View Poll Results: Cine castiga aurul la hochei masculin?

Voters
16. You may not vote on this poll
  • Canada

    8 50.00%
  • Rusia

    4 25.00%
  • SUA

    2 12.50%
  • Suedia

    2 12.50%
  • alta echipa

    0 0%
Page 2 of 8 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 22 to 42 of 150

Thread: Hochei pe gheata

  1. #22
    sport legend
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    1,862
    Reputatie
    1
    Personal,in afara lui Crosby nu cunosc nici un jucator de la americani sau canadieni.Nu urmaresc NHL-ul ci doar mondialele si olimpiadele la hochei.De la europeni,"vedetele" mele sunt:
    Slovacia:Hossa si Chara
    Finlanda:Selanne
    Cehia:Jagr
    Suedia:Sedin si Zetterberg
    Rusia:Varlamov,Ovechkin,Malkin,Datsyuk,Kovalchuk

    As vrea o "europeana" sa castige titlul.
    Fedor: "The one who doesn’t fall doesn’t stand up"

  2. #23
    Sport Legend JJ's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Peste tot
    Posts
    13,904
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by yodaro. View Post
    sorry am uitat asa e suedezii au avut ceva vedete din NHL dar acum elvetienii nu mai au nici o sansa la primele 4 locuri.
    Depinde de traseu. Daca iau cel mai bun loc doi in grupe (posibil, eu zic ca sunt peste Cehia in momentul de fata), si fara SUA/Rusia in sferturi, pot prinde semifinale. Tot astea sunt si calculele pentru Finlanda.
    If I was half as good as I was, I’m still twice as good as you’ll ever be!

  3. #24
    sport legend
    Join Date
    Feb 2014
    Location
    Deutschland
    Posts
    814
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by JJ View Post
    Depinde de traseu. Daca iau cel mai bun loc doi in grupe (posibil, eu zic ca sunt peste Cehia in momentul de fata), si fara SUA/Rusia in sferturi, pot prinde semifinale. Tot astea sunt si calculele pentru Finlanda.
    De acord ca depinde de traseu, nu asta e problema.
    Ideea e ca trebuie sa confirme ca merita titlul de viceampioana mondiala si pentru asta trebuie sa cafteasca niste echipe mari din grupul celor 4.
    Sa vedem care le e valoarea reala la elvetieni.

  4. #25
    sport legend
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    1,108
    Reputatie
    1
    Rezultate feminin:

    SUA-Finlanda 3-1
    Canada-Elvetia 5-0
    Suedia-Japonia 1-0
    Rusia-Germania 4-1
    SUA-Elvetia 9-0
    Finlanda-Canada 0-3
    Last edited by snookerinfo; 11th February 2014 at 01:52.

  5. #26
    petrolist
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Slovacia
    Posts
    601
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by yodaro. View Post
    nu mai vor sa opreasca NHL pentr olimpiada din iarna
    http://www.sbnation.com/nhl/2014/2/8...cs-south-korea

    e nedecis inca dar se pare ca nu vor mai participa
    NHL deputy commissioner Bill Daly confirmed Friday the league hasn't made a final decision about the next round of Olympics, but he did suggest that the league isn't happy with shutting down for two whole weeks in the middle of the season
    It is just a negotiating tactic, avand in vedere expunerea pe care o ofera JO, nu vor renunta la asa ceva

  6. #27
    sport legend
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    1,108
    Reputatie
    1
    Rezultate feminin:

    Germania-Suedia 0-4
    Rusia-Japonia 2-1
    Elvetia-Finlanda 3-4

  7. #28
    Man with broom TheIceMan's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    16,891
    Reputatie
    1
    ok, la fete probabil ca o sa luam aurul (din nou), dupa ce organizatorii au refuzat sa puna Canada si USA (indiscutabil cele mai tari echipe) capi de serie in cele doua grupe si le-au pus in aceeasi grupa.

    Canada 3 -2 United States
    beleafer

  8. #29
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,359
    Reputatie
    0
    Castigatoarele de grupa joaca finala? Atunci e clara treaba. Azi a fost finala si Canada are aur.

  9. #30
    Man with broom TheIceMan's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    16,891
    Reputatie
    1
    Nu, locurile 3 si 4 din grupa A joaca "sferturi" pentru un loc in semifinale cu locurile 1 si 2 din grupa B, semifinalele fiind contra Canada, respectiv USA.
    Locurile 3 si 4 din grupa B fiind eliminate direct.
    Incalcit, ca cica sa protejeze echipele care au jucat cu cele doua tari, pana la urma e fix la fel daca puneau separat capi de grupa Canada si USA.
    Last edited by TheIceMan; 12th February 2014 at 19:52.
    beleafer

  10. #31
    Sport Legend JJ's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Peste tot
    Posts
    13,904
    Reputatie
    0
    Pentru statisticieni, primul gol din concursul de hochei masculin a fost marcat de Karlsson de la Senators. Suedia conduce cu 4-2, Jagr a marcat si el. La Elvetia-Letonia e 0-0 in minutul 50.
    If I was half as good as I was, I’m still twice as good as you’ll ever be!

  11. #32
    senior Jew's Avatar
    Join Date
    Aug 2013
    Location
    Bucuresti
    Posts
    192
    Reputatie
    1
    Scorul este in continuare 4-2 pt Suedia.Un meci frumos,cu foarte multe ocazii pentru Suedia.
    [QUOTE]Remember the Titans![/QUOTE]
    [IMG]http://24.media.tumblr.com/fb3211a1f150c8052f0f74cc69c1588e/tumblr_muy7f1Bw0D1slbvrfo1_500.gif[/IMG]
    [B][I]"Satul de zdrente,de cocalari sinistri
    Satul de impotenti politici catalogati ministri"[/I][/B]

  12. #33
    sport legend
    Join Date
    Feb 2014
    Location
    Deutschland
    Posts
    814
    Reputatie
    1
    Cat am vazut si eu din meciuri am tras concluziile
    -terenul e mai mare ca in NHL mai lat si asta implica mai mult de lucru pentru aparari trebuie sa fie flexibile, portari mai buni si atacanti.

    -Suedia a jucat si un joc bun defensiv colectiv pe final, joaca ca un team, Lundkvist a scos o gramada. Pacat ca Franzen e accidentat era un adevarat artist af si vrut sa il vad acum jucand. In continuare Backstrom si Sedin dezamagesc nu sunt in forma, noroc cu Steen.

    -Cehia condusa de maestrul Jagr a incercat sa revina pe final, curios ca nu au scos portarul in ultimul minut dar joaca la golaveraj conteaza orice gol pentru a avansa din grupe.

    -Elvetia n-a prea convins a inscris cu 7 sec pe final, absolut intamplator. Sa vedem ce vor face cu Cehia

    -La fete USA Canada a fost influentat grav de arbitri. Sa speram ca USA vor bate Canada in fazele finale.
    Last edited by yodaro.; 12th February 2014 at 21:54.

  13. #34
    Sport Legend JJ's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Peste tot
    Posts
    13,904
    Reputatie
    0
    Elvetia a jucat slab, cat pe-aci sa piarda un punct mare. Suedia confirma. Meciul direct urmeaza vineri - reeditare a finalei ultimului CM.
    Sa vedem maine SUA cu Slovenia si Rusia cu Slovacia la lucru. Ambele ar trebui sa se impuna lejer, dar mai stii?
    Sambata avem SUA-Rusia si duminica Finlanda-Canada.
    If I was half as good as I was, I’m still twice as good as you’ll ever be!

  14. #35
    sport legend
    Join Date
    Feb 2014
    Location
    Deutschland
    Posts
    814
    Reputatie
    1
    Grupa A e f grea cu SUA, Rusia si Slovacia cred ca printre 3 din 5 ca valoare din turneu.
    Slovacia e o echipa tare cu Hossa, Halak, Chara o echipa greu de invins sa speram ca nu isi gasesc chemistry fiind la inceput de turneu.

    Sa-i vedem maine si pe rusi cu linia Ovechkin-Malkin-Semin, mari scule...sa vedem cat de varza e sau nu e defensiva lor.

    Am vazut destule discutii, elvetienii si hockeyul european vor sa demonstreze ca sunt mai tari ca NHL.

    Prezenta in sala a fost la maxim, sala cu 11,000 de locuri cam putin avand in vedere ca la meciuri de NHL participa si 20,000 spectatori.

  15. #36
    petrolist
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Slovacia
    Posts
    601
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by yodaro. View Post
    Grupa A e f grea cu SUA, Rusia si Slovacia cred ca printre 3 din 5 ca valoare din turneu.
    Slovacia e o echipa tare cu Hossa, Halak, Chara o echipa greu de invins sa speram ca nu isi gasesc chemistry fiind la inceput de turneu.

    Sa-i vedem maine si pe rusi cu linia Ovechkin-Malkin-Semin, mari scule...sa vedem cat de varza e sau nu e defensiva lor.

    Am vazut destule discutii, elvetienii si hockeyul european vor sa demonstreze ca sunt mai tari ca NHL.

    Prezenta in sala a fost la maxim, sala cu 11,000 de locuri cam putin avand in vedere ca la meciuri de NHL participa si 20,000 spectatori.
    Slovacia nu a iesit f. sifonata de pe urma accidentarilor, lipsesc totusi Gaborik si visnovsky, acesta fiind pur si simplu oprit de NY Islanders sa mearga la olimpiada, un abuz facut de americani.
    ca defensiva, probabil ca ordinea valorica ar fi: SUA, Finlanda, canada, rusia
    quelque chose dans ce genre
    trebuie sa spunem ca sala aia de 11000 e totusi doar a 2a de la sochi, si mai e si demontabila

  16. #37
    petrolist
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Slovacia
    Posts
    601
    Reputatie
    1
    De bine ce i-am laudat de finlandezi, Rusk, cel mai bun portar din lume a incasat 2 boabe, nu cred ca totusi i se pot imputa

  17. #38
    sport legend
    Join Date
    Feb 2014
    Location
    Deutschland
    Posts
    814
    Reputatie
    1
    nu stiu daca Rusk e cel mai bun portar din lume...are noroc de un sistem defensiv la Bruins...si de Chara.
    Apropo Chara are cel mai puternic sut, genul asta de meciuri pe terenuri mai mari lasa apararile mai rasfirate, oportunitati pentru cei cu sutul puternic ca Chara, Ovechkin.
    Cred ca rusii ar avea un power Play letal cu Malkin, Ovi si Semin.

    Sa vedem Rusia si USA vs Slovacia.

    Despre sali ideea e e ca au ramas multi oameni pe afara. Puteau sa le proiecteze mai mari.

  18. #39
    sport legend
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    1,108
    Reputatie
    1
    Masculin:

    Cehia-Suedia 2-4
    Letonia-Elvetia 0-1
    Finlanda-Austria 8-4

    Feminin:

    Canada-SUA 3-2
    Japonia-Germania 0-4

    Clasament Grupa A feminin

    1. Canada 9 puncte
    2. SUA 6
    3. Finlanda 2
    4. Elvetia 1

  19. #40
    Moderator sannicola's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Sibiu
    Posts
    7,482
    Reputatie
    0
    Ce soc am avut cand am dat pe Slovacia - SUA .Cand a inceput repriza secunda era 1-1 dupa 13 minute era 7-1 pentru americani .
    Youzhny
    Tecau,Hanescu,Mathieu,Djokovic
    Dulgheru,Carstea,Niculescu,Halep,Zvonareva ,Pennetta ,Na Li,Jankovic,Azarenka.

  20. #41
    sport legend
    Join Date
    Feb 2014
    Location
    Deutschland
    Posts
    814
    Reputatie
    1
    Mda din ce am vazut, USA vs Slovakia, Carlson fundas de la Capitals a deschis scorul...culmea si Ovechkin de la Caps inscria in meciul rusilor...
    USA a jucat ca un team ca un grup cu Kane un excelent team member altruisti o adevarata masinarie de hockey.
    Quick e un portar mare are probleme la recuperari insa interventii de portar de fotbal.

    Rusia vs Slovenia..wow sa iti dea un necunoscut 2 goluri...doar Kopitar era starul lor.
    Rusii individualisti cu aparare cu gauri, Malkin Ovi Semin pot face ceva ofensiv dar nu se sustin reciproc. Sper sa nu isi revina...

    Urmeaza un meci mare sambata Capitalisti vs bolsevici\comunisti in care taica putin va fi prezent in tribune. GO USA.
    Si cred ca in ultmul meci din grupa Slovacia poate bate rusnacii

    Acum sa ii vedem pe canadieni la treaba au o echipa ametitoare...o adunatura de superstaruri.
    Punctul lor slab este portarul Price nu convinge la fel apararea ar putea ceda.
    Azi Norvegia nu poate pune probleme...le au mai bine cu schiurile decat cu patinele. Repet grupa A cu USA Rusia si Slovacia e cea mai tare...restul..

  21. #42
    Sport Legend JJ's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Peste tot
    Posts
    13,904
    Reputatie
    0
    Pana la urma, dupa primul meci absolut toate favoritele s-au impus. Cum golaverajul va conta, SUA a adunat azi goluri pentru cel mai bun loc doi in grupe.
    Trei finlandezi si un austriac au adunat cate trei puncte in festivalul de goluri de azi, alaturi de Malkin si de americanul Kessel. Sau NHL - KHL 5-1 la golgeteri.
    If I was half as good as I was, I’m still twice as good as you’ll ever be!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •