View Poll Results: Cine se califica ?

Voters
39. You may not vote on this poll
  • Arsenal

    11 28.21%
  • Bayern Munich

    28 71.79%
Page 2 of 15 FirstFirst 123412 ... LastLast
Results 22 to 42 of 309

Thread: Optimi UCL 13-14: Arsenal - Bayern Munich

  1. #22
    Siempre Barça! Catalanul's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Valencia
    Posts
    13,067
    Reputatie
    1
    Imi pare rau pentru Arsenal, dar se pare ca vor rata sferturile din nou
    [B]TOTS UNITS FEM FORÇA[/B]
    [SIZE="1"]Founded in the 19th century, F.C. Barcelona is the only club never to miss out on European competition. The pride of Catalunya: "[B]Sóm més que un club![/B][/SIZE]"

  2. #23
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,790
    Reputatie
    0
    Tot nu e prea rau, avem singurul adversar de care e sigur ca nu va castiga Liga anul asta!
    Oricum daca-si revine Messi, pe Barca cu Neymar si Iniesta langa el, si Xavi "arma secreta", nu-i mai opreste nimeni!
    Quote Originally Posted by Catalanul View Post
    Imi pare rau pentru Arsenal, dar se pare ca vor rata sferturile din nou
    Daca nu castigi trofeul, degeaba prinzi sferturile!
    Last edited by Johnny D; 17th December 2013 at 09:40.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  3. #24
    sport legend atdi's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Berlin
    Posts
    779
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Dennis View Post
    Daca trecem nici nu ma gandesc ca nu castigam competitia, am sa pun si o suma frumusica pe asta
    Cu Arsenal niciodata nu esti sigur, desi in teorie daca trece de Bayern va deveni favorita la castigarea competitiei.
    Istvan Kovacs: Nu văd niciun fel de ură interetnică. Văd doar ură față de sport în România. Am simțit că m-am întors în timp când am văzut bazinul Floreasca.

  4. #25
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,790
    Reputatie
    0
    P**a calului, am mai trecut noi en fanfare de alta campioana CL en titre, AC Milan si tot degeaba.
    Barca e favorita competitiei fara probleme indiferent cine trece de cine, si-o va demonstra chiar acu cu City, din primul tur de K.O.! Nu ca City n-ar putea sa-i elimine, nu asta e motivul, ci pentu ca au acu aere de mare echipa a Europei, dar problema lor e ca inca n-au dat de Barca.
    Daca ar juca la capacitati de echipa mica, modest si cu atentie ar putea elimina Barca, n-or s-o faca, or sa fie aroganti si-o sa si-o fure epic!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  5. #26
    retired phife's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Timpuri Noi
    Posts
    15,183
    Reputatie
    0
    5-1 scor general
    retired.

  6. #27
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,790
    Reputatie
    0
    Prostii debitate de... (completati voi punctele, eu n-am voie)
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  7. #28
    retired phife's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Timpuri Noi
    Posts
    15,183
    Reputatie
    0
    Vedem dupa meciuri amice
    Daca Borussia a terminat grupa pe 1 ..
    retired.

  8. #29
    Netherlander Iulian.'s Avatar
    Join Date
    May 2010
    Location
    Romania
    Age
    54
    Posts
    4,468
    Reputatie
    1
    Cred ca va fi un meci cu multe duritati. Sa va juca tare, de ambele parti.
    Dar cred ca Bayern va trece. Jocul colectiv la Bayern este extraordinar. Si are destule "individualitati" care conteaza mai mereu.
    # Fotbal : NEDERLAND, Rapid Bucuresti
    # Tenis : FEDERER, Hingis

  9. #30
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,790
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by reivan View Post
    Vedem dupa meciuri amice
    Daca Borussia a terminat grupa pe 1 ..
    Mai mult de 2g diferenta nu vor fi per tur-retur!
    Mai era unu care zicea tot cam asa o treaba de diferenta mare de scor si anu trecut si pe cand colo penibilul cu ce s-a ales? 3-3...
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  10. #31
    sport legend smiLey.'s Avatar
    Join Date
    Dec 2012
    Location
    Constanta
    Posts
    831
    Reputatie
    1
    Eu zic ca trece Bayern 90%.
    Dupa 30 de minute Arsenal nu va mai stii unde e mingea.

  11. #32
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,790
    Reputatie
    0
    Eh, aici vorbim de Arsenal nu de Milan, get real!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  12. #33
    sport legend smiLey.'s Avatar
    Join Date
    Dec 2012
    Location
    Constanta
    Posts
    831
    Reputatie
    1
    Vorbim de Bayern - Arsenal, asa e.
    Si sezonul trecut in semifinale am zis ca Barcelona si-o ia grav.Nu prea ma credea multa lume.

  13. #34
    craiovean dextercioby's Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    Vika, Ana, Simona, Genie
    Posts
    5,405
    Reputatie
    1
    Diferenta dintre Bayern de anul trecut si Bayern de anul asta: anul asta pot sa le-ascunda mingea oricarui adversar, iar Arsenal va simti ca joaca impotriva Barcelonei de acum 2-3 ani.
    Jucatorii de tenis se impart in doua categorii, PETE SAMPRAS si restul.

  14. #35
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,951
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by dextercioby View Post
    anul asta pot sa le-ascunda mingea oricarui adversar.
    Deci nu e nicio diferenta
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  15. #36
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    10,060
    Reputatie
    0
    Bayern joaca cu mult mai riscant anul acesta ;Arsenal daca va juca la potential maxim trece de Bayern la limita.
    Bayern imi pare mai slaba ca anul trecut,Guardiola impune un stil mai placut,rapid insa riscant anumite echipe din Ch.Leag. pot profita chiar si Arsenal
    ar avea potential din ce i-am urmarit.
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  16. #37
    sport legend BlueEnergy's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Posts
    2,439
    Reputatie
    1
    Eu cred ca Bayern are prima sansa insa si Arsenal are sansa ei.

  17. #38
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,790
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by smiLey. View Post
    Si sezonul trecut in semifinale am zis ca Barcelona si-o ia grav.Nu prea ma credea multa lume.
    Pai tocmai ca atunci cand a fost vorba de Arsenal s-a terminat 3-3 nu 0-7 si n-a fost Barca.
    Quote Originally Posted by dextercioby View Post
    Diferenta dintre Bayern de anul trecut si Bayern de anul asta: anul asta pot sa le-ascunda mingea oricarui adversar, iar Arsenal va simti ca joaca impotriva Barcelonei de acum 2-3 ani.
    Noi n-am pierdut niciodata impotriva Barcelonei pe teren propriu, si nici nu prea ne-au ascus mingea pe Emirates, am fost prea buni, iar ultima oara am fost la o decizie de arbitraj distanta si un gol de calificare, decizie eronata in favoarea Barcei, iar cu Bayern tot la 1 gol... vorbele de umilinte sunt prostii curate, pe noi nu ne poate umili nimeni intr-o competitie tur retur decat cu multa multa sansa.
    Quote Originally Posted by BlueEnergy View Post
    Eu cred ca Bayern are prima sansa insa si Arsenal are sansa ei.
    Asta pare mai aproape de realitate.
    Quote Originally Posted by iulian_1976 View Post
    Bayern joaca cu mult mai riscant anul acesta ;Arsenal daca va juca la potential maxim trece de Bayern la limita.
    Bayern imi pare mai slaba ca anul trecut,Guardiola impune un stil mai placut,rapid insa riscant anumite echipe din Ch.Leag. pot profita chiar si Arsenal ar avea potential din ce i-am urmarit.
    Un comentariu in favoarea liderului celui mai puternic campionat din lume... cine-ar fi crezut!?
    Last edited by Johnny D; 7th January 2014 at 07:14.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  18. #39
    Moderator Doctor_Satan's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Targu Mures
    Posts
    8,342
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by iulian_1976 View Post
    Bayern joaca cu mult mai riscant anul acesta ;Arsenal daca va juca la potential maxim trece de Bayern la limita.
    Bayern imi pare mai slaba ca anul trecut,Guardiola impune un stil mai placut,rapid insa riscant anumite echipe din Ch.Leag. pot profita chiar si Arsenal
    ar avea potential din ce i-am urmarit.
    Mie nu prea-mi place stilul Bayernului de cand a venit Guardiola. Stilul lui Heynckes mi s-a parut ca avea mai mult potential de dezvolatare deoarece mai aveau de lucrat la finalizare pentru ca ratau cam mult.
    Iancu si FC Timisoara, prima grupare mafiota care a primit o mica pedeapsa. FRF-DNA 1-0.
    OTELUL GALATI SUPERCAMPIOANA 2010-2011!!!
    Aici este criza economica a Romaniei: http://www.porcisme.ro/

  19. #40
    sport legend 10_koln's Avatar
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    1,019
    Reputatie
    1
    Ce noroc are Arsenal cu tragerea asta...e arhicunoscut stilul lui Pep și nu mai sperie pe nimeni.
    Last edited by 10_koln; 13th January 2014 at 17:58.

  20. #41
    junior FC.B's Avatar
    Join Date
    Feb 2014
    Location
    Ro
    Posts
    98
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by iulian_1976 View Post
    Bayern joaca cu mult mai riscant anul acesta ;Arsenal daca va juca la potential maxim trece de Bayern la limita.
    Bayern imi pare mai slaba ca anul trecut,Guardiola impune un stil mai placut,rapid insa riscant anumite echipe din Ch.Leag. pot profita chiar si Arsenal
    ar avea potential din ce i-am urmarit.
    Crezi ? Eu consider ca Bayern din acest sezon e o masinarie pentru ca pozitivelor din jocul anilor trecuti s-au adaugat si cele aduse de Guardiola, posesia, combinativitatea, presiunea la pierderea mingii, motivarea jucatorilor si faptul ca unii declara si public ca spaniolul ii face sa joace de placere

    Alte avantaje fata de anul treecut e ca Bayern il are pe Gotze si ca jocul sau e inca prea nou ca sa existe un antidot usor de aplicat pentru a-i contracara. De ex. pe Barca stie oricine s-o jeneze, s-o blocheze, sa se inchida, in cazul lui Bayern am vazut ca nici A380-ul parcat de Mourinho in Supercupa Europei n-a fost indeajuns

  21. #42
    junior FC.B's Avatar
    Join Date
    Feb 2014
    Location
    Ro
    Posts
    98
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Doctor_Satan View Post
    Mie nu prea-mi place stilul Bayernului de cand a venit Guardiola. Stilul lui Heynckes mi s-a parut ca avea mai mult potential de dezvolatare deoarece mai aveau de lucrat la finalizare pentru ca ratau cam mult.
    Mandzukic nu e cel mai bun finalizator insa lasa ca din sezonul urmator aterizeaza la Munchen Lewandowski si finalizarea va fi si mai eficienta cred eu.
    E si Gotze in acest sezon, un finalizator extraordinar...

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •