View Poll Results: Cine castiga aurul la hochei masculin?

Voters
16. You may not vote on this poll
  • Canada

    8 50.00%
  • Rusia

    4 25.00%
  • SUA

    2 12.50%
  • Suedia

    2 12.50%
  • alta echipa

    0 0%
Page 4 of 8 FirstFirst ... 23456 ... LastLast
Results 64 to 84 of 150

Thread: Hochei pe gheata

  1. #64
    Moderator Aurel.D's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    11,443
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Sifodias View Post
    Americanii ca-n totdeauna cea mai jegoasa natie de pe fata pamantului!Astia daca nu sunt ajutati,daca nu sunt impinsi de la spate,nu ar fii ei!Mi-e scarba!
    Aša au fost, sunt ši vor fi mereu!

  2. #65
    sport legend
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    1,375
    Reputatie
    1
    Oare Quick ar fi facut scandal daca acel gol era validat ? Ca el stia de faptul ca miscase poarta. Ramane insa decizia foarte neinspirata de a pune arbitru american la un meci al americanilor si mai ales impotriva Rusiei.

    Meciul in sine a fost superb

  3. #66
    sport legend
    Join Date
    Feb 2014
    Location
    Deutschland
    Posts
    814
    Reputatie
    1
    eu chiar am vazut in prima repriza cat s-au chinuit rusii sa repare exact aceeasi poarta.
    Quick a facut o interventie si a sarit iar din locasuri...portarul se uita inainte era jobul arbitrilor sa opreasca meciul si sa rezolve poarta. N-a facut-o Quick intentionat, parerea mea avand in vedere incidentul din prima repriza e ca e plastic made in china...
    abia la reluare cand s-a revazut presupusul gol s-a vazut poarta dislocata.

    repet arbitrii au fluierat 6-5 la penaltyuri pentru rusi, unele f usor acordate cum e cel la Kane si n-au fluierat o gramada de inteference-uri la rusi. Deci nu cred ca a fost intentionat pur si simplu o greseala de arbitraj...golul a fost corect invalidat si americanii de pe teren n-au nici o vina.
    USA a primit 2 puncte si Rusia 1 loser point. Oricum si cu o singura victorie se calificau mai departe
    repet regula de desfasurare a penaltyurilor e o mare porcarie trebuia lasat golden gole rule cine da primul gol castiga mai ales ca in overtime joaca cu 4 jucatori doar.

    Per total nu e meci reusit de americani. La rusi celebra linie Ovi-Malkin-Semin nu produce nimic... Datsyuk are zile de exceptie care se pot termina acum.

    acum am vazut Elvetia...au un joc defensiv f bun daca dau primii gol cu greu ii egalezi. Sa ii vedem ce fac si cu echipe mai tari.

    Suedia a luat 3 goluri de la Lat cam rusinos. Cehia f rusinos s-a comportat.

    La fete rusoaicele sunt eliminate..WOW...
    Last edited by yodaro.; 15th February 2014 at 21:52.

  4. #67
    Sport Legend JJ's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Peste tot
    Posts
    13,903
    Reputatie
    0
    Frumos meci ieri intre SUA si Rusia. Oshie a fost insa fenomenal la penalty-uri. Sper la un meci macar la fel de frumos asta-seara intre Canada si Finlanda.
    Elvetia a batut Cehia, dupa cum va ziceam. Apararea a confirmat, desi Elvetia e cumplit de ineficienta in atac.
    Si Austria bate Norvegia cu 3-1. O echipa care nu e in grupa mondiala va fi in sferturile olimpice - se anunta o optime Austria-Slovenia.
    If I was half as good as I was, I’m still twice as good as you’ll ever be!

  5. #68
    sport legend jo27's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    3,421
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by yodaro. View Post
    eu chiar am vazut in prima repriza cat s-au chinuit rusii sa repare exact aceeasi poarta.
    Quick a facut o interventie si a sarit iar din locasuri...portarul se uita inainte era jobul arbitrilor sa opreasca meciul si sa rezolve poarta. N-a facut-o Quick intentionat, parerea mea avand in vedere incidentul din prima repriza e ca e plastic made in china...
    abia la reluare cand s-a revazut presupusul gol s-a vazut poarta dislocata.

    repet arbitrii au fluierat 6-5 la penaltyuri pentru rusi, unele f usor acordate cum e cel la Kane si n-au fluierat o gramada de inteference-uri la rusi. Deci nu cred ca a fost intentionat pur si simplu o greseala de arbitraj...golul a fost corect invalidat si americanii de pe teren n-au nici o vina.
    USA a primit 2 puncte si Rusia 1 loser point. Oricum si cu o singura victorie se calificau mai departe
    repet regula de desfasurare a penaltyurilor e o mare porcarie trebuia lasat golden gole rule cine da primul gol castiga mai ales ca in overtime joaca cu 4 jucatori doar.

    Per total nu e meci reusit de americani. La rusi celebra linie Ovi-Malkin-Semin nu produce nimic... Datsyuk are zile de exceptie care se pot termina acum.

    acum am vazut Elvetia...au un joc defensiv f bun daca dau primii gol cu greu ii egalezi. Sa ii vedem ce fac si cu echipe mai tari.

    Suedia a luat 3 goluri de la Lat cam rusinos. Cehia f rusinos s-a comportat.

    La fete rusoaicele sunt eliminate..WOW...
    De calificat, se califica toate echipele. Doar ca, luind punctul asta, rusii merg direct in sferturi... in caz ca nu face Slovacia o surpriza azi

  6. #69
    Sport Legend JJ's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Peste tot
    Posts
    13,903
    Reputatie
    0
    Nu zice hop. Daca si asta-seara in Finlanda-Canada se ajunge in prelungiri, rusii joaca optimi.
    If I was half as good as I was, I’m still twice as good as you’ll ever be!

  7. #70
    sport legend jo27's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    3,421
    Reputatie
    1
    Ai dreptate. Ieri tinusem cont ca mai era si meciul asta care ar fi putut schimba calificata in sferturi, intre timp am uitat de el

    Favoritele mele la acest turneu sint, in ordine, Canada, Finlanda si Cehia, insa sint sanse ca niciuna sa nu ia medalie... vom vedea.

  8. #71
    Sport Legend JJ's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Peste tot
    Posts
    13,903
    Reputatie
    0
    Oricum, indiferent care dintre Rusia, Canada sau Finlanda joaca optimi, nu prea are cum sa nu se califice dup-aia in sferturi. Cel mai bun loc doi e insa important pentru ca evita primele clasate in sferturi.
    If I was half as good as I was, I’m still twice as good as you’ll ever be!

  9. #72
    sport legend
    Join Date
    Feb 2014
    Location
    Deutschland
    Posts
    814
    Reputatie
    1
    in mod normal daca si USA si Rusia si Canada inving in regular time primele 4 arata asa:
    Canada 9 P
    Suedia 9 p
    USA 8 p
    Rusia 7 p
    si sunt calificate in sferturi direct. Asta inseamna daca nu sunt surprize ca vom vedea semifinalele Canada-Rusia si USA-Suedia
    dar sa vedem ce surprize sunt...sa se ajunga in prelungiri. sa bata Slovacia sau Slovenia sau de ce nu..Finlanda

    Canada e f tare pe hartie ca valori individuale si meciurile usoare de le au ii ajuta sa isi formeze chemistry-ul pentru meciurile tari.
    Portarii lor si Luongo so Price par ca isi intra in forma...antrenorul lor Babcock de la Detroit mie personal nu imi place nu are idei clare de joc dar in cunoaste pe Datsyuk f bine daca ajung sa joace in semifinale.

    Rusii cred ca vor claca pentru ca repet linia lor Ovi-Malkin-Semin nu produce mare lucru, Datsyuk sau Kovalcyuk sunt incontanti.iar Radulov ala e un sac de cartofi.

  10. #73
    hard-worker effect's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    ICEland
    Posts
    1,992
    Reputatie
    1
    Pana acum se spunea de rusi ca vor claca pentru ca n-au defensiva, dar grupul defensiv a fost surpriza placuta. Bob si Varly sunt cu 100 de clase peste ce au avut in poarta rusii in Vancouver. Ofensiva a dominat @ even strength remarca si Roenick ca au fost cu o clasa peste americani, dar nu ai ce face cand Radulov ia doua penalizari in treimea ofensiva dintre care una cand pucul era in posesia rusilor..si USA dau 2 din 2 in PP si pe urma au breakul ala la golul anulat al lui Tyutin. Si nu stiu de sacul de cartofi, dar Radulov a jucat excelent alaturi de Datsyuk din top 6 lor. Nu le trebuie chemistry, ci sa prinda oricare din top 6 o zi buna si aia e... ca top end talent Rusia da clasa oricarei echipe.
    [b]"If you want it, dont just think you want it, go out and ****ing WANT IT! [/b] - Bruce "***ing" Boudreau

  11. #74
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,319
    Reputatie
    0
    Rusii se fac de ras cu Slovacia.

  12. #75
    sport legend jo27's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    3,421
    Reputatie
    1
    Daca se ajunge la OT, Canada si Finlanda sint in sferturi

  13. #76
    Sport Legend JJ's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Peste tot
    Posts
    13,903
    Reputatie
    0
    Slovacia incredibil. Pierzi la sloveni si faci 0-0 cu Rusia?
    Daca diseara nu e un scor fluviu, avem deja optimile:
    Rusia-Norvegia
    Elvetia-Letonia
    Cehia-Slovacia
    Austria-Slovenia
    If I was half as good as I was, I’m still twice as good as you’ll ever be!

  14. #77
    sport legend
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    1,108
    Reputatie
    1
    Masculin:

    SUA-Rusia 3-2
    Suedia-Letonia 5-3
    Elvetia-Cehia 1-0
    Austria-Norvegia 3-1
    Rusia-Slovacia 1-0
    Slovenia-SUA 1-5

    Clasament grupa A

    1. SUA 8 puncte
    2. Rusia 6
    3. Slovenia 3
    4. Slovacia 1

    Clasament grupa C

    1. Suedia 9 puncte
    2. Elvetia 6
    3. Cehia 3
    4. Letonia 0

    Feminin:

    Sferturi

    Elvetia-Rusia 2-0

    Clasament

    Finlanda-Germania 2-1

  15. #78
    sport legend
    Join Date
    Feb 2014
    Location
    Deutschland
    Posts
    814
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by effect View Post
    Pana acum se spunea de rusi ca vor claca pentru ca n-au defensiva, dar grupul defensiv a fost surpriza placuta.

    Si nu stiu de sacul de cartofi, dar Radulov a jucat excelent alaturi de Datsyuk din top 6 lor. Nu le trebuie chemistry, ci sa prinda oricare din top 6 o zi buna si aia e... ca top end talent Rusia da clasa oricarei echipe.
    pai azi a fost un semiesec al rusilor. Ii arunca in calificari cu Norvegia si apoi back to back game cu Finlanda.
    Rusii au individualitati dar vezi ca la nivelul asta jocul colectiv conteaza.
    Datsyuk are 35 de ani deja si e accidentat la genunchi azi n-a facut mare branza. Parca si Kovalchuk s-a accidentat.
    Ovechkin si Malkin e f clara ca nu merg impreuna deci daca nu prinde un jucator din top 6 o zi buna ce fac?
    Cum adica Rusia da clasa oricarei echipe? Adica jucatorii canadieni ce sunt? Crosby, Toews, Keith, Tavares, St Louis? Unii au castigat ceva cu Chicago..nu stiu ce au castigat rusii.
    jucatorii rusi sunt ca si romanii la fotbal bubuie (ma rog bubuiau) de talent dar au probleme in a-l pune in practica.
    Radulov azi a ratat parca 2 ocazii care ii facea sa castige in regulation, ce-i drept a dat un gol in SO dar tot sac de cartofi ramane.
    Eu sunt satul de ifosele lui Ovechkin, cel mai mare jucator poate dar sa ii faca altii defensiva. Si ii trebuie un centru ca Backstrom sa i le serveasca...se vede clar ca are probleme personale cu Malkin, care e mai mare scula...

    Canada castiga in OT si aduce un sfert probabil cu Elvetia, va fi un moment al adevarului pentru elvetieni. Rusinos pentru Canada dar punctele lor slabe esunt asa cum spuneam antrenorul Babcock si portarul.

    Daca vor castiga favoritele vedem semifinalele Suedia-Rusia si USA-Canada dar sa speram ca vor mai fi surprize.

  16. #79
    sport legend jo27's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    3,421
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by yodaro. View Post

    Daca vor castiga favoritele vedem semifinalele Suedia-Rusia si USA-Canada dar sa speram ca vor mai fi surprize.
    Da, Suedia - Finlanda si Cehia - Canada

  17. #80
    sport legend
    Join Date
    Feb 2014
    Location
    Deutschland
    Posts
    814
    Reputatie
    1
    hehe poate USA-Elvetia

    Rusii n-au misiune usoara cu Norvegia e meci usor dar apoi cu Finlanda nu prea cred..ca il au pe Rask in poarta. Problema e ca sunt meciuri back to back ca azi si rusii se pot prezenta prost in fata finlandezilor care mai stiu sa si atace.

    Canada cred ca are probleme cu elvetienii care au portar bun pe Hiller dar elvetienii vin si ei dupa back to back.

    USA cu Cehia? Nu cred pen ca Cehia vine dupa un meci pe viata si pe moarte cu Slovacia, Jagr e mai batrin nu poate duce asa meciuri consecutive, Erat a avut evolutii modeste iar Krejci si Plekanec nu sunt top players acum. Portarii probabil Neuvirth nu e de top.
    USA joaca f periculos are un joc colectiv in viteza cu pase rapide si linii f echilibrate. Portarii sunt de top 3 mondial si Quick si Miller fac viata grea oricarei echipe si pot castiga singuri meciuri cred ca il vom vedea pe Miller.

    N-as fi sigur ca Cehia trece de Slovacia, mie slovaci mi se par mai periculosi si pare ca meciul cu Rusia le-a dat puteri.

    Oricum va fi un meci Solvacia Cehia pe viata si pe moarte....merita vazut.

  18. #81
    sport legend
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    1,108
    Reputatie
    1
    Masculin:

    Finlanda-Canada 1-2

    Clasament grupa B

    1. Canada 8 puncte
    2. Finlanda 7
    3. Austria 3
    4. Norvegia 0

    Feminin:

    Clasament

    Rusia-Japonia 6-3

  19. #82
    petrolist
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Slovacia
    Posts
    601
    Reputatie
    1
    Episod foarte frumos la inceputul reprizei a 2a din suedia-letonia. era pauza (se deplasase poarta) si incepuse „house of rising sun -animals„ pauza s-a prelungit fiindca meseriasii rusi au inceput sa gaureasca gheata ca sa largeasca gaura suport a barei si atunci a fost timp si pt. celebrul solo de orga al piesei

    Cehia-Slovacia va fi incununarea unei frumoase rivalitati sportive. nu mai vorbesc de ce s-a intamplat in anii care au trecut, vreau sa ma refer doar la ultimele luni. cele 2 tari au impreuna o liga studenteasca, s-au intalnit la primul lor meci de la universiada unde au jucat foarte aprig, se intalnesc maine si vor avea meciul de debut taman intre ele, pe 9 mai, la campionatul mondial din lukashenks.

    este o rivalitate care se transeaza numai in plan sportiv, in general intre cele 2 tari nu exista resentimente, chiar si despartirea lor in istorie a fost numita: ``Divortul de catifea``
    Last edited by Jerome LeBanner; 17th February 2014 at 11:52.

  20. #83
    incepator
    Join Date
    Feb 2014
    Posts
    30
    Reputatie
    1
    Eu stiam de revolutia de catifea...

  21. #84
    Sport Legend JJ's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Peste tot
    Posts
    13,903
    Reputatie
    0
    La feminin, SUA a batut cu 6-1 Suedia si e in finala. In a doua semifinala Canada are doar 3-1 cu Elvetia dupa doua reprize. Inainte de meciul din grupe, elvetiencele isi propusesera sa nu ia mai mult de 9 goluri... cat de departe au ajuns.
    If I was half as good as I was, I’m still twice as good as you’ll ever be!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •