View Poll Results: Gigi Becali, inger sau demon?

Voters
75. You may not vote on this poll
  • Omul potrivit, cel ce va "ridica" Steaua

    40 53.33%
  • Conducator mediocru, nu va ajuta Steaua

    13 17.33%
  • Nu are ce cauta la Steaua

    15 20.00%
  • Nu stiu

    7 9.33%
Page 3 of 73 FirstFirst 123451353 ... LastLast
Results 43 to 63 of 1520

Thread: Gigi Becali

  1. #43
    manager
    Join Date
    Mar 2004
    Posts
    304
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Mariusmadmax

    IN TOT ACEST TIMP BECALI SPER SA GASEASCA UNUL CARE S-A SATURAT DE "GHENERAL" SI "SA-L DEA IN GIT".
    Si eu cred ca Gigi are dreptate...
    Pe gheneral nu o sa-l dovedeasca justitia.... ci meciurile din calificari...

  2. #44
    prav vasile314tzurka's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    aici
    Posts
    5,573
    Reputatie
    1
    nu stiu ce spera, dar face numai prostii.
    [SIZE="1"][FONT="Arial"][COLOR="Red"]nu scuipa, că-i piere gustul![/COLOR][/FONT][/SIZE]

  3. #45
    sport legend ADelPiero's Avatar
    Join Date
    Jan 2003
    Location
    ALBA IULIA
    Posts
    7,198
    Reputatie
    1
    fara Gigi .. Steaua nu avea rezultatele si echipa pe care o are acuma...
    bafta

  4. #46
    sport legend Mariusmadmax's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Atlanta , USA
    Posts
    4,577
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by vasile314tzurka
    nu stiu ce spera, dar face numai prostii.
    Face ... dar e istet al naibii !
    Va ajunge mare in politica , ai sa vezi !
    Stie de ce s-au saturat romanii , si exact asta face !
    Mie personal ca politician nu-mi place , dar ... Irina Loghin sau Benone Sinulescu sunt mai buni ?
    Sau cei care nu sunt niciodata prin salile parlamentului ?
    E Stelist , fara el Steaua noastra s-ar fi stins incet - incet , cu ajutorul Ministrului MApN - ului care este rapidist !!!!!!!!!
    [FONT=Georgia][I][COLOR=Red]Steaua the best for ever![/COLOR][/I][/FONT]

  5. #47
    manager
    Join Date
    Mar 2004
    Posts
    304
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Mariusmadmax
    E Stelist , fara el Steaua noastra s-ar fi stins incet - incet , cu ajutorul Ministrului MApN - ului care este rapidist !!!!!!!!!
    Absolut de acord cu tine...Neispravitii astia de la Mapn ne-au dat batai de cap mai mult decat contracandidatele noastre...
    Cel putin colonelu' ala Zisu , si-a facut publicitate si grade (l-au facut general) pe nervii nostri, ai celor ce iubim Steaua...
    Fara Gigi am fi ajuns rau...Semnificativa mi se pare in acest sens declaratia data de el - citez din memorie- : " ....si de ce sunteti asa de impotriva sa preiau clubul asta? Ca nu-l mai puteti hingheri voi dupa placul vostru?!"...
    V-ati dat seama probabil in ce context a fost facuta declaratia cu pricina....

    Asa ca eu il sustin pe omul asta , pentru ceea ce face pentru Steaua...si o sa mai faca veti vedea....

  6. #48
    sport legend
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    958
    Reputatie
    1
    eu vad altfel lucrurile.George Becali zis mai nou si Gigi Berbecali se foloseste de Steaua, este adevarat ca se foloseste dar si investeste insa face si mari deservicii acestei echipe.avem cu totii tendinta de a spune ca este un rau necesar in conditiile grele in care se afla fotbalul romanesc, amintitiva insa ca Hagi a vrut sa vina la Steaua si venea desigur cu banii lui si pe linga el ar mai fii investit si alti stelisti adevarati cu bani.desigur ca este doar o ipoteza,dar este demna de luat in seama.Dom`Jiji este greu de digerat in intregime caci a declarat ca merge la alegeri cu suporterii Stelei,cel putin in orasul meu a venit cersind voturi de la suporterii Stelei,si-a desemnat candidat din partea partidului sau un fost jucator de fotbal de la echipa locala care este un analfabet notoriu.apoi a declarat in presa si televiziune ca va lasa Steaua pe locul doi, deci asta ce inseamna ,ca Steaua este paravanul lui politic,rampa de lansare, nu va lasati inselati de intentii bune ca nu te poti astepta de la un individ ce n-are nici cei 7 ani de acasa sa aibe telul celor multi propasirea.si Hitler a avut intentii bune declarate si s-a dovedit ca este un Anticrist.

  7. #49
    manager
    Join Date
    Mar 2004
    Posts
    304
    Reputatie
    1
    Nu crezi ca-l judeci prea aspru? E drept...omul asta are minusurile lui, dar revin...
    DACA CINEVA AR AVEA ATATIA BANI SA PREIA STEAUA ATUNCI DE CE NU S-A ARATAT PANA ACUM?!?!?! Singurul care a bagat bani in echipa asta si are dreptul sa fie acum presedintele FC STEAUA este Gigi Becali...Restul sunt povesti...Iar povestile nu tin de foame...
    Anticrist?! -asta ma duce cu gandul la un articol din Evenimentul Zilei care il includea pe Gigi Becali intr-o enumerare ce-l includea pe Hitler, Stalin...SA FIM SERIOSI...

  8. #50
    sport legend
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    958
    Reputatie
    1
    Singurul care a bagat bani in echipa asta si are dreptul sa fie acum presedintele FC STEAUA este Gigi Becali...
    FC STEAUA este Gigi Becali...
    da, are dreptul nimic de zis dar o considAera o afacere de familie, daca celelalte afaceri ale lui sunt, treaba lui cum sunt, Steaua este o afacere in care publicul are acces si trebuie sa inteleaga odata ca este bine sa se rezume doar la afi fii patron nu mascarici:a fost arbitrajul lui Corpodean execrabil apoi sa-si ceara scuze, isi da cu parerea inainte de a fi consultat macar un om de fotbal.ar trebui sa ia exemplul lui Abramovici, e tot din est dar e mai educat ca el,isi vede de treburile sale fara sa faca polemici si sa dea declaratii aiurea.eu nu inteleg ce-i trebuia lui politica, s-a umplut maimult de ridicol.imagineaza-ti ce simt toti stelistii:Lacatus,Jenei si altii nici nu au replica la asemenea circ ce a facut cu Iordanescu.va fii umilit in alegeri si injosit in campania electorala iar Steaua va fii terfelita in noroi.

  9. #51
    manager
    Join Date
    Mar 2004
    Posts
    304
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by suporterita
    va fii umilit in alegeri si injosit in campania electorala iar Steaua va fii terfelita in noroi.
    De acord cu tine in ceea ce priveste " declaratiile date aiurea" ...insa de la alegeri pana la terfelirea numelui Stelei, e cale lunga...
    Pentru ca vorba aia : "una-i una si-alta-i alta"...
    Ca sa te provoc: pe care om de afaceri potent l-ai vedea tu investind la Steaua milioane de dolari???

  10. #52
    sport legend
    Join Date
    May 2003
    Posts
    8,389
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Dansan
    pe care om de afaceri potent l-ai vedea tu investind la Steaua milioane de dolari???
    Eu sunt tentat. Dar parca imi lipseshte ceva.......aaaaaa.....DA! MILIOANELE de $!
    ex-alpopa

  11. #53
    sport legend Mariusmadmax's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Atlanta , USA
    Posts
    4,577
    Reputatie
    1
    - a cumparat nocturna
    - a scapat de clauze contractuale , de profitorii - impresari din jurul echipei
    - a inchiriat stadionul
    - a schimbat scaunele stadionului
    - a achizitionat jucatori cei mai buni din intrecerea interna
    - este asigurata situatia financiara a clubului si a jucatorilor
    - etc
    PENTRU TOATE ASTEA AU FOST NECESARI MILIOANE DE USD !
    EL I-A DAT !
    Ca mai vorbeste aiurea ... asta e !
    Cred ca ii putem inghiti asta !
    [FONT=Georgia][I][COLOR=Red]Steaua the best for ever![/COLOR][/I][/FONT]

  12. #54
    prav vasile314tzurka's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    aici
    Posts
    5,573
    Reputatie
    1
    as prefera pentru binele stelei sa mai stea si-n banca lui ca nu ne ajuta doar cu tribunele.
    [SIZE="1"][FONT="Arial"][COLOR="Red"]nu scuipa, că-i piere gustul![/COLOR][/FONT][/SIZE]

  13. #55
    senior florian's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    188
    Reputatie
    1
    Hai, ca de cand l-a apucat damblaua cu politica parca s-a mai potolit cu urletele,declaratiile dese si aiurea.E adevarat, ca este loc de mai bine, dar ...
    Bine ca nu face ce a facut Copos cu Rednic si mai nou cu declaratia despre Dan Petrescu.
    Zambeste...maine va fi mai rau !

  14. #56
    sport legend Mariusmadmax's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Atlanta , USA
    Posts
    4,577
    Reputatie
    1
    Poate ca din politica va invata si cum sa-si tina gura ...
    Oricum cugetarea lui pe care am vazut-o azi la stiri este memorabila :
    "Eu sunt filosof , pentru ca iubesc intelepciunea !"
    [FONT=Georgia][I][COLOR=Red]Steaua the best for ever![/COLOR][/I][/FONT]

  15. #57
    Socrate!
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Moldova
    Posts
    8,157
    Reputatie
    1
    Nu stiu daca a facut bine ca a intrat in politica.Credeti ca vreun rapidist sau vreun dinamovist il va vota?Ma indoiesc. Si asa...are mai putin timp sa se ocupe Steaua!Mai bine nu intra in politica!

  16. #58
    Stelist alx_ro's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Posts
    340
    Reputatie
    1
    Cu politica a facut-o lata. Nu stiu nici cati stelisti il vor vota, dar suporteri ai altor echipe... Cat despre declaratii... e adevarat ca nu mai zice cate zicea inainte, dar mai e mult pana departe... Sa speram ca suporterita nu va avea dreptate: ".apoi a declarat in presa si televiziune ca va lasa Steaua pe locul doi, deci asta ce inseamna ,ca Steaua este paravanul lui politic,rampa de lansare".
    Cu toate astea, eu nu vad cine ar fi venit sa bage atatia bani in Steaua. Spuneti ca Hagi? Are Hagi banii lui gigi? Nu. Ar mai fi venit si altii pe langa Hagi? Credeti ca Hagi ar fi lasat pe altcineva sa faca altceva decat ce spune el? Uitati-va la echipele unde a antrenat si antreneaza. Unde este el sef, nimeni nu sufla. Deci cred ca nu s-ar fi bagat atatia bani in Steaua ca acum...
    Deci, da, gigi este un rau necesar... Deocamdata. Daca mai tarziu ar veni cineva mai bun... cine stie?
    [FONT=Comic Sans MS]Poti sa spui orice. Cu conditia sa nu spui mai putin decat ai vrut si mai mult decat trebuie. [/FONT]

  17. #59
    sport legend
    Join Date
    May 2003
    Posts
    8,389
    Reputatie
    1
    Am zis i-o ca Gigi a comis-o cu intrarea in politica! Acum incepe chiar sa devina penibil! Partea buna e ca e cat se poate de haios.........shi ca face mai putzine declaratzii din pozitzia de patron.
    ex-alpopa

  18. #60
    sport legend ADelPiero's Avatar
    Join Date
    Jan 2003
    Location
    ALBA IULIA
    Posts
    7,198
    Reputatie
    1
    Gigi rulezzzzzz

  19. #61
    sport legend Mariusmadmax's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Atlanta , USA
    Posts
    4,577
    Reputatie
    1
    Observ ca omu este charismatic , are ceva intre inocenta si puritate , prostie si istetime .
    Inocent - nu e , are aproape 50 de ani
    Puritan - nu e , are multe "comise" , deci ... nu este.
    Prost - nu este , nu poti stringe atita avere daca esti prost .
    Istet - nu arata ...

    Si totusi ...
    Cum este ?
    [FONT=Georgia][I][COLOR=Red]Steaua the best for ever![/COLOR][/I][/FONT]

  20. 18th April 2004, 08:25

  21. #62
    Stelist alx_ro's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Posts
    340
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Mariusmadmax
    Si totusi ...
    Cum este ?
    E gigi... cred ca e de-ajuns.
    [FONT=Comic Sans MS]Poti sa spui orice. Cu conditia sa nu spui mai putin decat ai vrut si mai mult decat trebuie. [/FONT]

  22. #63
    incepator
    Join Date
    Mar 2004
    Posts
    11
    Reputatie
    1
    http://www.prosport.ro/index.php?c=16&a=3089

    foarte interesant.initial dimineatza era link din home page. ulterior linkul a disparut, sau nu-l mai gasesc eu, dar pe prima pagina au ramas alte interviuri destul de slabutze.
    The beauty of perfection is the difficulty in reaching it.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •