View Poll Results: Gigi Becali, inger sau demon?

Voters
75. You may not vote on this poll
  • Omul potrivit, cel ce va "ridica" Steaua

    40 53.33%
  • Conducator mediocru, nu va ajuta Steaua

    13 17.33%
  • Nu are ce cauta la Steaua

    15 20.00%
  • Nu stiu

    7 9.33%
Page 2 of 73 FirstFirst 12341252 ... LastLast
Results 22 to 42 of 1520

Thread: Gigi Becali

  1. #22
    sport legend
    Join Date
    May 2003
    Posts
    8,389
    Reputatie
    1
    Nea' Gigi a inceput deja investitziile in stadion. Primul meci al sezonului ne va gasi cu tribunele nitzel renovate (adik s-au schimbat toate scaunele) shi ceva imbunatatziri la caile de acces (250.000 de euro va achita clubul Steaua pentru aducerea din Japonia a 40 de turnicheţi - care vor permite accesul pe stadion cu bilete shi abonamente pe baza de cartela magnetica - şi a celor 4 detectoare de metale - care vor ushura munca celor de la securitate); intr-un cuvant, se incearca o fluidizare a traficului uman catre stadion, precum shi realizarea unei statistici clare cu privire la numarul suporterilor.....platitori :p

    "Voi continua investiţiile la stadion, pentru că vreau ca īn viitor arena noastră să rivalizeze cu cele moderne din Europa"
    Gigi Becali

    Asha sa fie Gigi! Sa te tzii de cuvant!
    ex-alpopa

  2. #23
    sport legend Mariusmadmax's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Atlanta , USA
    Posts
    4,577
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by alpopa
    Nea' Gigi a inceput deja investitziile in stadion. Primul meci al sezonului ne va gasi cu tribunele nitzel renovate (adik s-au schimbat toate scaunele) shi ceva imbunatatziri la caile de acces (250.000 de euro va achita clubul Steaua pentru aducerea din Japonia a 40 de turnicheţi - care vor permite accesul pe stadion cu bilete shi abonamente pe baza de cartela magnetica - şi a celor 4 detectoare de metale - care vor ushura munca celor de la securitate); intr-un cuvant, se incearca o fluidizare a traficului uman catre stadion, precum shi realizarea unei statistici clare cu privire la numarul suporterilor.....platitori :p

    "Voi continua investiţiile la stadion, pentru că vreau ca īn viitor arena noastră să rivalizeze cu cele moderne din Europa"
    Gigi Becali

    Asha sa fie Gigi! Sa te tzii de cuvant!
    A schimbat 28.000 de scaune = 400. 000 euro - sunt scaune Rocar , cu spatar inalt ( foarte frumoase ) , si va aparea scris Steaua !
    A modernizat intrarea in Stadion ( stii ce mizerie era acolo ) = 250.000 Euro
    cam multi bani nu ?
    [FONT=Georgia][I][COLOR=Red]Steaua the best for ever![/COLOR][/I][/FONT]

  3. #24
    sport legend Florentin's Avatar
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Glen Ellyn, IL
    Posts
    461
    Reputatie
    1
    Parerea mea este ca in plan financiar reprezinta un mare cistig pentru Steaua, mai ales acum cind exista foarte putini oameni cu bani care vor sa suporte financiar sportul in general si fotbalul in particular. In planul imaginii insa ...

  4. #25
    sport legend
    Join Date
    May 2003
    Posts
    8,389
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Mariusmadmax
    A modernizat intrarea in Stadion ( stii ce mizerie era acolo ) = 250.000 Euro
    cam multi bani nu ?
    De fapt a modernizat doar portzile. Nu cred ca a facut pavaj nou in zona aia, cu toate ca ar fi nevoie.....E mocirla mare!
    ex-alpopa

  5. #26
    sport legend Mariusmadmax's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Atlanta , USA
    Posts
    4,577
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by alpopa
    De fapt a modernizat doar portzile. Nu cred ca a facut pavaj nou in zona aia, cu toate ca ar fi nevoie.....E mocirla mare!
    Stai departe de zona ?
    Poti sa afli , daca da sau nu ?
    [FONT=Georgia][I][COLOR=Red]Steaua the best for ever![/COLOR][/I][/FONT]

  6. #27
    sport legend
    Join Date
    May 2003
    Posts
    8,389
    Reputatie
    1
    In cel mult 2 saptamani o sa-tzi spun ca ma duc la meciul cu Rapiduletzu'.
    ex-alpopa

  7. #28
    sport legend Mariusmadmax's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Atlanta , USA
    Posts
    4,577
    Reputatie
    1
    Pina atunci am sa aflu , ca am un cumnat care locuieste linga Stadion .
    [FONT=Georgia][I][COLOR=Red]Steaua the best for ever![/COLOR][/I][/FONT]

  8. #29
    prav vasile314tzurka's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    aici
    Posts
    5,573
    Reputatie
    1
    pe unde ca si eu am stat linga stadion inainte de a pleca din tara.
    [SIZE="1"][FONT="Arial"][COLOR="Red"]nu scuipa, că-i piere gustul![/COLOR][/FONT][/SIZE]

  9. #30
    sport legend Mariusmadmax's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Atlanta , USA
    Posts
    4,577
    Reputatie
    1
    In cartierul Militari , de unde sta faci zece minute pe jos .
    Pe aleea Valea Prahovei !
    [FONT=Georgia][I][COLOR=Red]Steaua the best for ever![/COLOR][/I][/FONT]

  10. #31
    prav vasile314tzurka's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    aici
    Posts
    5,573
    Reputatie
    1
    in militari? pai e cam departe daca e militari. intre acest cartier si stadionul steaua este drumul taberei si ghencea. eu am stat pe caporal bulucea, strada care leaga drumetului de stadion. si faceam pina in tribuna cam 10 min pe jos.
    [SIZE="1"][FONT="Arial"][COLOR="Red"]nu scuipa, că-i piere gustul![/COLOR][/FONT][/SIZE]

  11. #32
    sport legend Mariusmadmax's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Atlanta , USA
    Posts
    4,577
    Reputatie
    1
    asa cred ca in Militari , dar am sa intreb .
    Strada aleea Prahovei este sigur .
    Si este f aproape !
    maxim 10 min pe jos .
    [FONT=Georgia][I][COLOR=Red]Steaua the best for ever![/COLOR][/I][/FONT]

  12. #33
    sport legend
    Join Date
    May 2003
    Posts
    8,389
    Reputatie
    1
    Pe Ghencea au loc transformari! "Conducerea Stelei vrea ca stadionul să arate ca nou la ora derbyului cu Rapid, programat duminica viitoare, īn etapa a doua. Īn curīnd va fi finalizată operaţiunea de īnlocuire a scaunelor din īntreaga arenă. (eu unul am vazut la TV ca e gata.....) La tribuna a doua va fi scris, din scaune, numele echipei, iar īn sectoarele ce īncadrează tribuna zero vor apărea conturul Cupei Campionilor Europeni şi cel al emblemei clubului. Şefii grupării din Ghencea au făcut o simulare pe calculator pentru a alege cea mai bună variantă de inscripţionare. Totodată, sub lanţul de loji vor fi lipite bannere roş-albastre, pentru a acoperi zidurile nefinisate." (GS)
    Eu sper sa arate bine.

    In alta ordine de idei iata ce zice Gigi..... "Gigi Becali promite să facă o bază ultramodernă de pregătire pentru Steaua. Patronul grupării din Ghencea a ales şi locul unde va īncepe construcţia: līngă pădurea Băneasa, pe o suprafaţă de 20 de hectare. <<Īn cīţiva ani vom avea cea mai frumoasă bază din īntreaga Europă, cu hotel, terenuri de antrenamente şi toate facilităţile oferite acum īn Occident. Acolo se vor pregăti şi juniorii, şi seniorii>>" :p LOL Din "intreaga Europa" nu va fi ea dar macar sa fie! Bravo GIGI! Sper ca eshti parolist!
    ex-alpopa

  13. #34
    prav vasile314tzurka's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    aici
    Posts
    5,573
    Reputatie
    1
    spre si eu sa fie parolist, desi s-a "avintat in politica". planul e maret si promite a fi excelent, ca sa vorbesc si eu fara llimite. inceputul e bun. doamne-ajuta. sper ca echipa sa fie la inaltime si sa-i zdrobim pe toti in acest retur. evident la fotbal hai steaua
    [SIZE="1"][FONT="Arial"][COLOR="Red"]nu scuipa, că-i piere gustul![/COLOR][/FONT][/SIZE]

  14. #35
    sport legend Mariusmadmax's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Atlanta , USA
    Posts
    4,577
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by vasile314tzurka
    spre si eu sa fie parolist, desi s-a "avintat in politica". planul e maret si promite a fi excelent, ca sa vorbesc si eu fara llimite. inceputul e bun. doamne-ajuta. sper ca echipa sa fie la inaltime si sa-i zdrobim pe toti in acest retur. evident la fotbal hai steaua
    Nu stiu ce a fost in trecut , dar acum chiar ca vom zdrobi ( din tancuri ) toata div A !
    [FONT=Georgia][I][COLOR=Red]Steaua the best for ever![/COLOR][/I][/FONT]

  15. #36
    prav vasile314tzurka's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    aici
    Posts
    5,573
    Reputatie
    1
    cum? cind? unde? ca in meciul de ieri? hm.
    [SIZE="1"][FONT="Arial"][COLOR="Red"]nu scuipa, că-i piere gustul![/COLOR][/FONT][/SIZE]

  16. #37
    sport legend Mariusmadmax's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Atlanta , USA
    Posts
    4,577
    Reputatie
    1
    Gigica tati a mai luat un bobirnac in nas !
    625 milioane a pierdut Patronul lui Steaua in procesul cu Iordanescu !
    Pentru selectioner ... ii doresc :
    Sa-i fie de medicamente !
    [FONT=Georgia][I][COLOR=Red]Steaua the best for ever![/COLOR][/I][/FONT]

  17. #38
    sport legend
    Join Date
    May 2003
    Posts
    8,389
    Reputatie
    1
    O sa faca recurs omul da..........era normal sa fie condamnat. L-a calomniat pe Puiu shi n-a adus "probe".
    ex-alpopa

  18. #39
    sport legend Mariusmadmax's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Atlanta , USA
    Posts
    4,577
    Reputatie
    1
    Tu , sincer , Alpopa nu crezi ( in sufletul tau ) ca Iordanescu este SPAGAR ?
    EU SUNT CONVINS !
    [FONT=Georgia][I][COLOR=Red]Steaua the best for ever![/COLOR][/I][/FONT]

  19. #40
    Stelist alx_ro's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Posts
    340
    Reputatie
    1
    O fi iordanescu SPAGAR (si eu si cred ca 75% dintre romani cred asta), dar trebuie sa aduci probe pentru afirmatiile facute. Oricum, daca iordanescu e spagar, nashu, corleone cum sunt? si toti ceilalti din conducerea fotbalului romanesc? gigi nu a facut decat sa spuna ce crede tot poporul... ghinionul lui a fost ca iordanescu s-a simtit...
    [FONT=Comic Sans MS]Poti sa spui orice. Cu conditia sa nu spui mai putin decat ai vrut si mai mult decat trebuie. [/FONT]

  20. #41
    sport legend
    Join Date
    May 2003
    Posts
    8,389
    Reputatie
    1
    Na ca a raspuns Alx ro pentru mine.....
    ex-alpopa

  21. #42
    sport legend Mariusmadmax's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Atlanta , USA
    Posts
    4,577
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by alx_ro
    O fi iordanescu SPAGAR (si eu si cred ca 75% dintre romani cred asta), dar trebuie sa aduci probe pentru afirmatiile facute. Oricum, daca iordanescu e spagar, nashu, corleone cum sunt? si toti ceilalti din conducerea fotbalului romanesc? gigi nu a facut decat sa spuna ce crede tot poporul... ghinionul lui a fost ca iordanescu s-a simtit...
    Tipul acesta de proces are urmatoarele faze :
    - dupa prima faza ( cea de la Judecatorie ) poti fi condamnat etc - dupa care poti sa faci recurs in timp optim ( se scrie in sentinta PERIOADA ) .
    - a II - a faza este la Tribunal - unde la fel va fi o sentinta ( mai in bine , sau ... mai in rau ) - dupa care poti face apel , la aceasta a II -a sentinta , in timpul optim ( de regula 6 luni ) .
    - a III -a faza este Curtea de Apel - unde sentinta ramine definitiva

    IN TOT ACEST TIMP BECALI SPER SA GASEASCA UNUL CARE S-A SATURAT DE "GHENERAL" SI "SA-L DEA IN GIT".
    [FONT=Georgia][I][COLOR=Red]Steaua the best for ever![/COLOR][/I][/FONT]

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •