Results 1 to 11 of 11

Thread: Ponturi de la un parior retras ..

  1. #1
    searching ... Th3 Gam3 HHH's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    102
    Reputatie
    1

    Ponturi de la un parior retras ..

    Salutare tuturor !

    Pe 5 decemvrie implinesc un an de cand 'stau pe bara' ... si astfel as vrea sa va vin in ajutor cu unele ponturi pe care eu nu le pot juca din cauza motivelor evidente ...

    Deci : 02.12.2013 - ora 23:30

    Test Cricket - Noua Zeelanda vs Indiile de Vest - Pont X2 - @ 1.83 - bet 365 - cu mentiunea ca nu exista sansa dubla deocamdata, ci atunci cand va incepe meciul .. sau puteti merge cu sumele calculate/impartite pe X - 3.40 sau 2 - 4.50 ..
    - la williamhill gasiti optiunea de X2 la un 1.80 ..

    Acesta este primul din cele 3 meciuri ce urmeaza a se disputa, cele 2 echipe intalnindu-se intr-un asemenea tip de meci .. anul trecut in iulie - august .. cele 2 meciuri fiind castigate de Indiile de Vest la scoruri relativ mari .. insa acestea s-au disputat in Antigua respectiv Jamaica ..

    In Noua Zeelanda s-au mai disputat 'recent' in decembrie 2008 alte 2 meciuri .. ambele terminate fara castigator ... ori din cauza ploii .. ori a 'inversunarii' jucatorilor cu bata ..

    Stadionul University Oval din Dunedin este unul micut .. doar 6000 locuri .. si oricum cricketul nu este f urmarit la fata locului .. de obicei .. mai ales la meciurile test .. meciuri daca nu stiati .. de 5 zile ! Aici s-au disputat 5 meciuri tip test .. printre care gasim ca rezultat - 3 egaluri si 2 victorii ale Noua Z. ..

    Avem 2 echipe mediocre .. cel putin la acest tip de meci de cricket .. 'test- match' ... ambele avand si cate un absent important in echipa .. care vor incerca sa-si dovedeasca una altuia ca merita sa aiba statut de meci test ... si implicit sa castige ... Indiile de Vest se afla pe locul 6 in clasament .. iar NZ pe 8 .. ambele avand mari probleme in a gasi cheia succesului si implicit de castiga un meci test ...

    Vremea (un factor important pt un meci de 5 zile, si implicit pt un meci de cricket) va fi frumoasa pt primele 4 zile .. urmand ca in ziua 5 sa ploua in proportie de peste 50 % ... De aici si sansele pt un egal ...

    In mod normal este un meci echilibrat .. dar cu optiunea de X .. pontul pe care vi-l ofer este unul valoros si de asemenea castigator !

    Voi mai reveni cu alte detalii si update-uri pe parcurs ... Numai bine !
    Last edited by Th3 Gam3 HHH; 2nd December 2013 at 16:15.
    [SIZE="1"][I]Last edited by Th3 Gam3 HHH : Tomorrow at 07:45 .[/I][/SIZE] [SIZE="1"][/SIZE]

  2. #2
    betandwin TaciAcolo's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    -
    Posts
    17,390
    Reputatie
    1
    de ce te-ai retras?
    welcome!
    [I][FONT="Lucida Console"][COLOR="RoyalBlue"][I] Oltenia pandura a lui Tudor Si-a lui Arghezi si-a atator dusi Oltenia celui mai mare sculptor Al omenirii, Constantin Brancusi. Oltenia , Eterna Terra-Nova![/I][/COLOR][/FONT][/I]

  3. #3
    MVP !
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    9,787
    Reputatie
    1
    Povesteste-ne despre "cariera" ta, ca-s foarte curios cum ai ajuns sa pariezi pe crichet!

  4. #4
    searching ... Th3 Gam3 HHH's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    102
    Reputatie
    1
    ^ Salutare ! Multam !

    Pai .. intai v-as aduce la curent cu meciul ... Desi au castigat aruncarea monezii, Indiile de Vest au ales prost, parese, desi la fel ar fi ales probabil si NZ ... sa arunce cu mingea mai intai ... si au aruncat .. si au aruncat .. si au tot aruncat toata ziua .. mai fara folos ... la finalul zilei .. dupa 90 de 'over'-uri .. NZ a marcat 367 de puncte cu doar 3 wickets pierduti ... deci la o rata de 4.07 per over ... ceea ce este ff mult !

    Cotele cam spun totul ... 1.36 victorie NZ .. 29.00 - Indiile de Vest .. iar egalul (cel mai probabil rezultat in opinia mea) 3.25 ..

    S-ar parea ca terenul de joc este unul 'flat' in termeni de cricket ... 'highway' ar zice altii ... adiq numai bun pentru a inscrie f multe puncte ... de-o parte si de alta .. si astfel in mod normal ne indreptam catre un egal cu scoruri f mari .... Bineinteles ... daca nu cumva Indiile de Vest inca mai sufera dupa infrangerile suferite in India .. la scoruri imense ... Se prea poate sa fie inca labili psihici .. nici cald nu prea e prin Noua Zeelanda ... Dar eu am incredere in ei ! Pt mine Indiile de Vest sunt un fel de Brazilia a fotbalului ...sunt f spectaculosi .. imprevizibili ... joaca cu zambetul pe buze ... si altele ...


    De ce m-am retras ? .. pt ca era timpul ... pt ca asa am considerat eu ca este mai bine .. pt mine .. pt sanatatea mea .. pt portofelul meu ... pt cei din jurul meu ... si nu-mi pare rau deloc ca am facut-o ! Mi se pare f tare cum .. mai am din cand in cand vise ca pariez .. fie ca e o suma mica .. sau mare ... fie ca castig sau pierd ... si ma simt f vinovat si prost ca o fac ! Mi-am recunoscut de mai multa vreme ca devenise o depedenta .... Voi mai reveni cu detalii cand voi avea timp ..

    Cariera mea a inceput acum mai bine de 10 ani (cred ca aveam vreo 16 ani) ... cu astrasports parca se numea ... vreo 3 lei pe un bilet cu mai multe meciuri din sporturile americane (pe care le urmaream cu mare interes) .. a continuat cu gamebookers imediat ce am avut si eu un card eligibil ... si in mare parte ce am pierdut cu prima casa am recastigat cu online-ul ...

    Prima oara cand am pariat pe cricket .. era 2011 .. la campionatul mondial ODI din India ... si pariul e chiar funny ... din mai multe puncte de vedere ... am zis eu ca nu va inscrie 100 de puncte un anume jucator ... Sachin Tendulkar ... care nu era 'decat' cel mai mare jucator din istoria cricketului .. si nu numai indian ... ci mondial ! Evident ca 'acel jucator' a marcat 100 de puncte ... chiar mai mult .... si mai funny e ca la meciuri ma uitam pe 'livescore.com' .... ori acum nu mai e cazul ... exista site specializat .. cu comentariu 'ball by ball' si altele ... (http://www.espncricinfo.com/) ..

    Si nu stiu cum .. dar am ramas absolut indragostit de acest joc .. cricket .. regulile pe care nu le intelegeam nici in ruptul capului inainte de 2011 .. mi s-au parut chiar simple ... Culmea .. fiindca asta imi place la cricket .. este f complex ... Imi placea baseball-ul inainte .. dar cricketul .. e ceva suprem ...

    Evident ca a ajuns sa fie si un 'downfall' pt mine .... am pierdut f mult cu cricketul ... de fapt cam tot ... asta dupa ce inainte castigasem la fel .. 'tot' ... Nu-mi pare rau .. am trait clipe incredibile ... pt care inca platesc si acum ... Dar mergem inainte !

    Data viitoare va zic despre ultimul meu pariu ... care nu e pus pe cricket !

    Numai bine !
    [SIZE="1"][I]Last edited by Th3 Gam3 HHH : Tomorrow at 07:45 .[/I][/SIZE] [SIZE="1"][/SIZE]

  5. #5
    betandwin TaciAcolo's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    -
    Posts
    17,390
    Reputatie
    1
    interesant asteptam episou` 2
    am pariat si eu acum multi ani pe criket habar nu aveam ca tine 5 zile... am murit de nervi cand am aflat eu repede acum pariez... acum sa vad rezultatu
    [I][FONT="Lucida Console"][COLOR="RoyalBlue"][I] Oltenia pandura a lui Tudor Si-a lui Arghezi si-a atator dusi Oltenia celui mai mare sculptor Al omenirii, Constantin Brancusi. Oltenia , Eterna Terra-Nova![/I][/COLOR][/FONT][/I]

  6. #6
    sport legend Hopshio's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Oradea, Sheffield
    Posts
    13,436
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by taciacolo View Post
    interesant:d asteptam episou` 2
    am pariat si eu acum multi ani pe criket habar nu aveam ca tine 5 zile... Am murit de nervi cand am aflat eu repede acum pariez... Acum sa vad rezultatu
    +1
    [COLOR="Blue"]Diapers and politicians should be changed often.Both for the same reason.[/COLOR]

  7. #7
    searching ... Th3 Gam3 HHH's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    102
    Reputatie
    1
    ^ ... stiu ca ma minunam si nu intelegeam cum poate un meci de 5 zile sa se termine EGAL !?!!!? >>

    Ziua a 2-a ... m-am gandit sa va dau un pont .. dar am realizat prea tarziu ... pontul era - al 4-lea wicket NZ pana in overul 103 .. cota 1.83 .. iar wicketul 4 a cazut in overul 94 .. In fine ... NZ iar a excelat (din nou) cu bata .. ajungand la un neverosimil scor de 609/9d ...

    SI dupa ce au luat ceaiul ..- caci daca nu stiati cum se joaca intr-o zi obisnuita a unui meci de test .. iata : se incepe de dimineata .. de obicei in jurul orei 10 locale .. se joaca 2 ore .. dupa care se ia pranzul ('lunch') 40 de minute ... apoi inca 2 ore de joc ... 20 de minute ceaiul ('tea') .. si inca 2 ore de joc .. sau chiar 2 ore jumate (maxim) in caz ca nu s-au disputat toate over-urile (si anume 90-maxim) .. - au mai jucat putin cu bata .. dupa care au predat batele pt a arunca cu mingea .... si au aruncat destul de binisor .. scotand 2 wicketi pt 67 de puncte in 24 de overuri ....

    Acum ... Indiile de Vest au de muncit din greu .. in primul rand pt a evita sa bata de 2 ori la rand ... trebuind sa ajunga la minim 409 puncte .... Cam greu dupa parerea mea ... Ii vad ajungand la un maxim de 300 si ceva de puncte ... dupa care va fi decizia NZ daca sa-i mai lase in continuare sa bata pt a 2-a repriza .... sau sa-si odihneasca jucatorii care arunca cu mingea (bowlers) ...

    Egalul este inca in joc .. cota crescand la un 3.60 ...


    Revenind la ce zicea TaciAcolo ... da ... in mod normal e mai bine sa nu pariezi dinainte de meci ... sa vezi cum se desfasoara ... cum evolueaza si vremea ... si alti factori ... Mai toate pariurile mele online au fost la meciuri ce se aflau in desfasurare ...


    La cricket sunt 3 tipuri de meciuri ... acesta (test match) care tine 5 zile maxim (caci au fost cazuri in care a tinut si 3,4 zile .. fiindca o echipa a fost mult mai buna decat cealalta) .. apoi ODI match - 'one day international' (50 de overuri per echipa) ... tine o zi ... mai precis 7-8 ore ... si twenty-20 match (20 de overuri per echipa) - cea mai noua inventie .. care se pare ca a prins la public .. tinand ceva mai putin ... 3 ore juma - 4 ... deci cu 2 ore mai mult decat un meci de fotbal ! >> Deci concluzia ar fi ca cricketul este facut pt oameni care au rabdare !
    [SIZE="1"][I]Last edited by Th3 Gam3 HHH : Tomorrow at 07:45 .[/I][/SIZE] [SIZE="1"][/SIZE]

  8. #8
    searching ... Th3 Gam3 HHH's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    102
    Reputatie
    1
    Zilele 3 si 4 .... 2 zile complet diferite ...

    In a 3-a s-a intamplat ce ziceam ca e posibil ... ca Indiile de Vest sa fie nevoite/obligate sa bata pt a 2-a oara consecutiv ..... Dezastruosi cu bata ... dezastruosi !!!! Au reusit doar 213 puncte ... pierzand 10 wicketi intr-o zi ....

    Sincer nu mai credeam ca va mai dura f mult in ziua a 4-a .... mai ales dupa ce, cel mai experimentat om cu bata 'S. Chanderpaul' a iesit f rapid din joc ..... In momentul ala, la scorul de 185/4 (repriza a 2-a pt W.I.-West Indies- reamintesc) n-as mai fi pus nimic ... si sunt sigur ca NZ avea o cota de genul 1.01-1.05 .... Ce s-a intamplat apoi .. e ori de domeniul S.F.-ului ... ori ceva gen 'Braveheart' .. Darren Bravo a luptat 'funtastic' toata ziulica .. ramanand la finalul ei .. inca in picioare cu 210 puncte inscrise din 404 mingii primite ... Acest DM Bravo nu degeaba este de mult timp asemuit cu un al 'indian de vest' celebru in lumea cricketului mondial .. pt cel mai mare scor realizat vreodata ... 400* - not out - 'inca in picioare/joc' (am tradus eu ) .. Brian Lara (in 2004 - Antigua - contra Angliei)!


    "West Indies lead by 47 runs with 4 wickets remaining" - cam asa arata 'scorul' .. f f interesant a devenit meciul ... si mai interesant era daca ploaia si-ar fi facut aparitia .. ori pana la urma nu va fi cazul .. decat maine seara ... cand meciul va fi terminat ...

    Cotele au revenit undeva ca dupa prima zi .. 1.40 NZ - 3.00 egal - ... chiar in scadere acum cand scriu 1.36 cu 3.10 ...

    Va fi o prima ora f interesanta pe care intentionez sa o urmaresc incepand cu 23:30 ! Sunt usor impartit .. adiq dezamagit total de primele 3 zile ... si impresionat de felul in care s-a batut DM Bravo ... 'bravo' lui !

    Ultimele 2 zile pe teren, alergand ... probabil ca sunt destul de obositi NZ >> d-asta prima ora este f f importanta pt ei ... daca reusesc sa-i scoata pana in pranz, e ca si castigat meciul ...

    Un egal nu ar fi neaparat o surpriza ... anul trecut Anglia reusind sa reziste timp de 2 zile pe acest teren ... bine .. dar Anglia e Anglia ... si ea avand dificultati in Australia ... acolo tot pe un egal as miza ... dupa 2 zile jucate existand numai posibilitatea de victorie Australia sau egal ...
    Last edited by Th3 Gam3 HHH; 6th December 2013 at 11:48.
    [SIZE="1"][I]Last edited by Th3 Gam3 HHH : Tomorrow at 07:45 .[/I][/SIZE] [SIZE="1"][/SIZE]

  9. #9
    searching ... Th3 Gam3 HHH's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    102
    Reputatie
    1
    Deja f-ing vu !

    Salutare tuturor !

    Pe 5 decemvrie am implinit un an de cand 'stau pe bara' ... si astfel as vrea sa va vin (din nou) in ajutor cu unele ponturi pe care eu nu le pot juca din cauza motivelor evidente ...

    Deci : 11.12.2013 - ora 23:30

    Test Cricket - Noua Zeelanda vs Indiile de Vest - Pont X2 - @ 1.83 - bet 365 - cu mentiunea ca nu exista sansa dubla deocamdata, ci atunci cand va incepe meciul .. sau puteti merge cu sumele calculate/impartite pe X - 3.50 sau 2 - 4.00 ..
    - la williamhill gasiti optiunea de X2 la un 1.80 ..

    Repede repede ... sa puneti ... cota a scazut de la un 2.10 - NZ - .. Incredibil dupa parerea mea ... Mai mai ca as reveni din hiatus meu ! ... La primul as fi mers cu vreo 500 de unitati unde 1 unitate = 1 euro .. astfel acum as fi avut 915 e .. pe care i-as investi in meciul 2 ... posibil total : 1675 e ! (iata unul din motivele pt care m-am retras .. jucam sume destul de mari ... si de multe ori 'all in' ..)

    --------------------------------------------

    Primul meci astfel ..... cam norocos castigat .... adiq meci egal ! F palpitant ... NZ trebuia sa inscrie 112 puncte in aproximativ 60 de overuri posibile ... Ceea ce era perfect realizabil .... dar vremea .. de nicaieri oarecum (desi am zis in primul post ca sunt sanse de peste 50 % sa ploua .. in ultimul post scazusera sub 50 % ) ... si a plouat aproape de 'ceai' .. si au luat ceaiul mai devreme .. si au asteptat si au asteptat .... si pana la urma nu au mai revenit pe teren ! Le mai trebuiau doar 33 de puncte ... nu au mai avut cum sa le faca daca pe teren erau baltoace ... Mi-a ramas intiparita in minte imaginea cu pescarusii scaldandu-se pe teren ! Funtastic !!
    http://www.espncricinfo.com/new-zeal...=661679;page=1

    De ce sa puneti pe meciul 2 .. dupa ce in primul meci WI au cam dezamagit .. mai putin cu exceptia a 1-2 jucatori ! ? ... Pai NZ este f f obosita ... perioada de recuperare nu a fost prea mare ... Mai adaugati si 'sanatatea psihica' in care se afla acestia .... De cand este capitan B McCullum - de un an si ceva .. acestia nu au castigat niciun meci test ... desi au fost f f f aproape de cateva ori .... Da .. in momentul asta as zice ca sunt realmente distrusi psihic !

    De plouat e posibil sa ploua in ziua a 3-a ...in principiu nefiind probleme din cauza vremii ...

    Daca ati fi pus pe meciul 1 pontul meu .. ati fi trait momente incrediible ... iar in ultimele ore .. citind diverse comentarii ... cum ca nu mai ploua .. sau ploua usor ... si toate cele ... Un comentariu a confirmat ca pt egal cota ajunsese in ziua 4 la un neverosimil 60 !!!

    Numai bine !

    edit : am uitat sa va zic de ce cred eu ca este oferita aceasta cota mica pt NZ ... casele de pariuri mergand pe ideea ca terenul de joc este unul 'facut' pt acestia .. care le va ajuta jucatorii care arunca cu mingea ... si au cativa destul de buni ... plus ultima reprezentatia a Indiilor de Vest .... In principiu merg pe echipa care joaca acasa ... un lucru nu f anormal de altfel ... ci evident invers ... perfect normal mai in orice sport ...
    Last edited by Th3 Gam3 HHH; 9th December 2013 at 15:49.
    [SIZE="1"][I]Last edited by Th3 Gam3 HHH : Tomorrow at 07:45 .[/I][/SIZE] [SIZE="1"][/SIZE]

  10. #10
    searching ... Th3 Gam3 HHH's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    102
    Reputatie
    1
    S-a ajuns la o cota de 2.00 pt X2 ..... se pare ca revine un jucator important pt NZ ....

    Am incredere in Indiile de Vest ! O sansa de a va dubla suma ... tot ce trebuie e sa puneti .. si sa asteptati 5 zile !

    Numai bine !
    [SIZE="1"][I]Last edited by Th3 Gam3 HHH : Tomorrow at 07:45 .[/I][/SIZE] [SIZE="1"][/SIZE]

  11. #11
    searching ... Th3 Gam3 HHH's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    102
    Reputatie
    1
    Dupa prima zi de 'lupta' X2 a crescut la un 2.50 ... iar NZ evident 1.50 ...

    Ce s-a intamplat ? Apai .. WI au castigat decizia privind aruncarea monezii si au ales cum era de altfel normal 'sa nu bata primii' ... caci terenul de joc .. dupa cum ziceam .. este unul facut pt aruncatorii cu mingea ... sau cel putin asa parea ... Daca ne uitam la finalul zilei ... vedem 307 puncte cu 6 wickets out .... totusi o diferenta fata de prima zi a primului test (367 de puncte cu doar 3 wickets pierduti) .. Deci .. WI au cam dezamagit din nou ... de data asta scapand mingea de vreo 3 ori din mana ... in special pe un anumit jucator Ross Taylor .. scapat cand acesta avea 0 puncte inscrise .. a ajuns sa inscrie 129 de puncte ...... Dupa o asemenea prestatie in prima zi ... Indiile de Vest nu merita deloc sa castige meciul ! Insa in continuare merg cu X2 ... avand in vedere si cota destul de buna !

    In mod normal NZ va marca sub 400 de puncte .... apoi incepe show-ul cu Indiile de Vest !

    Numai bine !
    [SIZE="1"][I]Last edited by Th3 Gam3 HHH : Tomorrow at 07:45 .[/I][/SIZE] [SIZE="1"][/SIZE]

  12. 11th December 2013, 10:08
    Reason
    calculator bun ..

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •