Page 1 of 5 123 ... LastLast
Results 1 to 21 of 105

Thread: Draft 2014

  1. #1
    Viitor membru campuscodi's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Iasi
    Posts
    4,535
    Reputatie
    1
    This is a flower ...
    _____________________

  2. #2
    Viitor membru campuscodi's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Iasi
    Posts
    4,535
    Reputatie
    1
    This is a flower ...
    _____________________

  3. #3
    Senior Member Ayrton's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    5,899
    Reputatie
    1
    Texasans "castiga" #1 draft pick in 2014 Draft!
    ce QB va fi investit cu aceasta onoare? Mariotta? Bridgewatter?

  4. #4
    junior
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Istanbul/Constanta
    Posts
    67
    Reputatie
    1
    Ce parere aveti de A.J. McCarron? Eu unul as vrea sa il vad la Giants, 1-2 ani in spatele lui Eli si apoi franchise QB. Intre timp, ar putea si Eli sa invete ceva de la el: cum sa nu mai aruncea atatea interceptii.

  5. #5
    Viitor membru campuscodi's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Iasi
    Posts
    4,535
    Reputatie
    1
    http://www.nfl.com/draft/2014/mock-d...eremiah/175601
    Unul dintre cele mai prost facute drafturi de pana acum
    This is a flower ...
    _____________________

  6. #6
    manager
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    271
    Reputatie
    1
    @bogdan2106 ~ A.J. McCarron va ajunge la Pats cu late 2-nd pick sau 3-rd pick

  7. #7
    Senior Member Ayrton's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    5,899
    Reputatie
    1
    Astia fac drafturile aiurea mereu, au vszut ca nimeni nu le compara mock-urile 1.0 din ianuarie cu ce se intampla in draft in aprilie (mai anul asta) si isi permit sa scrie orice, oricum nu conteaza pt numeni.

  8. #8
    junior
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Istanbul/Constanta
    Posts
    67
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Muggs View Post
    @bogdan2106 ~ A.J. McCarron va ajunge la Pats cu late 2-nd pick sau 3-rd pick
    Nu ar fi deloc rau pentru Patriots. In opinia mea ar fi un inlocuitor perfect pt Brady. Sa traim pana la draft si vedem noi unde ajunge.

  9. #9
    Senior Member Ayrton's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    5,899
    Reputatie
    1
    Cred ca am rezolvat-o cu 1st pick pt Patriots, toate, dar absolut toate mock-urile il dau ca singura si sigura alegere pe Jace Amaro TE Texas Tech.

  10. #10
    manager
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    271
    Reputatie
    1
    sub NICI O FORMA, nu vom lua cu primul pick un TE, pot sa pun pariu pe orice. Cu primul vom lua un OL/DT/CB .
    ps. Nu stiu de ce am impresia ca il vom vedea pe Ridley traded

  11. #11
    Senior Member Ayrton's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    5,899
    Reputatie
    1
    Daca ar fi un DT l-as vrea pe Loius Nix III, am citit numai lucruri bune despre el pana acum. Amaro daca nu e luat in prima runda nu rezista pana la a doua alegere a Patriotilor, mai e un TE cu round three grade Fiedorovicz, poate el... Oricum eu zic ca unul din ei, dar cel mai bun TE din draft, Ebron va fi de mare senzatie, insa e lupta grea intre Jets si Bills pt el.

  12. #12
    manager
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    271
    Reputatie
    1
    Ayrton, sunt perfect de acord cu tine. NIX III este exact ce ne-ar trebui, 2 gap NT, asemanator cu Vince Wilfork . Din pacate nu avem nici cea mai mica sansa sa il luam ptr ca va fi un top 10 - top 15 pick .

  13. #13
    sport legend patriot's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    bucuresti
    Posts
    1,999
    Reputatie
    1
    cu revenirile lui Vilfork si Kelly si cu baietii astia noi care de bine de rau s au descurcat nu cred ca vom lua un DT,eu zic ca o sa avem o surpriza si poate ne trezim c un WR sau LB in prima runda,Spikes e liber de contract iar BB drafteaza tot timpul LB,daca ar fi dupa mine as lua un OL in prima runda,un TE in a 2 a sau as face trade pt unul.....si as face un trade pe Ridley si pt Mallet

  14. #14
    Senior Member Ayrton's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    5,899
    Reputatie
    1
    La LB, cu Mayo si Collins titulari nu vad cum sa fie investit un 1st pick acolo, dar la OL da. Center sigur ne trebuie. Poate si un Guard.

    Ps: ce inseamna sa pierzi in conference game, inainte de Supet Bowl noi visam deja doar draftul

  15. #15
    manager
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    271
    Reputatie
    1
    @patriot ~ tu in teorie ai dreptate cu draftarea unui DT, INSA - Wilfork face 33yo, Kelly va face 34, Chris Jones, Siliga, Vellano, sunt quality backup starters, insa nici unul nu e cu adevarat elite, sa fie aproape de Wilfork. Avem nevoie de un blue chip, adica un 1-st rounder DT, draftat in primele 20-25 pickuri . Sincer, mie in afara de vreo 3-4, incluzandul aici pe NixIII, nu mi se pare grozava clasa de DT.

    @ayrton ~ ba bine ca, este o foarte mare sansa sa draftam un LB anul asta. Cred ca ai observat ca in meciul cu Broncos am jucat cu 2 LB, in primu rand din lipsa de personal si apoi din cauza jocului aerian al lui broncos, deci pe mine unu nu m-ar surprinde un lb .

    Eu insa mai am o teorie ~ dat fiind ca suntem pamant la DE, in afara de Ninkovich si Jones, nimeni dintre backups nu a miscat, inclin sa cred ca daca ne vom afla intr-o ipostaza buna in draft....vom alege cu 1-st pick un DE.

    Si acum revenind cu picioarele pe pamant, BB ne va oferi cu 1-st pick un OLineman sau un CB care nu va stii sa se apere man

  16. #16
    sport legend patriot's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    bucuresti
    Posts
    1,999
    Reputatie
    1
    m am uitat pe jucatorii liberi si am vazut ca sunt WR,TE si DE de valoare....un TE si un DE putem lua din free agency poate si un WR daca pleaca Edelman.....asta ar insemna ca am putea lua din draft 2 OL si un LB in primele 3 runde......oricum prioritatea e resemnarea lui Talib si a lui Blount...Spikes si Edelman cred ca pot pleca

  17. #17
    Senior Member Ayrton's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    5,899
    Reputatie
    1
    No way ca sa fie iar facuta greseala de a ii lua lui Tom Brady singurul receiver de siguranta precum plecarea lui Wes de anul trecut. Minitron trebuie pastrat, la WR oricum nu sunt investiti deloc bani din cap, i se poate da un contract bun. In schimb Talib mereu e accidentat in cel mai important meci, precum Gronk e clar ca nu poate sta sanatos cand ne trebuie, oricum Bill va drafta ca ne place sau nu , un defensive back in primele runde, deci un CB in round 2 e posibil, daca primim un 2nd round pick pe Mallet cum planuieste the Hoodie atunci trebuie sa ne uitam pe boardul de DBs.

  18. #18
    sport legend patriot's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    bucuresti
    Posts
    1,999
    Reputatie
    1
    daca ia un 2 round pick pe Mallet nu i rau daca e investit intr un CB,dar sincer nu prea vad CB grozavi anul asta,in schimb l as vrea din free agency pe Denis Pitta,cred ca ar face o echipa grozava cu Gronk,ai dreptate cu BB,sigur o sa aiba niste alegeri surprinzatoare...sper ca macar un OL buna sa ia din draft

  19. #19
    Senior Member Ayrton's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    5,899
    Reputatie
    1
    Am uitat de Amendola cand am xis de bani in WRs... va mai primi o sansa anul asta ca are banii garantati, sper sa confirme ca altfel adio...

  20. #20
    manager
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    271
    Reputatie
    1
    Ayrton, Amendola va fi cap casualty, mark my words . Ar fi o idiotenie sa il pastrezi pe Amendola si nu il ofertezi pe Edelman .
    Asta cu 2-nd pick ptr Mallet sunt vise erotice aka wishful thinking . Nimeni nu va da nici macar un 3-rd rounder pe el, dapai 2-nd. Anul asta vom drafta asa : OL, LB, DE, DB,TE, QB si RB (facem trade cu Ridley )

  21. #21
    Senior Member Ayrton's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    5,899
    Reputatie
    1
    Hm, as vrea TE mai repede...
    Si sa vedem daca nu se poate sa i se ceara in Instanta banii inapoi lui Aaton Hernandez, sunt cred vreo 10-11 milioane din cap...

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •