View Poll Results: Cine va castiga ?

Voters
12. You may not vote on this poll
  • Bute KO/TKO

    4 33.33%
  • Bute la decizie

    2 16.67%
  • Pascal KO/TKO

    3 25.00%
  • Pascal la decizie

    2 16.67%
  • Meci egal

    1 8.33%
Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 43 to 63 of 74

Thread: Lucian Bute vs Jean Pascal, 18 ianuarie 2014 - Ultima ºansã ?

  1. #43
    from Italy Lucian86's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    London
    Posts
    4,649
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Numero Dieci View Post
    Ceea ce a fost cam corect dupa cum s-a desfasurat meciul.

    Bute si ai lui au fost prea precauti si au sacrificat ofensiva pt defensiva insa in timp nu a functionat pt ca Lucian nu are reflexe defensive bune.Cum a zis si El Pistolero Bute a asteptat prea mult o singura lovitura pe contra care sa-l scoata dar a fost prea precaut/lenes/timorat sa dea drumul la maini mai mult.
    M-am trezit tarziu si-am vazut doar ultimele 2 reprize.

    Da, pana la urma Bute s-a adeverit a fi un boxer mai mult ofensiv decat defeniv. In timp ce in atac consider ca ramane un boxer excelent, in aparare e chiar foarte slab, relativ vorbind.
    Clar ca avea nevoie sa se apere in meciul asta si zic eu ca indicatia antrenorului a fost buna insa daca nu compensezi cu contre si atacuri convingatoare, mai rau faci.

    Pareri unanime citesc despre meci prin jur. Ma intreb acum cum de a rezistat Bute pana in repriza a 12-a

  2. #44
    sport legend Numero Dieci's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Rumunskija
    Posts
    4,410
    Reputatie
    1
    A rezistat pt ca Pascal are stamina de 2 lei si nu are instinct de killer.

    Plus ca nu a riscat cand conta.

  3. #45
    RETRAS
    Join Date
    Jun 2005
    Posts
    24,445
    Reputatie
    1
    E greu cand se joaca pe bune, si nu cu mosnegi pensionati in fake-uri de toata jena. Vrea revansa? Ca sa ce? Ca-l lasa lat Pascal la revansa.

  4. #46
    Moderator ducus's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Eforie Sud
    Posts
    6,619
    Reputatie
    0
    Indiferent ce se va intampla mai departe, il iubim pe Lucica fiindca este un baiat cu foarte mult bun-simt si ne-a reprezentat cu demnitate tara mai bine de un deceniu. Sa nu aruncam cu rahat, la fel cum nici americanii n-o fac cu boxiorii lor atunci cand pierd, asa e viata cu urcusuri si coborasuri.
    Eu atata zic: sa dea Dumnezeu sa vedem in anii urmatori un alt roman care macar sa se ridice la inaltimea lui Bute dpdv. al performantelor, ba chiar sa-l si intreaca, dar tare ma indoiesc. Daca ar fi existat, ar fi aparut pana acum (la fel cum generatia lui Bute, Diaconu sau Jo-Jo Dan aparuse inca de pe vremea cand era activ Doroftei, deci aveam cel putin 3 boxiori in activitate la profesionisti).
    Da pe goarna si iesi pe plus folosind codul Z2G79TTW

  5. #47
    RETRAS
    Join Date
    Jun 2005
    Posts
    24,445
    Reputatie
    1
    Sa nu arunce cu rahat cei care strigau 'hai bute' pana acum. Si vedeau in el mare boxeur. Cei care au vazut ce sparring partneri a avut Bute in ultma perioada, in schimb, pot spune adevarul. Eventual, il putem felicita ca a rezistat 12 runde. Inainte de meci, sincer, nu ii dadeam mai mult de 7-8. Oricum, s-a retras pe o suma bunicica. Am inteles ca ii intra aproape 1 mil (ai sai) in conturi, ceea ce nu e de ici de colo. La felul in care a boxat, trebuia burse de 3 si 1 milion

  6. #48
    sport legend Bobi Cearton's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Intr-o lume relativa
    Posts
    16,667
    Reputatie
    1
    N-am vazut meciul, dar pot spune: Bute, Bute, lasa-ne, lasa-ne...
    Nu e decat un balon de sapun. Cand a dat de boxeri, nu de adversari platiti sa-i spoiasca CV-ul, s-a facut de rahat.
    NICHITA STANESCU
    Eu nu sunt altceva decât o patã de sânge care vorbeºte

  7. #49
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,365
    Reputatie
    0
    Am vazut meciul, balet pe ringul de box .
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  8. #50
    sport legend Jeleul's Avatar
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    Cluj-Napoca
    Posts
    2,421
    Reputatie
    1
    Pana si nea' Dario stergea podeaua mai bine ca Bute.

  9. #51
    sport legend Bobi Cearton's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Intr-o lume relativa
    Posts
    16,667
    Reputatie
    1
    Vrea sa-si pastreze mecla de artist intacta, nu e de condamnat.
    Va fi fericit, nu se va ma scula nimeni pentru el.

    Doroftei a avut dreptate tot timpul in legatura cu Bute.
    NICHITA STANESCU
    Eu nu sunt altceva decât o patã de sânge care vorbeºte

  10. #52
    RETRAS
    Join Date
    Jun 2005
    Posts
    24,445
    Reputatie
    1
    cand zicea doroftei ceva de bute, lumea sarea cu curu-n sus ca e invidios sau mizerii de genul. cu froch ko, acum infrant la puncte. asta cre-ca spune ceva despre bute al nostru. pe de alta parte, n-am sa uit niciodata cum l-au adus la bucuresti pe fomistul ala de mendy, parca asa il chema, lesinat tot, iar publicul exulta la pumnii lui lucien

  11. #53
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Meci slab, infrangere meritata.
    Bute a castigat cu adversari slabi, cand a dat de astia mai buni a clacat previzibil.
    Asta e limita lui, nu are nici fatza de boxer de frunte si de cand l-a nenorocit Froch a capatat frica si se spune ca ar fi ramas si cu sechele fizice.

    Doroftei l-a evaluat bine pe Bute. De fapt stia din proprie experienta.
    Personal cred ca Doroftei a fost un boxer mai bun decat Bute, desi nici el nu a avut multi adversari teribili.
    Gatti (Dumnezeu sa-l ierte) l-a facut rapid KO de ex. Si Doroftei a terminat cariera cam ca Bute, cand a inceput sa dea de boxeri mai tari.
    Dar Mosu' era batios si nu uit cum dupa meciul egal cu Spadafora era ca iesit de la abator, cu sangele siroaie dar in picioare.
    Cred ca Balbi a fost cel mai tare adversar invins de Doroftei la profesionism.

    Oricum cred ca amandoi trebuie sa multumeasca foirmei Interbox ca i-a facut campioni mondiali cu meciuri contra unor jucatori slabutzi.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  12. #54
    Jack the Ripper Lordul's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Iasi/Piatra Neamt
    Posts
    31,266
    Reputatie
    0
    cam atat poate Bute...acuma si Doroftei cand a dat de Gatti a incasat-o
    Dinamo , Manchester United , Bayern Munchen , Borussia Dortmund , Juventus , FC Barcelona

  13. #55
    sport legend BlueEnergy's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Posts
    2,439
    Reputatie
    1
    Pe Bute il doare in paispe'. S-a ales cu 2.5 milioane de dolari si de acu poate soma tot lungul vietii. Aviz amatorilor....daca printr-un miracol Bute mai are vreun meci de box, nu va pierdeti timpul uitandu-va la meci cu gandul "sunt roman si tin cu Bute"....mai bine un mic, o bere si o tabla cu baietii.

  14. #56
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,365
    Reputatie
    0
    baieti, facem o tabla ?
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  15. #57
    sport legend
    Join Date
    Apr 2013
    Posts
    9,173
    Reputatie
    1
    Catavencu :

    M-am sculat duminicã dimineațã sã vãd un meci de box, dar am dat peste un soi de Dansez pentru tine, în care Lucicã Bute al nostru, sau al lor, cã vãd cã și canadienii și-l revendicã vârtos, era pe post de Bãnicã Junior.

    În 11 din cele 12 reprize ale așa-zisului duel cu Jean Pascal, Lucicã a valsat, a breicdansat, a bãtut pasul pe loc, numai sportul pe care îl are trecut în dreptul numelui sãu nu l-a practicat.


    Sincer sã fiu, am crezut cã și-a pus mãnușile doar pentru cã era frig în salã, pentru cã nu prea am vãzut sã le foloseascã pe capul lui Jan.

    Timid ca un școlar în prima zi, Bute s-a sfiit sã-l articuleze pe Pascal, de teamã sã nu-l scoatã tovarãșa în fața clasei, sã-l muștruluiascã și sã-i scadã nota la purtare. Lucian desena în schimb niște cercuri imaginarea pe ring, pe care orbita inutil, în vreme ce spectatorii tãceau ca la un spectacol de teatru. Ce-i drept, prost de aceastã datã! Noroc cã Jan, bãiat de cartier haitian, îl mai trezea din când în când din reverie cu câte un pumn în bãrbie, ca sã-i aducã aminte cã se uitã lumea la ei.

    Eee, dar stați, cã se sculã în repriza a 12-a bãdica Lucian, și începu sã mi ți-l alerge pe Pascal prin ring, și dã-i, și luptã, și luptã, și dã-i, însã cum porcu’ nu se mai îngrașã în ajun nici mãcar cu o troacã de steroizi, arbitrii i-au dat victoria lu’ ãla.

    La final, pentru cã de pe colivã mai lipsea doar bomboana, Lucicã, ce credeți cã declarã? Vreau revanșa, știu cã pot sã-l bat pe Pascal!

    Dragã Lucian, din pãcate, trebuie sã recunoști cã ai devenit singurul bãiat cu terminația în ute, care când te prinde, te lasã în pace, așa cã îți propun sã te orientezi cãtre alte sporturi la care l-ai putea bate pe Jan. Iatã câteva exemple: go, șah, țintar, Nu te supãra frate, Monopoly și chiar șotron. Baftã !

  16. #58
    Moderator Celeb Sir. Eko's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    14,366
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by relansat View Post
    sa uit niciodata cum l-au adus la bucuresti pe fomistul ala de mendy, parca asa il chema, lesinat tot, iar publicul exulta la pumnii lui lucien
    Ce ma distreaza asta. Da ce vroiai sa faca lumea ? Sa strige ca e slab Mendy in timpul meciului ? Ala a fost in ring...asta e.

    Altu in veac. Nu ma mai trezesc sa ma uit la meciurile lui.

  17. #59
    Moderator Doctor_Satan's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Targu Mures
    Posts
    8,339
    Reputatie
    0
    Bute cred ca n-a vrut sa-l zgarie pe Pascal ca o fi avut intalnire cu vreun fotomodel.
    In ceea ce priveste revansa, Pascal poate fi batut, dar Bute trebuie sa devina boxer. Daca l-ar tine benzina sa lupte tot meciul cum a facut-o in ceasul, pardon, repriza a 12-a si sa loveasca ceva mai dur decat o bunicuta in perfuzii, ar putea sa-l faca si KO.
    Eu vreau sa cred ca meciul foarte slab se datoreaza lipsei de meciuri si sechelelor psihice de dupa bubuiala luata de la Froch.
    Iancu si FC Timisoara, prima grupare mafiota care a primit o mica pedeapsa. FRF-DNA 1-0.
    OTELUL GALATI SUPERCAMPIOANA 2010-2011!!!
    Aici este criza economica a Romaniei: http://www.porcisme.ro/

  18. #60
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    mie mi se pare aproape imposibila o revenire a lui Bute. A capatat frica dupa ce l-a macelarit Froch.
    oricum va trebui sa o ia cam de jos in tentativa asta si cotele lui s-au prabusit simtitor dupa ultimele meciuri.
    sigur ca Pascal e un boxer de batut in comparatie cu Froch pe care Bute nu-l va bate veci.
    dar ar trebui sa-l roage sa-i acorde revansa si asta pe bani putini.
    In orisice caz nu mai are nicio sansa sa mai joace vreodata cu jucatori de top si nicidecum sa spere ca va termina meciul in picioare contra lor. Va mai juca eventual doar pentru a-si rotunji fondul de pensie.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  19. #61
    Moderator Doctor_Satan's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Targu Mures
    Posts
    8,339
    Reputatie
    0
    Cu un pic de antrenament fizic si psihic, va putea boxa lejer cu unii ca Pascal. Dar asta presupune si multa ambitie, iar el pare cam zdruncinat. E foarte mult de lucru la nivel psihologic.
    Din punct de vedere fizic, e in regula. A terminat 12 runde in picioare cu un adversar care l-a lovit mai mult decat ceilalti de pana la Froch la un loc. Deci eu zic ca se poate.
    Iancu si FC Timisoara, prima grupare mafiota care a primit o mica pedeapsa. FRF-DNA 1-0.
    OTELUL GALATI SUPERCAMPIOANA 2010-2011!!!
    Aici este criza economica a Romaniei: http://www.porcisme.ro/

  20. #62
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    unii spuneau ca batalia incasata de la Froch l-a lasat cu o semi-pareza la mana stanga.
    doi la mana psihic este jos de tot. Cred ca in meciul cu Pascal a evitat contactul fizic de frica. E drept ca finalul a aratat ca inca mai poate sa-si inviga frica. Dar pe de alta parte nu stiu cum va reactiona contra unui adversar care va reusi sa-i dea pumni mai seriosi din primele runde. Ca nici Pascal nu l-a lovit prea tare si oricum Bute era preocupat sa se apere la greu. Daca va iesi la joc si se va descoperi, riscurile de a primi pumni tari cresc.

    Dar revenind, Bute nu mai poate aspira nicio secunda la vreo centura mai importanta.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  21. #63
    sport legend tifosi's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Nazi Germany
    Posts
    1,385
    Reputatie
    1
    Zece lucruri despre meciul lui Lucian Bute cu Jean Pascal

    • Fanii pe care îi avea Bute înaintea meciului cu Jean Pascal au realizat subit, imediat dupã anunțarea câștigãtorului, cã ei sunt steliști de mici și cã nu le place boxul;
    LOVE FOOTBALL ! HATE ANTIFA !!!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •