View Poll Results: Cine se califica ?

Voters
40. You may not vote on this poll
  • Manchester City

    22 55.00%
  • FC Barcelona

    18 45.00%
Page 19 of 19 FirstFirst ... 9171819
Results 379 to 396 of 396

Thread: Optimi UCL 13-14: Manchester City - FC Barcelona

  1. #379
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,790
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Sir Black View Post
    Na ma, nu ne-a eliminat City, acum sperati sa cadem cu Bayern, dar asta nu se va intampla, vom ca dea cu o echipa slaba, ca suntem Uefalona.
    Pe Se Jale!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  2. #380
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,951
    Reputatie
    1
    mai vorbim
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  3. #381
    Man with broom TheIceMan's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    16,891
    Reputatie
    1
    depinde de capii de serie
    beleafer

  4. #382
    sport legend SwedishMafia's Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    10,735
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by TheIceMan View Post
    depinde de capii de serie
    parca in sferturi nu exista capi de serie.

  5. #383
    sport legend
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    1,375
    Reputatie
    1
    Mi se pare incredibil faptul ca noi suporterii putem vedea doar la cateva secunde reluarea unei faze iar arbitrii nu au aceasta sansa. FIFA refuza sa profite de tehnologie fara niciun motiv logic. Dupa mine ar trebui sa se implementeze ceva similar cu ceea ce vedem la fotbal america, tenis, hochei, baschet si asta cel putin la competitiile importante cum ar fi Cupa Mondiala, Campionatul European, Liga Campionilor, Liga Europa.

  6. #384
    Moderator Xaviesta's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    14,289
    Reputatie
    0
    Man City's Sergio Aguero completed one pass (kick off) against Barcelona last night .

    https://pbs.twimg.com/media/Bij8sPCCQAAaQW6.png

  7. #385
    junior FC.B's Avatar
    Join Date
    Feb 2014
    Location
    Ro
    Posts
    98
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Razor View Post
    Chelsea nici nu intra in discutie , au castigat CL cu un joc inferior multor echipe care au fost eliminate mai din timp...in schimb Bayern a mers ceas tot anul , a dominat tot cu un joc excelent.

    Nu am spus ca nemtii vor fi cei mai buni inca 3 ani de acum incolo , dar in prezent cred ca e indiscutabila treaba...asta o spun la modul cel mai obiectiv , nu am niciun fel de simpatie pentru Bayern.
    Nici n-ai putea sa ai vreo urma de simpatie pentru Bayern din moment ce nemtii sunt calaul traditional al lui r.m. in CL

    Quote Originally Posted by Cristyniku View Post
    E ceva de speriat unul din comentatori...
    In afara de comentatorii de pe Eurosport si de Gradinescu pentru mine absolut toti comentatorii romani de fotbal sunt extraordinar de incompetenti pentru meseria lor.

    Quote Originally Posted by Xaviesta View Post
    1. Penalty la Messi. Faza discutabila, se putea da fara probleme.
    2. Gol valabil anulat, din nou.

    #uefalona


    Messi asta e plictisit rau de tot. Nu mai stie fotbal deloc, nu mai vrea UCL, nu mai vrea nimic. Praf si Neymar.
    Subscriu in totalitate !
    Last edited by FC.B; 13th March 2014 at 15:50.

  8. #386
    junior FC.B's Avatar
    Join Date
    Feb 2014
    Location
    Ro
    Posts
    98
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Johnny D View Post
    Gata, i-a terminat Messi!
    Noi cand ne-am intalnit cu Barca am facut un egal intr-o dubla mansa, si apoi chiar o victorie, astia fac de ras Anglia!
    Asa e, Arsenal joaca mult mai bine in CL decat City pentru ca are mult mai multa experienta in competitie, nu are trec, stie ce poate si ce vrea foarte bine si il au pe banca si pe Arsene.

    Arsenal ar fi fost pentru Barca astazi un adversar mult mai greu de depasit decat City care a jucat binisor pe Camp Nou dar deplorabil pe Etihad unde s-a si jucat calificarea...

    Quote Originally Posted by Cristyniku View Post
    Doamne, cum s-a impiedicat de minge .
    Vezi ca sunt multi care se supara nu doar pe aici daca Alexis cade dupa ce calca pe minge dar aseara a fost de coma pentru ca era foarte furtunos omul

    Bineinteles ca nu o spun cu satisfactie pentru ca e vorba de Barca si de un jucator de-al ei insa nu pot sa nu demasc penibilul din afirmatiile multora despre chilian


    Quote Originally Posted by Sir Black View Post
    Na ma, nu ne-a eliminat City, acum sperati sa cadem cu Bayern, dar asta nu se va intampla, vom ca dea cu o echipa slaba, ca suntem Uefalona.
    Nu stiu daca vom cadea cu o echipa slaba, in anii anteriori nu prea s-a intamplat asta in eliminatorii spre deosebire de cei de la r.m. de ex. care de fiecare data si-au gasit primul adversar redutabil de abia in semifinalele competitiei.

    Eu, pe baza anilor anteirori ma gandesc ca e cel mai probabil deci ca cei de la r.m sau altii sa cada cu grecii / sau cu United, indiferent care din ele se va califica vor fi cel mai accesibil adversar pentru echipele ramase.
    Last edited by FC.B; 13th March 2014 at 16:01.

  9. #387
    Blanco Razor's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Bucuresti
    Posts
    1,429
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by FC.B View Post
    Nici n-ai putea sa ai vreo urma de simpatie pentru Bayern din moment ce nemtii sunt calaul traditional al lui r.m. in CL
    !
    Am vazut ca ai mai scris treaba asta si pe alte threaduri si nu prea inteleg cum Bayern e calaul Realului cand in ultimii 20 de ani cele doua echipe s-au intalnit de 5 ori in fazele eliminatorii si la capitolul eliminari Realul are 3-2...

    Nu , nu simpatizez Bayern pentru ca nu simpatizez nicio echipa...in afara de Real Madrid si Rapid (unde e vorba de mai mult decat simpatie).
    real passion
    real madrid

    ronaldinho - federer - vettel - rossi

  10. #388
    junior FC.B's Avatar
    Join Date
    Feb 2014
    Location
    Ro
    Posts
    98
    Reputatie
    1
    A am inteles, ne facem fiecare statistica pe ce perioada ne place asa ca sa ne iasa cum ne-am dori...

  11. #389
    Blanco Razor's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Bucuresti
    Posts
    1,429
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by FC.B View Post
    A am inteles, ne facem fiecare statistica pe ce perioada ne place asa ca sa ne iasa cum ne-am dori...
    Am facut statistica pe istoria recenta...nu stau acum sa verific de cate ori s-au mai infruntat cele doua din 55 si pana acum , daca ai timp si chef fa-o tu si posteaza aici statistica exacta.Pe langa asta , daca in ultimii 20 de ani palmaresul e favorabil Realului nu cred ca Bayern poate fi numita calaul traditional , indiferent ce s-a intamplat inainte.
    real passion
    real madrid

    ronaldinho - federer - vettel - rossi

  12. #390
    junior FC.B's Avatar
    Join Date
    Feb 2014
    Location
    Ro
    Posts
    98
    Reputatie
    1
    Poate fi numita pentru ca din cate stiu eu are cel mai bun palmares in CL contra lui r.m dintre toate celelalte cluburi.

    Oricum, nici nu stii cat de tare vreau sa se joace r.m- Bayern acum in optimi sa vedem daca mai merge precum cu Shalke si ca sa se mai scrie o fila frumoasa in acest sens cat mai curand

    Insa am observat ca de ani de zile r.m. da de cei mai slabi pana in semifinale deci sunt realist in sansele la tragere, poate s-or mai inversa lucrurile.
    Last edited by FC.B; 13th March 2014 at 17:21.

  13. #391
    sport legend jo27's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    3,421
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by bogdan_nj View Post
    Mi se pare incredibil faptul ca noi suporterii putem vedea doar la cateva secunde reluarea unei faze iar arbitrii nu au aceasta sansa. FIFA refuza sa profite de tehnologie fara niciun motiv logic. Dupa mine ar trebui sa se implementeze ceva similar cu ceea ce vedem la fotbal america, tenis, hochei, baschet si asta cel putin la competitiile importante cum ar fi Cupa Mondiala, Campionatul European, Liga Campionilor, Liga Europa.
    Cred ca majoritatea fanilor fotbalului doresc asta. Ar fi un pas urias introducerea arbitrului video. Insa nu cred ca se va intimpla prea curind. Ne dau firimituri ca arbitri aditionali (aproape inutili) sau tehnologia liniei portii (utila in 2-3 faze la citeva zeci de meciuri), insa refuza sa faca adevarata revolutie, care ar curata practic fotbalul... practic tocmai de aceea nu o fac. N-au niciun interes ca fotbalul sa nu mai poata fi mani****t la nivel de arbitraj.

  14. #392
    sport legend jo27's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    3,421
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by FC.B View Post
    Poate fi numita pentru ca din cate stiu eu are cel mai bun palmares in CL contra lui r.m dintre toate celelalte cluburi.
    E 5-4 la eliminari per total pt Bayern. Daca tu numesti asta calau, e ok

    (Daca vrei strict pe meciuri, e 11 Bayern, 2 egaluri, 7 Real)

    Nu mai merge butonul de Euro? (apropo, care e? )

    Si ca sa fiu si oarecum on-topic, repet, vreau sa cada Barça cu Bayern, nu de alta, dar sa razbune macelul de anul trecut

  15. #393
    junior FC.B's Avatar
    Join Date
    Feb 2014
    Location
    Ro
    Posts
    98
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by jo27 View Post
    Cred ca majoritatea fanilor fotbalului doresc asta. Ar fi un pas urias introducerea arbitrului video. Insa nu cred ca se va intimpla prea curind. Ne dau firimituri ca arbitri aditionali (aproape inutili) sau tehnologia liniei portii (utila in 2-3 faze la citeva zeci de meciuri), insa refuza sa faca adevarata revolutie, care ar curata practic fotbalul... practic tocmai de aceea nu o fac. N-au niciun interes ca fotbalul sa nu mai poata fi mani****t la nivel de arbitraj.
    Corect insa nu trebuie sa cazi in scenarita cronica cu arbitrajul.

    Quote Originally Posted by jo27 View Post
    E 5-4 la eliminari per total pt Bayern. Daca tu numesti asta calau, e ok
    Daca tu atat ai inteles din argumentele enumerate e clar,


    Quote Originally Posted by jo27 View Post
    Nu mai merge butonul de Euro? (apropo, care e? )
    Cum sa nu ? Tii apasat alt + 0128 si poti sa scrii corect numele clubului.

    Quote Originally Posted by jo27 View Post
    Si ca sa fiu si oarecum on-topic, repet, vreau sa cada Barça cu Bayern, nu de alta, dar sa razbune macelul de anul trecut
    Lasa ca are timp sa cada Bayern cu Barca mai departe in competitie, intai sa cada cu r.m, toate la timpul lor
    Last edited by FC.B; 13th March 2014 at 18:48.

  16. #394
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    10,060
    Reputatie
    0
    Barça in finala ?!
    Last edited by iulian_1976; 13th March 2014 at 21:59.
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  17. #395
    junior FC.B's Avatar
    Join Date
    Feb 2014
    Location
    Ro
    Posts
    98
    Reputatie
    1
    N-o vad dar nici n-o exclud de acolo, daca a ajuns Chelski sa castige trofeul cu jocul ala, erau o duzina de echipe mai bune ca ea si ca joc peste inseamna ca se pot intampla multe.

    Asta e unul din aspectele care fac competitia atat de atractiva, neprevazutul

  18. #396
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,790
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by delaparis View Post
    mai vorbim
    Scor de tenis? Trebuie si Barca sa refuleze pe cineva!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •