Page 9 of 9 FirstFirst ... 789
Results 169 to 172 of 172

Thread: Competitii la final de 2013

  1. #169
    sport legend
    Join Date
    Apr 2009
    Posts
    1,369
    Reputatie
    1
    mie mi-a placut de lari la barna pentru ca nu a mai facut ca la Mondiale unde s-a pierdut complet dupa ratare. Acum mi s-a parut ca a incercat sa ramana concentrata. S-a vazut din felul in care si-a pregatit iesirea si din zambetul de la saltul lateral. altfel, problema la barna ramane. Cred ca mai trebuie repetari si concursuri.
    Si imi place din ce in ce mai mult de domnul Sandu de rabdarea, discretia si stoicismul de care da dovada.

  2. #170
    sport legend Deanna's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Posts
    376
    Reputatie
    1
    Eu cred ca barna Larisei din 6.9 e un pas foarte bine gandit si important. Mereu ne-am plans ca noi nu riscam in timp ce altii risca.. ne-am plans ca tinem elementele pana la sfantul asteapta si nu le scoatem in concurs desi am fi putut... sa ne amintim de Chengul Sandrei sau de DLO 360 al Catalinei, le-am vazut pe fiecare in antrenamente cate odata, stim ca le puteau face si totusi nu le-am vazut in concurs. Si acum ca vedem in sfarsit cate un element mai SF si la noi incepem sa ne plangem ca vaiiiii e prea riscant sa-l scoata... daca facem inventarul in toamna asta Larisa a ratat de 3 ori la barna - odata la 360 grupat in finala mondiala la barna, odata la salt intins in finala mondiala AA si odata la salt intins 360 la Glasgow... deci ce facem? scoatem toate elementele mai bine? ca la toate a gresit cate odata anul asta ?
    Fiecare gimnasta are un aparat forte iar al Larisei e barna ca atare mi se pare normal sa scoata din ea cat mai mult posibil ca sa compenseze mici scapari la alte aparate... Eu cred ca problema cu barna momentan e numarul de repetari. Nu mi s-a parut ca ar avea probleme mai mici cu saltul intins decat are cu saltul intins 360 ca atare prefer varianta cu 0.5 in plus la dificultate ... Cu numarul de repetari optim eu sunt convinsa ca o sa inceapa sa-i iasa din nou barna fara probleme.

  3. #171
    sport legend roxella's Avatar
    Join Date
    Mar 2013
    Location
    suceava
    Posts
    567
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Deanna View Post
    Eu cred ca barna Larisei din 6.9 e un pas foarte bine gandit si important. Mereu ne-am plans ca noi nu riscam in timp ce altii risca.. ne-am plans ca tinem elementele pana la sfantul asteapta si nu le scoatem in concurs desi am fi putut... sa ne amintim de Chengul Sandrei sau de DLO 360 al Catalinei, le-am vazut pe fiecare in antrenamente cate odata, stim ca le puteau face si totusi nu le-am vazut in concurs. Si acum ca vedem in sfarsit cate un element mai SF si la noi incepem sa ne plangem ca vaiiiii e prea riscant sa-l scoata... daca facem inventarul in toamna asta Larisa a ratat de 3 ori la barna - odata la 360 grupat in finala mondiala la barna, odata la salt intins in finala mondiala AA si odata la salt intins 360 la Glasgow... deci ce facem? scoatem toate elementele mai bine? ca la toate a gresit cate odata anul asta ?
    Fiecare gimnasta are un aparat forte iar al Larisei e barna ca atare mi se pare normal sa scoata din ea cat mai mult posibil ca sa compenseze mici scapari la alte aparate... Eu cred ca problema cu barna momentan e numarul de repetari. Nu mi s-a parut ca ar avea probleme mai mici cu saltul intins decat are cu saltul intins 360 ca atare prefer varianta cu 0.5 in plus la dificultate ... Cu numarul de repetari optim eu sunt convinsa ca o sa inceapa sa-i iasa din nou barna fara probleme.
    Perfect de acord cu tine! Eu sunt sigura ca pana la anul la europene Larisa va stapani foarte bine acest exercitiu cu D 6.9. E o fata perseverenta si ambitioasa si impreuna cu B&B vor gasi o modalitate sa fie totul cat mai bine Si in plus,probabil in finalele de anul viitor de la barna nu va fi singura finalista de-a noastra;vor fi si Andreea M sau Didi Bulimar si cred ca si asta le va ajuta la moral

  4. #172
    in love :) ice_girl's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    near the mountains
    Posts
    9,434
    Reputatie
    1
    F bun exercitiul Larisei la parelele, are viteza, nerv si fluiditate, e cu totul diferit fata de mondiale si acest lucru nu poate decat sa ma bucure ! Mi-a placut si solul dar sper ca barna sa nu se transforme in "calcaiul" lui Ahile pt Larisa, tocmai ea care e o barnista pur-sange ...
    "Că ai căzut nu are importanță deoarece numai modul în care te ridici contează" Nelson Mandela

    "Figure skating needs to be aesthetic" Stephane Lambiel
    Echipa de Gimnastică a României-Simply the best

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •