Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 22 to 30 of 30

Thread: ||CM|| - Bad Mitterndorf 10/12-01-2014

  1. #22
    High-flyer TheMentalist's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    Buteni
    Posts
    2,293
    Reputatie
    1
    Felicitari Noriaki Kasai pentru victoria de astazi! Nu m-as mira sa faca o surpriza si sa castige o medalie si la Sochi.
    Desi nu sunt fanul lui chiar imi pare foarte rau de Morgenstern. Cum sa ai asa ghinion nu stiu...oricum bine ca nu este mai grav
    Cat despre saritorii romani acestia se pare ca vor participa la Sapporo. Era vorba ca o sa fie si in calificarile de la Innsbruck (Torok si Pitea), acolo unde au si facut deplasarea, insa cica au fost ceva discutii pe la federatie cum ca ar fi prea tanari sa participe (!?). Oricum mi se pare o prostie sa ii trimiti deja in Cupa Mondiala. Doar ce au obtinut cate o calificare in top 30 in Cupa Continentala, competitie care este destul de indepartata ca valoare de Cupa Mondiala. De exemplu astazi Ronan Lamy Chappuis s-a clasat pe podium in COC de la Courchevel si el nu reuseste mare lucru in competitiile mari. Pitea a participat si el la Courchevel si a obtinut o clasare doar pe locul 41.

  2. #23
    Jack the Ripper Lordul's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Iasi/Piatra Neamt
    Posts
    31,277
    Reputatie
    0
    Peter Prevc a castigat etapa de astazi desi Kasai a sarit 201m , Schlieri a sosit pe 2 si japonezul pe 3. Ammann a sosit doar al-4-lea
    Dinamo , Manchester United , Bayern Munchen , Borussia Dortmund , Juventus , FC Barcelona

  3. #24
    Hyvää syntymäpä theodor's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    in My Computer
    Posts
    1,821
    Reputatie
    1
    Nu am vazut etapa dar, dupa cum scrie pe site ul FIS, Kasai e singurul care a sarit peste 200 m.
    Sunt curios cine va castiga Globul anul asta. Sa vedem daca Stoch are puterea sa reziste.
    RIP Madalina Manole!!!

  4. #25
    senior clau21's Avatar
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    240
    Reputatie
    1
    asta e cel mai slab sezon din ultimii 10 ani...parerea mea.cat despre globul de cristal sunt mai mult ca sigur ca nu il va lua Stoch.Nu are stofa de campion cel putin deocamdata.
    Jason Kidd,Kobe Bryant,Kevin Durant

    LA Lakers,Denver Nuggets

  5. #26
    Адриан Михай liverpool-kid's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Bicaz-Neamt
    Posts
    2,108
    Reputatie
    1
    globul il va lua ori ammann, ori, surprinzator, chiar as miza pe kasai

  6. #27
    Jack the Ripper Lordul's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Iasi/Piatra Neamt
    Posts
    31,277
    Reputatie
    0
    Kasai ? ar fi ceva...dar nu prea cred...Schlierentzauer pe acolo...Ammann la fel ...Stoch are si el sansele lui ca urmeaza etapele de casa
    Dinamo , Manchester United , Bayern Munchen , Borussia Dortmund , Juventus , FC Barcelona

  7. #28
    Hyvää syntymäpä theodor's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    in My Computer
    Posts
    1,821
    Reputatie
    1
    Urmatoarele etape sunt, parca, la Wisla si Zakopane. Participa, oare, si baietii nostri?
    RIP Madalina Manole!!!

  8. #29
    Jack the Ripper Lordul's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Iasi/Piatra Neamt
    Posts
    31,277
    Reputatie
    0
    nu stiu sigur...parca in Japonia vor veni ai nostri...sa vedem
    Dinamo , Manchester United , Bayern Munchen , Borussia Dortmund , Juventus , FC Barcelona

  9. #30
    Hyvää syntymäpä theodor's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    in My Computer
    Posts
    1,821
    Reputatie
    1
    Ar trebui sa sara mai des. Altfel, nu vad cum pot face performanta. Mult, putin, nu conteaza, cu o floare ......... nu se face primavara. Trebuie un ditamai buchetul. Daca nu cumva o sera intreaga!
    RIP Madalina Manole!!!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •