Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 22 to 34 of 34

Thread: Silviu Lung a omorat un om intr-un accident rutier

  1. #22
    sport legend Loup de Mer's Avatar
    Join Date
    Dec 2012
    Location
    Antillia, Rockall
    Posts
    1,264
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by delaparis View Post
    Imi pare rau ca te contrazic pe acest thd.
    Cand esti la volan trebuie sa fii constant constient ca ai un bolid in mana si risti sa omori in orice secunda orice obstacol viu.
    Deci conduci prudent... foarte prudent cand e ceata ... sa nu risti sa omori pe cineva, te rog frumos
    Eu nu te contrazic, ai dreptate.
    Dar ma gandesc ca atunci cand va urmari cineva in reluare un meci al Craiovei sau al Stelei sau al Nationalei nu se va gandi la Silviu Lung ca la un criminal.

    Eu nu conduc. Parerea mea e ca femeile trebuie sa conduca. Doar masina, fireste. Si asa ele nu prea beau.
    Sweet jumping mother of marmalade! Shave my leg and call me Grandpa!

    [I][SIZE="2"]*căzut din copac în ocean...[/SIZE][/I]

  2. #23
    sport legend Jeleul's Avatar
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    Cluj-Napoca
    Posts
    2,421
    Reputatie
    1
    De unde tragem concluzia ca parizianul are bolid, mai.

    Temeti-va!

  3. #24
    sport legend tifosi's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Nazi Germany
    Posts
    1,385
    Reputatie
    1
    http://sporttim.ro/wp-content/upload...2/P1010898.jpg

    cam asa ceva... nu va face nici macar o zi de puscarie
    LOVE FOOTBALL ! HATE ANTIFA !!!

  4. #25
    Moderator Aurel.D's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    11,443
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by TaciAcolo View Post
    ai dreptate am uitat si de penalii astia.. de la chevrolet... da nah rade lumea de tine daca ai masina una veche mai ales prin buc am intalnit situtatia asta... mai bine sa mergi in cosciug
    una veche in stare buna inainte de 2000 cu o investitie de 1000 euro ii schimbi articulatile,suspensia si nu ai treaba tanc de masina.... o alternativa la cei care dau 9000 de euro pe o pocnitoare
    La mine în cartier trec frecvent pe lângă un Volvo 850 parcă, oricum unul dintre modelele produse la începutul anilor 90. Știi ce tablă are, ce caroserie și construcție în general? Beton armat! Singurele diferențe între mașina asta și tanc sunt că are roți în loc de șenile și nu a fost dotată cu turelă!
    Păi dacă vreuna dintre mizeriile astea apărute în ultimii ani se împiedică de ăsta pe drum, se dă de-a berbeleacul imediat! Iar Volvo pariez că nu o să pățească mai nimic! E foarte tare mașina asta, îmi place! Băiat deștept ăla care o ține.

    Am văzut recent un clip pe internet unde o Lada din anii 80 concura cu un Jeep model recent pe teren noroios și denivelat. Lada a scos cu bine cursa la cap pe când Jeepul s-a pierdut undeva între noroaie. Însă aici cred că trebuie să și știi cum să o conduci!
    Last edited by Aurel.D; 10th January 2014 at 20:49.

  5. #26
    arogant,de mic cip's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    30,256
    Reputatie
    1
    sa dea cu piatra soferul care n-a facut niciodata vreo depasire cretina in viata lui...
    comparatia cu Huidu e total aiurea,in afara de faptul ca amandoi au pe constiinta,nu au nimic in comun...ala dupa accidentul la cap nu trebuia sa mai conduca,trebuia sa-l opreasca in primul rand nevasta-sa care s-a mai si suit in masina cu copiii...nu mai poti sa legi ca lumea 2 fraze,e clar ca nici sa conduci nu mai poti...
    Silvica putea si el sa scape si sa nu fie niciun fel de discutie,dar a mai avut si un pic de ghinion,daca pleca cu o secunda mai devreme sau mai tarziu...
    soarta...se poate intampla oricui.
    in afara de Delaparis
    Last edited by cip tm; 10th January 2014 at 21:08.
    granita la Orsova!

  6. #27
    Ardelean Razvan T.'s Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Templul Ardealului
    Posts
    9,772
    Reputatie
    1
    Mercedes, Volvo, BMW si Audi stiti ce preturi au?
    Pai cum plm sa compari masini care incep de la 30.000 de euro cu altele care incep de la 8-9000?
    In primul rand masinile noi cumparate din Romania nu sunt facute la aceeasi calitate ca si cele facute pentru europa de vest si diferenta se vede si in pret.
    Vezi un renault facut de turci pentru piata estica si unu facut de francezi pentru vest. Pana si audi fac in china pentru est si in Germania pentru vest si exemplele pot continua.
    Taciacolo daca ai lucrat in service sper ca stii de ce isi cumpara oamenii masini noi. Pentru comfort, pentru consum si pentru ca evolueaza.
    Ce-ar fi sa umblam cu vechile carute ca sigur nu am mai ajunge sa murim pe sosele.

    Aurele pe Volvo-ul ala din 90 lipsesc alte elemente de siguranta electronice care te scot din rahat, precum ar fi ESP-ul.
    Fara muzica viata ar fi o greseala.

  7. #28
    sport legend florian.X's Avatar
    Join Date
    Dec 2012
    Location
    Romania,din pacate...
    Posts
    1,828
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Razvan T. View Post
    Mercedes, Volvo, BMW si Audi stiti ce preturi au?
    Pai cum plm sa compari masini care incep de la 30.000 de euro cu altele care incep de la 8-9000?
    In primul rand masinile noi cumparate din Romania nu sunt facute la aceeasi calitate ca si cele facute pentru europa de vest si diferenta se vede si in pret.
    Vezi un renault facut de turci pentru piata estica si unu facut de francezi pentru vest. Pana si audi fac in china pentru est si in Germania pentru vest si exemplele pot continua.
    Taciacolo daca ai lucrat in service sper ca stii de ce isi cumpara oamenii masini noi. Pentru comfort, pentru consum si pentru ca evolueaza.
    Ce-ar fi sa umblam cu vechile carute ca sigur nu am mai ajunge sa murim pe sosele.

    Aurele pe Volvo-ul ala din 90 lipsesc alte elemente de siguranta electronice care te scot din rahat, precum ar fi ESP-ul.
    iar o arzi aiurea p-aici ma, sa faci trafic??? treci dreaq la invatat pentru sesiune, si lasa gargara
    Rapid NU MOARE!!!

  8. #29
    arogant,de mic cip's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    30,256
    Reputatie
    1
    thd numai bun de tzatze,nu stiu cum de m-am lasat angrenat...
    granita la Orsova!

  9. #30
    Moderator Aurel.D's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    11,443
    Reputatie
    1
    Dacă cu viteza de 60km/h (cât zicea Lung că avea) lovești o mașină astfel încât să o aduci în halul ăsta, înseamnă că s-a schimbat fizica și noi nu știm!

    http://www.onlinesport.ro/images/new...1389332519.jpg

  10. #31
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,781
    Reputatie
    1
    Daca s-au ciocnit frontal trebuie cumulat cu viteza celeilalte masini. Oricum e impresionant un accident si la 60 km/h
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  11. #32
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,781
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Jeleul View Post
    De unde tragem concluzia ca parizianul are bolid, mai.

    Temeti-va!
    Asa e cand vorbesti cu bolidul in gura?
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  12. #33
    sport legend tifosi's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Nazi Germany
    Posts
    1,385
    Reputatie
    1
    tara de *****, asta si cu huidu au omorat oameni, iar cei doi suporteri de la Petrolul si U Cluj au fost bagati la inchisoare pt un pumn

    Cum sa faci puscarie pt. asa ceva???


    LOVE FOOTBALL ! HATE ANTIFA !!!

  13. #34
    Ardelean Razvan T.'s Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Templul Ardealului
    Posts
    9,772
    Reputatie
    1
    Tifosi tu gandesti logic?

    Pai daca mergi chitit sa dai ii tot una cu un accident de masina?
    Tu iesi cu masina pe sosea hotarat sa faci accident si sa-l omori pe unu?

    Aurele sa stii ca-i posibil 60 el, 60 celalalt vezi ca nu mai ii 60. Si la 90-100 te asigur ca masina arata mult mai rau.
    Poza pusa de tine ii dupa ce au ciopartit si cei de la SMURD masina.
    Fara muzica viata ar fi o greseala.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •