View Poll Results: Gigi Becali, inger sau demon?

Voters
75. You may not vote on this poll
  • Omul potrivit, cel ce va "ridica" Steaua

    40 53.33%
  • Conducator mediocru, nu va ajuta Steaua

    13 17.33%
  • Nu are ce cauta la Steaua

    15 20.00%
  • Nu stiu

    7 9.33%
Page 4 of 73 FirstFirst ... 234561454 ... LastLast
Results 64 to 84 of 1520

Thread: Gigi Becali

  1. #64
    sport legend Mariusmadmax's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Atlanta , USA
    Posts
    4,577
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by alx_ro
    E gigi... cred ca e de-ajuns.
    Omul pune suflet ... si multi bani !
    [FONT=Georgia][I][COLOR=Red]Steaua the best for ever![/COLOR][/I][/FONT]

  2. #65
    sport legend ADelPiero's Avatar
    Join Date
    Jan 2003
    Location
    ALBA IULIA
    Posts
    7,198
    Reputatie
    1
    e cel mai tare conducator de club din Romania
    multć lume... PUŽINI OAMENI

  3. #66
    sport legend Mariusmadmax's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Atlanta , USA
    Posts
    4,577
    Reputatie
    1
    Nu este prost , nu se lasa "calcat" de nimeni !
    Imi place .
    Iata ce i-a raspuns la jovani :


    "Īn ultimul timp am rīs la auzul afirmaţiilor lui Giovanni, dar acum m-am enervat! Nu este sănătos, bate cīmpii dacă spune că m-a crescut şi m-a civilizat pe mine. A luat-o razna, eu l-am văzut o dată la trei, cinci sau şapte ani. Am īnţeles că a zis că a crescut toată conducerea Stelei. Pe Piţurcă l-o fi crescut cīnd a cīştigat Cupa Campionilor. Putea el să crească pe cineva vreodată? S-ar zvīrcoli tata īn mormīnt să audă că m-a crescut el pe mine".

    Iata ce a patit pe "julesti" :

    "Oierule! Du-te, ba, la oi! Ce dracu' cauti aici? Locul tau e la stina!", i-a strigat unul dintre acestia. Clocotind de furie, Becali si-a croit drum, cu intentii vadit agresive, pina la individul care-l interpelase.

    "Ia zi, ba, care-i problema?", a racnit latifundiarul din spatele bodyguarzilor sai. Meleul a fost cu greu stapinit de membrii fortelor speciale ale jandarmeriei.

    "Nu-i spuneam nimic! Da-i aratam eu!", s-a infoiat latifundiarul dupa incident. "Stiam eu ca nu trebuie sa vin in Giulesti. Era mai bine daca nu erati voi (n.r. - ziaristii) aici. V-ati repezit voi sa filmati si sa scrieti! Nici nu va imaginati cit sint de nervos", a rabufnit Gigi Becali. Dupa citeva momente, Gigi Becali a dat nas in nas cu Gigi Corsicanu', liderul galeriei rapidiste.

    "Nu trebuia sa-l bagi in seama pe ala. Matale o sa fii prim-ministru. Cum o sa vrem noi sa te suparam cu matale? Ma ocup eu de astia care au strigat, matale ocupa-te de Puiu (n.r. - Iordanescu)!", i-a spus Gigi Corsicanu', dupa care cei doi s-au imbratisat.

    Voi cum ati fi "raspuns" , in aceste situatii ?
    EU , RECUNOSC , CA PE APROAPE ...
    ca omu' e patronul celui mai galonat club din Romania , are bani multi , merita respect !
    Ca nu trebuie sa se expuna ?
    Pai omu' a mers la meci , si acolo a fost "luat in primire" !
    Cit poti sa rezisti , sa fii manierat etc ?
    [FONT=Georgia][I][COLOR=Red]Steaua the best for ever![/COLOR][/I][/FONT]

  4. #67
    Steaua iulian's Avatar
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    3,989
    Reputatie
    1

    FRF si-a batut joc de Gigi Becali ..Rusine

    Federatia l-a invitat pentru prima oara pe Gigi Becali la un meci al echipei nationale. Gestul oficialilor s-a dovedit, insa, unul de batjocura, presedintele Stelei primind un loc in mijlocul suporterilor rapidisti, care au inceput sa ii adreseze invective inca de cand l-au vazut intrand in stadion. Din aceasta cauza, Becali a parasit Giulestiul inainte de inceputul partidei, desi Dinu Vama i-a oferit un loc langa el, la tribuna oficiala!
    Free Sevilla!!!!

  5. #68
    Socrate!
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Moldova
    Posts
    8,157
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by iulian
    Federatia l-a invitat pentru prima oara pe Gigi Becali la un meci al echipei nationale. Gestul oficialilor s-a dovedit, insa, unul de batjocura, presedintele Stelei primind un loc in mijlocul suporterilor rapidisti, care au inceput sa ii adreseze invective inca de cand l-au vazut intrand in stadion. Din aceasta cauza, Becali a parasit Giulestiul inainte de inceputul partidei, desi Dinu Vama i-a oferit un loc langa el, la tribuna oficiala!
    Cred ca federatia a uitat cine aduce cei mai buni jucatori la echipa nationala

  6. #69
    sport legend ADelPiero's Avatar
    Join Date
    Jan 2003
    Location
    ALBA IULIA
    Posts
    7,198
    Reputatie
    1
    Eu, daca eram in locul lu` Gigi ... nu`l bagam in seama pe betivanu` ala de rapidist si imi vedeam de treaba mea... dar... acuma fiecare cu caracterul lui...
    multć lume... PUŽINI OAMENI

  7. #70
    Stelist alx_ro's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Posts
    340
    Reputatie
    1
    La pozitia lui, a facut rau ca s-a coborat la nivelul rapidistului.
    [FONT=Comic Sans MS]Poti sa spui orice. Cu conditia sa nu spui mai putin decat ai vrut si mai mult decat trebuie. [/FONT]

  8. #71
    sport legend ADelPiero's Avatar
    Join Date
    Jan 2003
    Location
    ALBA IULIA
    Posts
    7,198
    Reputatie
    1
    "Avem lot de Liga Campionilor"

    Gigi Becali crede că soarta titlului va fi decisă de voinţa divină: "Pīnă acum Dumnezeu a cam ţinut cu Dinamo, dar probabil īşi va īntoarce faţa şi spre Steaua. Dinamoviştii nu au cīştigat doar prin noroc, au şi jucat. Au echipă bună, dar Steaua are acum lotul pe care eu mi l-am dorit, lot de Liga Campionilor. Ar rezista īn această competiţie, nu ne-am face de rīs".
    multć lume... PUŽINI OAMENI

  9. #72
    sport legend Mariusmadmax's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Atlanta , USA
    Posts
    4,577
    Reputatie
    1
    Lot de Liga Campionilor ?
    Portari - ok
    Fundasi - daca pleaca Radoi , cam slabut - sigur ca va veni Ghioane ( proaspat international !) dar ... restul sunt batrani !
    Mijlocasi - ok
    Atac - ok

    Nu vom ajunge in finala , dar nu ne-am face de ris !
    [FONT=Georgia][I][COLOR=Red]Steaua the best for ever![/COLOR][/I][/FONT]

  10. #73
    sport legend
    Join Date
    May 2003
    Posts
    8,389
    Reputatie
    1
    Mai Madmax! Ne mai trebuie aparare shi mijloc, shi curaj shi dorintza de victorie, shi luciditate shi idei de joc........Eheeeee. Ne mai trebuie multe! Despre Radoi nu zic decat atat : nu pleaca! Pentru ca Steaua ia campionatul! Radoi va pleca doar in conditzia extrema in care scapam titlul printre degete....
    ex-alpopa

  11. #74
    sport legend Mariusmadmax's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Atlanta , USA
    Posts
    4,577
    Reputatie
    1
    Nu stiu printre care degete ... ca parca "jocurile"sunt facute pentru Dinamo !
    Se "aude" dinspre "julesti" , ca nu prea se vor "omori cu firea" ... rapizii !
    In aceste conditii , cred ca Dinamo mai are un singur meci de "rezolvat" pina la final : cel de la Timisoara !
    Cam putin ...
    Steaua merge la Bistrita , Craiova , Galati ( Galatiul trage pentru ca Dinamo sa ia campionatul - in cazul in care , cel mai probabil , nu vor invinge in finala !) .
    Oricum ce joaca Steaua acum , este cel mai frumos fotbal "etalat" de o echipa romaneasca .
    [FONT=Georgia][I][COLOR=Red]Steaua the best for ever![/COLOR][/I][/FONT]

  12. #75
    manager
    Join Date
    Mar 2004
    Posts
    304
    Reputatie
    1
    Bază de 40 milioane $

    Dacă pīnă acum jucătorii Stelei se pregăteau la baza sportivă din Ghencea, unde beneficiază de toate condiţiile necesare, patronul clubului, Gigi Becali, doreşte să construiască un alt centru de pregătire. Ultimul proiect al latifundiarului presupune ridicarea unei baze complexe īn Băneasa, valoarea acesteia ridicīndu-se, conform celor spuse de Gigi Becali, la 40 de milioane de dolari.
    “O să construiesc totul pe terenul meu, care valorează doar el 30 de milioane de dolari, iar investiţia mea va fi de aproximativ 10 milioane. Nu voi īncepe acum lucrările pentru că sīnt cheltuieli cu politica, şi trebuie să investesc bani la vară şi īn stadion. De exemplu, gazonul mă va costa 500.000 de dolari. Probabil că din 2005 voi īncepe construirea bazei. Va fi un minioraş, cu hotel, terenuri, chiar şi cu o şcoală pentru juniori ca să aibă unde īnvăţa”, a declarat Gigi. Acesta spune că toţi banii din transferuri vor merge īn club. “După ce īl voi vinde pe Rădoi, banii nu īi voi lua, ci īi voi lăsa pentru nevoile Stelei”, a punctat magnatul din Pipera. mihai.calin@prosport.ro

  13. #76
    sport legend ADelPiero's Avatar
    Join Date
    Jan 2003
    Location
    ALBA IULIA
    Posts
    7,198
    Reputatie
    1
    interesante declaratii
    multć lume... PUŽINI OAMENI

  14. #77
    THE VIKING Dorin's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Sweden
    Posts
    2,382
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by alx_ro
    La pozitia lui, a facut rau ca s-a coborat la nivelul rapidistului.
    Nu s-a coborit de loc.S-a urcat ! Oribil ca un asemenea individ poate avea asemenea pretentii de marire. Dorin
    THE TRUTH IS OUT THERE

  15. #78
    sport legend Mariusmadmax's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Atlanta , USA
    Posts
    4,577
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Dorin
    Nu s-a coborit de loc.S-a urcat ! Oribil ca un asemenea individ poate avea asemenea pretentii de marire. Dorin
    Dorinele ,
    tu nu poti sa fii in papucii lui ...
    [FONT=Georgia][I][COLOR=Red]Steaua the best for ever![/COLOR][/I][/FONT]

  16. #79
    THE VIKING Dorin's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Sweden
    Posts
    2,382
    Reputatie
    0
    Probabil te referi la faptul ca " scopul scuza mijloacele"!?!? Nu in cazul lui.... Dorin
    THE TRUTH IS OUT THERE

  17. #80
    sport legend Mariusmadmax's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Atlanta , USA
    Posts
    4,577
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Dorin
    Probabil te referi la faptul ca " scopul scuza mijloacele"!?!? Nu in cazul lui.... Dorin
    Cind esti in top 10 - cei mai bogati 10 Romani ...
    Cind esti patronul celui mai galonat club de fotbal din Romania ...
    Cind ai propriul partid ...
    Cind ai bani de te enerveaza ...

    Cred ca trebuie sa ai o forta psihica fantastica sa te abtii , cind esti luat la tinta de acei mojici din galeria rapidului ... si asta dupa ce esti invitat ( TU MIHAI VITEAZUL !!!) chiar acolo ... linga plebe ...
    [FONT=Georgia][I][COLOR=Red]Steaua the best for ever![/COLOR][/I][/FONT]

  18. #81
    incepator
    Join Date
    May 2004
    Posts
    23
    Reputatie
    1

    Gigi merita respect

    Gigi Becali nu trebuie judecat in nici un fel, cu atat mai putin pentru omul Gigi, el trebuie respectat pentru ceea ce a facut pentru fotbalul romanesc, este de respectat pentru ca reuseste sa tina fotbalisti valorisi in tara si ca ne da sperante ca o sa facem ceva si in cupele europene. Daca Radoi era la Dinamo de exeplu probabil ca era de la varsta de 5 ani plecat in China pe 2 lei. Scuze pentru dinamovisti dar trebuie sa recunoasteti ca asta e politica de la Dinamo. Pentru a avea un campionat decent trebuie sa tinem putin de fotbalistii nostri. Daca pleaca prea devreme o sa ajunga rezerve sau nici macar atat (vezi Zicu, Marica.. etc). Gigi bun, rau... e nevoie de el.

  19. #82
    sport legend
    Join Date
    May 2003
    Posts
    8,389
    Reputatie
    1
    Apropo de ce zici tu, Geambashu din Gazeta zice foarte bine in articolul sau de azi http://www.gsp.ro/?c=1&b=547
    ex-alpopa

  20. #83
    sport legend Mariusmadmax's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Atlanta , USA
    Posts
    4,577
    Reputatie
    1
    Misto nu ?
    Avem sanse mici sa luam campionatul :
    Dinamo are prea multa "sansa" ( erori umane , noroc chior , spagi , bulane etc ) , dar Gigi Becali inca mai spera ...
    El care si-a cheltuit proprii bani ca sa "inchege" aceasta frumoasa echipa , va fi cel mai suparat ...
    La Steaua nu va fi suparat Aliuta - care are poate cel mai mare salariu din Romania ... , primit tocmai din buzunarul lui Gigi ... cita indolenta !!!!!!

    Gigi ii va propune lui Fl Dumitru contract pe viata la Steaua !
    De asa ceva n-am mai auzit ( apropo de Dinamo !) , dar omul merita , de citiva ani pune osu' si mult suflet !
    [FONT=Georgia][I][COLOR=Red]Steaua the best for ever![/COLOR][/I][/FONT]

  21. #84
    manager
    Join Date
    Mar 2004
    Posts
    304
    Reputatie
    1
    GEST
    Becali a īncercat să salveze viaţa unui om
    Luni, 19 aprilie, puţin după miezul nopţii. Pe drumul dintre Buzău şi Urziceni, īn satul Limpeziş, o Dacie papuc a lovit īn plin un localnic beat. Ion Ciubotaru (51 de ani) a fost proiectat cīteva zeci de metri şi se zbătea īntre viaţă şi moarte, īntr-o baltă de sīnge. Povesteşte un martor-ocular: "Au trecut douăzeci de maşini, dar nici una n-a vrut să oprească. Atunci a ajuns Gigi Becali. Imediat a strigat: «Urcaţi-l la mine, īl duc la spitalul din Buzău!». Cineva i-a zis: «Haideţi să punem o folie pe bancheta din spate, că o să vă murdărească maşina de sīnge». El, nervos, ne-a repezit: «Dă-o-ncolo de maşină! E viaţa unui om īn joc!»". Patronul roş-albaştrilor, care venea de la Piatra Neamţ, i-a dat jos din luxosul Audi A8 pe cei doi nepoţi ai săi şi a plecat spre Buzău cu cel izbit de Dacie. L-a lăsat pe Ion Ciubotaru la spitalul de acolo, dar omul a murit cīteva ore mai tīrziu, cīnd medicii īl transportau către Bucureşti. "Dacă aş şti unde să-l găsesc pe domnul Gigi, i-aş mulţumi pentru gestul de om adevărat", a spus Dumitru Ciubotaru, fratele acestuia. / Cătălin Ţepelin

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •