View Poll Results: Cine va castiga ?

Voters
12. You may not vote on this poll
  • Bute KO/TKO

    4 33.33%
  • Bute la decizie

    2 16.67%
  • Pascal KO/TKO

    3 25.00%
  • Pascal la decizie

    2 16.67%
  • Meci egal

    1 8.33%
Page 1 of 4 123 ... LastLast
Results 1 to 21 of 74

Thread: Lucian Bute vs Jean Pascal, 18 ianuarie 2014 - Ultima ºansã ?

  1. #1
    from Italy Lucian86's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    London
    Posts
    4,649
    Reputatie
    0

    Lucian Bute vs Jean Pascal, 18 ianuarie 2014 - Ultima ºansã ?

    http://www.ziuanews.ro/static/i/imag...t-111118-1.jpg

    Data: 18 ianuarie 2014 (19 ianuarie data României)

    Locul: Montreal, Quebec, Canada

    Categoria: light heavyweight (semigrea)

    Centura: NABF light heavyweight title

    Televizare: Digisport 1 (19 ianuarie, de la 03:00)
    Last edited by Lucian86; 16th January 2014 at 19:21.

  2. #2
    sport legend Numero Dieci's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Rumunskija
    Posts
    4,412
    Reputatie
    1
    Valabil si acu mce am zis in martie pe celalalt thread.Prea multe variabile la meciu lasta pt a merge sigur pe vreunul dintre ei.

    Pur stilistic chiar il vad pe Bute avand avantajul dar cred ca mai mult va conta taria mentala unde clar Pascal este mai bun.

    Tu ce zici Luciane?

    Undercardul este foarte bun.Eleider Alvarez-Tommy Oosthuizen pt un loc clar in top 10 in divizie,Mike Perez-Carlos Takam pt un loc in top 15 in divizie si unul dintre cei mai buni prospecti din lume Artur Beterbiev la al 4-lea meci la profesionisti.Bouchard,Gauthier si Zewski sunt si ei pe card.

  3. #3
    from Italy Lucian86's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    London
    Posts
    4,649
    Reputatie
    0
    Sunt total de acord cu tine. E greu sa dai un pronostic (de aceea meciul este si foarte interesant) insa daca tot e sa dau unul, cred ca Bute si-a pierdut increderea in sine; va pierde controlul meciului si va fi facut TKO in cele din urma. Pascal e cam la fel de periculos ca Froch spun eu.

    Personal cred ca e ultima sansa pentru Bute pentru a mai lupta la nivel inalt. Daca va castiga, un meci cu Ward e mai mult decat posibil spun eu tinand cont ca americanul nu prea are adversari disponibili. Daca pierde rau insa, e cam gata
    Last edited by Lucian86; 4th January 2014 at 23:16.

  4. #4
    sport legend Numero Dieci's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Rumunskija
    Posts
    4,412
    Reputatie
    1
    Valabil si pentru Pascal chestia cu ultima sansa.

    Daca Bute si-ar folosi jabul,find un stangaci mai mare fizic cu abilitate de a contra buna(mai ales impotriva unui boxer de ambuscada) cred ca ar avea sanse bune insa fara joc de picioare si defensiva nu cred ca o sa mearga.Pascal cu sigurnata va obosi in a doua jumatate a meciului ca de obicei si poate fi luat oricand acolo.

    Ma rog discutiile tehnice sunt oarecum inutile,probabil totul se va rezuma cum zici si tu la partea mentala unde Bute sta extrem de prost.Nu mai are incredere deloc in el.Mi-e teama ca la primul pumn serios incasat se va pierde.

    Totusi oare sa nu-l prinda Lucian deloc pe Jean cand acesta intra ca nebunul pe interior sa-si arunce combinatiile?Chiar si stafia de Dawson l-a ''curentat'' rau de tot in repriza a 10 sau a 11-a cu un upercut de stanga in barbie.A fost oarecum asemanator cu momentul cand Freitas l-a ''bagat in priza'' pe Barrios in meciul lor doar ca mai putin dramatic.

    Pe Mike Perez l-ai vazut?Cum t ise pare?L-am vazut cu Abdusalamov in acel meci incredibil care din pacate l-a lasat pe Abdusalamov intr-o situatie grava.
    Imi palce cubanezul irlandez.Totusi n uare material de campion.

  5. #5
    from Italy Lucian86's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    London
    Posts
    4,649
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Numero Dieci View Post
    Valabil si pentru Pascal chestia cu ultima sansa.

    Daca Bute si-ar folosi jabul,find un stangaci mai mare fizic cu abilitate de a contra buna(mai ales impotriva unui boxer de ambuscada) cred ca ar avea sanse bune insa fara joc de picioare si defensiva nu cred ca o sa mearga.Pascal cu sigurnata va obosi in a doua jumatate a meciului ca de obicei si poate fi luat oricand acolo.

    Ma rog discutiile tehnice sunt oarecum inutile,probabil totul se va rezuma cum zici si tu la partea mentala unde Bute sta extrem de prost.Nu mai are incredere deloc in el.Mi-e teama ca la primul pumn serios incasat se va pierde.

    Totusi oare sa nu-l prinda Lucian deloc pe Jean cand acesta intra ca nebunul pe interior sa-si arunce combinatiile?Chiar si stafia de Dawson l-a ''curentat'' rau de tot in repriza a 10 sau a 11-a cu un upercut de stanga in barbie.A fost oarecum asemanator cu momentul cand Freitas l-a ''bagat in priza'' pe Barrios in meciul lor doar ca mai putin dramatic.

    Pe Mike Perez l-ai vazut?Cum t ise pare?L-am vazut cu Abdusalamov in acel meci incredibil care din pacate l-a lasat pe Abdusalamov intr-o situatie grava.
    Imi palce cubanezul irlandez.Totusi n uare material de campion.
    Mi-am mai spus cred parerea despre Perez...E bun insa nu-l vad deloc mare campion la categoria grea..Stii, eu sunt unul care crede ca la categoria grea inaltimea si greutatea conteaza. Perez e cam scund si nu compenseaza cu abilitati extraordinare. Pe Wlad nici nu-l atinge zic eu.

    Boxul nu e doar matematica (din fericire), si multe lucruri se pot intampla. Boxerii cu barbie slaba si mental nu foarte puternici sunt deci foarte imprevizibili. Stim ca Bute il poate face tehnic pe Pascal (si pe Froch il putea) insa in acelasi timp poate pierde meciul de la o simpla lovitura (si nu vorbim aici de acele lovituri care pun KO pe oricine).

  6. #6
    sport legend Numero Dieci's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Rumunskija
    Posts
    4,412
    Reputatie
    1
    http://www.boxingscene.com/oosthuize...romoter--73382

    Ciudat.Probabil ca Oosthuizen mai avea antecedente de au renuntat la el asa usor.Sincer mi s-a parut ca Gonzales l-a batut ultima oara.

    In alta ordiune de idei am citit ca TVA o sa faca un fel de 24/7 cu Bute si Pascal.Vor fi 3 episoade.

  7. #7
    sport legend Srdjan's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    La capatul lumii..
    Posts
    6,337
    Reputatie
    1
    Tot ce am de zis e ca Bute e terminat daca pierde acest meci
    Visca Barca!!. Singurul club care conteaza!

  8. #8
    sport legend Numero Dieci's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Rumunskija
    Posts
    4,412
    Reputatie
    1
    Si ce crezi ca se va intampla Srdjan?

  9. #9
    sport legend Srdjan's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    La capatul lumii..
    Posts
    6,337
    Reputatie
    1
    Se va retrage, zic eu
    Visca Barca!!. Singurul club care conteaza!

  10. #10
    sport legend Numero Dieci's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Rumunskija
    Posts
    4,412
    Reputatie
    1
    Nu,ma refer la meci.

    Cum il vezi mergand?

  11. #11
    sport legend Srdjan's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    La capatul lumii..
    Posts
    6,337
    Reputatie
    1
    Meciul il vad sincer 60/40 in favoarea lui Bute. Daca va reusi sa dicteze el ritmul meciului, va fi foarte greu pentru Pascal sa faca fata si sa castige, insa daca canadianul il scoate pe Bute din zona sa comfortabila meciule pierdut pentru roman. Ce am observat la ultimele meciuri ale lui Pascal e ca dupa vreo 5-6 runde deja nu mai poate, si-a consumat energia si atunci Lucian ar putea sari daca il poate ducel pana atunci.

    Pe scurt, daca Bute se poate apara bine in primele 5 runde meciul e ca si castigat. Problema e daca se va ajunge la inclestari repetate, daca Bute nu "si-a intarit barbia" si din nou ca si cu Froch nu poate incasa prea multi pumni are nici o sansa cu Pascal
    Visca Barca!!. Singurul club care conteaza!

  12. #12
    sport legend Numero Dieci's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Rumunskija
    Posts
    4,412
    Reputatie
    1
    De acord,are logica ce zici tu.De apt Pascal nu doar in ultimile 5-6 meciuri are probleme cu stamian ci de cand ma it la el.Acum 6 ani la meciul cu Froch a avut aceeasi probleme(si parca a trecut o vesnici de atunci).Mai inainte cu un anume Pittman parca il chema.

    Si asa e stilistic ar trebui sa mearga pt Bute.Un stangaci mare fizic,cu jab bun si abilitate de contra care lupte la un ritm bun pe 12 reprize ar trebuie sa fie destul ca Bute sa castige o decizie.Dar Pascal a luptat deja cu stilul asta cu Dawson si a castigat chit ca a obosit si acolo(ma rog e discutabil ce se intampla daca nu se oprea meciul).
    Intrebarea e cum va reactiona Bute cand Pascal il va lovi pt ca sigur il va prinde tare de catva ori?Cred ca o sa faca atacul de panica si se va pierde.


    Trailer la 24/7-ul facut de TVA:

    http://tvasports.ca/videos/video-but...n-special-24/7

  13. #13
    sport legend Srdjan's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    La capatul lumii..
    Posts
    6,337
    Reputatie
    1
    De asta ma legam si eu, Pascal a aratat ca poate incasa destui pumni, insa Bute daca incaseaza cateva seri pierde complet, daca nu cumva pica, nu stie cum sa iasa din ele, se panicheaza, acolo e buba
    Visca Barca!!. Singurul club care conteaza!

  14. #14
    sport legend Numero Dieci's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Rumunskija
    Posts
    4,412
    Reputatie
    1

  15. #15
    from Italy Lucian86's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    London
    Posts
    4,649
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Numero Dieci View Post
    Hm, nimic interesant !

  16. #16
    sport legend Numero Dieci's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Rumunskija
    Posts
    4,412
    Reputatie
    1
    Ba eu zic ca a fost peste asteptari(da,nu ma asteptam sa fie mai nimic) dar nu se compara c uadevaratul 24/7.

    Parca prea mult accent pe Pascal.Interesant patul lui Pascal cu oxigen.Oarecum ca acea camera pe care o folosea Marquez.

    Cel mai interesant moment a fost Pascal si echipa lui il studiau pe Bute.Din ce am vazut se pare ca va folosi ambuscada dar nu e nici o surpriza asta.

  17. #17
    tiger claw banzay's Avatar
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    373
    Reputatie
    1
    Pe wikipedia scrie ca meciul va fi transmis si la noi de ProTV. Stie cineva daca e adevarat?

  18. #18
    sport legend Numero Dieci's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Rumunskija
    Posts
    4,412
    Reputatie
    1
    Erau in discutii.

    Nu stiu daca s-au si finalizat.

  19. #19
    sport legend cataa.'s Avatar
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Cluj-Napoca
    Posts
    3,440
    Reputatie
    1
    http://www.prosport.ro/alte-sporturi...creta-11895291sper sa transmita cineva meciul pana la urma
    Noi murim, "U" niciodata!

  20. #20
    Jack the Ripper Lordul's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Iasi/Piatra Neamt
    Posts
    31,273
    Reputatie
    0
    cred ca va fi pe PRO TV pana la urma
    Dinamo , Manchester United , Bayern Munchen , Borussia Dortmund , Juventus , FC Barcelona

  21. #21
    Jack the Ripper Lordul's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Iasi/Piatra Neamt
    Posts
    31,273
    Reputatie
    0
    Dinamo , Manchester United , Bayern Munchen , Borussia Dortmund , Juventus , FC Barcelona

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •