Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 21 of 30

Thread: ||CM|| - Bad Mitterndorf 10/12-01-2014

  1. #1
    c'est la vie whisper's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    middleofnowhere
    Posts
    18,180
    Reputatie
    0

    ||CM|| - Bad Mitterndorf 10/12-01-2014

    http://www.fis-ski.com/ski-jumping/n...sive-care.html
    After his fall in training at the ski flying event in Bad Mitterndorf, Thomas Morgenstern is now treated in a hospital in Salzburg. Morgenstern suffered a serious cranial injury and a lung contusion.

    Thomas Morgenstern is conscious and responsive. He will now be in intensive care for the next 72 hours.
    Doamne! Tocmai cand parea ca are sanse la o medalie olimpica, poate chiar la cea mai dorita!
    "We believe Hanyu could win the gold because Daisuke Takahashi, the ace in Japan’s men’s figure skating, paved the way to the world for the other Japanese figure skaters."
    The Japan News, February 2014

  2. #2
    Jack the Ripper Lordul's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Iasi/Piatra Neamt
    Posts
    31,277
    Reputatie
    0
    sa speram ca va fi bine , asta e tot ce conteaza acum
    Dinamo , Manchester United , Bayern Munchen , Borussia Dortmund , Juventus , FC Barcelona

  3. #3
    Hyvää syntymäpä theodor's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    in My Computer
    Posts
    1,821
    Reputatie
    1
    Ds dea Domnul sa-si revina!
    RIP Madalina Manole!!!

  4. #4
    senior clau21's Avatar
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    240
    Reputatie
    1
    simplu aici.o victorie Amman si una Stoch sau Kranjec sau Bardal
    Jason Kidd,Kobe Bryant,Kevin Durant

    LA Lakers,Denver Nuggets

  5. #5
    Адриан Михай liverpool-kid's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Bicaz-Neamt
    Posts
    2,108
    Reputatie
    1
    Morgi are deja 2 titluri olimpice...asa ca nu e o mare pierdere pentru el, daca nu se reface...
    mizez pe ammann si pe kranjec

  6. #6
    Jack the Ripper Lordul's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Iasi/Piatra Neamt
    Posts
    31,277
    Reputatie
    0
    Si eu vreau Ammann ..dar Kranjec e fff bun la zbor !
    Dinamo , Manchester United , Bayern Munchen , Borussia Dortmund , Juventus , FC Barcelona

  7. #7
    sport legend
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    1,156
    Reputatie
    1
    hobana ieri la calificari mi s-ar parut a fi idiot sau prost. el se astepa sa sara si morgenstern, de unde din spital ? plus ca mansa de calificari nu a fost transmisa in direct si putea sa se informeze pana atunci. nasol, are fractura craniana si contuzii la plamani. greu sa mai prinda sochi. sorin hobana habar n-are ca e singura etapa de zbor cu schiurile din cupa mondiala in acest sezon. se mareste letalnica, iar sezonul se incheie tot la planica, dar pe trambulina normala sau mare.

  8. #8
    c'est la vie whisper's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    middleofnowhere
    Posts
    18,180
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by ichigo View Post
    hobana ieri la calificari mi s-ar parut a fi idiot sau prost. el se astepa sa sara si morgenstern, de unde din spital ? plus ca mansa de calificari nu a fost transmisa in direct si putea sa se informeze pana atunci. nasol, are fractura craniana si contuzii la plamani. greu sa mai prinda sochi. sorin hobana habar n-are ca e singura etapa de zbor cu schiurile din cupa mondiala in acest sezon. se mareste letalnica, iar sezonul se incheie tot la planica, dar pe trambulina normala sau mare.
    Da! Hobana nu a zis nimic si m-am si mirat cand am citit pe net de accidentare! Imi faceam sperante pentru Sochi! Da stiu ca are un titlu olimpic dar nu ii pica rau inca unul! Si era macar bine sa fie sanatos si sa participe la olimpiada! Acum ma gandesc pe cine va lua Pointner in echipa! Schlieri si Kofler merg prost! Loitzl in nota obisnuita! Koch, Kraft si Hayboeck - nu pareau a fi in calcule! Diethart - ar putea avea un loc sigur.
    "We believe Hanyu could win the gold because Daisuke Takahashi, the ace in Japan’s men’s figure skating, paved the way to the world for the other Japanese figure skaters."
    The Japan News, February 2014

  9. #9
    sport legend
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    1,156
    Reputatie
    1
    pentru sochi nu pot fi inscrisi decat patru saritori plus o rezerva din fiecare tara. asta e regulamentul CIO. asa ca la olimpiada vor merge schlieri, diethart, loitzl, si hayboeck, iar kraft sau kofler vor fi rezerve. koch nu va fi luat la sochi, ci doar la CM de zbor de la harachov.

  10. #10
    Hyvää syntymäpä theodor's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    in My Computer
    Posts
    1,821
    Reputatie
    1
    Dupa prima runda:
    1.Noriaki Kasai;
    2.Peter Prevc;
    3.Gregor Schlierenzauer.
    Nici un zbor de 200m. Cel mai lung - 199, Peter Prevc. Bara de start - n15. (probabil pt lungimi mai mici, dat fiind accidentul de ieri).
    o surpriza placuta - canadianul MacKenzie Boyd-Cloves - locul 9.
    Klemens Muranka - descalificat.
    RIP Madalina Manole!!!

  11. #11
    sport legend
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    1,156
    Reputatie
    1
    mi se pare mie sau bardal nu participa la aceasta etepa ? apropo, cum comentati faptul ca saritorii romani ar putea participa la calificarille de la sapporo, mai ales ca in japonia anul acesta nu cred ca se vor inghesui sa vina "vedetele". dupa parerea mea au ales o etapa buna pentru saritorii romani.

  12. #12
    Hyvää syntymäpä theodor's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    in My Computer
    Posts
    1,821
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by ichigo View Post
    mi se pare mie sau bardal nu participa la aceasta etepa ? apropo, cum comentati faptul ca saritorii romani ar putea participa la calificarille de la sapporo, mai ales ca in japonia anul acesta nu cred ca se vor inghesui sa vina "vedetele". dupa parerea mea au ales o etapa buna pentru saritorii romani.
    Ar putea participa? Sau participa? Ar fi bine.Baietii? Ca Dana a scos azi 2 pct.
    Pe Eurosport nu se transmite etapa . Eu o vad aici.

    http://cricfree.tv/euro-sports.php
    RIP Madalina Manole!!!

  13. #13
    sport legend
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    1,156
    Reputatie
    1
    imi spune si mie de ce recordul lui fanenmel de 244, 5 metri nu este omologat ? ca la PB apare cat a zburat la vikersund in 2012. e greseala mea, evensen a zburat 246, 5 metri.
    Last edited by ichigo; 11th January 2014 at 17:45.

  14. #14
    Hyvää syntymäpä theodor's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    in My Computer
    Posts
    1,821
    Reputatie
    1
    Fanatstic!
    1.Noriaki Kasai;
    2.Peter Prevc;
    3.Gregor Schlierenzauer.
    Felicitari Noriaki!

    @ichigo - ieri, in calificari, in dreptul lui Fannemel figurau 244,5m.
    RIP Madalina Manole!!!

  15. #15
    sport legend
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    1,156
    Reputatie
    1
    am gresit eu. credeam ca recordul de zbor era 243, 5 metri, vechiul record si nu 246, 5 metri. pacat de evensen ca nu mai participa. cred ca nu s-a inteles cu noul antrenor al tarii, ca la 28 de ani, mi se pare cam repede. si da, surpriza mare, kasai castiga prima etapa de zbor din acest sezon. mai avem duminica una, dupa care doar mondialul de zbor de la harachov.

  16. #16
    Jack the Ripper Lordul's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Iasi/Piatra Neamt
    Posts
    31,277
    Reputatie
    0
    Ce zi frumoasa ! Astazi cand implinesc 24 de ierni !

    Noriaki-San devine cel mai varstnic castigator de etapa de Cupa Mondiala ! FANTASTIC !

    Si nu orice etapa ci etapa de ZBOR CU SCHIURILE !

    Jos palaria NORIAKI !
    Dinamo , Manchester United , Bayern Munchen , Borussia Dortmund , Juventus , FC Barcelona

  17. #17
    Jack the Ripper Lordul's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Iasi/Piatra Neamt
    Posts
    31,277
    Reputatie
    0
    Despre Morgenster imi pare sincer rau !

    Lupta Morgi ! Lupta ! Lupta ! Lupta !
    Dinamo , Manchester United , Bayern Munchen , Borussia Dortmund , Juventus , FC Barcelona

  18. #18
    sport legend
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    1,156
    Reputatie
    1
    La Multi Ani !

    Una peste alta, sorin hobana a aflat azi ca morgi nu poate sari ? sau si azi il astepta degeaba sa sare. dar, cred ca s-a dezmeticit fiindca thomas nu apare pe lista de start.

  19. #19
    sport legend jo27's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    3,421
    Reputatie
    1
    Si-a cerut scuze in transmisiunea in direct ca n-a stiut de accidentul lui Morgenstern. Oricum, ar fi frumos sa gaseasca Eurosportul alt comentator pt sarituri, e chiar penibil omul.

  20. #20
    Hyvää syntymäpä theodor's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    in My Computer
    Posts
    1,821
    Reputatie
    1
    @Lordul - La multi ani!
    RIP Madalina Manole!!!

  21. #21
    Jack the Ripper Lordul's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Iasi/Piatra Neamt
    Posts
    31,277
    Reputatie
    0
    Thanks !
    Dinamo , Manchester United , Bayern Munchen , Borussia Dortmund , Juventus , FC Barcelona

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •