pentru mine acum Virtue si Moir in comparatie cu Davis/White.

  4. #46
    c'est la vie whisper's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    middleofnowhere
    Posts
    18,180
    Reputatie
    0
    La perechi au castigat rusii Volosozhar/Trankov, pe doi clasandu-se Stolbova/Klimov(Rusia) iar pe 3 nemtii Savchenko/Szolkowy. Veteranii chinezi Pang/Tong incheidusi cariera cu un loc 4 la JO!

    Podiumul dupa programul scurt al baietilor
    1. Hanyu(JPN)
    2.Chan(CAN)
    3.Fernandez(SPA)
    "We believe Hanyu could win the gold because Daisuke Takahashi, the ace in Japan’s men’s figure skating, paved the way to the world for the other Japanese figure skaters."
    The Japan News, February 2014

  5. #47
    in love :) ice_girl's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    near the mountains
    Posts
    9,434
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by mblue View Post
    Acum 10,15 ani era un patinator frantuz Candeloro (sper ca am scris corect) care a zis ca pt el conteaza mult mai mult sa fie campiontul publicului decat campionul unor arbitri. Cam asta reprezinta pentru mine acum Virtue si Moir in comparatie cu Davis/White.
    Da, il chema Phillipe Candeloro si a spus ca prefera sa convinga 9000 de oameni din tribuna decat 9 arbitrii
    Si daca vrei sa vezi spectacol adevarat in patinaj sa te uiti la programele lui de gala, nu au cum sa nu-ti placa
    "Că ai căzut nu are importanță deoarece numai modul în care te ridici contează" Nelson Mandela

    "Figure skating needs to be aesthetic" Stephane Lambiel
    Echipa de Gimnastică a României-Simply the best

  6. #48
    sport legend lady_k's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    my crazy piece of world
    Posts
    5,653
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by ice_girl View Post
    Da, il chema Phillipe Candeloro si a spus ca prefera sa convinga 9000 de oameni din tribuna decat 9 arbitrii
    Si daca vrei sa vezi spectacol adevarat in patinaj sa te uiti la programele lui de gala, nu au cum sa nu-ti placa
    A fost omul - spectacol al patinajului masculin si nici nu se compara cu Virtue si Moir.
    Puiule de om, tu când visezi
    Lumea ne-o rearanjezi
    Stârnești, de vrei, păsări de foc și zmei
    Și zâmbetul tău, curat și el
    Are paradis în el.

  7. #49
    in love :) ice_girl's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    near the mountains
    Posts
    9,434
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by lady_k View Post
    A fost omul - spectacol al patinajului masculin si nici nu se compara cu Virtue si Moir.
    A fost prima mea mare pasiune din patinajul artistic masculin, cand sarea mantinela si imbratisa doamnele si domnisoarele din public eram in delir


    http://www.prosport.ro/alte-sporturi...-soci-12086591
    "Că ai căzut nu are importanță deoarece numai modul în care te ridici contează" Nelson Mandela

    "Figure skating needs to be aesthetic" Stephane Lambiel
    Echipa de Gimnastică a României-Simply the best

  8. #50
    incepator
    Join Date
    Feb 2014
    Posts
    30
    Reputatie
    1
    Buna,
    N-am mai dat demult pe aici... Eu aveam al user dar chiar nu mai stiu datele asa ca mi-am facut altul... pentru olimpiada asta.

    Pe Candeloro nu-l voi uita niciodata... si programele lui erau ca unele de gala... avea ceva aparte mai ales in perioada aia cand multe programe erau plitisitoare si trase la indigo. Acum parca totusi e o mai mare varietate.
    Felicitari rusilor pentru medaliile castigate... Mi-ar fi placut totusi sa-l vad pe Plushy in competitia individuala.... Chiar daca nu avea sanse de castig.... asa cum si Jubert nu avea sanse.. dar s-a luptat pana la capat. In fine, rusul are totusi toate medaliile posibile, nu mai avea probabil nevoie de inca un concurs. Din pacate n-am vazut concursul pe echipe asa ca nici nu stiu prea bine ce program a avut.

  9. #51
    incepator
    Join Date
    Feb 2014
    Posts
    30
    Reputatie
    1
    a... si marea mea iubire este alexei yagudin... ma uit la programele baietilor is mereu imi vin in minte programele lui yags de la vancouver... genial.
    Ma bucur ca s-a revigorat si proba asta... ca venise asa la un moment dat o moda cu "nu e nevoie de cvadruble"... m-am bucurat sa vad multe programe scurte curate... iar la cel lung... s-a vazut ca presiunea e foarte mare... asa e la olimpiada.

    Comentatorii mi se par ok... ca tot am citit ceva pe aici... cel putin la patinaj... orice numai sa nu o aud pe Yvone...

    Maine avem proba de dans... mie la dans nu-mi prea plac nici americanii nici canadienii... dar sper sa fie un spectacol frumos si cu o varietate mare de programe.

  10. #52
    sport legend miafangina's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Baia Mare
    Posts
    4,898
    Reputatie
    1
    @paulinnio: la Salt Lake a cistigat Yags,la Vancouver insipidul american Lysacek...

  11. #53
    incepator
    Join Date
    Feb 2014
    Posts
    30
    Reputatie
    1
    Asa e... cred ca incercam sa-l uit pe Evan...

    Nu-mi plac americanii... la nici un sport, la patinaj nici atat... dar baiatul asta Brown si nu mai stiu cum... de la proba masculina mi-a placut. Si cum se bucura la sfarsit... chiar daca gresise, pentru postura lui de outsider s-a descurcat foarte bine.

  12. #54
    sport legend miafangina's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Baia Mare
    Posts
    4,898
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by paulinnio View Post
    Asa e... cred ca incercam sa-l uit pe Evan...

    Nu-mi plac americanii... la nici un sport, la patinaj nici atat... dar baiatul asta Brown si nu mai stiu cum... de la proba masculina mi-a placut. Si cum se bucura la sfarsit... chiar daca gresise, pentru postura lui de outsider s-a descurcat foarte bine.
    Si eu am momente in care zic ca nu-mi plac americanii sau francezii sau rusii sau italienii,dar luati individual,sunt sportivi care chiar imi plac si pentru care chiar ma bucur cind cistiga medalii.

  13. #55
    incepator
    Join Date
    Feb 2014
    Posts
    30
    Reputatie
    1
    Azi e programul scurt la fete... (tvr 2 de la ora 17 cred)
    Ceva pronosticuri?

  14. #56
    sport legend raulmad's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    2,049
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by paulinnio View Post
    Asa e... cred ca incercam sa-l uit pe Evan...

    Nu-mi plac americanii... la nici un sport


    Nici mie nu-mi plac rusii (de nicio culoare) dar Yagudin ......OMG cat de mult mi-a placut.....
    Iar in ceea ce priveste proba de dans.....cand vedeam ca tot timpul castigau rusii ma apucau dracii. Stiam ca sunt cei mai buni (mintea imi spunea asta) dar sufleteste.......nu puteam accepta asta. Eu m-am "indragostit" de proba de dans atunci cand au castigat Torville&Dean pe Boleroul lui Ravel (Sarajevo 1984???!!) dar m-am "indragostit" de rusii de la proba de dans cand I-am vazut pe Klimova si Ponomarenko (nu mai stiu la ce olimpiada, CM sau in ce an dar imi aduc aminte ca aveau niste costume negre cu o cruce fosforescenta pe ele).....Splendid programul ala.....

  15. #57
    incepator
    Join Date
    Feb 2014
    Posts
    30
    Reputatie
    1
    CE vorbewsti tu... alte vremuri la patinaj... imi amintesc si eu programul ala cu costume negre si cruci albe... la olimpiada parca///


    Cam liniste pe aici... Dupa programul scurt Una Kim conduce cu foarte putin pe Solo... (scuze, nu stiu exact numele) si CArolina Costner.
    Mie imi plac rusii la patinaj... imi place stilul lor de a sari cu sarituri inalte, puternice... prefer tehnica asta decat cea amercana cu sarituri nu foarte inalte si cu viteza de rotatie ff mare. Desi fac acelasi lucru parca impresia e alta...
    REvenind la concursul feminin... am revazut acum programele si mi se pare ca rusoaica a fost ajutata mult. Sariturile ei nu au fost atat de specaculoase incat sa primeasca bonusuri... iar piruietele mi s-au parut usor greoaie. In schimb liniile de pasi au fost foarte grele.
    Precizez ca e un comentariu de spectator de patinaj... parerea mea si atat.

    Pe carolina am avut momente cand am placut-o, altele in care nu... Mi-a placut la programul scurt cel mai mult pentru ca a patinat tot timpul cu zambetul pe buze. Imi aduce aminte de Irina Slutskaya care tot asa... dupa multi ani in competitii a capatat asa o detasare de lucrurile "materiale" si a regasit pasiunea si placerea de a patina. Sper sa faca un program lung curat, sa-i iasa sariturile si sa-si mentina buna dispozitie. Ma mir si eu ca e preferata mea dintre ele...
    Diferentele sunt foarte mici, lupta e deschisa.

  16. #58
    sport legend miafangina's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Baia Mare
    Posts
    4,898
    Reputatie
    1
    Eu nu ma mir Carolina e preferata mea de multi ani si doresc foarte mult o medalie olimpica pentru ea,indiferent de culoare.
    Ea patineaza cu dragoste pentru public,mai ales cind esti in patinoar simti asta si e foarte emotionant.

    @paulinnio:daca vrei sa citesti mai multe intra si pe subforumul de patinaj artistic,acolo nu e asa liniste

  17. #59
    incepator
    Join Date
    Feb 2014
    Posts
    30
    Reputatie
    1
    Aha... deci acolo erati...

  18. #60
    sport legend lady_k's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    my crazy piece of world
    Posts
    5,653
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by raulmad View Post
    dar m-am "indragostit" de rusii de la proba de dans cand I-am vazut pe Klimova si Ponomarenko (nu mai stiu la ce olimpiada, CM sau in ce an dar imi aduc aminte ca aveau niste costume negre cu o cruce fosforescenta pe ele).....Splendid programul ala.....
    Nu gasesc programul de care zici.
    Nu erau Grishuk si Platov cu programul asta, nu?
    http://www.youtube.com/watch?v=oCE1TwOjv3k
    Puiule de om, tu când visezi
    Lumea ne-o rearanjezi
    Stârnești, de vrei, păsări de foc și zmei
    Și zâmbetul tău, curat și el
    Are paradis în el.

  19. #61
    sport legend raulmad's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    2,049
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by lady_k View Post
    Nu gasesc programul de care zici.
    Nu erau Grishuk si Platov cu programul asta, nu?
    http://www.youtube.com/watch?v=oCE1TwOjv3k


    Pai nici n-ai sa-l gasesti pt ca am incurcat borcanele . Intr-adevar erau Grishuk si Platov (la confuzia pe care am facut-o nici nu mai conteaza ca, costumele erau albastre, nu? )

    Cumva nu-mi "sunau" bine Klimova si Ponomarenko cu programul de care vorbeam dar parca s-a vorbit inainte (prin primele pagini de nu stiu cine ca e fiul Klimovei si de fapt nu era ) si mi-a ramas in minte numele ei. Am verificat si am descoperit greseala dar n-am mai apucat sa postez. Abia acum am intrat pe net sperand ca nu m-a prins nimeni cu "mata-n sac" dar uite ca cineva a fost vigilent

  20. #62
    sport legend lady_k's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    my crazy piece of world
    Posts
    5,653
    Reputatie
    1
    Pfoai, si toata ziua am cautat programul cu costume negre si cruci argintii.
    Puiule de om, tu când visezi
    Lumea ne-o rearanjezi
    Stârnești, de vrei, păsări de foc și zmei
    Și zâmbetul tău, curat și el
    Are paradis în el.

  21. #63
    sport legend miafangina's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Baia Mare
    Posts
    4,898
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by lady_k View Post
    Pfoai, si toata ziua am cautat programul cu costume negre si cruci argintii.
    iar eu am vrut sa zic de Totmianina /Marinin,ca si ei au avut ceva cu cruci odata,apoi mi-am dat seama ca nu au fost la dans...sper sa nu se apuce cineva sa-i caute si pe astia,chiar nu conteaza...

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •