View Poll Results: Cine va castiga ?

Voters
12. You may not vote on this poll
  • Bute KO/TKO

    4 33.33%
  • Bute la decizie

    2 16.67%
  • Pascal KO/TKO

    3 25.00%
  • Pascal la decizie

    2 16.67%
  • Meci egal

    1 8.33%
Page 4 of 4 FirstFirst ... 234
Results 64 to 74 of 74

Thread: Lucian Bute vs Jean Pascal, 18 ianuarie 2014 - Ultima ºansã ?

  1. #64
    Moderator Doctor_Satan's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Targu Mures
    Posts
    8,339
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Utilizator View Post
    unii spuneau ca batalia incasata de la Froch l-a lasat cu o semi-pareza la mana stanga.
    doi la mana psihic este jos de tot. Cred ca in meciul cu Pascal a evitat contactul fizic de frica. E drept ca finalul a aratat ca inca mai poate sa-si inviga frica. Dar pe de alta parte nu stiu cum va reactiona contra unui adversar care va reusi sa-i dea pumni mai seriosi din primele runde. Ca nici Pascal nu l-a lovit prea tare si oricum Bute era preocupat sa se apere la greu. Daca va iesi la joc si se va descoperi, riscurile de a primi pumni tari cresc.

    Dar revenind, Bute nu mai poate aspira nicio secunda la vreo centura mai importanta.
    Interesanta faza cu pareza, pentru ca el zicea ca-i accidentat la cotul stang.
    Si eu asta spuneam: are mult de munca la nivel psihic.
    Cat despre pumni incasati, daca lupta cu adversari cum a avut pana la Froch, n-are de ce sa-si faca probleme. Iar despre titlu, problema e ca o sa se plimbe la oameni de talia lui Froch, deci nu o sa-l mai pretinda alde Bute mult timp.
    Iancu si FC Timisoara, prima grupare mafiota care a primit o mica pedeapsa. FRF-DNA 1-0.
    OTELUL GALATI SUPERCAMPIOANA 2010-2011!!!
    Aici este criza economica a Romaniei: http://www.porcisme.ro/

  2. #65
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    mda, cu adversari slabi ar putea sa mai continue si de acord ca se poate remonta psihic in acest context.
    dar ramane de vazut daca Interbox va mai fi interesat de asa ceva pentru ca sunt niste costuri asociate care cu asemenea meciuri si cu un Bute 'demitizat' par dificil de recuperat.

    Altfel Bute incepe sa planga daca il mai intalneste pe Froch si se uita ala mai intens la el.
    Daca il vede pe Ward cred ca face pe el instant.
    Astia sunt alta liga si aici Interbox are meritul ca a ales o strategie excelenta pentru a-l face pe Bute campion IBF. La fel a fost si cu Doroftei.
    Bute si Doroftei sunt boxeri excelenti, admirabili, dar nu au fost niciodata cei mai buni la categoria lor. Dar tot respectul pentru ce au facut in box in numele Romaniei. Performanta lor este cu mult mai mare decat a fost vreodata cea a echipei nationale de fotbal de ex.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  3. #66
    Moderator Doctor_Satan's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Targu Mures
    Posts
    8,339
    Reputatie
    0
    Pai meciul lui Froch a venit dupa prea mult hype, cum se spune. Dupa atatea meciuri in care si-a demolat adversarii, ajusesera si ei sa creada ca este vreun Rocky.
    Aici cred ca au gresit strategia din cauza ca s-au mintit singuri. Daca stiau valoarea reala a lui Bute, trebuia pus sa piarda cu unul ceva mai bun decat el, nu trimis in ring cu unul care sa-l spulbere. Apoi, putea sa mai lupte linistit pe incasari mai mici, era "fostul campion mondial" si gata. Mai facea o caruta-doua de bani si se retragea.
    Acum, o sa fie mare lucru daca-si revine psihic indeajuns incat sa mai lupte 5-6 ani.
    Iancu si FC Timisoara, prima grupare mafiota care a primit o mica pedeapsa. FRF-DNA 1-0.
    OTELUL GALATI SUPERCAMPIOANA 2010-2011!!!
    Aici este criza economica a Romaniei: http://www.porcisme.ro/

  4. #67
    obsedat textual Hingherul's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Deasupra
    Posts
    55,441
    Reputatie
    0
    poza asta descrie perfect meciul.

    http://s23.postimg.org/f1xcskvff/1024x768.jpg
    P$D iti vrea binele...nu-l lasa sa ti-l ia!

  5. #68
    sport legend
    Join Date
    Sep 2011
    Posts
    481
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Hingherul View Post
    poza asta descrie perfect meciul.

    http://s23.postimg.org/f1xcskvff/1024x768.jpg
    Nici nu e de mirare ca a pierdut, daca a purtat culorile rusinii alb-rosu

  6. #69
    sport legend Numero Dieci's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Rumunskija
    Posts
    4,413
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Doctor_Satan View Post
    Pai meciul lui Froch a venit dupa prea mult hype, cum se spune. Dupa atatea meciuri in care si-a demolat adversarii, ajusesera si ei sa creada ca este vreun Rocky.
    Aici cred ca au gresit strategia din cauza ca s-au mintit singuri. Daca stiau valoarea reala a lui Bute, trebuia pus sa piarda cu unul ceva mai bun decat el, nu trimis in ring cu unul care sa-l spulbere. Apoi, putea sa mai lupte linistit pe incasari mai mici, era "fostul campion mondial" si gata. Mai facea o caruta-doua de bani si se retragea.
    Acum, o sa fie mare lucru daca-si revine psihic indeajuns incat sa mai lupte 5-6 ani.
    Apropo de chestia asta eu cred ca tocmai aia a fost strategia.

    L-au tinut pe o dieta stricta de adversari mediocri si unii buni dar nici unul de elita(pana la Froch) tocmai sa vada cat pot sa maximizeze din el si le-a mers.

    Bute a devenit senzatie foarte repede si a prins la publicul din Quebec.A avut sold out cu niste adversari cu care Ward(de exemplu) nu vindea 2000 de bilete la el in oras si nu e doar pt ca Bute e super spectaculos pt ca nu tot timpul a fost(cei care tin minte meciul cu Lolenga Mock stiu la ce ma refer).
    Bute si maine daca se bate cu unul luat de pe strada vinde 7-8000 de bilete si are bursa de 500k de dolari.

  7. #70
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,784
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by 86 View Post
    Nici nu e de mirare ca a pierdut, daca a purtat culorile rusinii alb-rosu
    ... sunt culorile Canadei
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  8. #71
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Doctor_Satan View Post
    Interesanta faza cu pareza, pentru ca el zicea ca-i accidentat la cotul stang.
    uite ca si GSP scrie despre ce spuneam cu cateva zile in urma: se pare ca Bute a ramas cu o semi-pareza la mana stanga dupa maciucile incasate de la Froch. Ma rog, sper sa nu fi preluat informatia de aici.

    http://www.gsp.ro/sporturi/box/inter...za-417894.html
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  9. #72
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,505
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Johnny D View Post
    Habar n-am cine e Pascal asta dar parca seamana usor cu Mayweather, iar dupa performanta jalnica a lu Bute cu Karl Froch, nu cred ca mai poate sa-si repare vreodata increderea de mare campion si astfel cred c-o sa bata Pascal la puncte, desi cum ziceam, habar n-am, e pur si simplu o senzatie!
    Pacat ca n-am pus si niste bani pe senzatia asta!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  10. #73
    tiger claw banzay's Avatar
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    373
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Utilizator View Post
    uite ca si GSP scrie despre ce spuneam cu cateva zile in urma: se pare ca Bute a ramas cu o semi-pareza la mana stanga dupa maciucile incasate de la Froch. Ma rog, sper sa nu fi preluat informatia de aici.

    http://www.gsp.ro/sporturi/box/inter...za-417894.html
    ''surse din anturajul Interbox spun...''

    Da, foarte credibil.

  11. #74
    tiger claw banzay's Avatar
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    373
    Reputatie
    1
    sters
    Last edited by banzay; 23rd January 2014 at 18:59. Reason: pentru ca automobile

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •